VLISSINGSCHE COUMANT. No. 21. Donderdag 12 Maart 1885. 23ste Jaargang FIIÜLIT Eene herinnering. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij allo Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke isgel meer 10 cent. Clichés en groote letter® worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland e Frankrijk 1,65 per drie maanden. GEMEEiTfEBESTUll H, NATIONALE MILITIE. Tweede sitting van den Militieraad De burgomeeater en wethouders van Vlissingen; brengen ter kennis van de lotelingen dezer gemeente, bchoorende tot de lichting van hel jaar 1885, die door den militieraad voor den dienst der militie zijn aan gewezen. of owtreut welke nog geene uitspraak is ge daan, dat die rand op Maandag den 13 April 1885, des vooruiiddngs te 10 uren te Middelburg, in het ge woon lokaal iu de Abdij, eene tweede zitting zal hou den, om uitspraak te doeu omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken, alsmede omtrent hen die als plaatsvervangers of nummerverwisselaars vevlangeu op te treden, eu dnt, bijaldien nopens hunne redenen vau vrijstelling nog geene uitspraak is gedaan of zij zieli iu den dienst der militie weoschcn te doen ver vangen, zij op gameiden tijd voor den militieraad moe ten verschijnen, vergezeld van de personen, die als plaatsvervangers of nummerverwisselnars voor hen vor- laugeu op te tredun, en voorzien van de volgende stukken lo. wat den plaatsvervanger betreft: a, van een getuigschrift, dat hij is ingezeten, onge huwd ol kinderloos weduwnaar, niet heneden 21 jaren oud, en dat hij een goed gedrag heeft geleid. (Dit ge tuigschrift wordt afgegeven door den burgemeester;) b. van het bewijs, dat hij zijne plichten ten aauzien van de militie heeft volbracht, of dat hij er gccne te volbrengcu had; e. iudien hij vroeger als militair of op 's lands vloot mocht hebben gediend, van een bewijs van ontslag en eeu getuigschrift van goed gedrag, afgegeven door den kommandant van het korps, waarbij hij laatstelijk heeft gediend. (Dit getuigschrift kan bij dien kommaudunt W.rrdon oangoBl-oagd;) d. zoo hij minderjarig is, van een bewijs van dc toe stemming van zijn vader of voogd, om als plaatsver vanger op te treden. 2o. wat den nummerverwisselaar betreft: a van een bewijs, afgegeven door den burgemeester der gemeente, waar hij vuor de militie is ingeschreven ouder anderen inhoudende, dat hij tot dusverre lot geenen dienst bij de militie verplicht is geweest; b. vau de hierboven onder letter c en d vermelde stukken; jSjOfö n c. zoo hij voor de militie is ingeschreven binnen eene gemeente van een ander militie-distriet, dan waartoe de loteling behoort, wiens dienst hij verlangt waar te nemen, van een door den voorzitter vau den militieraad van dat district, afgegeven uittieltsel, uit het lotiug8register, waarop hij voorkomt, bevattende de daarin ten zijnen aanzien vermelde opgaven. Nadat de persoon die als plaatsvervanger of num merverwisselaar zal optreden, als zoodanig is toegela ten, zal door of vun wege den lotelÏDg, die zich doet vervangen, aan den militieraad moeten worden over gelegd een afschrift van de notariëele akte, overeen komst over de vervanging in den dienst. Wordende voorts aan de belanghebbenden in herin nering gebracht om zich niet te verlaten op het ont vangen van een oproepingsbiljet, di.ar het niet ont vangen van dit biljet niet onthelt van de verplichting tot het verschijuen voor dien raad. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 11 Maart 1885. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De* secretaris, P. FORBES WELS. UIT HET Duitsch. 7.) Felix zweeg in dei' daad, de generaal nam zijn helm en degen van de tafel en maakte zich gereed om heen te gaan. »Ik rijd naar de stad," aldus wendde bij zich weder tot den jongen man, »wilt gij mij begeleiden »Ik heb beloofd Stephanie af to halen. Zij is op bezoek bij Mevrouw Weideuau. Als u evuDwel beveelt >Neeu, neen," viel de generaal hem in de roden. »Gij wilt liever Stephanie vergezellen en het is ook natuurlijk dat gij uzelve ge durende den korten tjjd dat gij bier zyt meest NATIONALE MILITIE. De burgemeester vnn Vlissingen maakt belangheb benden opmerkzaam op de 9e uitgave vun het boek werk Nederlands leger, waarin hot hoofdstak aangaande den dienst der militie te land aau- mcikelijk is uitgebreid. Daarin zijn o. a. de bijzondere bepalingen opgenomen aangaande den eersteu oeleniugstijd voor don ingelijfden hij de militie te land, welke door het afleggen van ecu examen (waarvoor men zich voor dit jaar vóór den 20 Maart a. s. hebbe aan te melden) blijken zullen heb ben gegeven van genoegzame bedrevenheid iu den wa penhandel. »oor dezulken kan de eerste oefeniagstijd tot op 10 maanden worden verminderd. Zij kunnen worden ingelijfd bij liet korps en geplaatst in het gar nizoen hunner keuze en worden zooveel mogelijk bij elkander in de kazerne gehuisvest. Ook mogen zij des- verkiezende, bij uldien daartoe maar ecnigszins gele genheid hestnut, met elkaar en de adspirunten-ondcr- uiticicren of de adspirauten-korporaals ménage houden. 1-Iet programma voor genoemd exaiueu, alsmede de gelegenheden, welke voor jongelieden van 1820 jaar bestaau om zich daarvoor kosteloos te bekwamen, zijn in bovenbedoeld boekwerk omschreven. Ook worden dienaangaande tor gemeente-Secretarie do noodigc in lichtingen verstrekt. Vlissiugcu, 11 Maart 1885. Dc burgemeester voornoemd, A. SMIT NATIONALE MILITIE. Zeemilitie. De burgemeester en wethouders van Vlissingen; gelet op art. 150 der wet op de natiunale militie van den 19 Augustus 1861, (Staatsblad no. 72); gezien de circulaire van den commissaris des konings in- deze provincie, dd. 22 Februari 1881, A. no. 734, 3e afdceling (Provinciaal blad no. 31); brengen ter kennis van de lotelingen dezer gemeente van de lichtiug van dit jaar; dat zij, dio verlangen bij de zeemilitie te dienen, zich daartoe vóór den I April a s. ter gemeente-se cretarie moeten nantneldeu; en dat het overbodig is voor het vervolg verzoekschrif ten om inlijving bij de zeemilitie tot den minister van marine te wenden, dewijl die verzoeken voortaan buiten beschikking zullen worden gehouden, vermits de keuzo uil lieu die zich daartoe aanbieden geheel is overgelaten ann de officieren van marine, met de over neming der zeemiliciens belast. Vlissingen, 1 I Maart 1885. De burgemoester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P FORBES WELS. PERSONEELE BELASTING. hfkondiging van het kohier der personeele belasting no. 6. dienst 18B4;8« dat op heden hij hem ontvangen en aan den rijks ontvanger is gezonden het executoir verklaarde kohier wegens de personeele belasting no.6, dienstjaar 1884 ,s dat dc doaiop voorkomende belastingschuldigen worden uitgenoodigd, om hunne aanslagen op den bepaaLleu tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervol gingen; en herinnert: dat dc bezwaarschriften binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aan giften ter bekoming van ontheffing, ingeval van ver huizing, op grond vun art. 27 2, der personeele wet, aan uw bruid wydt. Tot wederziens dus aan tafel." Mijne bruid 1" mompelde Felix op eigon- aardigen toon, terwijl hy zich gereed maakte zjju oom te volgen. Tot nu toe hadden bij noch Stepbuuie den moed gehad den geueraal kennis te geven vau hun besluit om te wei geren eu ook nog geen middel gevonden den hun dan zeker hoven het hoofd losbrekenden storm te bezweren. Het ernstige vertrouwen, waarmede Roichonbuch de zaak als uitgemaakt behandelde, belette elke poging om openhar tig te zijn. Stephanie had wel is waar ver scheidene malen een zwakke poging daartoe beproefd, maar de vroe3 voor haar vader had tot nog toe steeds over haar besluit om hem alles te openharen gezegevierd. Bovendion troostte Felix haar yverig nu en dan met de verzekering dat er geen haast hij do zaak was. De jonge dame vond dit ook en liet zich bereidwillig troosten, Met jeugdige licht- moeten worden gedaan bij den rijks-ontvanger, binnen êêne maand, vulgeudo op die, waarin het perceel is ontruimd, En is hiervnn afkondiging geschied waar het be hoort, den 7 Maart 1885. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. PATENTEN. Afkondiging van het kohier wegens het patentrecht over het 3e kwartaal I854,8J. De burgemeester van VlisaiiigeD, maakt bekend: dat hij hein is ontvangen cn op héden aan den rijks ontvanger gezonden, het executoir verklaarde kohier wegens het patentrecht over het 3e kwartaal l884's5. d--. daarop voorkomende belastingschuldigen worden uitgenoodigd, om hunne aauslagen op deu bepaalden tijd aan te zuiveren, ook om vervolging to voorkomen; en herinnert: dat de bezwaarschriften binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend. Eu is hiervan nfkoudigiug geschied waar het behoort den 7 Maart 1885. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. PATENTEN. Verkrijgbaarstelling der patenten over het 8o kwartaal dienstjaar 1884/s6. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, maken bekend: dat de patenten over het 3c kwartaal, dienstjaar 13M.PS verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente-secictario waar zij kunnen worden afgehaald van den 12 Maart tot eu met den 2ö Maart a. s. van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren; de Zondagen uitgezouderd. dat dc pateuten die niet binnen dieu tijd zijn afge haald, overeeukuuistïg de bepalingen der wet, aan de huizen van de belanghebbenden zullen worden afgege ven door den deurwaarder der directe b. lastingen. te gen voldoening van hei daarvoor verschuldigde; wordende de bclanghebbcadeu tevens herinnerd, dat zij, die desgevraagd, hun patent niet kunnen vertoonen zich blootstellen aan de boete bij de wet bedreigd. Eu is hiervan afkondiging geschied, waBr het be hoort, den 11 Ma-rt 1885. De burgemeester cn wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. KENNISGEVING. De burgemeester cn wethouders van Vlissingen; gezien dc artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875, (staatsblad no. 95,) tot regeling van het toezicht bij liet oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzakeu; geven bij deze kennis dat bij lien is ingekomen een verzoek van J. Buk, woncudo te Vlissingen, om ver gunning tot het oprichten eener Varkensslachterij op het erf van perccol E 1359, VValstraat; dat dit verzoek inct de bijlagen, gedurende veertien dagen, te beginnen met Zaterdag den 14 Maait 1885, op ile gemeeute-seereturic ter visie zal worden gelegd, en dat den 28 Maart lt>Só, ten randhuize, des namid dags te twee uren, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprichten der inrichting iu te bren gen. teiwijl gedurende drie dagen vóór dat tijdstip, ter gemeente-secretarie vau Je ter zake ingekomen schrif turen keunis kan worden genomen. Vlissingen, den 11 Maart 1885. zinnigheid verschoven beiden van den eenen tot den anderen dag de verklaring, die niet achter kon blijven, en intusschon was hun omgang zoo ongedwongen en vrooljjk, dat de geueraal wel in zjjne ovortuiging moest ver sterkt worden, dat zijno wenscbon niet den minsten hinderpaal zouden ontmoeten. Het sloeg op de klok reeds twaalf uren, toen luitenant Ruichenbach het huis verliet. Hp moest zich haasten als bij zyue nicht nog wilde tegenkomen. Stephanie verkeerde op in- tiemen voet met de slechts eenige jaren ou dere Mevrouw van Weidenau. De jonge da mes Waren gewoon mot elkander te werken en te musiceeren en de generaal, die in zijn schik was dat hij zulk in een elk opzicht pas senden omgang voor zyne dochter gevonden had, deed wat bij kon om dien te bevorderen. Du woning van den adjudant stond aan de andere zyde der vesting en men moest om er te komen een gedeelte van den wal passee- De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, A. SMIT. De secretaris, F. N. VAN DER BILT, L. S. VEEARTSENIJKUNDIG STAATSTOEZICHT. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat bij hem is ontvangen, het navolgende besluit van den commis saris des koning» in Zeeland, dato 28 Februari 1885, A no. 403, beu effende intrekking van untheffingeu tot in- en doorvoer, lnideude als volgt L)e commissaris des konings in Zeeland, overwegende, dut, volgens aanschrijviug van den minister van binnen- laudschc zaken, alle ontheffingen van de verbodsbepalin gen in art. 1 van het kon.nklijk besluit van 8 December lb70 (stanishlud no. 194) en in art. 1 vnn dat van 9 April lbS4 (staatsblad uo. 48) behouren te wordan in getrokken. met uitzondering van die voor grensbewoners ter bevveidiug en ter bewerking huuuer gronden. Besluit te bepalen lo. dat, met ingang van 2 Maart aanstaande, do gel dende onlhoffingcn tot in-endoorvoer van buitenslands van rundvee, schapen, bokken, geiten, versche huiden, versch en gezouten vloesch, ongcsmolten vet, mest, onbewerkte wol, onbewerkt haar, klauwen, hoornen, afval van ge noemde dieren, alsmede van levende varkens wordt inge trokken; 2o. dat tot nadere aankondiging geenc zoodanige ont heffingen zullen worden verleend; 3o. Jat het sub io eu 2o bepaalde niet van toepas sing is op de ontheffingen ann grensbewoners tot wei ding van rundvee en schapen wederzijds de greDzeu en tot het gebruiken van rundvee tot bewerking van gronden Hiervan is afkondiging geschied waar het behoort den. 11 Maart 1885. De burgemeester van VlissiDgen, A. SMIT, Uli\i\Ëi\LAi\n. Vlissingen, 11 Maart. De koningin van Engeland en prinses Be atrice zullen den laatsten dezer maand in het koninklijk jacht Osborne alhier aankomen,'op weg naar Darmstadt. Aan den dijk te Westkapelle vinden gere geld 150 man werk. Bij drukke werkzaam heden, tengevolge van aanzienlijke schade, werden 't vorige jaar nog 100 man buitendien aangesteld. Deze 100 werklieden zijn onlangs afgedankt, omdat er geen werk meer voor handen was. Toen nu evenwel onlangs sche pen met steen aankwamen om daar gelost te worden, verlangden de op nonactiviteit ge stelde arbeiders ook hun deel van 't werk. Dit werd geweigerd En onder de dijkwer kers ontstond nu een hevig gevecht. De gis ting der gemoederen duurt voort, zoodat het gemeentebestuur verplicht zal zijn versterking van politiemacht aan te vragen. ren. Het weer was ruw on onaangenaam, de koude herfstwind beroofde de boomon van hun bladeren en verstrooide zo in dartel spel war relend naar alle kanten. De hemel hing zwaar en drukkend, zonder zonueschija over de uiet de tinten van den herfst getooide aardt', en even grauw eu donker als zij, was de gao- sehe omgeviDg. Mun kon van de wallen do stad niet zien, slechts een deel van de bui tenwerken der vesting was zichtbaar en daar over been strekte de blik zich uit op den stroom, op een smalle streep dor vlakte, met onkele dor pen en buurten op den Toorgrond en donkere watermassa's aau den verwyderden horizon. Maar alles lag daar droefgeestig in den nevel als een kleurloos, half overstroomd landschap, waarin grauw de hoofdtoon was. Hoe weinig uitlokkeud ook het uitzicht heden was, scheen het toch den jongen man te booieD, die, diep in zijn mantel gewikkeld, tegen een muur leundei welke ten minste

Vlissingse Courant | 1885 | | pagina 1