VLISS1NGSCHE COURANT. m sing: ■OPROGGE Jr. jPliotopaf, our; No. 71. Donderdag 3 September 1885, 23'se Jaargang. I ELBE. FlUtLLIT© Een Levensloop. extra grove Ruhr- L 107, lii! L Gemeubileerde bergplaats en vrijen icier letter A aan het VUUR gevraagd een ikelhuis of bene- drukken stand. boekhandelaar J Iddelburg den Nieuwendijk, Ier kinderen. Adres: 21 S J E benoodigd. I dit blad. M DIENST en Middelburg v. v. (Remise) 6.20 (Zeilni) ■40 JO.üOf, 11,—, 11,+0, ■3,f, 3,40, 4,20f, 6,—, f, 9,—9.41 f. 10,20. n dc vertrekuren met een in het Badhuis. W 5,30, (G root» Mwkt) 10,20, 11.— 1 1,40, 3,-, 3,40", 4,20, 5.—*, 9.—*, 9,40, 10.20, 11,—. do vertrekuren met een ar het Badhuis, van Vlissingen enu5.!0 Zon- en ïeestdag» «i# EDIENSX j en Viissingenv r I 6,30f. 8,9,1 Of 10- I f 2.30, 8,30,1 *.30, 6,30t, I _f f,_, 10,-+ II,- I ,f 3,80, 4,301 6,3% «,8u,t I au de vertrekuren met «ei de tusechenfltationa Abeelii ■>vden Middelburg avond onds.ll, 1ENST en de Buitensluis Igs 6,10, 6,80 (naar ketr- 8 45, 9,10 (via keersluis) 1 45. Naiuiddngs l.ïfc 1,4» 3,30, 3,55,4,20, 4,55 (vil (via keersluis), 7,45 8,4» igs 6,20, 7,20, 7,46, 9,00 11,30, Namiddag 12,00 4,05, 4,35, 6,10, 6,41 85. 8,30 ,80 4,— laandag, Woensdag en Zaterdag. orm. 7,30 nam, 1 6,- *12 40 5.80 6,20 1,4 6,50 6,40 1,26 6.8 17,25 2.15 6,561 *8.34 12,16 *8 18 '9,15 1.15 9 15 8.34 12,15 *8 18 9,15 1.15 9 15 9,26 1,20 8 28 410,— 2,— 10- ken beteokent dat op duide gedeelte van het tri uigeo late en 2da klas" BUREAU: Kleine MaPkt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Pranco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENV«.n 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR. PERSONEELE BELASTING. Afkondiging van het kohier der personeels belasting no. 3, dienst 188B/B6 De burgemeester van Vlissingen; maakt bekend: dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger is gezonden het executoir ver klaarde kohier wegens de personeele belasting no. 3, dienst 1S8s/86; dat de daarop voorkomende belastingschul digen worden uitgenoodigd om hunne aansla gen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolging; en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na heden behooren te worden ingediend, terwijl do aangiften ter bekoming van onthef fing, ingeval van verhuizing, op grond van art. 27 2 der personeele wet, moeten worden ge daan bij den rijksontvanger, binnen ééne maand volgende op die waarin liet perceel is outruimd. Eu is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 2 September 1S85. De burgemeester voornoemd, Th. VAN UIJE P1ETERSE, L. B. GEMEENTERAAD. Zitting van Dinsdag 1 September. Voorzitter de heer A. Smit, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren J. A. E. Musquetier en F. Delvoije. Alvorens over te gaan tot afdoeuing van za ken, worden de nieuw gekozen leden van den raad, zijnde do heeren M. Pot, J. Verkuyl Quakkelaar, dr. 1. van der Beke Callenfels, F. H. J. Wibaut en W. Winkelman, op ver zoek van den voorzitter door den secretaris binnengeleid. Na de bij de gemeentewet voorgeschreven eeden in handen van den voorzitter te hebben afgelegd, wenscht deze hen met het hun toe vertrouwde mandaat der kiezers van harte ge- luk,en drukt de hoop uit, dat bun de zoo noo- dige kracht en gezondheid inruime mate zullen gegeven worden, om de belangen der gemeente in elk opzicht bevorderlijk te zijn, waarop zij zitting nemen. Een beeld" uit Londen. Uit het Duitsch: Zoo verliepen eenigo jaren on thans was hij armer dau vroeger. Dat was alles. Weemoedig zag ik den armen kerel na, toen de trein hem wegvoerde. Zijn ziekte had zichtbaar vordoringen gemaakt. Zonder geld, zonder verpleging, zonder iemand in de Wereld, die zich om hem bekommerde, wat moest er van hem worden? Het eenige wat goed voor hem was^ Was dadelijk opgenomen te worden in een hospitaal, maar hoe dit gedaan te krijgen en wie had den moed met hem daarover to Toen ik naar mijne woning in Bnyrwater terugkeerde ik legde de reis te voet af bad Londen zijn feestkleed aangetrokken, Geschiedt voorlezing van het koninklijk be sluit tot benoeming van den heer A. Smit als burgemeester van Vlissingen en het proces verbaal der eedsaflegging als zoodanig in ban den van den fungeerenden commissaris des konings in Zeeland. De voorzitter hierop het woord nemende, zegt //Mijne heeren 1 Het is u bekend, dat bet Z. M. heeft behaagd mij, met ingang van 1 Au gustus jl. weder te benoemen tot burgemeester van Vlissingen. Hoe vereerend dit hernieuwd vertrouwen voor mij ook zijn moge, doet het mij innig leed, dat het reeds benoemde hoofd der gemeente, de heer Diemont te Arnhem, van wien wij in het belang van de stad onzer inwoning zooveel\ïad- den kunnen tegemoet zien,zoo onverwacht aan zijn gezin en zijnen werkkring is ontrukt. Tot de4 weder aanvaarding der betrekking, welke ik terwille van de groote verantwoorde lijkheid, zoo gaarne aan een meerbevoegde had zien opgedragen, heb ik alleen kunnen besluiten door de verkregen wetenschap, dat die benoeming der hooge regeering aangenaam was, en Vlissingen, met zijne groote natuurlijke voordeelen, ook op haren steuu zal kunnen rekenen. Beloften of toezeggingen voor u uit te spre ken komt mij onnoodig voor, dewijl het mijn ernstig voornemen is,op den vroeger ingeslagen weg voort te gaan, hetgeen blijkbaar door de genoten ondersteuning uwerzijds en deontvan- gen hartelijke instemming der bevolking an derzijds, werd goedgekeurd. Tenslotte zij het mij vergund een woord van warmen dank en hulde uit te spreken aan den heer Th. van Uije Pieterse, overtuigd als ik ben van uw aller instemming voor de uitste kende waarneming in het belang der gemeente van die betrekking in het jongst verloopen tijdperk. Ik heb gezegd." De heer van Uije Pieterse, wien bet eenige dagen geleden vergund werd namens de inge zetenen van Vlissingen den beer Smit bij zijne komst in deze gemeente een hartelijk wel kom als burgemeester toe te roepen, gelooft thans wel de tolk van de leden van den raad te zijn, wanneer bij den voorzitter de verze Pinksteren stond voor de deur. De lange Regeutatreot schitterde van duizenden lich ten. Evenals het woud en do grond in de maand Mei, trekken de groote -steden in den winter haar schoonste gewaad aan. Als do avondon lang zijn en de nevel dichter wordt, stralen glans en comfort steeds beha- gelijber aan beide zijden der prachtige stra ten ons tegemoet. Men wandelt er in rond als in een feeöuryk. Het uitstallen voor de vensters is tot eene wetenschap geworden, tot welke de uitvinding van het gas en do groote spiegelruiten den grondslug legden. Welk eeue treurige rol moeten naar onze tegenwoordige begrippen deze thans zoo schitterende wijken ten tjjde van onze voorouders gespeeld hebben, toen zij nog met olielampen en votkaaiaen werden verlicht. De magazijnen in Londeo, hetzjj daariu goud eu juwoelen, zijde en fluweel, weelde-artikelen of dagoljjksche benoodigd- heden zjjn uitgestald, of zij het zijn in Cheap- side of in het verre Westend of Portobello- road, trekken onwederstaanbare blikken tot zich. De Engelsche reclame heeft iets stouts, is om zoo te zeggen, inbeemsch. Het beval lige, kunstvolle, de elegante rangschikking kering geeft, vau hunne hooge ingenomenheid met zijne herbenoeming tot burgemeester van Vlissingen, En ziet nu de gemeente haren wensch be vredigd, om aan haar hoofd geplaatst te zien, deu man, van wien zij zóóveel goeds verwacht, en wien zij het meest in staat acht de belangen van Vlissingen te bevorderen, het zal wel niet verzekerd behoeven to worden, dat de leden van den raad al de krachten en vermogens zul len aanwenden hem in zijn onvermoeid stre ven, om tot heil der gemeente werkzaam te zijn, te steunen. De leden van den raad gaven hierbij blijken van instemming met het gesprokene. De notulen der vorige zitting worden gele zen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat door ged. sta ten is goedgekeurd het raadsbesluit tot wijzi ging der gemeente-begrooting over 1885; dat de gemeente-rekening over 1884 eerst in eene volgende vergadering zal kunnen wor den gearresteerd, uithoofde zij nog niet onder zocht is kunnen worden door de commissie van financiën, waarvan bereids aan ged. staten is kennis gegeven; dat goedkeuring is verleend op het raadsbesluit betreffende den verkoop van gemaentegrond, alsmede op dat tot afgifte bij concessie van gemeentegrond en ten slotte dat, blijkens ingekomen schrijven van de com missie van toezicht op het middelbaar onder wijs het herkozen lid, de heer J. Janszen als zoodanig is geinstalleerd en tot vice voorzitter van dat college is herkozen. Al deze mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen. Worden overgelegd de gemeente-begrooting over 1886, sluitende jn ontvangen uitgaaf tot een bedrag van 252.456.85. Onder dat be drag is begrepen 100.000, uit te zetten op prolongatie, met een post voor onvoorziene uitgaven van ƒ1738 31. Overgaande tot het doen der benoemingen wordt met 9 stemmen tot wethouder en met 12 stemman tot ambtenaar van den burgerlij- keu stand benoemd, de beer M. Pot. Tot plaatsvervangend wethouder de heer J. Yerkuijl Quakkelaar met 11 stemmen. Tot lid der zeemans- en visschersbeurs de van do kleuren der stoffen, do meesterlijke ver deeling der lichteffecten met de honderden details van eene verfijude Parjjsche of Weener winkulopscbik vindt men hier niet; daartegen maken de Londensche winkels iudruk door de massa en het gewicht, door soliditeit. Het stijve, hoekige, smakelooze, dat den En- gelschmau over het algemeen kenmerkt, toont zich ook in het uiterlijk voorkomen van winkels, die aan kleinhandelaren behoo ren. Hg biedt u geen keur, maar bet geheel aan. De handelaar in levensmiddelen stolt geheele bergen van thee, suiker, cacao, tro pische vruchten en lekkernijen van alle licht streken ten toon. De vleesch winkels zijn ware slachthallen, vol scboone, krachtige boesten, zooals ossen, kalvers, schapen, wildbraad, gevogelte en visscben. De rnode-magazjjnen beslaan eene ruimte, waarin gansche regi menten kunnen uitgerust worden en in de verkooplokalen van meubels eu huisgoroed- schap ontmoet men een voorraad, waaruit eene kleine stad geheel kan voorzien worden. Maar onder al die glans en dien rjjkdom klopt geen hart, maar slechts zelfzucht; dikwijls in haar slechtsteu vorm. Overal vloeien stroomen gouds, maar slechts uit de eene heer M. Pot, met 10 stemmen. Tot leden der onderscheidene vaste commis- sien uit den gemeenteraad werden benoemd a. in de commissie voor de verordeningen tegen loelker overtreding straf is bedreigdde burgemeester, voorzitter en de heeren W. C. van Duuron Dutilh, dr. J. van der Beke Cal lenfels, P. Delvoije en W. Winkelman, leden; b. in de commissie voor de belastingen, de heer Th. van Uije Pieterse, voorzitter, en de heeren P. II. J. Wibaut, O. A. Kalbfieisch. A. Koppejan en dr. J. van der Beke Callenfels, leden; c. in de commissie voor de financiën de heer A. Smit, voorzitter en de heeren W. C. van Duuren Dutilh, C. Mortier, Jos. van Raalte en J. Verkuijl Quakkelaar, leden; d. in de commissie voor de fabricage, waar van een der leden van het dagelijksch bestuur voorzitter is, de heeren A. Loois, J. A. E. Musquetier, C. A. Kalbfieisch, J. Verkuijl Quakkelaar en Jos. van Raalte, leden e. in de commissie bedoeld in de laatste zinsuede van art. 4 der verordening op de izi- vordering van den hoofdelijken omslag, waar van een der leden van het dagelijksch bestuur voorzitter is, de heeren P. Delvoije, ALoois en C. Mortier, leden; in de commissie voor de badplaatsmet een der leden van het dagelijksch bestuur tot voorzitter, de heeren J. Verkuijl Quakkelaar, P. H. J. Wibaut en J. A. E. Musquetier, leden. Tot lid der commissie van den Middel burgVlissingscben straatweg, met den heer A. Smit als voorzitter, de heer J. Verkuijl Quakkelaar. Tot leden der commissie van den Vlissin genKoudekerkschen straatweg, de heeren J. Verkuijl Quakkelaar en M. Pot. Tot lid eu voorzitter van het algemeen arm bestuur wordt met 10 stemmen benoemd de heer Th, van Uije Pierse, die evenwel perti nent verklaart, die benoeming, hoe vereerend ook voor hem, niet te kunnen aannemen. De voorzitter stelt hierop voor, deze benoe ming in te trekken, omtrent welk voorstel, dat in omvraag werd gebracht, de stemmen staakten. gevuldo hand in de andere. Het genot bruist boog op, maar zelden bereiken zijne golven de hutten der armen, die voor oen karig loon de parelen uit do diepte te voorschijn breDgen. Londen beteokent leven, bedrijvigheid, over vloed en genot. Men baadt zich daar in eene zee van overvloed, en het woord gebrek klinkt als een hoookreet in dozen oceaan van wellust. Gij, vooruitstrevende jonge lieden, die u- zulvon buiten Londen to vergeefs aftobt, gij, moedige kuasteuaacs, gij, arbeiders zonder werk, gij, gelukzoekers der gansche wereld komt hier. Hier vindt ge, wat u ontbreekt, arbeid, brood, vleesch, lekkernijen van alle soorten en voor ioder is do taiel gedekt. Gij hebt slechts toe to tasten. Doch het is tijd tot mijne vertelling weder te keeren, waarvan ik den draad op geooem- den Decemberavond onder de schitterende vensters der Regentstreet zoo plotseling ver loren bad. Pinkster ging voorbjj. Geen Duitsch kerst- ieest is het met van lichten stralende kerst- boomen en zalig kloppende kindorhartoD, H'er is het een smu'dag in hutton eu pa»

Vlissingse Courant | 1885 | | pagina 1