YLISSINGSCIIE COURANT. Een praatje over Mastaie. Eene herinnering. BJE bcnoodigd die goed in omgaan. Adres bureau benoodigd. 119, (boven.) UNA LA110C11E VAN 4EPELIEN HOLM te Zeist. B met staal bij blced- oede, enz. H.H. Apothekers te CKENBURG; Middel- IIE BEL; Goes KROL GASILLE, en este Apotheken. "Ver- scheu a f 1.90 en n, Verkoudheid, oeningen, enz. 4 jaar obruilc van «'enige fles- DRUIVEN- olkoineu hersteld van borstaaudoeuing. 70. W. Mungert. lleen cebt verkrijgbaar sscbeu van 2 Gulden, alden en 65 Cent, voor- vau nevenstaand fa- JACs. DOMMISSE 'de Haven ö.Breskens elder. Goes bij J. P. Maartensdijk bij Jolis. P. Meertens en II. bij W. D. bij Witkam. ARGEDIENST en Vlissingen vv m 6.30f, 8.—, 9.10f 10.— .20, f 2.30, 3.30,f B.6.30, 'i. 8,-,+ 9,-, 10.—II,- 3,30,4,301 6,—, 7,30,f aarvan de vertrekuren met een inn de tusschenstutiona Abeele - yehouden en Middelburg v.v i. 5.60 (Remise) 8.— (Zeilm 2.—, 3.30, 6.-, 6.30, 8.= 6.30, (Grootc Markt) 8.45 2 45, 4,15, 5.46, 7.15. ngen iedoren morgen een Ar- 5,15. ^DIENST en de Buitensluis, iddags 6.10, 6.35 (naar keer- '6 45, 9.15 (via keersluis) >,1145. Nomiddngs 1.30 1.52, 5, 3.30, 3.5 5, 4.20,4.5a (via 05 (via keersluis), 7.4 5 8,45, ldngs 6.20, 7.20, 7.45, 9.0 1130. Nnmiddag 12.05, 40, 4.05, 4.,35 5.10, 5.40, HIELDE. Vrijdag. vrn 7.30 8, I „H-,30 6,—um!2, 6,30 u 1,- Zondag en üaterdag. vm. 7,30 v 8,— in. 10,30 u.- No. 19. Donderdag 5 Maart 1885. 23ste Jaargang BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVaü 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. VERKIEZINGEN. Kennisgeving ter herinnering aan art. 73 der kieswet. De burgemeester van Vlissingen, brengt ter kennis van de ingezetenen, de kennisgeving van de gedeputeerde staten van Zeeland, vervat in Provinciaalblad no. 17 van 1885, van den navolgenden inhoud De gedeputeerde staten van Zeeland Gezien art 73, 2de lid van de wet rege- lende liet kiesrecht en de benoeming van af gevaardigden ter eerste en ter tweede kamer der staten-generaal, van 4 Juli 1850 (Stbl. no. 37) noodigen de inwoners uit, zoo zij in de grondbelasting, de personeels belasting of het patentrecht op de kohieren, tot den loopenden dienst bchoorendc, elders zijn aangeslagen, daar van door toezending van de vereischte beschei den, (aanslagbiljetten of uittreksels uit de kohieren, en eene berekening van hetgeen in hoofdsom en in rijks-opcenten ufzoudci'- lijk wordt betaald), vóór of uiterlijk op 1 April aanstaande, aan hen te doen blijken. Middelburg, 30 Januari 1885. De gedeputeerde staten, (Get.) W. M. DE BRAUW, voorzitter. (Get.) KRUSEMAN, wd. griffier. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2 Maart 1885. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. II. Volgens belofte zal ik in een paar schetsen mededeelen, wat ik in mijn schetsboek aan gaande 't artikel maskerade heb opgeteekend. Ik vind daar 't volgende Van middag zat ik op mijn kamer en had daar een plaatsje ingenomen voor 't raam; met een sigaar in den mond deed ik op dat oogen blik bitter weinig. Ik zeg dit maar zoo een voudig weg, maar 't zelfde kan ik veel mooier, geleerder, afgezaagder uitdrukken met de woorden ik genoot mijn dolce far niente I- Men zegt, dat eeu sigaar 't denkvermogen opwekt. Dat zijn de verdedigers van de tabak, maar anderen houden stokstijf staande, dat het Nicotiaansche kruid den geest voor eenige oo- genblikken in een staat vau verdooving brengt, 't Is moeilijk, dit te beslissen. Hoogstwaar schijnlijk ligt dit verschil van opinie iu 't ver schil van tabak. Stel u voor, dat gij onver- valschte Amersfoortsche gebruikt. Die is im- FIUULLif© mers afschuwelijk! Neen! 't zou me onmogelijk zijn, zulk bocht te rooken! Ik rook Havanna tabak eu mocht gij er aan twijfelen, bezie dan 't kislje en lees, hoe daar zelfs op vermeld staat, in welke straat en in welk huis in die straat de fabriek is, waarin mijn sigaren ver vaardigd worden. Nu heb ik een neef, zoo'n ijzegrim, die alles beter weet en 't land aan de geheele wereld heeft en deze durft inderdaad pretendeeren, dat die sigaren nooit Havanna gezien hebben, in Nederland zijn vervaardigd eu men de onbeschaamdheid heeft gehad, om dat étiquette er hier op te plakken. Dus ge maskerde sigaren Bespottelijk Hoe 't zij, ik rookte mijn sigaar en zat naar buiten te kijken en wel naar 't huis van mijn overbuurman, den heer Waring, 'tls een vrij deftige woning, en dc heer Waring is ook een deftig man, die daarenboven iu 't bezit is van een defligen hond. Die hond is niet zoo als andere honden, zoo'n wildman, die luid bluf- 1 fend langs den weg vliegt, 's Avonds klokke tien, weer of getn weer, mooi weêr of honden weer, gaat de heer Waring met zijn hond uit. 't Is ziju oude en eenige hond en de band vau innige gehechtheid, die meester eu houd ver bindt, is dan zichtbaar in de gedaante van een rood koord, dat van de hals des honds loopt tot in de hand en om de vingers dos meesters. De wandeling duurt een tien minuten. Me- dok zoo heet de hond wisselt in dien tijd een vluchtigen groet met een zijner na- luurgenooten uit de buurt, die desnoods den geheelen nacht buiten mag blijven, die geen mooien halsband, geen mooi koord heeft en van Medok weinig .notitie neemt, omdat hij hem voor geeu echten hond houdt, hem min achtend den rug toedraait en hem een verbas terd, outzenuwd dier noemt. Als de tien mi nuten om zijn, gaan heer en hond huiswaarts, de deur gaat open, beiden gaan naar binnen en de bond zoekt de mooie mand inet bet warme kleedje op en nu begint zijn taak. Taak? welke taak? Hij slaapt, van zorgen vrij, gerust tot aan den morgen" en laat ziju goeden heer maar voor de dieven zorgen Maar zoo doende beu ik geheel van mijn onderwerp afgedwaald. Ik zou vertellen, wat ik van middag gezieu en opgemerkt had. Ik zal dus tot mijnen buurman terugkeeren. Zoolang ik in deze straat woon, heb ik alle redenen om bij mijne opinie te blijven en te gelooven dat de heer Waring een deftig, res pectabel man is. Als een mijner voornaamste bewijzen voer ik aan, dat hij onlangs lid van den gemeenteraad is geworden en vervolgens, dat hij eene annonce in een onzer dagbladen UIT HET DUITSCH. 5.) »Ik heb de uitnoodiging van uw vader aangeuotnenging de jonge officier eonigszius verstoord voort, omdat ik van de veronder stelling uitging, dat het met uw genoegen was. Hot is toch niet te ontkennen dat eene Verbintenis tusscheD ons in het belang der amilio zeer te wenschon is,en wij hadden,op zijn minst geuomeu, toch wel eens de proef kunnen nemen, of het wezenlijk zoo moeilijk zou zijn ons uaar die belangen te schikken ik ben ten minste met die bedoeling hier gekomen^ heeft geplaatst, waarin hij onderstand vraagt voor een diep ongelukkig huisgezin en tevens met de meeste bereidwilligheid aanbiedt, om alle mogelijke liefdegaven te ontvangen, on der belofte vr.n openlijk opgave te zullen doen van de ingekoraene giften, alsmede van de dichterlijke ontboezemingen, door de gevers bij 't verzenden der geleien geslaakt. Die wereld 't Is om geel eu groen te wor den van ergernis! Onlangs hoorde ik iemand, een' „ik en weet niet wat" zeggen, dat de heer Waring nog geld van dat diep ongelukkige huisgezin had te vorderen, en 't nu wel binnen zou komen Maar neen 't zij verre van mijaan zulk een laster te gelooven. Die def tige, respectabele heer WaringWe zijn niet op een gemaskerd balLaat ik liever ver der gaan. Mijn buurman is daarbij ook een liefdadig man. Dat zijn ten minste geen praat jes, dat is een feit, dat niemand kan ontken nen. Eiken eersten Zaterdag van de maand komen er 's middgs tegen twee uur meer dan dertig menschen voor zijne deftige woning. Dat is een oploopje van belang Wanneer een vreemdeling dit ziet, en denkt aan brand of aaneen vechtpartij of zoo iets, en belangstellend vraagt, wat daar gebeurt, wordt bij spoedig uit de dwaling geholpen, want wanneer de klok twee slaat, gaat de deftige deur van de deftige woning van mijn deftigen buurman opeu en er wordt uitdeeling gehouden. Zoo'n tooneel doet iemand goed, dat verzeker ik u; maar als men daarbij nog op eene geheel andere wijze wil genieten, dan moet men op Nieuwjaarsdag komen. Dat is werkelijk de moeite waard om te zien. Weet gij, wat er dan gebeurt Op dien dag staat er een groote bak met centen in den gang en de meid heeft dan de aardigheid natuurlijk op hooger bevel niet om eene aalmoes uit te reiken, maar om de centen op straat te werpen. Daarop komt dan dat arme volkzooals men ze gewoonlijk noemt, om dat toegeworpen geld grabbelen, 't Is alleraardigst om die lui daar door elkaar te zien rollen eu woelen en grijpen en tasten, door elboog en hand en voet de gave te zien betwisten. Ik kan nu juist niet zeggen, dat dit een hartverheffend tooneel is, maar 't is zoo dol aardig 't Doet zoo denken aan een troep kippen, die elkaar de gersikorrels betwisten; aan honden, die om de beentjes vechten,welke hun van de tafels hunner heeren worden toe geworpen, niet aan menschendie tot dezelfde soort van schepselen belmoren als degeen, die hun dat genoegen verschaft, 't Is ontegenzeg gelijk een dolle pret voor al de straatjongens en er zijn ook nog wel groote menschen, die er zich mee amuseeren, vooral wanneer er onder die grabbelende menigte een paar heéthoofden zijn, die om een enkele cent eeu blauw ooguit- deelen of zoo'n stomp geven, dat er misschien ook nog een enkele bloeddroppel op de stce- neu valt en er zoodoende aan de eene of andere cent een rood, jochtig plekje komt; maar er zijn ook nog andere menschen, die er heel an ders over oordeelen, en ajs mijn neef, de ijze grim, daarover aan 't praten komt, dan komt er zoo'n onheilspellend vuur in zijn toch al niet vriendelijk oog, en dan kan hij met de vuist op de tafel slaan eu zeggen weet je wat het is? „Die mijnheer Waring is iemand, die op de hoeken der straten goeft, om gezien te worden; 't is een schandaal." Verbeeldt u, die deftige buurman Als 't een maskeradegrap was, dan kon neef gelijk hebben, maar nu 't Is bespottelijk CASACARA. II1 IN i\ H L A iV II. Ik heb op zulk oen oorlogszuchtige stem ming mijner schooue nicht niut gerekend, maar daar nu eenmaal de vijandelijkheden tusscben ons geopend zijn, aarzel ik van mijne zijde niet te verklaren, dat ik ook den dwang ver afschuw, die mij eene bruid bezorgt, en dat ik my nooit zal leeuen tot eene verbintenis, die van do andere zijde met tegenzin en slechts uit vrees voor den vaderlijken toorn gesloten wordt. Viudt u dore verzekering vol- doendo »Ja«, zeide Stephanie, diep ademhalende. Felix glimlachte. »Ge scbijut zeer bang geweest te zijn voor den onwelkomen minnaar, dat bewijst uw ademhalen. Mijn woord er op, dat gij van my niets te vreezen hebt. Daar het nu echter uitgemaakt is, dat wij niet met elkander trou wen, stol ik u voor, mij zooals vroeger Fel;x te.uoeoicn en u met de vorige vertrouwelijk- Vlissingen, 4 Maart. Gisterenmorgen kwamen hier per stoomschip Prinses Mariekoramandant S. Brouwer jr., vau de stoomvaart-maatschappij Zeelandvia Quoenboro van Plymouth aan, de zoogenaam de Midgets (zaudvliegen), de dwergen die in Engeland zooveel furore hebben gemaakt, onder aanvoering van hun impressario rar. E. T. Flynn en gezelschap, benevens hun minia tuur rijtuig en ponies. De namen der dwergen zijn: lo. Generaal Mite (Joseph Flynn) lang 22 Eng. duim, zwaar 7 ,/3 kilo, geboren te Chenango (New-York) oud 20 jaar. 2o. Mrs. Mite *(geb. Millie Edwards) sedert Juni 1884 zijne echtgenoote, lang 19 '/a Eng. duim,zwaar 6a/2 kilo, geboren te Calamozo (Michigan) oud 17 jaar. 3o. Kolonel D. Ulptsdie tevens als koetsier van het echtpaar fungeert en slechts weinig grooter en zwaarder is, oud 24 jaar. De massa van hen, die het over zich had kunnen verkrijgen zich vroegerdau gewoonlijk uit Morpheus' armen te scheuren en tegen den kouden tocht naar de haven niet hadden opgezien, zagen zich deerlijk teleurgesteld, daar de Midgets behoorlijk gëëmballeerd uit huune hutten te voorschijn kwamen en naar den trein werden overgedragen. De „happy few", wien het aan boord gelukken mocht met hen in nadere aanrakiug te komen, prozen de volstrekt niet mismaakte exemplaren, alsmede huune geestelijke ontwikkeling, zeer. Ook de ponies waren prachtigegrauwtjes.IIctgezelschap zette per boottrein de reis naar Berlijn voort. beid als Stephanie aan te sprekoD.* »Maar wierp hior Stephanie tegen in, aan wie deze vraag toch eonigszins vreemd »Geen maar 1 Ik sta er op. Laat ons elkan der iu theorie verafschuwen als er sprake is van huwelijk, maar overigens verhindert ons niots om goede vrienden eu bloedverwanten te zijn. Wilt gij dit, Stephanie Hij stak voor de tweede maal zijne hand uit en ditmaal legde Stephanie de hare, wel is waar nog eenigszins aarzelend, doch zonder tegenstreven, in de zijne. »Nu staan wy dus wodor op een zuiver standpunt*, meende Felix, terwijl hij, alsof dit van zelve sprak, zijn stoel dicht bij dien vau zyno nicht schoof. »Het hoeft betrekke» lykerwijze niet veel moeite gekost, maar nu komt het er op aaD, de zaak aan oom duide lijk te maken en dat zul moer moeite kosteu,* Stephanie zag dit niet alleen in, maar zij had dadelijk een raad bij de hand. >Gij moet openhartig met hom sproken, Felix, en hem verklaren dat gy onder geene voorwaarde in dit huwelijk toestemt.* »Ik vraag u verschooning,* protesteerde Felix. >Als het alleen van my afhing, zou ik gaarne myne toestemming goven. Ik beu bereid om, deanoodig, dadelijk en op deze plaats zelve te tronwen.* >Maar ge hebt toch beloofd riep de dame uit, weder angstig wordende en haar stoel op nieuw twee schroden terugschuiveude Ditmaal hielp haar echter deze boweging niet, want de luitenant ging met den zijnen mede. »Ik bob beloofd uwe weigering te eerbie digen, maar gij kuut onmogelijk verlangen dat ik zelf ook weigeren zal. Aan u de taak om oom mot de zaak bekend te maken.* Stephauio schudde troosteloos met baat

Vlissingse Courant | 1885 | | pagina 1