No. 7. 23ste Jaargang Donderdag 22 Janm'a 1S85. MTS. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon- derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote lettere worden be rekend naar de plaateruimte, die zij besïaöu. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Vlissingen, 21 Januari. Door de meeste groote bladen is geheel of gedeeltelijk de toespraak van onzen heer bur gemeester in de eerste vergadering van dit jaar van onzen gemeenteraad overgenomen. Alleen bleef de A'. Rott. Ct. tot lieden daar over hel stilzwijgen bewaren. Het N. v. d. D., dat wij een uomraer van ons laatste blad hebben toegezonden, neemt mede een groot deel over, en voegt daarbij de volgende waardeerende woorden: ,/Dcze grieven zijn weliswaar niet nieuw, maar niettemin belangrijk genoeg om er voort durend de aandacht op te vestigen. Dat de ontegenzeggelijk beste zeehaven van ons land een zoo veelzijdige tegenwerking ondervindt, is een vreemd, inaar gelukkig zeldzaam ver schijnsel Is dit niet een geheel andere toon, dan voor eenige dagen in dat blad is aangeslagen? Uit Berlijn wordt gemeld, dat bij het on derzoek van het ontwerp in de afdeelingen, omtrent de stoomvaartlijnen op Afrika en Australië, de meeste leden van den rijksdag zich TEGEN DE RICHTING OYER ROTTERDAM verklaarden. De staats-seeretaris Stephan had bovendien bezwaren tegen het aandoen van Rotterdam op de heenreis. Alsnu blijft tusscben deze stad en Ant werpen de keuze over, welke van beide plaat sen de meeste geschiktheid er toe zal bezitten. Voor VlissiDgcD is er dus altijd nog eene kleine kans, dat op haar de keuze van den rijksdag zal mogen vallen. Mochten een aan tal leden van dit lichaam met onze uitnemende havens bekend zijn. Bij de tamelijk sterk ingevallen vorst, zoe- keu de liefhebbers van schaatsenrijden in onze stad naar eene daartoe geschikte plaats, door dat door het droogleggen der groote vest eene schoone gelegenheid daartoe voor immer is verloren gegaan. Nadat door enkelen, zoowel groot als klein, daartoe het kleine vestje bij F LL1T0 MICIIEL PAUVRET. Uil HET FltANSCH. 6.) Suzanna had eer van haar werk. De komst van Pierre Marlot gaf op nieuw veedBel aan du discussiëo. Hij beviel niet, Vooreerst omdat hij een vreemdeling, uit Li- rac, negen mijlen van hier, was en vervolgens omdat, als hij met dames over kunst sprak, dezen hare minderheid to zeer deed gevoelen. Vriend Michel begreep niets van het ge rucht. Zijn naam weerklonk ovoral on het regende uitnoodigingen, toen Suzanna hem als een man van zeldzaam vernuft had voor gesteld. Iu plaats van er aan te voldoen, bleef Michel te huis en juist daardoor werd de begeerte om mot den grooton man be houd to worden geprikkeld. Kortom, het rechte oogenblik was gekomen om eene let terkundige soireé aan to kondigen. Men zou van de tegenwoordigheid van den heer Mar lot gebruik makeu om een nog onuitgegeven boek te hooron voorlezen en Michel Pauvret de groote Sluis was opgezocht,is dit den rijders toch al te klein gebleken. Een nieuw ijsveld is thans ontdekt en wel achter de buurtschap Zwanenburg, in de nabijheid der duinen, waar een flinke baan is, over onderwater ge- loopen laud en alzoo geen gevaar bestaat. Gis teren waren ïeeds velen uit de stad, Jt is een half uurtje wandelens, er heengegaan, en zal dit lieden stellig door eene menigte liefheb bers worden vermeerderd, zoodra die met deze schoone gelegenheid zullen bekend geworden zijn. De baan is van't prachtigst spiegelglad ijs en is ongevetr een half uur lang. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, ontvangen ten postkautore alhier, ge durende de 2e helft der maand November jl. J. Iiubreg, Amsterdam; B. vau Temeuzen, Kuilenburg; Joiigmans, Nie'uvvediep; de Smit, Utrecht; J. H. de Leijer,.Voorburg. De heer W. Oft, fortificatie-opzichter le kl. alhier herdacht Zaterdag zijn 55e dienst jaar bij de genie; in 1S8U trad hij als mineur in dienst. Hij is de nog eeuige actiefdienende militair in het leger, die met het Metalen Kruis is versierd. De commissaris des konings in Zeeland, heeft goedgevonden te bèpalen dat de loting voor de nationale militie in liet loopende jaar zal plaats hebben te Middelburg, Zaterdag 7 Februari, des voormiddags te 9 uur, voor Ar- nemuiden en Nieuw-en St. Joosland voor Middelburg des voormiddags te 10 uren. Te Vlissingen, Maandag 9 Februari des voormiddags te 9 uren voor Vlissingente 10,45 voor Westkapelle, Zoutelande en Big- gekerke ten 1,30 uren voor Koudekerke, Oost-en West-Souburg en Ritthem. Te Veere, Dinsdag 10 Februari, te 10 uren voor Serooskerke, Veere en Vrouwepolder te 11 uren voor Grijpskerke, Meiiskerke, Ang- tekerke, St. Laurens, Domburg en Oostka- pelle. De katner van koophandel en fabrieken te zou er eindelijk io toestemmen om zijn werk door de wereld te doen bewonderen. Deze kwakzalversaaukoudiging had het ge- wenschte gevolg. Er werd over Diets anders gesprokeD. Eindelijk brak de dag van den strijd aan. Om negen ureu straalde mijn salon van licht eu bloemen. Suzanna was gekleed met een donkeren japon, zooals bet pastop. eene soireé, waarop een ernstig ouderwerp wordt bohaudild. Mjju jachtvriend kwam nog vóór de ge- uoodigden verscheoot), om mij te vragen of ik hoop had en wat ik dacht van den vader van Martbu. Hij deukt er volstrekt niet aan, zeide ik tot hem, om zijne dochter aan dien ma- geren dichter te geven, maar gelukkig is de vrouw op onze hand en die vermag wat. Ik heb er overigens voor gezorgd dat mijuheer Rubin ons ouwillokeurig volgen moet. Het koste wat bet wil, bij moet Marlot veel minder vindon dan don notarisklerk en daar om l.iat ik hem scbrij vors lezen, die zijn weer zin tegen de stellingen van Marlot opwekken. Die arme man Er wordt gebeld. Licht onze vrienden van bet eeD on ander in en spaar uwe baud- i Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en ïranknji f 1,65 per drie maanden. Zierikzee is bij kon. besluit van 14 Januari opgeheven. Met ingang van 10 dezer wordt te Aarden burg een rijkslelegraafkantoor met beperkten dagdienst, ingericht voor telephooudieust, ge opend. Men meldt ons uit Sluis Dinsdag 20 Januari hadden de kinderen der roomsch-katkoliekon alhier een feestje. In optocht, voorafgegaan door een vaandeldrager, verlieten de kleinen het oude,kleine lokaal en betrokken een ruim prachtig huis, dat door het kerkbestuur voorloopig voor eene bewaar school was aangekocht. De kinderen werden onthaald, zongen en maakten pret. Jammer, dat men genoodzaakt was uéu der meisjes op een zetel naar huis te brengen, om dat zij door een val in den kelder baar been erg bezeerd had. AI'at de gevolgen daarvan zullen zijn, ligt in 't duister. Iu de eerste kamer werden Zaterdag 40 wetsontwerpen zonder dicussie met algemeene stemmen aangenomen. Evenzoo werdeu giste ren al de hoofdstukken der Indische begroo ting, zoowol uitgaven als middelen, na vrij langdurige algemeene beraadslagingen aange nomen met algemeene stemmen. De le kamoris op reeès gescheiden. In de te Roosendaal gehouden vergadering vau de yereeniging van beetwortelsuikerfabri- kanten in Nederland, heeft men bcsloteu zich tot den minister van buitenlandsche zaken te wenden, met verzoek een handelstractaat te willen sluiten met Amerika, waarbij de onbe lastbare invoer vau Nederlaudsche suiker in dat land wordt verzekerd. Bij de tabaks- eu sigarenfabrikanten te Einhoveu eu omstreken circuleert een adres aan de tweede kamer, inhoudende een met re denen omkleed verzoek, ter wering van elke tabaksbelasting, het zij die accijns of invoer recht mocht genoemd worden. scbouuon niet. Do notiibiliteiten kwamen allou na elkan der aan. In dun salon kwamen de manuen met eeuige gejaagdheid binueuj zij keken naar alle kanten en deden mij gekko vragen; de dames begroetten elkander zoo liefelijk mo gelijk en fluisterdeu elkaar complimentjes in het oor- In dat geschuifel van japonnen, sloop een .jong, zeer liet gekleed jongman met gchit- terundo oogea naar mjj toe. Ik weet niet of ik wol zal kunnen lezen, zoo geagiteerd beu ik. - Js i. Mot moeite herkende ik mijn vriend Pau vret. Hij was dien avond wezenlijk schoon en ofschoon hij mijne kleeren aan had, zag hij er zeer goed mede. Ik was trotsch op hem omdat hij mij eer aandeed. Terwijl men zich nederzette om met eenige spanning het begin der soiréu aan te hooren, verscheen de .heer Marlot, die een onberispe lijk gemaakte zwarte rok met bewonderens waardige elegance droeg. Tusscben dezen man, die gewoon was zich zei ven ten toon te stel len en zeker van zich zelvou was, en den armen notarisklerk, die schooner dau hij, maar gebogen en ontmoedigd door de armoede Voor een paar dagen bad te Bergen-op- Zooin de openbare aanbesteding plaats der verbetering van het riviertje de Zoom, eu was de laagste inschrijver voor dit werk de lieer J. M. Griülers (e 's Bosch voor 1' 136.490. Toen liet gebleken was dat-genoemde heel de laagste inschrijver was, en hij zich naar het telegraafkantoor begaf, werd hij van het stad huis daarheen door een groot aantal arbeiders achtervolgd, die hem luide hunne diensten aanboden. Het blijkt uit het laatste, dat dein de groote bladen voorgestelde toestand, wat de werk zaamheden in eu om Bergen-op-Zoom betref fen, wel wat te rooskleurig is voorgesteld. Het is daar als bijna overal, dat honderde handen te vergeefs eenig werk zoeken machtig te worden. Verleden Zond-ig waren de jongens van het opleidingsschip A una Paulowna te Amster dam gestationeerd, aldaar uitgenoodigd om de opvoering van 7 anu/uiuser bij te wonen. In de pauze gingen oiize jonge heereD naar den foyer, maar konden zich faute d'argent geen glas bier verschaffen en stonden dus daar zooals men dat noemt, een beetje te lanter-? fanten. Op eens kwam een daar aanwezige adelborst op een idéé, uitroepende: wie geeft er iets, he.fi- ren, voor een glas bier voor onze a. e. marine?! waarop hij met een pet in de hand bij het pu bliek rond ging In korten tijd had hij meer dan f 15 opgehaald, die hij aan den bootsman overdroeg, waarna onze matroosjes zicb in twee gelederen schaarden, om een potje bier te drinken op de gezondheid van de milde gevers als van hem die door zijn optreden oorzaak, was geweest dat hen dit genoegen werd verschaft. Tot zooverre nemen wij uit den Amster- damsche Riyaro dit stukje over, en laten aan onze lezers over te beoordeelen, of de groote steden wel de rechte plaatsen zijn, om den echten zeeman te vormen. Worden de jongens daar niet te weekelijk opgevoed en eigenlijk over 't paard getild door ze bij voorstellingen was eu bedwelmd werd door de welriukeudo geuren, welke door de sleepen der japonnen opgewekt worden, was een oneindig ver schil. Met Marlot kwamen du beer Rubiu met Martbe, die in ecu bekoorlijk toilet van grijs fluweel gekleed was, binnen. Huu merkte den blik op, dien zij tin zijde op Michel Pauvret wierp. D.tar elkeeu wist dat de dag bladschrijver baar tor huwelijk gevraagd en tneu ook guuiakkulyk do liefde van dun ar men notarisklerk geradun bad, werd het jougu muisje het voorwerp dor algemeeno opmerk zaamheid. Men fluisterde elkander vertrouwe lijke mededei-lingen in het oor en onophou delijk deed het woord Wedstrijd met do pen de rondte. Overigens kon Michel, die zich iu zijn hoekjo zoo veel mogelijk terugtrok, op elks sympathie rekenen. Ik voorzag dus, wie slagen zou. Na euDigo gelegenheidswoorden tot hem gericht'te hebben, verzocht ik den heer Mar lot ons te vergasten op een zijner novel'en, waarvan bij op dit oogeublik de uitgave be zorgde ik voegde er bij dat zijne medebur gers trotsch waren op de eer het eerst ken nis to mogen maken met een werk, dnt zeker grooteu opgang maken zou. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1885 | | pagina 1