Y LISSIMSCIIE C01MIYT. No. IOO. Zondag 14 December 1884. 22'te Jaargang BIIIIVBNLAND. ze grootste schat in beurt. En dat acht geeft, zoo- ïeid niet worden is een treurige om te meer waar- wetenschap ons irm met. de voor maken en ons ter voor ziekten kim- .ettemin onze ge en voortgang dei- Dat doel heeft voorgesteld, toen PATIËNT geeft in eenvoudige :e schets van het de meest voorko- van de wijze, waar- Het leert, om des bezigen, wat men walen en ongesteld- itoont of men ziek staat den huisarts •aardeeren. Ons wil .ttige boek in geen eken mag, evenmin met het vroeger izelfden schrijver KIND, uiukt, nuttig boek ie de moedervreugd jijn uitgegeven door Bosch, tegen den het eerste en f 1.50 die hun gezondheid den welgemeenden Doder en Patiënt .ïllen zij er in ver en zich de weinige n den aankoop be samen koopt, ont- op den koop toe W.De Vijanden f 1.10 - 2.25 Boekhandelaren en YKEMA, 's-Hage. mdienst en Middelburg v.v. 50 (Itemise) 8.— (Zeilm 8.30, 5.—, 6.30, 8.= -30, (Groote Markt) 8.45 2 45, 4.15, 5.45, 7.1.= icdcren morgen een Ar- mrg 5,15. en Vliseingen vv. 6.30f, 8.—, 9.1 Of 10.— f 2.30, 3.30,f 5.—, 6.30.t L-—,t 9,10.—f II, f 3,30, 4,30f 6,—, 7.30,f an de vertrekuren raet ee» ide tussclicustations Abeel» urg en Botterdam plaatsen in D e e e m b ejr. VAN VLISSINGEN. Donderd.ll voorm. 7.15 Zaterdag 13 n 7.15 Maandag 15 7.15 Dinsdag 16 0 7,15 Donderd.18 a 7.15 ERDAM. NAAR VLISSINGEN. Dondcrd. 11 voorm. 8.— I Zaterdag 13 s 8.— Maandag 15 8.— Dinsdag 16 8. Donderd. 18 8.— na afvaart van Vliseingen vertrekken. en Zierikzee v.v. VAN ZIERIKZEE: Dondsrd.U nam. 1.— Vrijdag 12 ]\- Zaterdag 13 12.- Maondag 15 voorm. 7.30 I Dinsdag 16 7. Woensd. 17 n 7.30 Donder. 18 6.3Q BUREAU: Kleine Markt I N#. 187. Prijs per drie maanden 1,Eranco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote lettere worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Erankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Zij, die zich met het vol gende kwartaal, aanvan gende 1° Januari 1885, op de Vlis- singsche Courant abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschij nende nummers gratis. GEHlEEiHTLBESTlUjli. PERSONEELE BELASTING. Afkondiging van liet kohier der personeels belasting no. 5 dienst 1881/86. De burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op beden bij hem ontvangen en aan den rijks-ontvanger is gezonden bet executoir ver klaarde kohier wegens de persontele belasting no. 5, dienstjaar 1884/85 dat de daarop voor komende belastingschuldigen worden uitge- noodigd, om hunne aanslagen op den bepaal den tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van onthef fing, ingeval van verhuizingop grond van art. 27 2,--der personeele wet, moeten worden ge daan bij den rijks-ontvanger, binnen éêne maand, volgende op die, waarin het perceel is ontruimd. En is biervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12 December 1884. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. PATENTEN. Verkrijgbaar stelling der patenten 3e kwartaal over het dienstjaar 1884/85. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, maken bekend dat de patenten van bet 3e kwartaal van bet dienstjaar 1884/85 verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente-secretarie, waar zij kunnen worden afgehaald den 15 December tot eu met den 29 December 18S4 van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren, de Zondagen uit- dat de patenten die niet binnen dien tijd zijn afgehaald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de buizen der belanghebbenden zullen worden afgegeven-door den deurwaarder der directe belastingen, tegen voldoening van bet daarvoor verschuldigde; wordende de belanghebbenden tevens berin- F EDI[ILLET@M. MIJNHEER JUIST-Z00. UIT HET ENGELSCH. 4.) Maar die heerlijke zomer duurde niet lang, want, na de velden en dalen bezocht te heb- beo, die vroeger eene zoo kalme schoonheid ten toon spreidden, verwijderde bij zich ver ontwaardigd over de oorlogswerktuigen van de menschen. De voorbereidende werkzaamheden in de ar senalen en gieterijen, waaraan men maanden ge ledon reeds begonnen was,liepen bijna ten einde Reods sedert eenige weken liep het gerucht van eene voorwaartscho beweging,maar hot gerucht van gisteren werd door het gerucht van heden tegengesproken en het leger van het noorden bowoog zich niet. Het legeicorps van fleint- nerd, dat zij, die desgevraagd, bun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boeten, bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 11 December 1884. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris P. FORBES WELS. Vlissingen, 13 December. Van 6 tot 12 Dec. zijn alhier uit Queen- boro met de mailbooten aangekomen 395 en daarheen vertrokken 453 passagiers. Een onzer geachte medeburgers, de beer J. S. Pisuisse, hoopt op den 1 Januari e. k., den dag te berdenken, waarop bij voor 25 ja ren als ontvanger der loodsgelden in dienst trad. De Staats- Ct. van gisteren bevat o a, de volgens de wet van 22 April 1855 Stblno. 32) erkende statuten der vereeniging Belgi sche Loodsen SociëteitUnie'7, alhier. Op a. s. Woensdag 17 Dec. zal van wege den Nedorlandscben Protestantenbond, afd. Vlissingen, in de zaal der Loge alhier, eene lezing gehouden worden. Als spreker zal op - treden de beor Ternooij Apél, predikant te Amsterdam. In de kléine zaal van den heer Knijpers bad Vrijdag avond de jaarlijkscbe algemeene vergadering plaats van de vereeniging „voor Volksvoordrachten en Volksvermaken/-' waar aan zoo als gewoonlijk met de huishoudelijke vergaderingen bet geval is, een scbaarseh be zoek is ten deel gevallen. Van de 91 leden en 14 donateurs kwamen, met bestuur inbegre pen, slechts 13 leden ter vergadering op. Door den secretaris-penningmeester, den heer Dormaar, werd verslag der vereeniging over het jaar 1883/4. uitgebracht, waaruit bleek, dat de toestand der vereeniging zich niet in vooruitgaande beweging mocht ver beugen, terwijl uit daarna overgelegde reke ning eu verantwoording mocht blijken, dat de finantieele toestand voldoende en niet ongun stiger is dan voorgaande jaren. Volgens den rooster van periodieke aftreding waren de bestuursleden de heeren II. Louraan eu W. L. Winkelman daartoe aan de beurt, zolmann vouwde geregeld zijne teuten op de wijze der Arabieren op en verwijderde zich in alle stilte. Ik weet niet al te goed hoe het kwam dat het den volgenden morgen zich weder op dezelfde plaats bevond. Op zekeren dag kreeg eindelijk onze brigade bevel op te rukken. Wij gaan naar Richmond, vrienden 1 riep Strong ons toe, terwijl hij zijn hoofd door de opening van zijne tent stak. Wij antwoordden allen met een luid vivat en wierpen onze mutsen in de lucht als gek ken. Gij ziet dat Big Bethel, Ball Run en Buil Bluff de vier bloedige B's, zooals wij ze noemden ons niet geleerd hadden verstan dig te zijn. Aan de linkerzijde van ons kamp schoen een hooge heuvel, die met eeu dicht boscb van bruine eiken en hazelnotenboomen be- welke bij acclamatie werden herkozen endeze herbenoeming hebben aanvaard. Vervolgens werd bij monde van den voorzitter den heer H. Louman, medegedeeld, dat voor de aanstaande wintercampagne drie volksvoor drachten zijn vastgesteld, waarvan de eerste is bepaald op 30 Dec. a. s. eu zal worden gehou den door mej. Groote van Amsterdam. Met onverdeeld welgevallen werd dit vernomen, bij de berinnering aan den avond vol kunstgenot, die in 't vorig jaar werd gesmaakt, toen ge noemde juffrouw nog voor ons eene onbekende was, eu toch eene volle zaal tot auditorium had. Door velen die toen om de eene of andere reden niet aanwezig kouden zijn, zal deze eerste voordracht stellig met verlangen wor den te gemoet gezien. Vóór bet sluiten der vergadering werd het bestuur opgedragen een plan van feestviering te ontwerpen voor den dag, die in 't volgend jaar op 5 April zal aanbreken, als herdenking aan 't lOjarig bestaan dezer vereeniging. De le luitenant kwartiermeester N. E* Rost is niet overgeplaatst bij het 4e reg. inf' te Leiden, doch blijft alhier in garnizoen. De 2e luitenant H. van Br een beeft eene detacheering aangevraagd bij bet leger in West-Xndië voor den tijd van 3 jaar. De 2e luitenant 7an Alphen de Veer, alhier in garnizoen is overgeplaatst bij een der batal jons van bet 3e reg. iuf. te Bergen-op-Zoom. De 2e luit. W. J. H. Feber, van het 3 reg. inf. is op zijn verzoek overgeplaatst van Mid delburg naar Bergen-op-Zoom. In lief Nieuws van den Dag leest men het volgende. ,/Door een der hoofdcommissarissen van po litie, den beer P. W. Steenwijk, is een dagorde uitgevaardigd, die door den dienstdoenden in specteur tweemalen daags aan de agenten moet worden voorgelezen, en waarbij aan deze kaat sten, op strenge straf, verboden wordt eenige inlichtingen, van welken aard ook, te geven aan de pers. Al is het bevel wat radicaal, wij kunnen er volkomen vrede mee hebben, dat aan de onder geschikten verboden wordt hunne halve we tenschap voor officiëele waarheid ten beste te geven. Mochten we daarentegen maar ver trouwen in die gevallen, waar het publiek door juiste inlichtingen gebaat zou zijn, medewer- groeid was, geheol zonder hulp uit den grond te ver rij zen. Op een avond, daags voor dien, toen wij tot den aftocht godwongeu worden, beklom ik hem om op zijn top het heerlijke uitzicht te genieten, dat voor mij zijn schoonheid nog niet verloren had. Aan mijne voeten spreidden zich mijlen ver het kamp vau het groote le ger uit met zijn vuren, die zich levendig aan den hemel weerkaatsten. Kleine lichtjes be wogen zich in alle richtingen, sommigen hiel den stil in het dal, anderen gelijk aan glim wormen flikkerden tussehen de boomen, an deren strekten zich regelmatig in eene lijn uit als de lantaarns in do straten en op de openbare pleinen. In de verte hoorde men, ik weet niet waar, bij tusschenpoozen de muziek van een regiment en van tijd tot tjjd klonk in den nacht het schelle geluid van een trom pet en scheen als oen vuurpijl in de sterren, die king te vinden bij hunne chefs, naar het voor beeld, dat de burgemeester, hoofd der politie geeft, die steeds de pers met de meeste bereid willigheid ontvangt, om baar persoonlijk al die, inlichtingen te verschaffen, wdke door baar in het publiek belang noodig worden geacht. "VVat is nu voor onze politie in deze op te merken Eene zaak staat stellig vast dat, of aan een der correspondenten van een blad in de hoofdstad wordt bij bijzondere gunst nauw keurige mededeelingen gedaan,of een der amb tenaren is zelve voor dit blad medewerker of coirespondont, zie laatste bericht van een voorval in de Jan Al manstraat. Door de commissie voor bet examen van apothekers bediende te Middelburg is de akte van bevoegdheid uitgereikt aan de dames B. M. P. Koppershoek van der Kooij, geb. te 's Gravenhnge, en B. J. Grootes, geb. te West- zaan. Twee candidaten hebben zich terugge trokken. De heer W. Koning, te Tessel, ontving de zer dagen, naar bet D.bld. meldt, de opdracht om te onderzoeken of in de omsteken van Middelburg een geschikt terrein bestaat voor den aanleg van een eendenkooi. Daar het ben», na onderzoek, is gebleken, dat. er voor dat doel een goede gelegenheid bestaat, zal er in bet a. s. voorjaar opWalcheren, onder zijn opzicht, zulk een kooi worden aangelegd, en wel, naar men zegt, voor rekening eener maatschappij. Ofschoon bet in Zeeland niet aan waterwild ontbreekt, zal deze kooi toch de eerste zijn in die provincie. De tweede kamer heeft gisteren de aange vraagde subsidie voor de Antwerpscbe ten toonstelling, ad f 150,000 verworpen met 35 tegen 33 stemmen. Bij de commissie tot tijdelijke werkver schaffing te Amsterdam is van HH. MM, den koning en de koningin een som van f 2000 in gekomen. Het totaal der giften is nu reeds tot 1 60000 gestegen. Voor de werkzaamheden, die gedeeltelijk reeds zijn aaügevangen, Leb ben zich tot nu toe 1870 werklieden aange meld. Als tegenstelling tegen andere steden, waar gebrek aan werk hcerscht, wordt uit Maas tricht gemeld, dat in de fabriek der heeren Regout 200 werklieden meer dan ten vorigen jare werkzaam zijn. kalm en geduldig boven ons hoofd flikkorden zich te verliezen. Eensklaps voelde ik een hand op mijn schouders leggen. Ik wilde u wel eens sproken. Het was do stem van Bladburn. Met een lichte bewegiug van verrassing maakte ik plaats voor hom naast mij op den stam van een schuin groeiendon boom. Het is God bekend, zeide hp", of zich ooit zulk eene gelogenhoid zal voordooD. Gij en de vrienden zijt allen heel goed voor mij ge weest, meer dan ik verdiende, maar ik heb mij dikwijls verbeeld dat gij dikwijls in mijn ver leden iets rampspoedigs gezocht hebt, omdat ik u er nooit van gesproken heb. Ik gevoel du3 behoefte u te zeggen dat ik in Virginië met een onberispelijken naam gekomeu beu. Wij hebben daaraan in der daad nooit getwijfeld, Bladburn. Ik heb niet aan huis gescbroveD, on

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1