VUSSINGSCHE COURANT. No. 33. Donderdag 22 April 1886, 243le Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. Op dsn Bümmingsiiürg. BUREAU: Kleine Markt I W®. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Uitloting Obligatiën. De burg. en weth. van Vlissingen, brengen ter kennis van belanghebbenden dat in eene openbare vergadering van den gemeen teraad zijn uitgeloot 1°. eene obligatie groot 1000, der geld- leeuing van 1883, groot 112,000 nummer negen en dertig, (derde uitloting). 2°. eene obligatie groot 1000, der geld- leening vau 1880, groot 38,000 nummer twaalf, (vierde uitloting). 3°. eene obligatie groot 1000, der geld- leening van 1882, groot f 45,000 nummer vier en dertig, (derde uitloting). 4°. eene obligatie groot 1000, der geld- leeuing vau 1885, groot 36,000 nummer vier en twintig (eerste uitloting, welke obligatiën aflosbaar zullen zijn met 1 Juli e. k. en van af dien datum geene reute meer zullen dragen. Vlissingen, 19 April 1S86. De burg. en weth. voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. Op nieuw vaststelling van eenige strafverordeningen. Verordening van algemeens plaatselijke politie in de gemeente Vlissingen. Hoofdstuk II. Van belemmeringen, straatschenderijen en onreinheden. (Vervolg Art. 14. Het is verboden na 10 uren des avonds tot zousopgang huisraad of andere voorwerpen te vervoeren, tenzij met schriile- lgke toestemming van den commissaris van politie. Bij gebreke van die toestemming zullen de vervoerd wordende goederen door de politie kunnen worden aangehouden en onderzocht, tenzij men zich daaromtrent kunne verant woorden. Art. 15. Op de stoepen mogeu uitstallin gen plaats hebben. Waar zulks aau het publiek verkeer hin derlijk is, kau die uitstalling door burge meester en wethouders geheel verboden wor den. Uitstallingen op trottoirs of verhoogde voetpaden zijn verboden. Art. 16. Het ia verboden op de openbare wegen, straten of pleinen eenig spel te spelen, dat hinderlijk zou kunnen zijn, of de straten of gebouwen zou kunnen beschadigen. LLil® 33. Uit het Duitsch. Voor de eerste maal had zij heden bot bed verlaten en met haar sneeuwit kleedje en een bupsch mutsje op het hoofd zat zij nu in haar leuningstoel iu de venstercis alleeD hare moeder leed weder aan hevige hoofdpijn en was naar hare kamer gegaan om op het dringend verzoek vau hare dochter wat uit te rusten. Er lag als eeu zoete droom over de liefelijke verschijning vau da blinde, doch die uitdrukking verdween dadeljjk en week Het spelen om muntspociöu op de open bare wogen, stratüD, wandeldreven of ploiuen is verboden. Art. 17. Geen ladders exx rij- of voertuigen mogen gedurende den nacht op de straat of op de opeubare wegen of pleinen verblijven. Dit zal ook bij dag niet mogen plaats hebben, wanneer zulks hinderlijk is voor bot publiek verkeer. Art. 18. Geene bekendmakingen, teekeniu- gon of prentwerken mogen in hot openbaar, worden aangeplakt, dan op de daartoe van gemoeütëwege bestemde plakborden, of op eigene of gehuurde panden en op machtiging vau de politie. Art. 19. Het is verboden aangeplakte be kendmakingen te bekladden, onleesbaar te maken of af te scheuren. Art. 20. Behalve door de daartoe bevoegde personen, mogen geune bekendmakingen wor den omgeroepen, dun na bekomen machtiging der politie. Art, 21. Het is verboden op de muren, omheiningen, deuren of vensters van huizen en andere gebouwen te schrijven, te teekenen, of op eenige wijze te bekladden. Art. 22. Het is verboden, buiten noodzaak aan de huizen of woningen te schellen, te riogelen, of op de deuren of vensters te klop pen. Art. 23. Het is verboden, schellen, kloppers, uithangborden of spiocs af te nemen, af te rukken of te beschadigen, alsmede in brieven bussen andere zaken te steken dan waarvoor zij bestemd zjjo. Art. 24. Het is verboden de rij- of voer tuigen te beschadigen buiten noodzaak daar achter op te klimmen, op te staan of daaraan te hangen. Art. 25. Het is verboden in de kanalen, vesten, havens, grachten of nabjj de haven hoofden evenzeer als in de nabijheid van ie- deren openbaren wog, wandeldreef, plein, fabriek of woonhuis te zwemmen of zich te budeo. Art. 26. Het is verboden haardascb of vuil- uis op te balen of secreetbakben te ledigen anders dau op de daartoe bestemde uren zijnde des winters 's morgens vóór 8 uren en de9 zomers 's morgens voor 7 ureu voor den beer, en vóór 12 uren de9 middags voor de ascb en vuilnis. Het vervoer van tonnen met beer gevuld mits goed gesloten, kan ten alleu tijde plaats hebben. Art. 27. Het ia verboden op de stoepen, straten of pleinen eenige baardasch, vuilnis of afval te plaatseo, anders dun op de uren tot bet afhalen daarvan bestemd. Onmiddellijk na het ledigen der secreet- en vuilnisbakken zullen dezelve binneugunomeu en de straten gereinigd moeten worden. Art. 28. Met hot ruimen van secreten zal niet mogen worden aangevangen vóór 's avonds voor die van vroolijkheid, toun de deur voor zichtig opengedaan werd. Zij wist wie daar kwam; met een engelachtige glimlach ver liet zij bare plaats en snelde hom, die daar zoo stil binnengekomen was, te gemoet, vatte met hare bandon de zijnen en toen zij hem nu zoo in verrukking weder naar het venster voerde, scheen bij de blinde en zij do ziende te zijn. »Hier is het schoon, niet waar zeide zij en wees van zich af naar don tuin al do pracht daar kunt gij bewonderen Nu, ver ontrust u maar niet, Kurt, ik beu niet ijver zuchtig en waarom zou ik dat zijn, ik zal immers spoedig door uwe baud, als alle men- scheukinderen zijn.« Hij baalde moeilijk adem. »Ik heb met Erich gesproken Zondag zal do operatie plaats hebben. Bedenk echter nog eens wat gij verlangt; mg zal het werk veel leed en moeite kosten. 10 uren in de zes wintermaanden en vóór 's avonds 11 uren in de zes zomermaanden en zal niet langer inogun gewerkt worden dan tot vier uren des morgens. Art. 29. De bewoners van huizen of go- bouwen of zoo deze in meer partgen bewoond worden, de hoofdbewoners, en bij gebreke van dezen de eigenaars, zijn verplicht hunne naaste buren daags te voren kennis tegevon, dat de secreeten zullen worden geruimd. Art. 30. Ter plaatse waar geruimd wordt moot de huurder of bij gebreke vau dien de eigenaar van bot gebouw, aan de straatzijde oen brandende lantaarn doen stellen. Art. 31. Die zijne secreten laat ruimen is gehouden vóór het aanbreken van den dag, te laten vegen en schoonschuron dat gedeelte der straat, hetwelk in de onmiddellijke nabij heid der woning waar geruimd werd, is ver ontreinigd. Alt. 32. Het is verbodun, den beer in de goten of havens te luten loopen of uit te storten, zoo mede dien op erven, pleinen of in tuinen binnen de bebouwde kom der gemeente te werpen of te verspreiden. Art. 33. Ieder die gruis, puin, aarde, zand, grind, mestspeciön of dergelijke stoffen ver voert, zal zooveel mogelijk zorg dragen, dat niets uit de voertuigen op de straat of den openbaren weg valle of stoi'te en indien er gestort is, zal da vervoerder dit onmiddellijk moeten opruimen. Art. 34. Het is verboden op straat, op den openbaren weg, op de wandelplaatsen, in de goten, riolen, vesten, grachten ot havens, steunen of andere harde zelfstandigheden, afvul vau beesten, vi&cb, groenten, vuilnis en der gelijke te werpen, of in de grachten, vesten of havens beesten te verdrinken. Het is mede verboden de vochten van mest vaalten komende, te laten loopen op de opeu bare straat of door de gomeentegoten. Art. 35. Het is verboden binnen do be bouwde kom dei' gemeente varkens te honden zonder schriftelijke toestemming van burge meester en wethouders en inachtneming der voorwaarden daaraan verbonden. Art. 36. Geen mest zal mogen vervoerd worden in den zomer vóór elf uren des avonds en in den winter voor 10 ureu des avonds en niet later dan tion aren des morgens. De burgemeester is iu buitengewone geval len bevoegd verlof te geven om van deze bepaling af te wijken bd de plaats aan te wijzen waar do mest zal mogen ingelaten worden; landbouwers in do gemeente wonende mogen ten allen tijde mest uaar hunne lan derijen vervoeren, mits zich gedragende over eenkomstig bet bepaalde bij art. 33. Wordt vervolgd.) De lippen van het jonge meisje vertrokken zich om te pruilen en baar hoofd zonk terug op de leuning vau baar stoel. Dus zal het voor u eene moeilijke taak zijn zeide zij om aau eeu mecscb, die zijn gan3uhe levou ge smacht beeft naar het licht, waarin zijne broeders en zusters zich mogen verlustigen, de hoogste zaligheid te schenken Zg zeide dat alles met hare liefelijke stem als iu een droom en bij luisterde er naar als naar goddelijke openbaringen. Voor zijue ziel was het touD, alsof bij voor hut eerst aan de band zijuer moeder eene kerk betrad. Waaraan deukt gg toch,* klonk het weder op zoeten toon. >Go zijt bijzonder verstoord, dokter, maar ik zal u eous iets verbalen, een droom van raijzelve, dien ik dozen nacht had en waarover ik reeds deD ganschon dag nadenk, zoo beteekeuisvol achgut hg mij toe. »Het was mjj,c begon zij met halfgesloten GEMEENTERAAD. Zitting van Maandag 19 April. Voorzitter de heer A. Smit, burgemeester. Tegenwoordig al de leden. De notulen der vorige zitting worden gele zen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede,dat door ged. sta ten is goedgekeurd het raadsbesluit van 27 Maart jl., tot onderhandschen verkoop van ge meentegrond en door dat college geen bezwaar wordt gemaakt tegen het in gebruik geven van gemeentegrond aan den voet van het duin bij het badhuis; dat van de kamer van koophan del een schrijven is ingekomen, houdende kennisgeving vau bet genomen ontslag van den heer "W. C. van Du uren Dutilh als lid en voor zitter en van de benoeming van de heeren J. Verkuijl Quakkelaar als voorzitter en P. J. Siegers als plaatsvervangeud voorzitter dier kamer; voorts, dat behalve de verkregen goed keuring van het raadsbesluit, betreffende het beschikken uit den post van onvoorziene uit gaven, nog door ged. staten is goedgekeurd de gemeentebegrooting over 1S86, welke mede- deelingen voor kennisgeving worden aange nomen. Vervolgens worden overgelegd het verslag der Zuid-Hollandsche maatschappij tot red ding van drenkelingen over 1885; de 132e re kening van de Zeemans- en Visschersbeurs over 1885, met daarbij behoorende beschei den; het gemeente jaarverslag over 1885, be nevens een ingekomen schrijven van den heer G. N. de Stoppelaar te Middelburg, waarbij ten behoeve van de gemeente bibliotheek wordt aangeboden een exemplaar van de door hem bewerkte geschiedkundige schets van het Schuttersgilde van St. Sebastiaan te Middel burg, dat met een brief van dankbetuiging wordt aanvaard. Tot leden van het stembureau voor de ver kiezing van leden voor de provinciale staten worden benoemd, de heeren üelvoije en Kalb— fleisch; tot plaatsvervangende leden, de heeren Loois en Mortier. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van den heer P. G. de Vey Mestdagh, hou dende kennisgeving van zijn vertrek naar el ders, waardoor hij ontslag neemt als lid der commissie van de Zeemans- en Visschersbeurs. dat hem eervol wordt verleend,worden ter ver vulling der daardoor in dat college ontstane vacature voorgedragen, de heeren I. Harder en C. J. Rekkers, uit welke voordracht dc heer I. Harder met 10 steramen wordt benoemd. De zitting gaat over in eene zitting met gesloten deuren. oogtra »het was mij alsof ik mij maakte voor eeno grooto, verre reis, Daar een land, dat ik nooit betreden had. Op de plaats gekomen waar ik door bet rijtuig op- guuomen zou worden het was een wonder lijk rijtuig, de menschen zeiden dat bet ge heel zwart was, ofschoon ik zag dat het met bloemen versierd voor mij stond en met zes prachtige, sneeuwwitte paarden bespannen was en ik met een eigenaardig, zalig gevoel den voet oplichtte, en alles betast had en dus een oordeel kon vellen over de geschiktheid van het rijtuig, hoorde ik plotseling zachte, zingende stemmen en onderscheidde duidelijk elke afzonderlijke stom, zij wareu al van vrouwen en meisjes,en klonken zoo boog en laag als ik ooit in mijn leveu gehoord hob on die vrouwen en meisjes omslingerden mij met bloemenketeueu; op mijn hoofd lieten zij kransen nederdalen, en toen ik mgne voeten

Vlissingse Courant | 1886 | | pagina 1