Advertentiën. Kursaal-V ereeniging vlissingen. GRAND HOTEL DES BAINS. Matinee Musicale, DIMANCHE 25 JMLLET 1886. KURZAAL-VEREENIGING srs hotel CONCERT hh. 43 d., totaal lis _41 199 12 14 69 aner jig de volgende i f t e n f) iblettes da Précurseur Fliegende Blatter, u. and en 's Gravenhage lad Nieuwe llot- the-, Middelburgsehe. i Zeeuvvsch Dagblad Précurseur Daily IB '1' E het 'muziekgezelschap in de ICurzaal des middags te 2 uren tegen een entreeprijs zijn dc beschikbare Hotel voor de maand tengevolge waar gen om logies geen ge- gegeven. al bier aan het Grand pnderdta! jonge dames, huid wt'uscbon gebruik hoolnieuws. Bedankt voor Tliolen M. G. Wolf pred. te Melis - eu Mariekerke pred. te Seroos- 1ZAKEN. i het hooger beroep in is door het onbepaald uit- den beklaagde, silenen was, en op grond pijn verdediger, Mr. J. vocaat te Middelburg, lenen, welke eene bad- verhinderd was C. Croll, wegens hoon iigd. MUI W S. Pinksterdag werddoor ddelburg een remontoir leling verloren. Niette- liet werk gestelde po- niet mochten ge- in het gras der werklieden in de begraafplaats, chter J. Hameka en de |g J. van Dijk, te Wes- uit een moddersloot kind als aan het leven toepassing van even door do maatsch, nkelingen. Toen zij bij hen, waren de pogingen reeds opgegeven en jt, het gewaande lijkje in dan 1 '/a uur gin- werk om de ademha- 3t het gelukkig]] gevolg Iers bij ,hun terugkeer Zij zijn aan ge- hun volhardende po le verschuldigd, daarin 00 zielen elke plaatse* ulp ontbreekt en de uit ikter zeker te laat zou te brengen. Deze vereerende hulde aan v, die rustig hun w indanks de verzekering al dat gesol tevergeefs tie schijndood bijna twee een Duitscher van na zijn handgeld te Bernard N. Schu- abt. ïr van Dinsdag zijn te onder een paar popu* gevonden. hitte zijn Woensdaj twee werklieden in o: reda werkzaam op een door een zou volgenden dag over* Te Niéuweschans is een jonge boerenknecht odanig door een paard geschopt, dat hij eeni- later overleed. Bij Ingen (gem, Lienden) is Donderdag ,0nd eeu 3 jarig zoontje van de wed. v. W. fnn een schip in den Rijn gevallen, dade jjjk door den stroom meegevoerd en verdron- ^Te Amsterdam zijn een 2j?.rig kind in een ,/aschtobbe en eene vrouw, die een emmer n-atcr wilde uitstorten, in de gracht verdron ken. Toorts werd het lijk van een 18 jarig jongeling opgehaald. Een juffrouw is Donderdag in de Gooische stoomtram van den 2e naar den 3e klasse- wnggou willen stappen en daarbij is haar drie jarig dochtertje van de iu beweging zijnde 'tram gevallen en door den waggon overreden. Het verbrijzeld achterhoofd werd bet kind ,ii de rails opgenomende dood volgde. De bliksem heeft Woensdagochtend, i woning van don heer Corbey, ontvanger te lteuver, in de asch gelegd. De zoon des hui/.es werd bijna loVenloos uit den brand ge haald. Te Colmschate is een boerenplaats afgebrand. In een weide onder Willemstad werd een koe door den bliksem doodgeslagen; de vrouw die het dier molk, viel van sc hrik om, maar was ongedeerd. Een 13 jarige knaap viel gisteren te Slie- drecht van de stelling van den watertoren, bijna 100 voet hoog; het kind had alleen n been gebroken. Te Zwijndrecht is een 50 jarig man van een modderschuit gevallen en verdronken. Het karaeeleupaar in Artis te Amster dam werd onlangs verheugd door de geboorte van een klein kameeltje. Het beestje scheen echter in ons guur klimaat niet te kunnen wennen,want, niettegenstaande de zorgvuldige verpleging door beide ouders, bezweek het reeds in de eerste dagen van zijn bestaan. Van dat oogenblik af zijn de ouders diep bedroefd en geven aan hun gevoel Lucht door luide kreten. Woensdagavond bij het concert uitte zich die droefheid zoo luide, dat men het concert zou hebben moeten staken, indien niet een medelijdende oppasser het kameolenpaamaar een afgelegen hoek van den tuin had gebracht, om daar ongestoord aan hun smart lucht te geven. Een man en een vrouw te Abstede hadden dezer dagen lust om te Utrecht kermis te gaan houdenmaar de kin deren Er werd echter raad geschafttoen deze sliepen, sloten vader en moeder een voudig de deur en gingen nu pleizier hebben. Toen ze 'smorgens, heel prettig thuis kwamen, vonden zij een 5 jarig kind dood. De kleine, wakker geworden en zijn ouders niet vindende, had een raam geopend en was er uitgevallen, morsdood. Te Aveyron-Bergelle, kanton Aiguau is een vroeselijk ongeluk door den bliksem veroorzaakt. Van acht personeu, die onder een boom zich verscholen hadden, werden ze9 gedood, een zwaar verwond, terwijl de achtste kankzinnig van schrik geworden is. Een vermakelijk avontuur wordt door de Egyptische bladen verleid.De handel in slaven wordt in het Oosten nog steeds gedreven, niet tegenstaande den ijver, waarmede Engeland daartegen tracht te waken. Onlangs weer is een Turksch slavenschip met 24 mannen en 70 vrouwen aan boord door een Engelscben kruiser ontdekt. Het schip was naar Alexan- drië gebracht, waar men naar middelen zocht om de slaven kwijt te raken; men kon hen toch niet hulpeloos daar aan wal zetteD, zoover van hun geboorteland en geheel ombescherind. Over de mannen was men het spoedig eens, men liet hen dienst nemen in het Egyptische jer. Maar wat met de vrouwen te doen Ge lukkig kwam iemand op een goed denkbeeld. Er werd besloteu hen uit te huwelijken. In de stad werd bekend gemaakt, dat ieder die een vrouw wilde hebben, zich te vervoegen had aan boord van het stoomschip. De toevloed van trouwlustige mannen was zoo groot, dat ze in rijen opgesteld werden en de vrouwen hunne keuze konden doen. In het eerst waren zij be deesd, maar toen een het voorbeeld gaf, kwa nten do anderen spoedig na om de beste hapjes tlit te pikken. Een soldaat werd uitgekozen door een reeds tamelijk bejaarde vrouw en dit beviel hem niet. Toen echter haar bruidschat verdubbeld werd allen ontvingen 22 fraucs den staat stemde ook hij toe eD ging, nvonals de andere paren gelukkig de wereld in. MOEDERLIEFDE IU DE VOGELWERELD. (Vervolg.) Ook de leefwijze en voeding is in het oog gehouden, zoodat velen op die plaatsen hun nest bouwen, waar zij hot voedsel het ge makkelijkst kunnen aantreffen; zoo bouwen de adelaar en andere roofvogels hun nesten op hooge rotsen en in boomen, waar zij een ver uitzicht hebben en van verre het kleine wild kunnen bespeuren; de kievit en anderen op den grond, waar zij gemakkelijk wormen vinden kunnen waarvan zij leven De water vogels vervaardigen het nest aan den oever of bouwen zelfs op het water drijvende nesten, waar bij hoogen waterstand geen gevaar van verdrinken bestaat. Hieraan evenredig is ook de zorg die zij koesteren voor hunne eieren of hun kroost; zij letten niet op het gemis van wapenen, maar verdedigen het dikwijls met gevaar voor hun leven. De kleine kolibri.die anders voor eene zekere spinsoort een prooi is, verdedigt hare eieren met zulk een vuur, dat zij haar vijand aan vliegt als die haar nest nadert. Bij vele roofvogels is deze verdediging aan de moeders toevertrouwd, daar in vele gevallen de wijfjes grooter en sterker zijn dan de mannetjes Zij broeden des te standvastiger, hoe meer de jongen het uitkomen naderen, alsof zij wisten, dat eene afkoeling dan voor dezen veel gevaarlijker is zoo laten de wilde eenden, anders zoo vreesachtig, zich dan dikwijls met de hand pakken. Eenige vogels, inzonderheid diegenen wier eieren wit zijn, als van de eenden, bedekken hun nest met dons of bladeren, wanneer zij het verlaten, om het voor afkoeling te bewaren, en voor de vijanden te verbergen, de kievit doet dit niet, zijne zwart met groene eieren zijn na genoeg gelijk aan de kleur van liet gras en vallen, voor hen die leeken zjjn in het zoe ken van kievitseieren, niet zoo in het oog. Vooral is ook de moederzorg der natuur blijkbaar iu de verschillende ontwikkeling der jongen bij het uitkomen uit den dop De jongen namelijk van die vogels, die op den grond hunne nesten bouwen, zooals onze hoenders, eenden, kievitten en anderen, ko men met vrij sterk ontwikkelde pooten ter wereld en verlaten zeer spoedig het nest; zij begeven zich dan, hetzij zooals de jonge een den terstond in het water en zoeken zelf voedsel, of volgen de moeder, die hun de spijs voorlegt en door eigenaardige toonen tot het gebruiken daarvan aanspoort of waar schuwt voor naderend gevaar. De jongen echter dier vogels, die op boomen of hooge rotsen hun nest bouwen, zouden door ter stond het nest te verlaten, nederstorten en verpletterd wordenmaar ook hiervoor wordt gezorgd, do.ordien deze veel onvolmaakter ter wereld komen, daar alle eieren dezer vogels veel kleiner en de jongen dus minder uitgegroeid zijn bij het verlaten van den dop, zoodat zij niet alleen naakt en blind geboren worden, maar hunne pooten zóó 7jwak zijn, dat zij niet kunnen loopen, voor dat zij uit het nest vliegen. Bij zang- en roofvogels vermogen zij dit doorgaans eerst na 2 tot 3 weken. Bij hoenders en water vogels kunnen de jongen zeer spoedig hun voedsel vinden en gevaren ontkomen, maar deze vliegen eerst na 2 tot 3 maanden, bij de eersten zijn de vleugels meer ontwikkeld dan de pootenbij de laatsten is dit omge keerd het geval; bij dezen, de hoenders en anderen, is dan ook de zorg van de moeder minder noodig. v. H. (Wordt vervolgd). lllilTOL.UDM OVlillZICIlT. Etigclautl. Aan Lord Salisbury is nu door konicgiu Victoria officiöel de taak op gedragen een nieuw ministerie samen te stollen, welke taak echter zoo heel licht niet is. Bezat de conservatieve partij in het parle ment de meerderheid, dan zou Salisbury zich eenvoudig te bepalen hebben tot conservatie ven, maar aangezien die partij, waarvan bij de leider is, over geoue volstrekte meerder heid kun beschilckeu, is Salisbury wel ge dwongen naar boudgonooten om te zien, die hem in de oplossing van bet Iorsche vraag stuk, dat slechts tijdelijk verwijderd is, wil len bijstaan. Die bondgenooton zijn do libe rale unionisten, maar tot heden schijnen alle pogingen van Salisbury om maunen, zooaU Hartington, in zijn kabinet te doen plaats nemeu, mislukt te ziju. Beter zal bij misechieu singen bij den heer Goschen, die, naar men zegt, een liberaal is met sterk tot het con servatisme overhellende neigingen. Men wil dat Gladstone aan het hoofd der oppositie zal blijven. De couservatieven schij nen met dit voornemen niet bijzonder inge nomen te zijn. Uit het bovenstaande is bet gemakkelijk te zien dat hot eene zware taak zal zijn met een zoo sterk verdeeld parlement als het te genwoordige te regeereu on wel voornamelijk omdat geen der part yen de meerderheid bezit. Lord Randolph Churchill wordt uit Dene marken terug verwacht in Londen om daar met Salisbury eene bijeenkomst te hebben, waarbjj ook de voornaamste leden der con servatieve partö aitgenoodigd zjjn, Het is duidelijk dat Salisbury deze bijeen komst «itge8cbi'evou heeft om zich met zijne staatkundige vrienden te beradoD, alvorens hij zich naar Osborne, de residentie van ko ningin Victoria, begeeft. Helgië. Van vier personen, dio bij de laatste wanordelijkheden te Charleroi zich nan plundering schuldig maakten, zijn twee tot 10 un twee anderen tot 12 jaren dwang arbeid veroordeeld. Er.'iDikrijii. Vee! sensatie heeft hier te lande eene redevoering van den ltussischen gezant tor geleguuheid van de onthulling van het standbeeld van generaal Chanzy, die zich onderscheidde in don Pransch-Duitscheu oor log en als gezant te St. Petersburg zeer in aanzien stond, uitgesproken. De van sympathie voor Frankrijk getuigende taal van den ge zant bracht eece grooto opgewondenheid onder de aanwezigen le weeg en deed het denkbeeld ontstaan dat do gezant zulke woorden niet zou gebezigd hebben, als zijne regecriug niet bedoeld bad met Frankrijk een verbond te sluiten. Duze gedachte beeft wel oenigen grond als meu bedenkt dat Rusland zich van de grooto mogondhudeu vervreemdde door zijne schen ding van het Berlijuacho tructuat eu dus nieuwe bondgeuootou behoeft. Het is anders al een zeer zond. rling bond genootschap, het nutocratische Rusland met het republikeiuscho Frankrijk. Zulke ver schijnselen zijn echter niet ongewoon in de politiek, waar hot eigenbelang licht weet been te stappen over bozwurea vau gemoe- delijken aard. Of Bismarck met deze combinatie ingeno men is, zul inou spoedig genoog hooreu. Hij zal wel alle moeite doen om Frankrijk, dat 1870 nog maar niet vorgotua knn, te belet ten, de bondgenoot van Rusland to zjjn. Do bijeenkomst te Kissiogen, waar de af gezant van Rusland, de lieer do Giers, ook verwacht wordt, zal te dien opzichte wel zekerheid vrrschuffon. Do hertog van Aumalo on de hertog van Cbar- tros hebben bij don raad van state een schrifelijk protest iugediond tegen huune uitzetting uit bet leger. Voorloopig zal hunne zaak echter mot in behandeling komen, daar genoemd staatslichaam vacantia heeft. EBuilseliInud. Woensdag vertrok graat Kalnoky uit Woenen om Bismarck eeu be zoek te brengen, dat een paar dagen zal duren. Men zegt dat het dool der bijeen komst is do bespreking van de toekomstige betrekkingen tusscheu de tweo verbondene keizerrijken, Duitscblaud en Oosteurijk, met Ruslind, en ook de toenadering in den laat stee tijd door Rusland aan Frankrijk be toond. Spanje. Waarschijnlijk zal het tegen woordige ministerie spoedig genoodzaakt zijn af to treden, aangezien do oppositie eenstem mig besloten heeft het hiertoe to dwingen door hot voorstel van den minister van fi- uanciün, om de begrooting als van kracht te bescbouweD, af te stemmen. Burgerlijke Stand van Vlissingen. Van 17 tot 24 Juli. GEHUWD: P. Poppe jm. 28 j. en P. Moerland jd. 24 j. J. Franke jm. 29 j. en M. J. Mos jd. 23 j. H. H. Schomaker jm. 25 j. en A. C. van As- sendelft jd. 25 j. BEVALLEN: J. J. C. Antierens geb. Goes.d. J. Koster geb. Marijs z. E. Lagaaij geb. Andriessen z. H. E. Stuart geb. Harder d. C. Wilmink geb. Koppejan z. A. M. vau Dieren- donck geb. Fens z. M. C. P. Bak geb. de Vos Burchart d. OVERLEDEN: M. J. Louwerse 3 w. d. S. E. Vroome 20 m. d. B. A. J. Strack van Schijndel 1 j. z. J. A. de Vos 1 j. z. L. C. Bijl 10 m. d. J. de Rijcke 4 w. z. ZEETIJDINGEN. VLISSINGEN binnengekomen: 24 Juli „Tomsk" (s) van Dadix naar Kopenhagen (gebrek aan steenkolen.) VLISSINGEN gepasseerd. 23 „Lucie" - Johaunesen - van Tcrncuzen naar Hijrn. BREMEN gearriveerd: 21 a „Margaretha' - Spanjer - van Riga. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 23 Juli, Boter f 1.20 it f 1,30 per KG. Eieren f 3.80 per 104 stuks. Middelburg, 22 Juli. Tarwe met kleinen aanvoer aan vorige week- prijs verhandeld. Andere artikelen zonder vraag. G li M li li Mi; II üS TIJ 11II. PERSONEELE BELASTING. Afkondiging van het kohier der personeele belasting no. 3, dienst 1S8G. B7 De burgemoestor van Vlissingen; waakt bekend; dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijks— onlvnngcr is gezonden het executoir verklaarde kohier wegens de personeele belasting ne. 8, dienst I886|,7. dc daarop voorkomende belastingschuldigen worden uitgcuoodigd om hunne aanslagen op den bepaalden tijd aau tu zuiveren, ook ter verkoming vau vervolging; en herinnert: dat dc bczwaarschriltcn binnen drie maanden na lieden beliooreu te worden ingediend, terwijl de aan giften ter bekoming van ontheffing, iu geval van ver- huizing, op grond van art. 27 2 der personeele wet moeten worden gedaan bij dun ryks-outvanger, binnen eene maand, volgende op die waarin het perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied waar bet be hoort, den 24 Juli 1886. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. Getrouwd JAN FRANKE, en MARIA JOHANNA MOS, die ook namens wederzijdsche familie, bunnen dank betuigen voor de vele blij ken van belangstelling bij bun huwelijk ondervonden. Vlissingen, 24 Juli 1886. verleden te Rotterdam, onze Broeder en Oom de Heer A. LAGAAIJ. Uit aller naam, W. LAGAAIJ. Vlissingen, 22 Juli 1886. Lenige en algemetne kennisgeving. Den 19 Juli overleed op een noodlottige wijze, onze geliefde Zoon en Broeder WOUTER BARENDREGT, in den ouder dom van 25 jaren en 5 maanden. Vlissingen, 24 Juli 1886. J. BAREN DREGT. S. M. BARENDREGT— Kramer. J. BARENDREGT Jz. A. P. BARENDREGT— Bloeme. Heden ontvingen wij het treurig bericht van het overlijden van onzen geliefden Zoon JOSEPHUS, op reis van Atjeh n3ar Padang, in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar. Amsterdam, 20 Juli 1886. J. VAN DER PLAAT M. L. VAN DER PLAAT— geb. Lems. Strekkende tot algemeene kennisgeving. Heden overleed ons jongste kind LEINTJE CORNELIA, oud 10 maanden. Vlissingen, 23 Juli 1886. D. BIJL. J. C. BIJLvan Erkelens. De ondergeteekende, diep getroffen door de menigvuldige blijken van belang stelling, hem en de zijnen betoond, zoowel gedurende de ziekte als bij het overlijden van zijue onvergetelijke gade, betuigt langs dezen weg, ook namens zijne kinderen en behuwdkindereD, zijn inuigen dank. Vlissingen, 24 Juli 1886. M. SPAANDERMAN. DE LA SOCIÉTÉ DE MUSIQÜE „Broederhand," d'Anvers, a 2 heures de relevée. ENTKÉE 25 CENTS. VLISSINGEN. door le muziek Ier MMntterü, lËelliiii 0P WOENSDAG 28 JULI 1886, des avonds te 7VS uur. NA AFLOOP BAL. Entróe 50 Cents,

Vlissingse Courant | 1886 | | pagina 3