VLISSINGSCHE COURANT. No. 11. Donderdag 5 Februari 1885. 23ste Jaargang Fit JlilLIT BRAVO TORO Bi:WL\L\\il. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADYERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote lettere worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt "WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR, NATIONALE MILITIE. Tweede kennisgeving van de loting voor de nationale militie. De burgemeester en wethouders van Vlis singen; gelet op art. 28 en volgende der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72;) brengen ter kennis van belanghebbenden dat de loting der in bot vorige jaar voor do militie ingeschrevenen, in deze gemeente zal plaats hebben ten raadhuize op Maandag den 9 Februari 1S85, des voormiddags te 9 uren; dat gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting beeft plaats gehad, tegen de wijze waarop zij is geschied, bij gede puteerde staten bezwaren kunnen worden in gebracht door belanghebbende lotelingen of door bun vader of voogd; dat de bezwaren moeten worden ingediend door middel van een door de noodige bewijs stukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem,die ze inbrengt, welk verzoekschrift bij den burgemeester moet worden overgebracht, tegen bewijs van ont vang; dat op Dinsdag den 10 Februari 1885, des voormiddags van 10 tot 12 uren, ten raad- huize zitting zal worden gehouden tot het op maken van de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wettige zoonbedoeld in de 2e en 3e zinsnede van art. 53 der boven bedoelde wet; dat zij, die op zoodanige vrijstelling aan spraak maken, op gemelden tijd ten raadhuize zullen moeten verschijnen, vergezeld van twee bij den burgemeester bekende meerderjarige ingezetenen; terwijl op broederdienst recla meerenden, zij zullen moeten medebrengen de bewijzen van geboorte van henzelven en van de nog in leven zijnde broeders. Bove-ndien zijn de ingeschrevenen verplicht véér den 4 Maart bij den burgemeeeter in te leveren het paspoort of ander bewijs van ont slag, of een uittreksel uit het stamboek, of een bewijs van werkelijkcn dienst van den broeder of de broeders op wiens ofwier dienst zij hunne reclame gronden. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 4 Februari 1885. De burg. en weth. voornoemd, A. SMIT. De secretaris, F. N. YAN DER BILT, L. S. UIT HET FKANSCH. 3.) In de tegenwoordigheid dier lichamen, waar uit het leven zoo spoedig geweken was, zweeg de menigte, nauwelijks ademhalende, stil. Elk hoopte nog dat de torrero slechts bedwelmd mocht zijn, de wonde licht was en hij zou opstaan en loopen, maar spoedig bleek het dat er geen twijfel meer mogelijk was," want de bedienden van den circus kwamen, na het lichaam buiten de strijdplaats gebracht te hebben, aankondigeu, dat hij dood was. Terwijl dit gebeurde, hadden de overige torrero's zich op don stier geworpen. Zij He en hunne manteltjes voor zyue oogen flad- AANKONDIGING. De burgemeester en wethouders der ge meente Vlissingen, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat overeenkomstig 1 van art. 14 van bet Èeglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland, provinciaal blad no. 85 van 1881, gedurende eene maand en wel van den 5 Februari 1885 tot en met den 4 Maart 1885, dagelijks ter gemeente- huize voor een ieder kosteloos ter inzage ligt de Ligger met de Kaart van de wegen en voetpaden in die gemeentealsmede dat binnen dien termijn schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht bij den raad. Vlissingen, den 31 Januari 1885. De burg. en weth. voornoemd, A. SMIT. De secretaris, F. N. VAN DER BILT L. S. GRONDBELASTING. De burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat hem ingevolge art. 15 der wet van den 26n Mei 1870 (Staatsblad no. 82), door den beer bewaarder der hypotheken en het kadas ter te Middelburg, is toegezonden: Een staat aanwijzende de uitkomsten: ]o. der meting naar de artikelen 9 en 10 2o. der schatting naar de artikelen 11 eu 13; 8o. der afschrijving van belastbare op brengst naar art. 6 4o. der verbeteringen naar artikel 23; 5o. der regeling van den aanvang der ter mijnen naar art 42 der aangehaalde wet dat die staat te rekenen van af heden gedu rende dertig dagen voor belanghebbenden ter gemeente-secretarie ter inzage zal zijn neder- gelegd en herinnert aan art. 16 derzelfde wet, waarbij is bepaald, dat de belanghebbenden ten koste van ongelijk in een aan gedeputeerde staten gericht ver zoekschrift (op ongezegeld papier)bermeting of herschatting kunnen vorderen binnen den tijd voor het ter inzage liggen bepaald. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 4 Februari 1885. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. Vlissingen, 4 Februari. Heden morgen te 7.25 arriveerden alhier aan de buitenhaven met bet stoomschip Prins deren en wisten hem hiermede zoodanig van streek te brengen dat hij, in plaats van hun, die hem zoo plaagden, te vervolgen, zich in zijn domme woede tegen den slagboom keerde, waarvan hij door er mot zijn kop tegen te stooten verscheidene planken brak. Tweemaal stortte hij zich in den wog, waar meu gewoonlijk in veiligheid was, en ik zag reeds het oogenblik aanbreken, dat hij met een trotscheu sprong den tweeden slagboom overschrijden, palen en touwen breken en op de menigte een aanval zou doen. Op dit oogenblik was de menigte door een panischen schrik aangegrepen. De president begreep dat het tijd was om er een eiode aan te maken. Hij zwaaide met een rooden zakdoek. De monigte juichte toe en de muziek blies een doodonmarscb. De torrero, die zich aanbood om hot dier Hendrikder stoomvaartmaatschappij Zeeland van Queenboro, Z. K. H. prins Ckristiaan van Sleeswijk-Holstein, met zijne gemalin prinses Helena van Engeland. Zij hebben hunne reis te 7.20 met den aansluitenden mailtrcin naar Berlijn voortgezet. Door een onzer stadgenooten, die dezer da gen een bezoek bracht aan Glasgow in Schot land, werd ons medegedeeld, dat bet ook daar zeer treurig met het werk uitziet. Bij de firma John Elder Co. was op de werf geen enkel schip in aanbouw en op de plaats waar voor ruim 18 maanden elf stoomschepen,waaronder 4 van meer dan 4000 ton in aanbouw waren, was geen enkele kiel te zien. Van de 8000 werklieden zijn reeds 5 duizend ontslagen en duurt de afdankiug steeds voort. Aan de ge loofwaardigheid van onzen zegsman valt geen oogenblik te twijfelen; als anderen't zoo me dedeelden,zou mennllichtaan overdrijving den ken. Waar een wereldberoemde firma zoo met de werkzaamheden moest verminderen, geeft dit eeu luttele hoop voor andere fabrieken. Maandag jl. werd te Weslkapelle op plech tige, doch eenvoudige wijze de aldaar nieuw gebouwde school iugewijd. Daartoe waren ten raadhuize, de burge meester met de leden van den gemeenteraad, de arckitectL. Kuiler, de aannemer C. Maters en eeuige particulieren bijeen gekomen, van waar men zich naar de nieuw gebouwde school begaf. Aldaar aangekomen werden door de leer lingen der laagste klassen een toepasselijk lied den binnenkomenden toegezongen, waarna de burgemeester, de heer W. de Rapper eene korte, maar hartelijke toespraak hield, waarbij hij namens deu raad den architect en inzonder heid den aannemer zijn dank betuigde voor de solide bewerking en nette aflevering der school. Nadat de leerlingen der hoogste klasse hierop mede een toepasselijk lied gezongen hadden, werd door den onderwijzer en de hee- ren Kuiler eu Maters de toespraak van den burgemeester beantwoord eu de wensch geuit, dat de school nog jaren lang en in ruime mate aan baar doel mocht beantwoorden, waarna de kinderen werden onthaald. De districts- en de arrondissementsschool opziener waren verhinderd de opening dezer school bij te wonen. Hoe groot de uitbreiding der oesterteelt te Colijnsplaat zal zijn, blijke hieruit, dat door de firma van den Broeken Co. dit jaar 300,000 pannen zullen worden gelegd. te doodeD, was een man van dertig jaar. Tot op dezen dag onbekend, zou hij zich in en kele oogenblikken onsterfelijk maken en op eens de mededinger van Frascuelo en la Car- tijo worden. Zeker is het dat nooit een ge vaarlijker dier op de pleinen van Madrid ge- loopen had. Onze held was groot, slank, lenig in zijne minste bewegingen en zijn houding onberis pelijk. In de eene hand hield hij een rooden sluier (la muleta) en in do andere zijne spada. En met dat schild, licht als een mantille, en met dat brooze zwaard, gaat bij dat monster be vechten, waaraan niets weerstand biedt en wiens roodo hoornen paarden on monscben slachten en de sterkste slagboomon verbrij zelen. Do torrero ging naar de loge vau den pre sident, ontblootte zich bet hoofd, boog zich Niet alleen aan den zeedijk te Borssele zijn voorloopig de werkzaamheden geëindigd, maar ook te Ellewoutsdijk. Niet minder dan 35 schepen met steenen zijn daar tot bet zinken voor het fort noodig geweest. Duizendeu gul dens moeten besteed worden om de zee met succes te kunnen tegenhouden dit werk kost te reeds nagenoeg f 24,000 en in bet verschiet zijn nieuwe aanbestedingen van oeverweikou. II. K. II. prinses Hendrik is verloofd met 7j. H. prins Albert, hertog van Saksen-Alten burg, geb. 14 April 1843, luit. generaal iu Russischen dienst, zoon van wijlen prins Edu- ard, hertog van Saksen-Altenburg, uit diens tweede huwelijk met wijlen prinses Louise, prinses van Reuss-Greiz. HH. MM. de koning en de koningin zijn per telegraaf in kennis gesteld van dit feit en hebben deze kennisgeving dadelijk met een telegram van gelukwensching beantwoord. De verloving had volgens he.t Vad. te Des sau plaats, waar de prinses zich thans nog be vindt. Binnenkort zal zij echter naar hier terugkeeren. Een kort bezoek te Oldenburg en wellicht ook te Berlijn zal aan baar terug keer voorafgaan. Het plan moet bestaan, dat bet vorstelijk echtpaar na bet huwelijk, dat reeds spoedig zou worden voltrokken, zich te Warscban zal vestigen, door de prins voorlóöpig den Rus sischen dienst niet wenscht t« verlaten. Van 10 tot IS Feb. a. zal ..door de firma Frederik Muller Co. te Amsterdam worden verkocht eene belangrijke verzameling stads en dorpsgezichten, stedebeschrijvingeD, kas- teelen, buitenplaatsen, enz. in Nederland, in de 16e 17e en 18e eeuw. Niet minder dan 120 Dummers betreffende Zeeland komen in den catalogus voor. Een uitmuntende gele genheid voor verzamelaars van oudheden om hunne collectie aan te vullen. Op Maandag 9 Februari a. s. zal in het ge bouw der Vrije gemeente te Amsterdam, eene openbare discussie plaats hebben tusschen den beer A. J. Westhoff, predikant bij de hervorm de gemeente te dier stede, en den lieer Dome- la Nieuwenhuis, den hoofdleider der socialisten. Aanleiding tot dit voornemen beeft gegeven de bekende leerede over ,/bet socialisme en de kerk", iu Dec. 11. door deu beer Westhoff iu de Nieuwe Kerk gehouden. Het debat zal door den beer Westhoff wor den ingeleid naar aanleiding van de volgende stellingen: en sprak deze woorden Mijnbeer do presi dent, ik verzoek u mij te machtigen den stier te bevechten. Een van ons moot sterven. »Ga uw gangU antwoordde de president. De torrero wierp zijn driekante muts onder de menigte en na zijn spada onder zijn mu leta verborgen te hebben, giüg hij vastbe raden op het dier los. Mijn vriond bood mij nu een sigaar aan, dio hot mij echter onmogelijk was aan to steken. De stier wachtte hem af met gebogen kop. Zijn met purperrood bloed gekleurde schoften trilden verschrikkelijk en mot zijno beide voor- pooten groef hij diep in het zand. De onge lukkige Nicolas Fuertes is reeds vergeten eu do door do schoone houding dor twoe strijders in geestdrift ontstoken menigte, juicht beur telings den man on het dier toe. Gij zijt beiden schoon roepen do vrou

Vlissingse Courant | 1885 | | pagina 1