VLISSINGSCHE COL No. 41. Donderdag 21 Mei 1885. 23ste Jaargang, FItmLITi BUREAU: Kleine Markt I N". 187. Prijs per drie maanden f 1,—. Eranco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert ziek bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVun 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote lette» worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR. PERSONEELS BELASTING. Afkondiging van het kohier der perso- neele belasting, no 8 en 9 dienst 1884/5. De burgemeester van Vlissiugen Maakt bekend dat op heden bij hem ontvaugen en aan den rijksontvanger is gezonden het executoir ver klaarde kohier wegens de personeele belasting no. 8 en 9 dienstjaar 1884/5, dat de daarop voorkomende belastingschuldigen worden uit- genoodigd, om hunne aanslageu op den be paalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorko ming van vervolgingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van onthef fing, ingeval van verhuizingop grond van art. 27 3 der personeele wet, moeten worden ge daan bij den rijks-ontvanger, binnen ééne - maand, volgende op die, waarin het perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 19 Mei 18S5, De burgemeester voornoemd, Th. VAN UI JE PIETERS E L. B. MATEN EN GEWICHTEN. Herijk der Maten en Gewichten. Herplaatsing wegens misstelling). De burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend dat in de gedane aankondiging betreffende den herijk der maten en gewichten eene mis- stelling heeft plaats gehad, zijnde aldaar be- IV HET BIVAK. 1.) Uit het Duitse h. La Fleur. *=-- Ja, wij noemden hem La Fleur, zooaR de bediende van Sterne en wel om geeco andere reden dan dat bij dol op viooltjes was. Zijn werkelijke naam was Max von Sabel en van beroep was bij koninklijk Pruisisch luitenant bij da garde-artillerie-brigade. Onze La Fleur was eeu eenigszins blein> donkerharig, zeer net heertje. Hij had nauwe verlakte schoenen aan en zag er altijd uit alsof bij door een naald geregen washy lis pelde en was zeer beleefd in zijne manieren. Zijne deftigheid en beschaafdheid bleven hem steeds bij hij legde die nooit af, zelfs niet in den kring zijner beste vrienden. Hij droeg altijd glacé-handscboenen, innerlijk en uiterlijk, en daarom word de arme kerel meer geplaagd dan eenig ander sterveling. Ging er eon soms te ver aan tafel of by het ontbijt, dan sloeg La Fleur wel schuchter en blozend zijn blikken op en verzekerde ver legen dat hij in het geheel niet wist hoe hij aau de eer kwam, maar slechts eenmaal ver stoutte hij zich do bloemrijke uitdrukking Maar ik sta volstrekt niet op dezen famil- jaren voet met u Het was hem met den bi-Bten wil der wereld niet mogelyk grover te worden. p.tald 20 en 21 Mei voor de wijken A, B en C. moet zijn 19, 20 en 21 Mei. Blijvende overigens de bepaling der dagen van herijk voor de overige wijken, zooals be reids is vastgesteld. Vlissingen, den 20 Mei 1885. De burgemeester en wethouders voornoemd, Th. VAN UIJE PIETERSE L. B. De secretaris, P. FORBES WELS. BINNENLAND. Vlissingen, 20 Mei. Met de werkzaamheden voor de verbetering aan den stoomtram is men in de laatste dagen zooverre gevorderd, dat naar alle waarschijn lijkheid de djgnst met het begin der volgende week zal kunnen worden hervat. Blijkbaar stellen zich de tegenwoordige con- sessiouarissen ten doel de lijn in elk opzicht en naar eisch aan haar doel te doen beantwoorden. Over de geheele lengte van den weg zijn de oude rails vervangen door nieuwe van een ster ker en beter gehalte, die op eikenhouten bills op afstanden van 75 dM. gelegd, een waarborg van duurzaamheid en degelijkheid opleveren. Ook de wagens zullen blijken eene belang rijke en nette verbetering te hebben ondergaan, terwijl met primo Juli de lijn tot het badhuis zal uitgebreid worden met geheel nieuwe wagens. Zooals uit 'achterstaande advertentie blijkt, stelt de directie zich voor de gelegenheid open te stellen om van hier 26 malen per dag naar Middelburg en van daar even zooveel malen naar hier te kunnen trammen. Het een en ander in aanmerking geuomen, twijfelen wij er dan ook geenszins aan, of het Hij had het veel beter dan do racesten van ons. Zijne kamer in do kazerne was zeer ge riefelijk, hij bezat schilderijen in olieverf en het rook daar altijd naar alle mogelijke soorten van parfumeriön. Zijne oppassers speelden, reeds na eenige dagen bij hem geweest te zijn, den baas over hem. Over het algemeon ver meed hy den omgang met de overmoedige ka meraads uit vrees van geplaagd te worden. Hij aanbad zijne geliefden uit de verte en deed alles wat bij kon, om dit geheim te houdeD, en slechts eenmaal kwam dit tamelijk sterk aan het licht toen mynheer »Vogt«, zijn toenmalige slaaf en tiran tevens, dat wil zeggen zijn oppasser, uit boosheid wat snuif in zijn koffiie gedaan had. Gelukkig werd La Fleur daarvan niet onherstelbaar ziek en behoefde de dokter niet geroepen te worden. Zoo gaarne zich La Fleur op een afstand van zyne woelige makkers hield, zoo ijverig bezocht hij daarom de gezinnen vau gehuwde officieren. Bijna eiken avond werd hij uitge- noodigd. Hij was daar en voornamelijk bij de dames en kinderen altijd zeer welkom. Er kou d.m ook geen oplettender huis vriend zyq dan de goede La Fleur. Hij had een boek, dat elke verjaardag in het regiment, de zonen en dochteren daaronder begrepen, bovalte; hij wist den datum vau ieders trouw- of verloviDgsdog en voor elk geval bad hij eeue kleine attentie over in den vorm van bloemeD, taarten of vruchten. De regiment8-kinderen noemden hein oom wjj, zooals reeds gezegd is, noemden hem publiek zal het ijverig streven van de directie, om den dienst zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, welen op prijs te stellen. Voor de gesubsidiëerde Duitsche stoom vaartlijnen, doet zich om het aanleggen in ons land te verkrijgen, nog een liefhebber op en wel Amsterdam. Er zijn op 't oogeublik in Berlijn, zoo als gemeld wordt, twee commissiën voor dat ff oei, en wel eene Arasterdamsche en eene Rotterdamsche, werkzaam. Eene zaak staat in deze toch vast, dat onze stad Vlissingen niet de laatste is geweest om te trachten de attentie op hare uitstekende lig ging en havenwerken te vestigen. Integendeel zij heeft iu deze de eer, als premier met dat doel daar geweest te zijn en het is een groot voorrecht, dat er zoo spoedig voorbereidende stappen daartoe zijn gedaan. Zeker is en blijft bet, dat er nu niets kan beslist worden en veel zal afhangen van de maatschappij, welke de concessie erlangen zal. De N. Liott. Cf. meldt dit nog bijzonder in eene particuliere correspondentie, officieus in haar blad van Zondag jl. uitvoerig medege deeld. In Dnitschland zelf wordt liet een bestor men van de industrie, om de autoriteiten aan 't verstand te brengen, voor die van de Rijnstreek dat Rotterdam, voor die van Saar dat Antwer pen betere ligging heeft. Terwijl Amsterdam wel het minste kans zal hebben, is 't nu maar te hopen, dat het spreekwoord van de hond en het been tot bevestiging zal worden. Uit Berlijn wordt ons gemeld, dat Vlissin gen waarschijnlijk in aanmerking zal komen als aanleghaven voor de gesubsidieerde Duit sche stoomvaart. RNbl.) La Fleur, want den ganschen dag rook hij naar bloomengour en zag men hem in don dienst zelden maar daar buiten met zijn hoed met pluimen en fonkelnieuwe glacé- bandschoenen en een prachtig bouquet in zijne hand langs do straten of ons kwartier draven, bezoeken afleggen en feliciteeren, en tegen den avond zag men hem weder in sijn met goud geborduurden uniform of in zijn eenvoudigen overjas, te voet of in een rijtuig, opgeschikt en gladgestreken, met zijn haar zoo glad ala een spiegel langs zijn slapen gestreken en zyn snor sierlijk naar boven gedraaid, op weg om deze of gene familie >gelukkig te maken. Hij was iu alle huizen eeu welkome gast, maar hoe lang en hoeveel hij er ook verkeerde, hij bleef altijd het beschroomde, verlegen mannetje; hij drong zich nooit op, werd nooit vertrouweljjk, zag er altyd uit als een, die ver oordeeld is de dertiende persoon aan tafel te zyn, deed met waren hartstocht boodschappen en had zulk een geveBligden goeden naam bij de moedors dat zy hem, zonder een oogenblik te aarzeleD, al hare dochters van één tot vijftig jaar zouden toevertrouwd hebben. De goede La Fleur vergeve het ods dit toonbeeld van oen man, die, zooals men wel eens zegt, geen vlieg kon doodmaken wij; booze menscben waren ten laatste een nagel aau zijn doodkist door hem een beentje te lichten natuurlijk niet opzettelijk, maar in jeugdigen overmoed eu bloot met de bedoeling een grapje met hem te hebben en bij viel daardoor maar heel zacbtkens by stortte namelyk In de armen van een rjjke leerlooiers- Op 16 Mei vertrok het stoomschip Drenthe van Batavia naar Nederland. Dit anders voor ons weinig buitengewoons beteekenend be richt, heeft thans voor onze stad een meer dan gewone beteekenis. Naar men verneemt toch, moet het stoomschip Drenthe als het nu, zoo wij hopen, eene behouden aankomst heeft, eene aanzienlijke reparatie ondergaan aan de hier beslaande fabriek der kon. roaatsch, de Schelde, waardoor een geruimen tijd aan vele handen werk zal worden verschaft. Er moeten, zoo men zegt, reeds verschillende zaken in gereed heid zijn gebracht, die. alsdan in het schip moeten worden geplaatst. Heden morgen vertrok van de werf der kon. maatsch. de Schelde de stoomboot Zeelandia, toebehoorende aan de provincie Zeeland, tot het houden van een proeftocht naar Terneuzen en terug. Bedoelde boot heeft een nieuwen stoomketel ingenomen, doch bovendien is de stoommachine geheel veranderd en in com pound systeem gewijzigd. Hoewel met deze wijziging belangrijke kosten gepaard gaan, wordt daarmede een groot voordeel voor de provincie verkregen, want daardoor zal het kolenverbruik tot ongeveerdehelft verminderd worden. Gisteren avond kwam alhier per boottrein aan H. D. H. prinses van Deiningen, die met het stoomschip Prinses Elisabeth, kapt Stasse, van de stoomvaart-maatsch. Zeeland, de reis naar Engeland voortzette. Heden keerde het stoomschip Willem Prins van Oranje, dierzelfde maatschappij, na in Middelburg te hebben gedokt, alhier terug, om morgen den dienst te hervatten. De koningin van Engeland heeft aan de dochter tot schrik van alle dames des regiments, die vast op hem gerekend hadden. Volgens den wensch van de schoone majoorsvrouw Vou Steller mocht hij in eene looikuip gevallen zijn. ThaDS is hy nog een van de hoogst aange- slagenen der residentie. Hoe dit kwam zal het volgende ous leeren Het was in de lente, in den tijd van den druksten tijd van hot exerceoren ik geloof op den 4en April en na den maaltijd dat Herman Werder eenigen van ons terzijde nam en tot ons zeide Kindertjes, wil ik jo eens wat zeggen l Morgeu is La Flour jarig Hierbij knipoogde by veelbeteekenend. Hoe zoudt gij het vinden,c ging hij voort, als wjj hem, die zoovelen gelukkig maakt, van onzo zijde eene kleine attentie bewezen Zeker natuurlijk stemden wij allen bereidwillig toe. Wij begrepen reeds dat hot bier do een of andere poets gold. Mijn gevoelen is hem iets groots, iets fijus te geven.c Zeker 1 Muar wat zal het ziju Het mag niets kosten 1< Werner keek heel ondeugend uit zijn oogen en wij allen staken nieuwsgierig, met het vooruitzicht op do pret, die ons wachtte, de hoofden te zamen< Ik heb gedacht hem een zesponder te be zorgen Prachtig Goddelijk Ja, eeu zesponderU Dat was inderdaad een vernuftig denkbeeld, maar Herman Werder had geen audere-

Vlissingse Courant | 1885 | | pagina 1