VLISSINGSCHE COI K WT. MIK. goeder, Donderdag 13 November 1884. PI U O L L i T aal wordt s 35 jaar pj£. IJLINGEF. !GEN. IT. WIJK. DELE. JNEN. mber 1884 aan dend Lid, istrïct is afgevqar- taa n en behartigd. fitter. AR, Secretaris. ,LULÜU> |SG LECTOR ET beveelt den kiezers VEMBER met de» ^vertegenwoordiger. ging vooruociiiL IS, Voorzitter. 1 Sr. Penningmeester. lUNCKE, Secretaris. 3 bleekeu, zonder hetzelve foor verkregen, bijzonder it. Alleen en uitsluitend ielburg bij A. "W-BAS- Isingsche straat. No. 91. 22ste Jaargang BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke ninnmers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te VlissHgen, PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eern'g agent voor Erankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Erankrijk f 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR, HOOFDELIJKE OMSLAG. De ontvanger der gemeente VlissiDgen, herinnert belanghebbenden, aan hunne yèrpligting tot geheele aanzuivering van het verschuldigde wegens Hoofdelijken Omslag over 1884, ter voorkoming van vervolging en daaruit voortvloeiende kosten. Vlissingen, den 12 November 1884. De ontvanger, T. C. DOMMISSE. BRAND WEZEN. Algemeene Br andschouwing. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, gezien art. 57 der verordening op het handwezen waarbij is voorgeschreven, dat lm minste éénmaal in liet jaar, door de brand spuitmeesters, vergezeld door den commissa ris of een der beambten van politie, eene alge meene brandscliouwing zal plaats hebben, maken bekend: dat die algemeene brandscliouwing voor dit jaar is bepaald op Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag den 24, 25, 26 en 27 No vember 1884; en noodigen de ingezetenen uit om hen, die daarmede zijn belast, tot het noodige onder zoek in hunne woningen of gebouwen toe to laten, en zich te gedragen naar hunne aanwij zing, omtrent het aanleggen, veranderen en verbeteren van stookplaatsen, schoonmaken van schoorsteenen of bergen van brandstoffen en petroleum, en in het algemeen overeen komstig de bepalingen voorkomen in genoemde verordening op het brandwezen, teneinde zich te vrijwaren voor de toepassing der daarbij be dreigde straffen. En is hiervan afkondiging geschied,waar het behoort, den 10 November 1884. De burgem. en weth. voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. BINNENLAND. Vlissingen, 12 November. Gisteren werden alhier voor de herstem ming van een lid van de tweede kamer uitge bracht 236 stemmen tegenover 226 op 28 October jl. EENE TANTE EN EEN uit het Fransch. 2.) III. Er is, dacht bij, misschien wel bet een of andere eerlijke middel om uit dit dilemna to geraken, zonder de erfenis prijs te geven. Maar, mijnheer, zeide hij tot den no taris, wat zou er gebeureu in het geval de tegenstand tegen dit huwelijk niet van mijne zijde komt Dit geval, antwoordde Prénel, is door de overledene volkomen voorzien. Alfred begon reeds moed te krijgen de notaris ging voort - Indien het u, in do drie aangewezen maanden, niet gelukt is mejuffrouw Cornélie aldus heet uwo nicht te bewegen uwe Te Middelburg 460 tegenover 444 de vorP- ge keer. Voor deze herstemming waren twee kiezers van ons district, waarvan de een naar 's Hage en de anderen naar Rotterdam was verhuisd, bepaald met het doel om te stemmen, naar Zeeland overgekomen. Gisteren arriveerde alhier, per sneltrein uit Berlijn, Z. D. IT. prins Christiaau van Slees- wijk-Holsteiu, die per aansluitende mailboot Willem prins van Oranje der maatsch. Zee land, de reis naar Engeland voortzette. Jl. Zaterdag liep de stoombarge, die des namiddags te 6 uren van bier naar Middelburg vertrok, in de nabijheid der keersluis met volle vaart op eenige iu het kanaal drijvende bal ken, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Gelukkig echter kwamen de zich toen aan boord der barge bevindende passagiers ondanks den hevigen schok, met den schrik vrij en kon de barge hare reis ongedeerd voort zetten. Ter voorkoming van meer dergelijke onge lukken wordt een beter toezicht op bet kanaal dringend aanbevolen. Ben der stoombooten van Rotterdam naar Zierikzee, de ,/Stad Zierikzee II" beeft Zondag nabij Willemstad eenlek gekregen,waardoor de machinekamer onder water liep. De boveulast, bestaande uit mosselen, werd met alle macht door de passagiers en het scheepsvolk over boord geworpen, en het gelukte zoodoende de haven van Willemstad binnen te loopon, waar de passagiers werden afgezet. Aan bet bureau der maatsch. tot exploita tie van staatsspoorwegen te Utrecht zal den 18n dezer worden aanbesteed Het leggen van de tweede spoorbaan tusscben de stations Roosendaal en Bergen-op-Zoom, bet wijzigen en uitbreiden van de stationsterreinen te Roo sendaal, Wouw en Bergen-op-Zoom en het verrichten van bijkomende werken, ten behoe ve van den spoorweg van Roosendaal naar Vlissingen. De begrooting van deze werken bedraagt f 69,000. Door den raad der gemeente Wolfaartsdijk is nu tot tijdelijk gem. geneesheer benoemd dr. J. Kooman, te Goes. De St. Ct. bevat het programma voor de opening van de vergadering der staten-gene- hand aan to nemen, blijft zij in bezit van do erfenis uwer tante. De jooge man liet zich deze buitensporige bepaling uit het testament wel driemaal her halen en toen hjj ze goed begrepen bad, riep by uitl Maar dau is die titel van universeole erfgenaam niets anders dan een ellendig be drog. Ik ben dus veroordeeld met iemand te trouwon, die mij gansch onbekend is, maar nog daarenboven den titel van echtgenoot te schenken aan eene vronw, die misschien reeds eene keus gedaan beeft en door geene bepa ling belet wordt haar zin te doen. Het is rondweg belachelijk. Laat ons zoo bard niet schreeuwen, zeide de notaris even kalm, misschien zullen wij elkander spoedig beter verstaan dan gij denkt. Kent gij dit? En bij baalde uit een zyner portefeuilles mol, door Z. M. den koning op Maandag den 17n Nov. 1884. Naar het Vad. verneemt zal het aantal ofilcieren-machinist der kon. Ned. marine met éüD vermeerderd, en daardoor gebracht wor den op vijf officieren-machinist le en vijf der 2e klasse. Naar de N. R. Ct. verneemt zal met 1 Ja nuari a. s. de officier-machinist le klasse J. A. van der Meer op pensioen worden gesteld. In Oct. jl. zijn 327 vreemdelingendoor de rijkspolitie over de grenzen van dit rijk ver wijderd. Uit Rotterdam meldt men aan het Ilbl. Het aautal werkzoekende handwerkslieden is ook hier ongewoon groot. Het is pijnlijk om te zien, hoevele knappe werklieden op de stra ten rondloopen, in de hoop hier ot daar een karweitje op te vangen. Door eenige groote werkgevers is reeds on derzocht of niet in het buitenland tijdelijk werk kan verschaft worden. De berichten uit Engeland, Duitschland en België zijn echter allen even ongunstig. De slapte in werk en verkeer is daar betrekkelijk nog grooter dan hier. Snn dc 7 onderofficieren (laatste ploeg hoofdcursus te \s Bosch), die 11. Zaterdag aan het examen voor 2e luit. der infanterie hebben deelgenomen, zijn er 6 geslaagd t. w, Koene, Collard, Tromp, Wiedemann, Van Rietscho ten en Leyds. Op 6 Dee. zal per stoomschip Utrecht een detachement naar Indië vertrekken onder be vel van den ln luit. der inf. K. Koose, en me- degeleide der luits. Van Bloemen Waanders en Van Dorssen. Bij de ramp, de Maasdam overkomen, heb ben de meeste passagiers alles verloren. Oiider hen was een grijsaard uit Michigan die een legaat van f 20.000 was gaan afhalen, welk bedrag insgelijks bij de ramp is verloren ge gaan. De opvarenden hebben niet lang in de booten vertoefdzij bleven in de nabijheid van het brandende schip en werden spoedig ontdekt door den Lloydsstoomer Rheinaan boord waarvan zij werden opgenomen. Zes booten waren lek en zouden, was de Rhein niet zoo spoedig gekomen, zeker ge- zijn. verscheidene papieren te voorschijn van een bijzonderen vorm en met zegels er op. Het waren eenvoudig wisseltjes, welke door Alfred ten gonoege van zjjne leveranciers onderteekend waren, te zamen tot een bedrag van elf duizend en eenige honderden franken. Op dit gezicht verbleekte Alfred de no taris ging bedaard voort: Toen ik door wijlen uwe tante belast was eenige informatiën naar u te doen, had ik bet ongeluk, of liever bet geluk, met eenigen uwer leveranciers in aanraking te komen, en door ben vernam ik in welken lasti- gen toestand gij u, ten minste voor bet oo- genblik, bevindt. Ik dacht u geen gering ge noegen te doen door in bunne plaats op te treden, waardoor ge in plaats van met twin tig lastige schuldeischors nn slechts met een enkelen inschikkelykeu en gemakkelyken to doen krijgt. Ik redeneerde vervolgens aldus; Sommige passagiers klagen over gebrek aan tegenwoordigheid van geest bij den kapitein etv de officieren van de Maasdam. (N. R. Ct.) In den nacht van 8 op 7 Nov. zijn aan de Kruiskade te Rotterdam, uit een schrijftafel in een woning (eerste verdieping), door middel van braak ontvreemd 1 bankbiljet van f 1000, 3 bankbiljetten van f 300, 7 van f 200 6 van f 60, 8 van f 40, 15 van f25, en 39 muntbiljetten van f 10, samen f4745. Som mige bankbiljetten zijn gestempeld „Droog- leever Fortuyn" en één vermoedelijk „Van der Pot''. De commissaris van politie der le afdeeling te Rotterdam verzoekt opsporing en bericht. De Ned. zendings-vereeniging te Rotter dam, heeft van 16 Sept. tot 15 Oct met iube- grip v.in de sl ui vers-collecte, ontv. f2920,68. Gedurende dit jaar is, behalve vele giften, ingezonden bij de vrouwen-vereeniging, tot uitrusting van zendelingen reeds ontvangen f33,571,48. Bij de uitgevers P. N. van Kampen te Ara sterdam, is dezer dagen van de pers versche nen Hii paraphraseeren, handleiding bij de taalstudie voor lager en middelbaar onderwijs, met voorbeelden in het Nederlandsch, En- gelsch, Eransch en Duitsch, door Henry P. Vogin, leeraar in de EngeJscbe taal bij' bet middelbaar onderwijs. De schrijver, die hoopt, dat deze handlei ding voor het paraphraseeren voor velen wel kom zal zijn, zegt in zijn voorbericht „Ret is mij vaak gebleken, dat men niet juist weet hoe de paraphrase in te richten en daar op de taai-examens aan lager- en middel baar onderwijs de candidate» verplicht zijn een proeve van dergelijke bewerking af te leg gen, meende ik dat enkele wenken en voor beelden van paraphaseering nuttig konden konden zijn. Moge dit boekje ook in handen komen van niet studeerenden, w.int hoe dikwijls wordt een gedicht vluchtig gelezen en moeilijke ge deelten niet begrepen. Door ernstig nadenken en het ontleden der ingewikkelde"zinnen, zal men spoedig het verband zien en deschoone gedichten of beelden des te meer waardeeren. Deze eersteling op ditgebiedzal bij nader gebruik met leerlingen wel hier en daar eenige leemten vertoonen, die echter bij welwillende aanwijzing later zouden kunnen aangevuld worden." Er is geeu gevaar bij, 't is zoo soÜed ah de bank. Mijnbeer Alfred zal mij betalen als hij met zijne nicht getrouwd is, want, ik moet u eerlijk bekennen dat ik volstrekt niet ver wacht had, dat ge met zwarigheden voor den dag zoudt komeu maar ik moet u ernstig onder het oog brengen, dat ik slechts in het belang van den aanstaanden man van mejuf frouw Cornélie heb gehandeld en van het oogenblik dat dit huwelijk tot stand komt, ken ik u niet meer, ben ik slechts een vreemde voor u en indien gij er mij toe noodzaakt, zal ik mij in de treurige noodzakelijkheid be vinden otn met alle middelen to zorgen, dat mij die verschillende scbulvorderingen betaald worden en dat zou voor u evenals voor my zeer onaangenaam zijn. Drijf mij dus niet, ik smeek er n om, tot dit uiterstedoo iets voor mij, die een ge deelte van mjjn vermogon in de waagschaal

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1