VLISSIXGSCHE COURANT. No. 5. Donderdag 15 Januari 1885. 23®te Jaargang lilNNI!NU\ir= LLIT MICIIEL PACVRJ5T. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. GËMEENTEBESTliliU. BR AN D WE ZEN. De opperbraudmeester te Vlissin gen, brengt ter kennis van de man schappen van spuit C, dat liet Bui- ten-Brandpiket van af 1 Januari tot en met 30 Juni 1885 aan die spuit is opgedragen. Vlissingen, 24 December 1884. Be opperbrandmeesler voornoemd, P. SMITH. Vlissingen, 14 Januari. Naar men thans met zekerheid verneemt is door de Sociélé anonyme des chemins de fer écwomiques Neêrlandais aan de drie daarbij betrokken gemeentebesturen aanvraag gedaan om de concessie voor den stoomtraindienst VlissingenMiddelburg te mogen overdragen aan de Société anonyme de Middclbourg-Fles- singue et extension. Bereids zijn door de nieuwe maatschappij reeds maatregelen genome* om den dienst meer aan de eischen van den tijd te doen be antwoorden, door het veranderen van de lijn en het vernieuwen van al het materieel, zooals locomotieven en waggons, waartoe de nieuwe maatschappij de onderhandelingen al heeft aangeknoopt met de firma Carrels, frères te Gent. De lijn VlissingenBadhuis zal, wanneer de toegangsweg eenmaal gereed is, onmiddel lijk in aanleg worden genomen. Teneinde de noodige werkzaamheden voor het een en ander te verrichten, zal de dienst voor eenigcn tijd gestaakt worden. Heeft eenmaal de nieuwe dienst zijn be slag gekregen, zal het wel niet behoeven ver zekerd tc worden dat de nieuwe concessiona rissen daarbij het best zullen varen en tege- moet zal gekomen vrorden aan de billijke ei schen van liet publick, dat in liet afgeloopen jaar bewijzen te over gegeven heeft van den tramdieust op hoogen prijs te stellen. Naar men verneemt is de heer C. L. van Woelderen, directeur der stoom vaartmaatsch. Zeeland, door Z. M. deu koning van Zweden en Noorwegen, die in Augustus jl. per stoom schip Prins Hendrik de reis medemaakte van hier naar Queenboro, begiftigd met de Wasa- orde. uil het Faa-nscn. 5.) Zij liepen eonigon tijd zonder iets te zeggen voort en vervolgens zeide do dochter van mijnheer Ruhin, op haar geleider een spot- achtigen blik werpende Gij ziet er zoo melankoliok uit, mijn beer Pauvrot. Pierre heeft me verteld, dat gij uw leven te huis doorbrengt met gedichten te maken, maar het land is voor mij, die geone dichteres beu, een boek, waarin ik heel goed lees. Ik ben heel gelukkig, dat kan ik u verzekeren. Ik ben dol op maaltijden in het gras mot vrienden in de open lucht. Ik ook.Ik zwerf dikwijls des morgens door hot veld om de zon te zien opgaan. Dat is oen genoegen in mijn in dit opzicht zoo arm leven. Maar de wereld, waaraan ik vreemd ben, boezemt mij vrees in. Ik gevoel mij hier niet op mijne plaats; daar ik nooit heb leeren praten, lachen of wandelen. Mijn eenige vriend is oen oude herder, die mij eenige voorvallen uit zijn ellendig leven vertelt. Dien man beur ik wat op en het verbaast mij dat ik nog iemand troosten kan. Dus spijt het u dat gij gekomen zijt Jlichel boog zjju hoofd zeer diop en zeide Bij de op gisteren plaats gehad hebbende inschrijving voor den aanbouw van twee hou ten loodsschoeners, onder directie van het de partment van marine, werd daarvoor inge schreven als volgt Koninklijke fabriek van stoom- en andere werktuigen te Arasterdam f 6800.0.kon. maatsch. de Schelde te Vlissingen f 61000. C. van Heemstede Obelt te Amsterdam f57794.Huijgens van Gelder te Am sterdam f 55810.naamlooza vennootschap ,/de Lastdrager" f 54000.E. J. Bok Zn. te Amsterdam f51400.en Bouwmeester Borsius van der Leijé. te Middelburg f50979.—. Maandag jl. bad bijna een schroomelijk on geluk plaats, terwijl men bij Rammekens bezig was,het in ons laatste blad vermeldde gezonken Spaanscbe driemast schoonerschipPe/nta y Vi- cenla weder op te richten, hetwelk, zooals men zich herinneren zal, op zijde was geslagen en toen tusschen water 011 wind drijvende bleef. Daartoe werd het wand losgemaakt en waren met eene sloep in de korte nabijheid tot een onderzoek, de heeren B., experts van Vlis singen, alsmede de heer M. en de heer van P. uit Antwerpen, toen zich eensklaps het schip oprichtte, en een stuk van de fokkonmastra op de sloep terecht kwam, terwijl tevens de reeling van het oprijzende schip den kop der sloep naar beneden drukte, zoodat die al spoe dig begon vol te loopen. Door dadelijke hulp kwamen allen die in de sloep gezeten waren met een gedeeltelijk nat pak en den schrik vrij. De luide hoerali's bij het oprijzen van het schip, door liet werkvolk geuit, werden spoe dig door het geroep van hulp overstemd. Wij vernemen dat thans allen weder van den bekomen schrik zijn hersteld. In de op a. s. Vrijdag den 16 Januari .1885 des namiddags te twee uren te houden zitting van den gemeenteraad, zullen onder meer de navolgende zaken worden behandeld Mededeelingen. Benoemingen. Voorstellen, lo. Tot het verleenen van concessiën voor gebruikmaking van gemeeutegrond aan de heeren de Groof en Co. en P. Bogerd. 2o. Tot ruiling van gronden bij de voormalige Marine- slnis. 8o. Tot onderhandsche verhuring van weiland. 4o. Tot buitengewoon onderhoud van een gedeelte Noordzee-boulevard. 5o. Tot het verleenen van een crediet voor het maken van een hekje rond het gedenkteekeu ,/Belje Wolf!'". 6o. Idem tot verbetering van de voor- loopige vischmarkt. 7o. Adres hoofd school A. Zondag jl. hield de werklieden-vereeniging de Schelde alhier hare 2e jaarlijlcsche alge- meene vergadering. Uit de verschillende ver slagen, door bestuurders uitgebracht, bleek dat deze vereeniging zich in zeer gunstigen toe stand bevindt. In kas was (met inbegrip dei- gedane inlagen in de Nuts-spaarbankj eene som ran f 445.26. Gedurende het vereeni- gmgsjaar 1883/84 werd aan ziekengeld uitbe taald eene som van f361. In liet afgeloopen dienstjaar traden 24 donateurs tot de vereeni ging toe, waartoe het bestuur in staat werd gesteld het ziekengeld mot 25 cent per dag te verlioogen, Het ledental bedroeg op 11 Janu ari 1SS5 168. Bij aftreding en verkiezing van een nieuw bestuur bleek bij stemming dat het tegenwoordige bestuur, met uitzondering van eenige ouderdeelen, werd herbenoemd. Met een 70 h 80 werklieden is men dezer heel zacbljes Noen 1 Zij stonden eoii oogonblik stil. Hot jongo inoisje ontbladerde eene roos. Micbel zag met bewondering hare scboone goudblonde baren en hare frissche wangon. Daar eveu scbaarado ik mij werkelijk dat ik geen antwoord kou geven aan dien mijnheer Marlot. Hij verkondigde zulke val- sche, holle theoriüa. Ja, het deed mij pijn hum zoo lichtzinnig te booren spreken over bot huiselijk loven, zijn geboorteland, over vriendschap, liefde on over al die dingen, welke mijue godsdienst uitmakeu. Hij gelooft zelfs niet eens in ziju kunst 1, Het schijnt dat gij van dien mjjnheer niet erg houdt Volstrekt niet 1 Waarom vroeg zij, terwijl zij hem met hare lachende oogen aanzag. Dat weet ik niet. Ik had het toch gaaruo willen weten hij heelt mij de eer aangedaan mij ton huwe lijk te vragen Gelooft gij, dat hij hut om mijn bruidschat van 300 duizend lrancs ge daan heeft Drie honderd duizend francs I riep Michel op wanhopig droevigen toon uit. Ja. Go dacht zeker niet dat ik zoovele hoedanigheden bezat zeide zij lachende om zijne verbazing. dagen druk in de weer om de kruin van de duin waar het nieuw» badhuis alhier staat te verrijzen, tot een plat vlak te maken. Zoodra dit geschied zal zijn, zal onmiddel lijk een aanvang gemaakt worden met liet bouwen van het badhuis, dat men voornemens is nog dezen zomer in exploitatie te brengen. Geven de voorbereidende werkzaamheden daartoe aanvankelijk eenig werk, dit slaat niet weinig te vermeerderen, als do kandeu aan bet werk zullen worden geslagen om zoo wel het badhuis als den aanleg van den Nieuwen weg derwaarts met het bouwen van de nieuwe brug over deu Middelburg-Vlissingschen wa tergang tot werkelijkheid te brengen. Met de werkzaamheden aan het etablisse ment Fijenoord gaat 't zoo meldt men, steeds vooruit. In den laatsten tijd zijn verscheiden werklieden aangenomen en het aantal werk uren per dag is tevens vermeerderd. Naar men verneemt, zal er binnen kort weer een nieuw marine-schip in aanbouw komen. Hoezeer de voorspoed en de bloei van Fije noord ons ook ter harte gaan, zou zulks toch, bij aldien de minister van marine er werkelijk toe mocht overgaan op die werf bij voorkeur schepen voor rekening van het rijk te laten bouwen, tot vernieuwd bewijs strekken, dat de zucht om Rotterdamsche belangen boven die van anderen voor le staan, nog niet tot het verled ene behoort. Hoe het echter zij, behooren Zeeland en "Vlissingen ook tot Nederland, die ter wille vau de bevoorrecht wordende steden Rotter dam en Amsterdam niet op den achtergrond mogen geschoven worden, bij het verschaffen van 's rijks werk. In geen geval gaat het op de Zeeuwen alleen goed te achten voor het opbrengen var ,/schot en lot'' en hen overigens als een hinkend paard in alles achteraan te laten komen. O, de laatste hoedanigheid noem ik overtollig. Marthe zetto een allerliefst gezichtje. Daarna bowaardou beiden vreder een diep stilzwijgen. Achter in oen bergpas verhieven zich de ruinen van oen oud kasteel. Mot schrik zag Miehei het doel der wandeling naderen bij had nog zoo gaarne het onderhoud willen rekken. Eindelijk kon hjj zich niet langer be- dwingon. Bemint gij bom Wien 1 Mijnheer Marlot Iu het minst niet I Michel sloeg zijne oogen, die van eenokin- dorljjko vreugde blonken, wijd open. Ik heb hem geen driemaal gezien. Ik hem bominuen Waarom zou ik dat Ik [bon toch geen klein kind meer, dat zich laat verleiden door woorden, die ik niet begrijp. Overigens zou ik, als ik met hem trouwde, te Parijs moe ten wonen, mij in oen wereld bewogen, die ik niet kon, schouwburgen en wedrennon be zoeken, terwijl ik slechts oen landmeisje ben. Wil ik u vertellen wat ik gedroomd beb Zij louude op den arm van Pauvret, terwijl haar kloiuo band in de lucht, hetgeen zij in den droom gezieu had, afteekendo. Wilik eens zeggen wat ik gedroomd heb? Door de directie der naamlooze vennoot- Ik wen9ch [mijzelve een gelukkig huis- houdou toe, met schoono kinderen, zooals dio vau Suzanna. Hebt ge den kleine van Suzanna gezieu En dan zou ik nog een man moeteu hebben, die alles deed wat ik wilde. Drommels 1 riep Michel uit. Ik zou een piano moeten hebben in een met grijs flaweel behangen vertrek on mijn leuningstoel naast een goed vuur, dat ik zou moeten opstoken. Vervolgens booken vol scboone pluten en bloemen in schoono vazen en ook oon volière met zangvogels. Des zo- mars zouden wij naar St. Laurent gaan naar mijne buitenplaats en dan zou ik heel vroeg opstaan om do duiven te verzorgen, de zwa nen mot brood te voederen en 's avonds zou ik met mijne vrieridiunen op bet torras keu velen. Maar nu is hot uwe beurt om met uw droom voor den dag te komen. Hare stom klonk nu zoer zacht, die woor den hadden hare aandoening opgewekt. Ik 1 Mijn droom is een vrouw te heb ben, niets meer. Noemt gij dat een droom? Mjjn tuin man heeft dien ook eons gehad en hij beklaagt er zich den gauscben dag over. Ja, maar ik zou eene vrouw willen heb ben zo onls Ditmaal dnrfde hij niet voortgaan. Martho keek hem overigens niet meer aaD, maar

Vlissingse Courant | 1885 | | pagina 1