VlISSINGSCHE COURANT. n No. 40. Donderdag 18 Juni 1885, 2 33te Jaargang. BINNENLAND. ONTOIR wordt cadeau houder der Bon No. gevallen is op No' r. H. WEIJENS. DIENST 'g en Vlissingen v.y 6,30f. 8,—, 9,1 of io__ 2.30, 3,30,f 4,30, 5,301, 8.-.t 9-, 10,—f II,- 8,30, 4,80+ 5,30, 6,30,f irvan de vertrekuren meteej ti de tuaschenatatioua Abee)« van Middelburg 's avonds avonds 11.—. n en Middelburg v.v i 5 (Remise) 6,20 (Zeilm) MO 10,20, 11,—, -J i,40 [3.3,40, 4,20, 5,—, 6,4(l' p-, 9,40, 10,20, 5,30, (Grootte Markt, 9,40, 10,20, 11,-, 11,41) '3,3,40, 4,20, 5,—, 5,40 K 9,40, 10,20, 11,— uur van Vlissiugon en 1 op Zon- en Eecttdagei en de Buitensluis idags 6,10, 6,30 (noar keer- 0, 45, 9,10 (via keersluis) 11 46. Nqiniddngs 1,25 1,45 5, 3,30, 8,55,4,20, 4,55 (via )0 (via keersluis), 7,45 8,45 dags 6,20, 7,20, 7.45, 9,00 11,80, Namiddag 12, ^40, 4.05, 4,35, 5,10, 5,45 ilburg en Botterdam plaatsen in Juni van Middelburg. Maandag 15 Dinsdag 16 Woensdag 17 Donderd 18 Vrijdag Zondag 21 9,41 Maaudag 22 9,41 TERDAM. naar Vlissingen. Muandag 16 voorm 9,45 Dinsdag 16 Woensdag J'7 üonderd ia V njdag 19 Zaterdag 20 Maaudug 22 na afvaart va> ddelburg vertrekken 9,45 9,45 9.45 9,45 Vltssinyn OOTDIENST en Zierikzee v.Y Juni i van zierikzee: Zondag - 14 Maa r 15 3,30 3,30 3,30 Dinsdag 16 Woeusd 17 Dondcrd 18 Vrijdag 19 Zaterdag 20 Maandag 22 voorm 7,— HIELDE, [885. 1,3,30 en 6,— 1,30 4,— 6,80 Maandag, "Woensdag Zaterdag. 7,30 8,- 10,30 11,— g,— 2,45 3,15 u 6,*12 40 5,30 |0,20 1,4 6,5 0 6,40 ],25 6,8 I J7.25 2,1516,561 -!* *8,34 12,15 *8 18 ~9,15| 1,15 9 15 j*0,25j 1,20 922 2,— 10 teeken beleekent dat op Igeduide gedeelte ven het tra' 'ijtuigou lste on 2de klaaifl BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVin 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitscbland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. Zij, die ziek met het vol gend kwartaal, aanvangende 1° Juli a. s., op de Vlissingsche Courant akonneeren, ontvangen de tot dien datum versckijnende num mers gratis. Vlissingen, 17 Juni. Bij koninklijk besluit van 9 Juni jl. is aan den heer W. C. van Duuren Dutilh, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als majoor commandant der dd. schutterij alhier, met ver gunning om de uniform met de aan den rang »n majoor verbondenonderscheidingsteekenen t« blijven dragen eu in diens plaats tot majoor- commaudant benoemd, de beer Jos. vanRaalte, kapitein bij dat corps. Naar bet Deutsche Tageblatt verzekert, heeft Donderdag te Berlijn eenc conferentie plaats gehad van de gedelegeerden der JSIord JJeutsche Lloyd met de gemachtigden der regeering en zouden de onderhandelingen ten einde zijn gebracht, zoodat spoedig blijken zal, welke de gekozen haven is voor het aandoen der stoomschepen der Duitsche gesubsidieerde stoomvaartlijnen. HH. KK. HH. de hertog en de hertogin van Connaught met gevolg, sir Howard en lady Elphinstone en majoor Egerton kwamen hier heden morgen per mailboot Prins Hendrik van Londen aan en gingen per boottrein naar Potsdam door, waarvooreensalourijtuigiudien trein was geplaatst. Zooals men weet is de hertogin van Connaught de dochter van den overleden prins Frederik Karei, tot het bij wonen van wiens begrafenis de reis gemaakt werd, waarbij de beeren Elphinstone en Eger ton, H. M. de koningin van Engeland en den prins van Wales zullen vertegenwoordigen. In den nacht van 12 op 13 dezer werd in het Engelscho kanaal op de hoogte van St. FEUILLETON. MARIA ROSA. 1. Novelle uit het Feansch. Na een brandend heeten dag kleurdeD de stralen van de-ondergaande zou het heldere water van het Nemi-meer en den groenen top der boschrijke bergen, waardoor dit water omringd wordt, met een helder rood. Het gezang van eenige dorpelingen, die, na hun arbeid vërricht te hebben, weder naar hunne woningen terugkeerden, weerklonk van tjjd tot tijd op de verschillende paden, die van Genzona naar Nemi geleiden. Zoodra zulk eene landelijke melodie in de bosschen klonk, word zij dadelijk door oen zachter en meer geoefende stem herhaald. Die stem was van een jongen Franschman, die, gezeten op een hoogte, halfweg tusschen Genzano en het Nemi-meer, met een onbe- Bcbrijfelijken ijver en genoegen bet verrukkelijke tooueel, waarop zijne oogen rustten, schetste. Sedert een jaar doorkruiste Léon d' Es- tourville Italië als een hartstochtelijk lief hebber der schilderkunst. De begeerte om nog eenige nieuwe schetsen te voegen bij die, welke reeds zjjoe portefeuilles vulden, had Catharina punt door het Engelsche oorlogs stoomschip Tyne, komende van Plymouth en bestemd naar Chattam,aangevaren de Vlissing sche loodskotter no. 12, schipper L. M. Ver heul, waarbij de kotter stang eu zaling verloor. Onmiddellijk werd van de Tyne eene sloep naar den kotter gezonden, om zoo noodig hulp te verleene n. Daar deze onnoodig werd bevon den,keerde de sloep spoedig terug en vervolgde de Tyne zijne reis. Opmerking verdient, dat de kotter, die van; stilte ronddreef en voorzien was van helder brandende lichten, bij helder vuurzicht werd aangevaren. De op de rijkstelegraafkantoren te Brui- nisse en Yerseke tijdelijk ingevoerde doorloo- pende dagdienst is opgeheven. De normale beperkte diensturen zijn weder van kracht. Z. M. de koning heeft jl. Maandag Karls bad verlaten, om zijn nakuur te Königswart te gaan houden. Men schrijft aan het Dgbl. dat Z. M., hoogst ingenomen met zijn verblijf te Karlsbad, in de laatste dagen de verschillen de groote etablissement daar ter plaatse heeft bezichtigd, om zich een woning te kiezen voor het volgend seizoen, en dat Z. M. zijn keus ten slotte heeft gevestigd op het prachtig ge legen etablissement Popp, van waar men op weinige schreden afstands dadelijk in het bosch komt. Z. M. heeft die keus ook daarom gedaan, omdat het plan bestaat dat in het volgende jaar voor den geheelen tijd van Zr. Ms. verblijf H. M. de koningin en prinses Wilhelmiua bij den koning zullen blijven. Het waren, zoo schrijft men verder, heerlij ke weken, gedurende welke wij het koninklijk gezin in ons midden hadden. Geen dag ging voorbij zonder dat Z.M. met de koningin en de prinses te midden der Kurgasten verschenen. De koning1 was gedurig in de opgevvektste stemming. Hij keuvelde, lachte en begeleidde de zijnen door bet ergste gedrang. Tegenover zijn gemalin bad de koning steeds de meeste attenties. Bij de bloemenverkoopsters kocht hem Rome doen verlaten, om eenigen tijd in Genzano te komen wonen, terwijl bij zijne goederen onder bewaking van een bediende achtergelaten had. Daar, in een kleine kamer gehuisvest, welke bij van eene braye vrouw gehuurd bad, die zich ook met de zorg voor zijn voedsel be lastte, zag men hem van 's morgens af zijn eenvoudig huis verlaten om zich met zijne potlooden, nu eens aan den voet van eene hooge rots, dan weder in de schaduw van een boscbje van groene eiken neder te zetten en week hij niet van zijne plaat3 dan voor de stralen van een lastige zon, die van on geduld brandde om hom des avonds weder Onze jonge liefhebber, die verzonken was in het genot, dat hij smaakte om een der schoonste landschappen, die men zien kan, te schetsten, bemerkte niet dat twee jonge meisjes op eenigen afstand van bem waren blijven stilstaan en hem mot oplettendheid beschouwden. Op het gedrnisch dat een barer onwille keurig maakte om naderbij te komen, keerde bij zijn hoofd noar dien kant heen en ves tigde zijne blikken op eene zoo betooveronde gedaante, dat het potlood hem uit de handen viel. Een kreet vau bewondering, die bjj niet de koning dagelijks een frissche bouquet voor H. M. en de prinses kreeg dan een fraaie roos. Geen schoon plekje in de omstreken dat niet door het koninklijk gezin werd bezocht. Toen de koningin en de prinses Karlsbad hadden verlaten, vatte Z. M. zija meer eenzame le venswijze weder op. In een licht-grijs zomer- pak, met eeu stroohoea op 't hoofd, een flinken wandelstok in de hand, verscheen de koning dagelijks in de straten, bezocht vooral do ma gazijnen van kunst, deed tal van inkopen, die voor zijn smaak getuigen, en onderhield zich dau langen tijd met de magazijnhouders. De algemeece en veelomvattende zaakken nis, welke Z. M. bij zulke gelegenheden aan den dag legde, worden algemeen geroemd, In het hotel Schild teruggekeerd, deed de koning de staatszaken af. "Verscheiden uren daags werden door den koning daaraan besteed en, zooals ik u reeds schreef de telegraafdraad tusschen Kalsbad en den Haag stond zelden stil. Met het gemeentebestuur, en speciaal met het bestuur van het Kurhuis was de koniug ook geregeld in contact en burgemeester Knoll mocht menigmaal in zeer vleiende bewoor dingen Zr. Ms. tevredenheid eu dankbaarheid De minister van financiën heeft bepaald, dat met het opmaken van de kohieren der per- soneele belasting 1885/86 moet worden ge wacht tot na de beslissing omtrent het wets ontwerp tot het heffen van buitengewone opcenten. In Mei zijn voor het O.-Indisch leger aan genomen 64 Nederlanders en 23 vreemdelin gen en overgenomen van de korpsen van het leger 25 man. Uitgezonden naar Oost-Indië werden 208 Nederlanders en 42 vreemdeliugen, meest Duitschers, naar West-Indië 33 Neder landers en 6 vreemdelingen. Uit O.-Indië keerden terug 1 officier en 57 minderen; van hen ontvingen 19 een pensioen bon inhouden, deed het meisje eenige schreden terugdeinzen, maar met een stem, zoo zoet als die der engelen, zeide zij tot hem Hot is wel laat, mijnheer, om nog zoo dicht bij het Nemi-meer te big ven. Bij het uitspreken dezer woorden, waarbij zij een glimlach voegde, waarvan de niet te beschrijven uitdrukking iets ernstig3 en droef geestigs bezat, greep zjj den arm harer ge zellin en verwijderden beide zich snel. Léon d' Estourville was haar achterna ge sneld, toen zij, die hij wilde inhalen, al mocht zij tot aan hot einde der wereld gaan, zich eensklaps omwendde en hare handen vouwde mot een gelaat, dat hem scheen te smeeken met zijue vervolging op te houden. Dit ge baar vol uitdrukking werd hem weldra ver klaard door hut gezicht van een man, die de jonge meisjes te gemoet kwam en haar wel dra aansprak. Daar Léon niet wist welke reebteu deze man op haar bezat, meende hjj het stilzwij gende bevel, dat bjj zoo pas ontvangen had, te moeten eerbiedigen, maar daar hem niets belette om ten minste met zijne oogen de drie personen te volgen, verliet hij zijn plaats niet eer vóór bij ze had zien verdwijnen achter de rotsen, die voor hem de poort van Notni verborgen, van f 100 tot f-450; 16 verlieten den dienst met paspoort; 10 werden tijdelijk afgekeurd, en 4 overleden op reis. Uit "W.- Indië keer den 4 soldaten terug; 1 verliet den dienst met een jaarlijkschen onderstand van f 140; 2 zijn nog in afwachting van hun pensioen, en 1 ver liet den dienst inet paspoort. Uit Berlijn wordt gemeld, dat prins Frede rik Karei, zoon van prins Karei van Pruisen (reeds overleden), Maandag voormiddag te lO'/.j uren op het kasteel Klein-Glieneck be zweken is. De overledene was geboren 20 Maart 1828 en huwde 23 November 1854 met prinses Marie Anna van Anhalt. Uit dit huwelijk werd o. a. geboren prinses Marie, vroeger weduwe van prins Hendrik der Nederlanden, thans gemalin van prins Albert van Saksen-Alten burg. Prins Frederik Karei was eere-commandeur van St. Jan van Jerusalem, generaal-veld maarschalk, inspecteur-generaal van de cava lerie en chef van verschillende andere,ook Rus sische regimenten. Daarenboven was hij ge— neraal-veidmaarschalk in 't Russisch leger. De overledene behoorde tot de helden in de jongste oorlogen, door Pruisen gevoerd. In 1866 en 1870 onderscheidde hij zich niet weinig. Hij bezat een ware heldenuatnur en werd als onverschrokken en uitnemend be kwaam militair hooggeschat. Door den keizer werd hij zeer gewaardeerd. Onder de cadetten van het 4de studie-jaar der kon. militaire academie, die bij het onlangs gehouden eindexamen slaagden komt als uo. 2 voor M. D. A. Forbes Wels, van hier. De abonnementskaarten voor handelsrei zigers zijn voor het zuidemet van den staats spoorweg met 1 Juli e. k. met ongeveer 25 pCt. verhoogd, terwijl die voor het noordernet on veranderd zijn gebleven. De rechtbank te Ostende heeft de visschers, II. Sedert Léon zijn verblijf op het land bij Rome vestigde, had hij meer dan eens schit terend schoone vrouwen ontmoet, maar nooit was hij zoo getroffen als ditmaal. Het jonge meisje stond daar nog vóór hem. Te vergeefs was hij weder naar zijne porte- feuilles en putloodeu gegaan; het was hem onmogelijk weder aan den arbeid te gaan; die tengere en vlugge gestalte, die groote bruine oogen, dien betooverenden glimlach, hij zou dat alles hebben kunnen schetsen, want do hoogten van den Mont-Cavi, de heldore wateren van het meer, de blauwe golven der zee, welke den horizon begrensde, zag bij niet meer. In een liefelijke overpeinzing verzonken, waaraan de met welriekende geuren bezwan gerde avondlucht een nog grootor genot schonk, ontwaakte hij daaruit tot alleen de stralen van de maan den top der bergen verlichtten. Zijne op het gras verstrooide teekeuingen oprapende, stak hij ze door elkander in zijne portefeuille en sloeg met langzame schreden den weg naar Genzano in. Tot op dien dag had de douder dikwijls gerommeld zonder onzon jeugdigeu vriend van het werken af te leidon, maar den vol genden dug zag tneu Léon, op het gedruisch

Vlissingse Courant | 1885 | | pagina 1