VLISSINGSCHE COIRANT. No. 94. Zondag 23 November 1884. 22ste Jaargang BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissïngen. PRIJS DER ADYERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. GEMEENTERAAD. Zitting van Vrijdag, 21 November. Voorzitter de heer A. Smit, burgemeester. Afwezig de hoeren J. Verkuyl Quakkelaar en M. Pot met kennisgeving. De notulen der vorige zitting worden gele zen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat door god. staten is goedgekeurd de vastgestelde ver ordening tot aanvulling van die, houdende maatregelen tot wering van gevaar bij hooge zeevloeden idem het raadsbesluit tot onderliandschen verkoop van gemeentegrond aan G. L. van Dam idem dat der af- en overschrijving op de geineentebegrooting over 1884; idem de begrootingen van het algemeen armbestuur en het burgerweeshuisoverl885; idem de heffing van eene belasting op het gemaal en het gedistilleerd over 1885 idem de begroofcing van de d d. schut terij over 1885; voorts dat een uittreksel van Z. M. besluit, houdende goedkeuring eener heffing van be lasting op het gemaal en gedistilleerd is inge komen, benevens eene missive van den com missaris des konings in Zeeland, houdende mededeeling, dat geen verder bezwaar bestaat tegen het maken der waterkoeling, zooals die is bepaald, welke mededeelingen voor kennis geving worden aangenomen. Worden overgelegd een van den commissa ris des konings in Zeeland ontvangen exem - plaar der bij het departement van W. H. en N. opgemaakte scheepvaart-statistiek over 1883, °2e en Se gedeelte; het verslag vaD den staat der Nederlandscho zeevisscherij over 1883, alsmede van burg. en weth. te Middel burg een afdruk van den inventaris van het oud archief der stad Middelburg, 12171581, welk een en ander onder dankbetuiging wordt aanvaard. Ter benoeming van een onderwijzer voor school C, (hoofd de heer van Kamer) worden voorgedragen de heeren L. Braam, te Oost- en West-Souburg, A. J. van de "Vijver en B. J. Hardeuberg te Ylissingeu en met 12 stemmen benoemd de heer L. Braam. Uit de voordracht van onderwijzers voor school B, (hoofd de heer Op den Zieke) be staande uit de heeren J. Lefebre te Middel— burg, G. M. Klinkenberg te Koudekerke en B. J. Hardeuberg te Vlissingen, wordt met algeraeene stemmen de heer Lefèvre benoemd. fuullitoni. EAE TASTE ES EES uit het Fransch. 5) VII. Wij mooteu zeggen dat nicht Coruélio geen oogonblik baar neef alleen liet en Olyuipe geen ooganblik Cornélie verliet, waaruit wij be sluiten, dat zij altijd met hun drieën waren en Arthur deze schikking zeer goed aanstond Onze held trachtte op dezo wandeling ver scheidene malen eenige moorddadige blikken op de schoono Olympe te wurpou en slaakte daarbij op alle tonen van do toonschaal zijner verliefdheid oeno menigte teedere zuchtou. Olyuipe zag niets of veinsde niots te zien on gedurende al den tijd dien zij uoodig hadden om den tuin tc doorloopen en den zich daar- Wegens vertrek naar elders wordt aan den heer A. van Overbeke, op diens verzoek eer vol ontslag verleend als adsistent leeraar bij het rechtlijnig Ieekenen aan de burger-avond school en in diens plaats op advies der commissie van toezicht en onder nadere goedkeuring van den inspecteur over het middelbaar onderwijs, als tijdelijk adsis- lentleeranr bij het rechtlijnig teekenen benoemd,de heerF.Guillaume P.Az. teekenaar op do fabriek der kon. maatsch.Schelde alhier. Tot helpster bij het onderwijs in de hand werken op school B wordt met algemeene stemmen benoem 1 rnej. M. C. Balk. Met de benoemd® stonden op de voordracht mej. J. A. Koer.e en mej. M. A. Bowbyes. Zonder hoofdelijke stemming wordt aan den heer P.EI.J.Pabst op diens verzoek op de meest eervolle wijze outslag verleend als lid der ilaatselijke schoolcommissie van toezicht over iet lager onderwijs, ingaande met den datum van indiensttreding van diens opvolger. Naar aanleiding van een ingekomen adres van C. van der Leije, houdende verzoek, om uit hoofde van gezondheidsredenen eervol ont slag uit zijne betrekking als keurmeester van het slachtvee en vleesch, stellen burg. en weth. met het oog op de diensten, welke deze ambtenaar gedurende acht en twintig jaren aan de ge mean te heelt hauw-zen,, voor, Jiü kot te verleenen eervol ontslag aan adressant toe te kennen een jaarlijksch wachtgeld van f 200 ingaande met 1 December a. Alzoo werd be sloten. Naar aauleiding van een schrijven van geil. staten betrekkelijk het raadsbesluit van 22 September 1884 tot onderliandschen verhuur van groud aan hét Ruijterplein wordt beslo ten, voornoemd raadsbesluit in te trekken en het aangevraagde gedeelte grond,ter grootte van 10 M2, makende een deel uit van de hel ling van het Ruijterplein, niet meer voor pu bliek en dienst noodig te verklaren. Voorts het in huur afstaan aan de lieereu P. Bogerd c. s. voor het nederleggen vau an kers en kottiugen, mits zulk de schipperij niet hinderlijk zij, tegen den jaarlijksclien huur prijs van f 1,per M2, de huur te bepalen op vijf achtereenvolgende jaren en te doen in gaan met 1 Dec. 1884, met bepaling van op zegging der huur wederzijds, mits elkander drie maanden vooruit waarschuwende, en de in huur afgestane ruimte door de huur ders behoorlijk met paaltjes wordt afgezet en onderhouden. Komt in behandeling het adres van den heer J. C. Oosthout te Middelburg, gewezen pachter van het badhuis alhier, houdende ver zoek om voor het volgende badseizoen liet café met terras voor eene som van f 350 wederom in huur te mogen bekomen. Op advies der badliuiseommissie stellen burg. eu weth. voor, afwijzend op liet adres te be schikken, op grond het huu voorkomt dat de geboden som geheel onaanneembaar is te ach ten en buiten verhouding staat tot de verdien sten, welke het te huur gevraagde afwerpt. De raad, in aanmerking nemende dat het raadsbesluit van 20 Mei jl„ tot publieke ver pachting der drooggelegde groote vest alhier, 'wijziging behoeft, besluit op voorstel van burg. jen weth. met 12 tegen 1 stem, bovengenoemd raadsbesluit in te trekken en onder nadere goedkeuring van den gemeenteraad over tegaan fot rmblieke verpachting van de drooggelegde Test en zulks onder de navolgende voorwaar den als a. de pachttijd te bepalen op twee jaren. b. voor de in cultuurbrenging van dien ;rond voor te schrijven dat de huurder zijn gehuurde moet bezaaien met haver en wikken en deze oogst niet mag worden geroofd, doch uitsluitend moet beweid gorden door schapen of ander jong hooru- vyy;- ~ca -.nag in Brou yiiV3l den leeftijd van één jaar te boven gaan; c. het jacht- en vischrecht op dien grond en de daarin zijnde wateren voor de gemeente te reserveeren; de pachter zal des vereischt ver plicht zijn tot het maken der benoodigde sloo ten en greppels dte bepalen dat het gemeentebestuur ten allen tijde, gedurende den duur van de pacht het recht zal hebben tot geheele of gedeelte lijke opzegging, pro rato, het geheel tegen toe kenning eener billijke paebtvermindering. e. de gebruikelijke bepalingen in bet pacht- contract op te nemen. Tegen stemde de heer Koppejan,die den tijd van verpachting voor 2 jaren onaannemelijk achtte en daarvoor liever 10 jaren zag gesteld. De grond, naar zijn oordeel, voor laudbouw niet zeer geschikt zijnde, vreest bij, dat door bette kort gestelde tijdvak geen pachters daar voor zich zullen opdoen, waarop de voorzitter aatwoordt,dat hij eene verpaehting van de gron den der vest voor den tijd van 2 jaren het meest in het belang dor gemeente acht en zich overigens, wat den aard der gronden betreft, het liefst medegaat met het advies der deskun digen van 's rijks landbouwschool, die in een in bevindenden rijken schat van zeldzame bloemen te bezien, kon Arthur slechts met moeite eon enkelen blik van haar opvangen. Na bot ontbijt gevoelde Arthur dat bij zijn reed3 zoo lang bezoek uiet langer mocht rekkeu eu hy naui afscheid vau zijne nicht, en verzocht haar, of zij hem wilde vergun nen van tijd tot tijd een bezoek bij haar te brengen. Onze lozers mogen raden met welke be doelingen hij dit verzoek deed. Het verlof werd hem toegestaan en hij nam zich voor er goed gebruik en zelfs mis bruik van to maken. Hij deed, zooals bij gezegd had, de verra der. Oader voorwendsel vau zijue niebt te bezoeken, ging er geen week om zonder dat bij Olympe bezocht en telkenmale bleef by langer in bet huis zyner tante, hetgeen ten gevolge had dat zijne vrienden, die hom maar heel zelden zagen, hom erg plaagden met zijne geheimzinnige afwezigheid. Langzamerhand outstoud er eene 90ort van gemeenzaamheid tusscheu hem en de jonge Olympe. De goede Cornélie, die hare oogen scheen ontvangen te hebben om niet te zien, scheen niets te vermoeden en laebtte met die ldeine intriges, die zij als kinderachtigheden beschouwde, alsof er in zake van liefde niets ernstigs was en het oeuvoudige meisje schroef alles aan vriendschap toe. Wat hoeft die vrouw eene uitmuntende inborst, zeide Arthur bij zich zelven zij beeft slechts een gebrek en dat is dat zij mijne Dicht is buitendien bezit zij niots dan deugden. Maar, helaas, Arthur behoorde ook al on der degenen, die een lief gezichtje verkiezen boven alle mogelyke deugden. XI. Eens voud Arthur d'Orbigny Olympe al officieel uitgebracht rapport den grond der vest zeer goed bouwland noemen. Op voorstel van burg. en weth. wordt be sloten liet adres der plaatselijke commissie van de Zuidhollandsche maatscb. tot redding van schipbreukelingen, houdende verzoek tot weder toekenning der vroeger steeds verstrekte bijdrage vau f50 voor hetinstandhoudeii eener zaak welker nuttigheid in het algemeen belang adressante onbetwistbaar noemt, te stellen in handen der commissie van financiën. Aanleiding tot het indienen van dit adres vindt de commissie in het feit van 27 Oct. jl. als wanneer door middel der reddingsboot de bemanning werd gered van de op de Spijker- plaat. gestrande Russiche bark Angelawat door geene andere sloep, wegens de hooge zeeën mogelijk zou geweest zijn. Op voorstel van den voorzitter wordt beslo ten tot het af en overschrijven van twee posten op de gemeentebegrooting over 1884 ten be drage van f 2S.51 en f 6071.54* Ten slotte vraagt de heer Koppejan, of het waar is, dat bij den laatsteu brand twee spui ten in zulk een slechten toestand waren,dat zij geen water konden ge\-*> taal ongeschikt te zijn i Ook de heer Looic;enscllt °P den toestand der spuiten de aanac^ van burg en we ia-fin geefidaurbij in overweging otn voortaan de des«egvüt te brengen rapporten niet alleen door den gemeeutebouwmeester, maar ook door de brandmtesteis te doen ge schieden. De voorzitter zegt, dat het rapport omtrent den jongsten brand nog niet is ingekomen, weshalve hij de beantwoording der gedane vragen wenscht uit te stellen tot dat bedoeld rapport zal zijn ingediend. De heer van Raalte zou, naar aanleiding van bet eeu en ander zeer gaarne zien dat de rapporten dienaangaande aan den raad wer den overgelegd, waarop de voorzitter ant woordt, dat deze steeds ter visie liggen vau de leden van den raad. Iu antwoord op de vraag van den heerLooïs, of het niet goed zou ziju de leden van den raad in kennis te stellen wanneer de rapporten zijn ingekomen, zegt de voorzitter geen aanleidiug te vinden van de vroeger gevolgde gewoonte, het ter visie leggen der rapporten,af te wijken. Geen der leden meer het woord verlangende wordt de zitting gesloten. leen in dou tuin; derg-dijke ontmoetingen behoorden tot de zeldzaam beden. Hij zeide by zich zelvon dat do gelegenheid eene luimige en haastige godin was, die men ras bij de baren moest grijpen, indiou men wilde belet ten dat zij voor altijd, of ten minste voor langen tijd, outsnapto. Olyuipe sloeg de oogen neder en zag er zeer verlegen uitzij bloosde. De jonge vroolijke man kon uit alles bespeuren dat het gunstige oogenblik gekomen was en bij liet zonder omwegen do hartstocbtelijksto en vurigsto liefdesverklaring, welke bij ooit bi d afgelegd, van stapel loopen. Hoe openhartig ook een jong meisje zij, verrast baar eene liefdesverklaring altijd veel miuder dan zij haar genoegen doet, en wij weten niet precies wat de schroomvallige duif bad moeten doen om zich uit dit moei lijk geval te redden zonder eenige van hare

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1