VLISSINGSCHE COMVYF. Bier. Jrisia." hoeden, ieder, No. 9?. Donderdag 4 December 1S84. 22 Jaargang cues, dat liet boven- tijd mocht vcr- bewijs voor deszelfs blijven sleeds voort lier zoowel per flesch lar te stelleu. Onder Bier ezorgcn, noodigt tot saam uit en de Buitensluis, gs 6.10, 6.35 (uiiar ketr- 45. 0.15 (via keersluis) 45. Nuièiddiigs 1.30 1.5 3.30, 3.55.4.20,4.55 (via keersluis), 7 45 8.45. s 6.20, 7.20, 7.45, 9.05, 1130. Namiddag 12.05, 4.05, 4.,35 6.10, 5.40, DIENST Middelburg v.v. .60 (Kuiuiae) 8.— (Zeilin 8.30, 5.-, 6.30, 8.-= i.80, (Groote Markt) 8.45 2 45, 4 15, 5.45, 7.-5 i iedere» morgen een Ar- 5,15. lEDIENST en Vliseingen vv. C.30f, 8.—, 9.Hf 10.— ,f 2.30, 3.30,t 5.6.30,f ,_,t 9,—, 10.—f II, t 3,30,4,3016,—, 7,30,f dc vertrekureu met ee» le luBschenstutions Abecle IN, bij ÏTERSE, Groenewoud. zonder hetzelve verkregen, bijzonder en uitsluitend bij A. W.BAS- ;sche straat. ELDE, JARI 1885. V 3, 1,30 3,30 12,37 moet aankomer lag, Woensdag Zaterdag. 6,midd. 12,30 door iiin I,— *11,45 6.30 *12,45 6,63 ,15'1,26 6,10J 2.15 6.561 16 5,20 *8,18 15 6,10 401 6,26 7,—| bcteekout dat op het vsl het tra- late en 2do klasse ist Vrijdag door t« ste BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. GEMEENTEBESTUUR, VERKIEZING. De burgemeester van Vlissingen maakt be- kend dat in de vergadering van kiesgerechtigden ter benoeming van leden voor de alhier geves tigde kamér van koophandel en fabrieken, den 26 November jl. gehouden, ter aanvul ling der plaatsen, die met het einde dezes jaars door periodieke aftreding openvallen, zijn ver kozen de heeren C. Mortier, W. C. van Duu- ren Dutilh, P. Goerce en P. G. do Veij Mest- dagh. Vlissingen 29 November 1884. De bursemeester voornoemd, "A. SMIT. UITGEVER F. VAK DE VELDE Jr. te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland cn Frankrijk f 1,65 per drie maanden. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, brengen ter kennis, dat zij, die hezwa- ren mochten hebbeu tegen den onderkandschen afstand in huur van 500 MB grond van het Oostelijk Kogelpark, (tot vergrooting der ge meente mestplaats), daarvan ter secretarie der gemeente, schriftelijk of mondeling kunnen doen blijken, voor of op Vrijdag 5 December r. des yoormiddaqs 12 uu'. Vlissingen, 3 December 18S4. De burg. en wetb. van Vlissingen voorn. A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. NATIONALE MILITIE. Eerste oproeping ter inschrijving voor de Nationale Militie. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, gezien art 19 der wet van den 19 Augustus 1861, (staatsblad no. 72;) maken bekend dat het register tot inschrijving van alle man nelijke ingezetenen, die op den lsten Januari aanstaande hun 19e jaar zullen zijn ingetreden, derhalve zij die in 1866 zijn geboren, zal gereed liggen ter gemeente-secretarie, van den lsten tot en met den 31sten Januari 1885, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uren, met uitzondering van den Zondag; dat voor ingezetene wordt gehouden lo. hij, wiens vader, of is deze overleden, lïiens moeder, of, zijn beide overleden, wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28 Juli 1850 (staatsblad no. 44;) 2o. hij, die, geen ouders of voogd hebheude, gedurende de laatste achttien maanden, voor afgaande aan den lsten-Januari van het jaar, waarin hij zich moet laten inschrijven, in Ne derland verblijf hield 3o. hij, van wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het rijk verblijf houdt; dat niet voor ingezeten wordt gehouden de vreemdeling, behoorende tot een staat, waar de Nederlander niet aan den verplichten krijgs dienst is onderworpen, of waar ten aanzien der dienstplichtigheid het beginsel van wederkee- righeid is aangenomen {art. lb der wet van 19 Augustus 1861(staatsblad no. 72/) dat hij, die eerst na het intreden van zijn 19e jaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20ste ingezeten wordt, verplicht is, zich, zoodra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te geven bij burgemeester en wethouders der gemeente, waar de inschrijving volgens art. 16 moet ge schieden (art. 20 der wet;) dat voor de militie niet wordt ingeschreven; lo. de in een vreemd rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geenNederlander is; 2o. de in een rijk verblijf houdende ouder- looze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten 8o. de zoon van den Nederlander, die terzake van 's lands dienst in 's rijks overzeesche be zittingen of koloniün woont, (art. 17 der wet) dat'de inschrijving geschiedt lo. van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beide overleden, de voogd woont 2o. van een gehuwde en van een weduwnaar in de gemeente, waar hij woont 3o. van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaten, of wiens voogd buiten 's lands gevestigd is, in de gemeente waar hij woont 4o. van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de ge meente, waar zijn vader, of voogd het laatse in Nederland gewoond heeft (art. 16 der wet) dat ieder, die volgens art. 15 behoort te wor den ingeschreven verplicht is zich daartoe, bij burgemeester en wethouders ter boven aange geven plaatse en binnen den daar bepaaldentijd aan te geven, en dat bij diens ongesteldheid, afwezigheid of onsfcentenis zijn vader, of is deze overleden, zijne moeder, of, zijn beiden overle den, zijn voogd tot het doen van die aangifte verplicht is (art. 18 der wet). Belanghebbenden worden mitsdien dringend aangemaand aan de op hen rustende verplich ting te voldoen en wordt hun ten overvloede onder de aandacht gebracht dat bij bovenge melde wet, onder meer, is bepaald dat met boete van 25 tot/100 wordt ge- ILIT MIJNHEER JUIST-ZOO. UIT HET ENGELSCH. i.) Juist-zoo was zijn naam niet. Zelfa in deD staat Maine, waar men nog tegenwoordig de zonderlinge gewoonte beeft do kinderen Ar- wicb, Shadracb of Ephraïm te noemen, zou het nimmer in de gedachten komen eon jon gen zoo te noemen. Het was eenvoudig een bijnaam, dien wij hem in bet kamp hadden gegeven, maar die zoo ouafscbeidolijk aan zijn persoon en aandenken was verbonden, dat het mij oumogelijk zou schijnen do geschiedouis van John Bladburn te schrijven, indien ik hem anders dan Juist-zoo moest noemen. Hot was op een avond in Juli, kort naden Straft de overtreding van art. 18, en dat bij olke veroordeeling tot boete, tevens door den echter wordt bepaald, dat, indien daaraan niet is voldaan binnen twee maanden nadat de ver oordeelde tot betaling is aangemaand, de boete door gevangenisstraf van ten hoogste tien maanden zal worden vervangen. En is hiervan afkondiging geschied, waar Het behoort, den 3 December 1884. De burgemeester en wethouders voor noemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. BINNENLAND. Vlissingen, 3 December. Onze stadgenoot., de heer J. G. van den Bosch, machinist le kl. v. c. dienende aan boord Zr. Ms. stoomkanonneerboot Hijdra al- bier, werd heden bij kon. besl. benoemd tot officier- machinist 2e kl. bij de zeemacht, zoo mede de machinist Ie kl. v. c. J. L. Vermeer, ingaande 1 Januari 1885. De surnumerair bij het vak der posterijen, de heer A. P. de Veij Mestdagh alhier, is ge kaatst te Middelburg. Gedurende de le helft der maand October jl. zijn aan het postkantoor alhier,de volgende brieven ter verzending ontvangen, geadres seerd aan onbekenden Mej. M. Bos, AmsterdamL. Haas, idem I. A. Schol tens, Assen; Mej. C. Peterus, Bus- sum; A. Pappegaaij, Muiden. Verzonden geweest naar Cuba Juan B. Careaga, Havanna. slag van Bull-Ruu. Het leger van den Po tomac, gedemoraliseerd en gedesorganiseerd, had zijn oude kwartieren achter verschan singen betrokken. Do sombere rij der ambu lance-wagens, die onze gekwetsten naar Was hington vervoerden, was de Long-Bridge nog niet overgetrokken. Boven het kamp van Ma- nassa vertoonde de hemel het bonte schouw spel van eene menigte blauwe en grijze stre pen en de droefheid, die zich van onze harten had meester gemaakt, geleek op den nevel welke dun Potamac en de vallei der Shenan doah omhulde. De fijne en dichte regen, die met het schemerlicht was gekomen, was mot den nacht heviger geworden en sloeg een treu rige taptoe op het zeil van onze tent, de tent van de 6e gamelln, compagnie A, regiment X van vrijwilligers uit New-York. Onze tent, die gewoonlijk acht mannon bevatte, was nu tot vier ingekrompen. De kleine Bill had, Voor het apotliekersbediende-examen zijn te Middelburg geslaagd de dames P. J. Ber- tel en J. P. Bertel, beiden uit West-Kapelle C. J. A. Van Hove, uit den Haag, en M. M. Marinkelle, uit Helder. Afgewezen geeue. Bij bet voortgezet examen jl. Maandag en Dinsdag zijn 4 mann. candidaten geëxami neerd, 3 trokken zich terug en 1 slaagde de heer G. J. Spruijt, geb. te Dordrecht. De achtentwintigste tentoonstelling der vereeniging tot bevordering van den tuinbouw in de provincie Zeeland, (ouder bescherming van Z. M. koniug Willem III) zal in het Schuttershof te Middelburg in de eerste helft van April 18S5 gehouden worden op later op te geven datum. Begunstigers dezer vereeniging, diegeuegen mochten zijn om, door het schenken van pre— miën of medailles voor deze tentoonstelling, het bestuur in slaat te stellen de belangen van den tuinbouw nog krachtiger te bevorderen, worden beleefd verzocht véér 1 April 1885, aan den voorzitter daarvan kennis te geven. De medailles worden hun in rekening gebracht als volgtde gouden tegen f 70,de zilve ren vergulde tegen f6,de zilveren tegen f 4,50. Bronzen worden alleen door de veree niging zelve gegeven. De namen der schenkers zullen in het proces-verbaal der bekroning worden vermeld. Door de verkiezingen te Gorkom en te Al melo, is de stand der partijen in de tweede kamer nu 44 anti-liberalen en 42 liberalen. zooals eon onzer schertsend maar bot was een akoligo scherts opmerkte, besloten te Manasser te blijven. We baddeu korporaal Steel, te Fairfax Courthouse, met een kogel in den slag moeten achterlaten en Hunter en Suydam vaarwel gezegd. Zegt aan Johnny Bel, had ons Hunter, terwijl hij het lederen gordijn der ambulance oplichtte, toegeroepen, dat ik, zoodra ik mijn uieuw been heb, zal terugkomeD. Maar Suydam sprak niet meer; hij opende even kwijnend zijne oogen en lachte ons voor de laatste maal toe. Ik en mijne drio makkers, die nog gezond en wel waren na den treuri- gon veldslag, zaten, beel somber, onze pijpen, die van wortels van heiplanten gemaakt wa ren, te rooken en waren in treurige gedachten verdiept, terwijl wij naar den regen, die te gen het ^eil sloeg, luisterden. Dit eentoonig gedrnisch verbrak met dat van hot gegrom Ook le Delfzijl is een wereldtaal-vereeni- ging (volapükaklub) opgericht, zoodat het aantal dezer vereenigingeu bij ons te lande, voor zoover de berichten luiden, thans tot 16 is geklomraeu. De heer A. D. Lulomirski, onder rabbijn te Rotterdam, van wien onlangs gemeld werd dat bij, ofschoon reeds 84 jaar oud, begonnen was met het aanleeren van Yolapük, is thans tot leeranr in die taal (Volapükatidel) gediplo meerd. "Volgens den heer Schleyer, den constructor van de nieuwe wereldtaal, vindt de spraak kunst van Volapük zelfs reeds aftrek in Pa- dang op Sumatra. De vorderingen, die deze wereldtaal in alle landen van ons werelddeel en daarbuiten maakt zijn den leeftijd van 3 jaren in aan merking genomen ongedacht groot, welk feit wel pleit voor hare deugdelijkheid of van het gunstige inzicht, dat verschillende volke ren in Volapük hebben. Als zonder middel van bestaan of zonder voldoende papieren zijn in de afgeloopen week door de rijkspolitie weder niet minder dan 72 vreemdelingen, onder welke 9 vrouwen, over de grenzen van het rijk verwijderd. In de vorige week zijn weder 4 jongelingen bij de art.-instructie compagnie te Schoonho ven als volontair in dienst gesteld. Er waren 12 jongelieden opgeroep en 6 voldeden daar aan 1 werd afgekeurd wegens te geringe we- van eeu uitgebongurden houd, die in het kamp naar een been zocht om aan te knuiveu, al leen do stilte van den nacht, behalve echter waunoer een groote regendroppel door een spleet in het bovenste van de tent zijpelde en in de vlam van onze kaars viel, die zij, zoo als Nod Strong zeide, deed fluiten. De kaars maakte juist een dier ongeregelde zenuwach tige hewegiugen, toen Blakely, zich verstrooid aan den stroom zijner gedachten overgevende en de asch uit zijne pijp kloppende en zonder zich tot iemand in het bijzonder te richten, op eenmaal zeide Ze zullen de zaak nu eens flink aanpak ken 1 Wat, de zaak van Richmond Ja 1 Ik vraag mijzelvon af wat ze daar ginds gaan uitvoeren, zeide Curtis, terwijl hij met zyE vinger op ziju rechter opaulet wees,

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1