VLISSINGSCBE COlRANf No. 103. Donderdag 24 December 1885, 23ste Jaargang. IO&T. G E M15 E N T K B li S T U (J U. FliïLLST Op den Riimmingsburg. BINNENLAND. w B U R E A. U Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden, 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij all® Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGHBS F. VAN DE VELDE Jr. fce Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland e Frankrijk f 1,65 per drie maanden. Het volgend nummer van dit blad zal Zaterdag-avond op den gewonen tijd verschijnen. Advertentiën wor den tot 3 uur des namiddags aange- Wie zich met 1° Januari a. s. op de VLISSIN GS CHÊ COUR A NT abonneertontvangt de van 15 Decem ber af verschijnende nummers gratis. PATENTEN. Verkrijgbaarstelling der patenten over het 2e kwartaal dienstjaar 188%j. De burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend dat de patenten overliet-2e kwartaal dienst jaar 188s/86 verkrijgbaar zijn gesteld ter ge meente-secretarie, waar zij kunnen worden afgehaald van den 28 December 1885 tot en met den 11 Januari 1886 van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren de Zondagen uitge zonderd. dat do patenten die niet binnen dien tijd zijn afgehaald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de buizen van de belanghebbenden zullen worden afgegeven, door den deurwaar der der directe belastingen, tegen voldoening van het daarvoor verschuldigde wordende de belanghebbenden tevens her innerd, dat zij, die desgevraagd, hun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boete, bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 24 December 1885. De burgemeester en wethouders voor noemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. 16. Uit het Duitsch. Niemand sprak over deze zeldzame veran dering, ook de ritmeester niet, wien het toch Bcheon te verdrieten, daar hij zoo wonderlijk ontstemd en treurig was in de laatste dagen; evenmin Kurt Rümming, die nog immer rus teloos in zijne oude boekou werkte, en het allerminst het bleeke meisje dut hum, den gast in dit huis, zulk eeu levendig belang inboezemde, (bit hij uren lang over haar na dacht hoeveel zelfverloochening het ge kost had om haar een oogenblik hare kalmte te doen verliezeD. Ja, zij had zijne belang stelling in zulk eene hooge mate gewekt, dat bij er menigmaal aan gedacht had zijn lot aan het hare te verbinden. Niemand zóu er Vlissingen, 23 December. Gisteren avond hield de hier ter stede ge vestigde scherpschuttersvereeniging Vlissingen hare jaarlijksche algenieene vergadering. Uit het door den secretaris uitgebracht ver slag bleek dat de vereeniging, thans uit 80 leden bestaande, zich in goeden doen bevindt. De rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar, sluitende met een batig saldo van f27.77 werd daarop overgelegd en goed gekeurd. In de door periodieke aftreding ontstane drie vacatures in het bestuur,werd voorzien door de verkiezing van de heer en H. L. Hermans tot president, I. M. Hessing tot vice-president en C. N. J. de Veij Mcstdagh tol secretaris. De afgetreden president, de heer A. J. van Ockenburg, had kennis gegeven, dat hij voor eene herbenoeming niet in aanmerking wensch- te te komen. Ten slotte werd nog door den secretaris medegedeeld dat weder een aantal aanvragen voor het lidmaatschap zijn ingekomen, welke aanvragen als voor het volgende jaar bedoe-j lende, in.de. eerstkomende vergadering zullen^ worden behandeld. In eene der binnenhavens alhier, liggen gereed, om de reis van hier uit over zee naar Bordeaux te aanvaarden, eene andere stoombaggermachine, Cantenac genaamd, als mede vier modderpramen no. 1, 2, 3 en 4, om door twee sleepbooten te worden overgebracht. De genoemde baggermachine is gelijk aan de verongelukte Margaux. Naar wij vernemen is door den minister van oorlog op het verzoek van vele ingezetenen dezer gemeente, om het besluit tot overplaat sing van den algemeen geachten officier van gezondheid le kl. K. H. J. Pabst, in te trek ken, afwijzend beschikt. In zijn plaats is alsnu benoemd de officier van gez. le kl. A. van Mens. Den Slen December zal het een eeuw ge leden zijn, dat de apotheek van den heer Baert alhier onder dezelfde firma gedreven werd. zich immers tegen hebben kuutien verzetten, als bij de witte lelie voor zich begeerde en toch kou dit denkbeeld hem oiet toelachen een ander, wonderbaar verlokkend beeld be- tooverde hem, dat zijn hart stormachtig deed kloppen en toch verwierp hot verstand dozen lachenden droom; hot verstand woes hem het ernstige, edele meisje aan als eene waardige vrouw en toch sprak, noch verklaarde bij zich. Kurt had zich heden weder na een stevig ontbijt in deze wisselende gedachten verdiept. Hij lag, met een sigaar in den mond, op de kussens van eene zachte sofa; de jalouziën waren gesloten en eeue aangename scheme ring vervulde her, kleine vertrek, dat tegen over dat der jonge barones lag; eeno daad zaak, waaraan die kleine dame in de drukte, ontstaan door do inkwartiering van Kart niet gedacht bad. In hot vertrekje, dat nu zoo gezellig ingericht was, kon men bij nader onderzoek bemerken hoeveel moeite en overleg het aan Martha Siegfried gekost had, het zoo behagelijk te maken, zoo hehagelijk dat hot Kurt moeite kostte zijn dolce }ar niente Beleefde die apotheek in den aanvang barer oprichting bange tijden, in welken zij zelfs aan eene plundering blootstond,toch bleef de firma het hare onafgebroken bijdragen, het lot der lijdende menschheid door de haar voorgeschre ven middelen te helpen verzachten. Dat haar leven nog tot in lengte van dagen gerekt worde, is onze bescheiden wensch. De Delftsche Ct. vestigt de aandacht op //een veelbesproken plan", dat reeds een halve eeuw wordt bepraat en overwogen, maar voor welks uitvoering evenwel nog niets is gedaan de doogmaking van de Zuiderzee. Na een overzicht van hetgeen daarvoor geschreven is, wijst zij er op, dat nu nogmaals de gelegenheid bestaat om tot bandelen over te gaan, daar een krachtige beweging schijnt te ontwaken, en de D. Ct. hoopt, dat //men dien ijver en die belangstelling, thans voor de onderwijswet en de kieswet betoond, eens verplaatse en vestige op bet plan der droog making", dat men, in stede van zich be zig te houden met hetgeen verdeelt, zijn krachten zal vestigen op datgene, dat allen vereenigen kan tot welzijn des lands. In de op Maandag 4 Jan. te houden ver gadering tot het in 't leven roepen van een z/Zuiderzee-Yereeniging" zullen door de ont werpers dier oprichting de volgende voorstel len aan goedkeuring worden onderworpen lo. Het doel der vereeuiging zal zijn. ,/het doen instellen van een volledig en grondig, technisch en financieel onderzoek naar de wijze waarop en de middelen waardoor een af sluiting (inede ter voorbereiding eener late re geleidelijke drooglegging) van de geheel e Zuiderzee, de Wadden en de Lauwerzee wenchelijk en uitvoerbaar is"; 2o. De kosten van dat onderzoek worden gedragen door de vereeniging, waartoe 8o. alle belangheb bende en belangstellende corporatiën en per sonen, volgens regelen daaromtrent te stel len, zullen kunnen toetreden 4o. Aan een commissie bestaande uit een vrij ruim aantal leden, door de vergadering uit haar midden te benoemen, wordt opgedragen alle voorloo- pige werkzaamheden die aan de definitieve oprichting der vereeniging moeten vooraf gaan; terwijl 5o., dezelfde commissie als be ta eindigen, en toch moest hij zich geweld aandoen, want zijn vriend Erich bad hem een uur geleden een briefje gezonden, waarin hij hem verzocht met hem te 4 uren 's mid dags naar de drie mijlen verwijderde stad P. te gaan. Door tusschenkomst van zijne zus ter was aan den vader het verlof nfgedwougeu een dag daar door te brengen en was zij er reeds per extra-post heengereisd, daar de kommerzienrath besloten bad ondertu9Schen met zijne gade een lang uitgesteld bezoek te ma ken. De vrouw ware liever mot de dochter medegegaan, maar Georg Hollander had het zoo bepaald en daaraan hielpen geene tegen werpingen. Zooals gezegd is, eindigde Kurt slechts on gaarne zijne siesta, maar professor Werner bad gezegd dat do zuster van Erich aan eene bijzondere soort van oogeuljjden leed en het dus een zeer leerzaam geval was. Hij richtte zich dus gapend van de sofa op, veranderde wat aau *ijn toilet en trok toen de jalouziën op om nog eens naar de lucht te kijken, vóór bij wegging. Eene koele ver kwikkende lucht stroomde het vertrek biu- stuur der vereeuiging zal optreden eu, zoodra het benoodigde kapitaal is toegezegd, met de leiding van bet onderzoek belast wordt. De kosten van 't onderzoek zullen vrij aan zienlijk zijn; zij worden op f 30,000 geraamd. Z. M. beeft den minister van waterstaat enz. gemachtigd, als proef, de rijkstelegraaf be schikbaar te stellen voor bet overbrengen der namen van hen, die zich daartoe op 31 Dec. 1885 en 1 Jan. 1886 aanmelden tegeneen vasten prijs van 10 cents voor iedeven naam, en voorts op de voorwaarden, door den minis ter, tot verzekering van den goeden gang van den gewonen telegraafdienst te stellen. Tot uitvoering vau dit besluit heeft de mi nister bepaald, dat op Nieuwjaarsdag de ge legenheid zal bestaap tot overbrenging per telegraaf van niouwjaarswenschen in den vorm van naamkaarten. Deze nieuwjaarskaarten worden uitsluitend bij de rijkstelegraafkantoren aangenomen en kunnen alleen gericht zijn aan geadresseerden in plaatsen, waar Nederlandsche rijkstelegraaf kantoren zijn gevestigd. Bezorging buiten den gewonen bestelkring der kantoren van besteraming vindt niet plaats. De aanbieding van nieuwjaarskaarten zal, behalve op 1 Jan., ook kunnen geschieden op 81 Dec. a. s. De kaarten mogen alleen den naam van den geadresseerde en diens woonplaats, alsmede den naam van deu afzender bevatten, zonder toevoeging van de letters p. f. of dergelijke. Aanduidingen van den afzender of de afzen ders, zooals //Smeth en familie", //de heer cn mevrouw Prins", Willem en Mina", alsook de bijvoeging van den zooveel mogelijk ver korten titel des afzenders, zoo dit verlangd wordt, zijn geoorloofd. De naam der plaats van afzending wordt ambtshalve medegeseind. Formulieren voor het schrijven der kaarten zijn ten dienste van het publiek bij de rijks- telegraafkantoren beschikbaar. Aanbieding op de gebruikelijke naamkaartjes of op losse mi nuten is intusschen niet verboden. De prijs van elke nieuwjaarskaart is tien cent onafhankelijk van het aantal woorden. nen cn eeuo zachte, aangename wind ruisebte door de toppen der oude boomen. Diep adem halende, genoot hij de geurige lucht en zijn blik zweefde daarbij droomerig op deu ver wilderden tuin. Op eens werd zijn blik iets ge waar, dat hem in spanning bracbtl Daar aan het einde van een grooton tuin, waar zich dat vreemde stuk van den ouden muur ver hief, die zoo broed was dat er bovenop wel tien menschen plaats konden vinden. Dat die muur dikwijls gebruikt werd, bewees de lad der, die er tegenaan stond; tot hiertoe had Kurt niet kuunen ontdekken welk jomau- tisch persoon er gebruik van maakte. Thans werd eindelijk het raadsel opgelost; boven op don muur zat op eeu laag bankje, half ver borgen onder de struiken, die welig op deu muur tierden, eene kleine, witte gestalte. Petit diable« kwam onwillokourig verbaasd over de lippen van Kurt, weder een van hare buitensporigheden, voegde bij er la chend bij »en daarbij gelooft het kleine, trot- 8che schepseltje gewis dat zij van hier niet kan gezien worden. Maar wat drommel doet zij daar?* ging hij voort en keek opmerk*

Vlissingse Courant | 1885 | | pagina 1