VUSSINGSCHE COURANT. No. 85. Donderdag 23 October 1884. 22ste Jaargang EENOEELüKKffiEIEDEIIfflAAR. BUREAU: Kleine Markt I N». 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr. te Vlissingen, PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE j Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. GEMEEUÏEBESTÜB», VERKIEZINGEN. ferkiezingen van leden voor de Kamer van koophandel en fabrieken De burgemeester en wethouders van Vlis singen Gelet op het koninklijk besluit van 9 No vember 1851 (Staatsblad no. 142) zooals dat is gewijzigd bij kon. besluit van 11 Aug. 1859 (Stbl. no. 80); Maken bekend: dat op Woensdag 26 November a. s. des middags van 12 tot des namiddags te 2 uren, in een der beneden zalen van het raad- buis, zal worden gehouden eene vergadering van kiesgerechtiglen, om de plaatsen aan te vullen der leden van de kamer van koop handel en fabrieken aldaar gevestigd, die met iet einde des jaars aan de beurt van aftre ding zijn, of om andere oorzaken mocbten zijn uitgevallen en dat de lijst der kiesgerechtigden ter in zage ligt ter gemeente-secretarie, terwijl zij die tegen die lijst bezwaren vermeenen te hebben, die binnen acht dagen, te rekenen van den 30n dezer maand kunnen inbrengen. En is hiervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 22 October 1-8 84. De burgemeester en wethouders voorn. A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. BimJiLWB. Vlissingen, 22 October. In de op a. s. Vrijdag 24 October, des na middags te twee uren, te houden zitting van den gemeenteraad, zullen onder meer de na volgende zaken worden behandeld Mededeelingen. Overleggingen. Benoemin gen 1. van een stembureau voor de verkiezing van leden voor de tweede kamer der staten- gen. 2. Van eene le onderwijzeres aan school F. 3. Van een onderwijzer aan school A. Voorstellen 1. Behandeling der gemeentebe- grooting voor 1885. 2. Tot verbuur van grond aan de beeren de Groof Co. 3. Tot verkoop van grond aan den beer Vandamme. 4. Tot het iu buur nemen van bet polderbestuur van Walcheren van de oude boezemdijken van de 1LLIT uit het Engelsch 4.) DOOR FRANK PARK. »Die wil, die kan zogt men wel eens. Eu dat is waar. Wij marcheerden flink voort, en na dik wijls in een moeras te zijn blijven stoken en verdere ongemakken, bereikten wij ton laat- Bten den top. Charlie, Harry en ik vlijden ons op den grond neer en bewonderden bet schoon gezicht voor ous, maar Ashton's gedrag was op eens vorandord, hij liep rusteloos heen en weör, nu en dan opspringende, en zonder re den lachende. Hij sloeg zijn arm om den atam van een boom, die op den rotsrand Westersluis. 5. Tot het in het openbaar ver pachten van het bovengenoemde. 6. Mede- deeling opzegging pacht van het visckrecht in de gemeentehavens, met voorstel tot openbare verpachting van dien. 7. Adres J. C. Oost bout te Middelburg, ter bekomiDg in byur, voor bet volgend badseizoen, van bet koffie huis der badplaats. 8. Tot bet maken van een gedeelte Zeeboulevard met opril bij het ge bouw der Nederlandscbe loodsensocieteit. 9. Tot bet geven van een naam aan den Zeebou levard. 10. Tot goedkeuring der rekening van het gasthuis over 1883. 11. Betreffende boete toepassing oplevering scholen. 12. Idem Gisteren nacht te ongeveer 2 uren kwamen alhier van Engeland per koninklijk stoomjacht Osborn aan, de groothertog van Hessen-Darm- ;stadt en familie, waaronder zich zijne dochter en zijn schoonzoon, de prinses en prins van Battenberg bevonden. De reis werd verder per gewonen trein van bier naar Darmstadt voortgezet. In den morgen keerde de Osborn weder naar Engeland terug. Thans kunnen wij eerst met zekerheid mee- deelen, ofschoon een ander blad bet reeds vroeger had gemeld, dat op beden de statuten dei Scherpschutters vereeniging Vlissingen" thans nog schiet- en schermvoreeniging „Vlis singen" tot 31 Dec. '84, aan Z. M. den koning ter goedkeuring zijn opgezonden en kan een ieder lid worden der vercenigiugdoor ballotage op voordracht van bet bestuur. In bare gisteren-avond gehouden vergade ring beeft de anti-revolutionaire kiesvereeni- ging alhier, tot leden voor de tweede kamer gesteld de beeren mr. P. C. Jt Hooft en mr L. W. C. Keucbenius. In overleg met de kiesvereeniging Plicht en Recht alhierzijn door Volksonder wijs te Oostburg tot candidaten gesteld de heereu mr. D. Van Eek en Arie Smit, burge meester van Vlissingen. De afd. Goes der centrale liberale kiesver eeniging beeft, tengevolge van bet bedanken der beide gestelde candidaten I. M. Kakebee- ke en mr. W. A. Van Hoek, eerstgenoemde andermaal met groote meerderheid op de can- didatenlijst geplaatst, thans met mr. C. A. Bijbau, burgemeester vau Colijnsplaat. groeide, eu boog zicb over den afgrond. »0«, riep hij opgewonden uit »om te zwe ven zooals die vogels daar beneden 1 welk een zucht bed zoudeu die gepluimde boomeu aaubieden 1 Kom eens hier Heatbcote zie eens Charlie richtte zicb oenigszins op, doch ik greep plotseling zijn arm en fluisterde hem too; »Ga niet, Charlie; om Godswil, ga niet. Hij zag mjj verwonderd aan en daarop, alsof hij aan een inwendige stem gehoor gaf zeide hij al geeuwende: >neem mij niet kwa lijk Ashton, ik vind het hier to lekker. »Kom eens biorc riep Ashton woest. »Zijt gij bang »Neeu« antwoordde Charlie onverstoorbaar »ik ben te lui om mij te bewegeD.« Ashton zeide uiets, maar hij klom in den boom terwijl hij op een vreemde wijze lachte en bereikte met een krachtige zwaai de tak- Het gedenkteeken, dat te Luxemburg ter ('■•re van koning Willem II opgericht wordt, staat op eeu meer dan 6 meter boog voetstuk van graniet, versierd aan de voorzijde (smalzij- de (met een schild, waarop staat Au roi Grand Due Guillaume JI le Luxembourg rccouDaissant 1881. Aan de achterzijde is een krans van laurier en eikentakken, sabels, maarschalkstaven enz. dooreen geslingerd. Aan de beide breedzijden ziet men op de eene het Nederlandscbe en op de andere bet Luxemburgsche wapen, dat als schilddra gers twee prachtige vrouwenbeelden heeft, die de beide hoofdrivieren van bet land voor stellen. Daaronder zijn rondom, op gepolijste schil den, de wapens van veertien kantons van bet groothertogdom aangebracht. Al deze versieringen zijn in basreliëf van brons, keurig van teekening en uitvoering. Om het geheel komt een zeer mooi ijzeren bek, een trottoir van graniet, 3,50 M. breed, en eindelijk aan de vier hoeken groote ijzeren candelabres voor gasverlichting. Het ruiterstandbeeld zelf is hoog 3,80 M. en stelt den koning voor in maarschalksuni form, met den hoed in zijn band, zijn hem toej uicbend volk groetend. Men leest in een buitengewoon uitgegeven politieblad onder de rubriek: Ontvreemde of vermiste voorwerpen Teu nadeele van een persoon, die jl. Vrijdag met de stoomboot Caland te Rotterdam is aangekomen en zich, volgens diens verklaring, aldaar in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in verschillende danshuizen eu bordeelen beeft opgehouden en daarna vertrokken is naar Dordrecht, alwaar bij den volgenden nacht onderscheidene tapperijen bezocht: eene som vau 4000 dollars, bestaande in Amerikaanscbe bankbiljetten van 100, 40 en 20 dollars, benevens twee goudstukken ieder van 25 dollars. Mochten dergelijke bankbiljetten of goud stukken ouder verdachte omstandigheden ter inwisseling worden aangeboden, dan verzoekt de commissaris van politie te Dordrecht on derzoek en bericht. Als eene bijdrage tot de ellendige bezoldi ging van bet politie-personeel op sommige plaatsen in ons land, kan dienen, dat in bet Algemeen Politieblad, door bet hoofd der poli- lie der gemeente Nieuwland, (Z. Holl.) sollici- ken. Charlie eu Harry die deze zonderlinge bewegingen als een staaltje van zijn buiten gewone atbletische kracht beschouwden, juich ten hem luid toe. Maar hoe hevig ontstelden wij, toen hjj met éóu hand den tak greep die over den afgrond uitstak en zich in het luchtruim liet zwaaien De tak kraakte en boog onder zijn ge wicht. »Kom terug, houd op Iriep Charlie »de tak breekt meteeD, hjj kraakt al; Ashton, wij kennen en bewonderen je vlugheid en kracht, maar stel jo leven niet roekeloos in de waag- Wij waren allen verschrikt opgesprongen. Toen Ashton, verhit en bygeude, zich bij ona voegde, keerden wij dadelijk zonder een woord te wisselen terug en gingen den berg af bij eiken stap die ons verder van de rota verwijderde, haalden wij ruimer adem. tanten voor de aldaar opengevallen plaats van veldwachter worden opgeroepen op eene jaar wedde van f 170, ongeveer negen stuivers 's daags, plus f 30 voor kleeding, met bet vooruitzicht op eenige emolumenten. Met 1 November a. s. zal de verwarming van de spoorwegrijtuigen en stations bij de verschillende spoorwegmaatschappijen worden ingevoerd. De gemeenteraad te Tiel beeft de subsidie voor bet muziekskorps der dienstdoende schutterij met f 600 verhoogd en vastgesteld op f1000 's jaars. Dit korps geeft nu en dan openbare uitvoeringen. Te Wijk aan Zee werd het badseizoen op 10 dezer gesloten. Er zijn 6970 zeebaden geno men, tegen 4354 in 1883, derhalve 2616 meer. Het aantal logé's zoowel in de hotels als bij particulieren, bij een gemiddeld verblijf van 18 dagen, klom nagenoeg met een derde, ter wijl het schoone weder veel meer dagbezoe— kers dan ooit te voren uitlokte. Zaterdag had te Breda de teraardebestelling plaats van mgr. H, van Beek, bisschop van Breda. De lijkkoets, voorafgegaan door een groot aantal kinderen der Godshuizen, werd gevolgd door een lange stoet vuil equipages, waarin de vicaris capitularis, de kanunniken van het kapittel, de familie vau den ontslapen kerkvorst, de geestelijken van Breda en om streken enz. Op bet kerkhof werd door dr. Scbaepman, voormalig afgevaardigde van Bre da ter tweede kamer, een indrukwekkende lijkrede gehouden. In bet jaar 1883 hebben op de verschillen de spoorwegen iu Nederland de volgende on gevallen plaatsgehad: Alraelo-grens Eindhoven-grens Nijmegen» Tilburg 32 door ontsporing, 10 door bot sing 4 andere ongevallen. Gewond 1 reiziger en 4 beambten door den dienst, 19 beambten door eigen toedoen. Gedood 1 be ambte door den dienst en 9 door eigen toe doen. Op den spoorweg werden 5 personen gedood en 3 gewond. Hollandsche IJzeren Spoorweg 5 ontspo ringen, S botsingen, 3 andere ongevallen. Door eigen toedoen werden 2 reizigers gewond; 1 beambte werd door den dienst gedood en 1 Ashtou's opgewondenheid bedaarde plotse- liugwij keerdüD naar het hotel terug en kouden geon vroolijker, spraakzamer en aan genamer metgezel wenschon dan hjj. Aan het middagmaal ook was er onder al die gasten geen een, die zoo beloefd, knap en spraakzaam was als Ashton. Na het eten rookten wij onze pijpen en gingen wat kegelen, maar de avond was zoo schoon, dat wij besloten wat te gaan wande len. De kegels lieten wij varen, maar de pijpen gingen mede en wij begaven ons naar Rum bling bridge, (de dreunende brug), aldus ge noemd wegens het donderend geraas dat de waterval maakt waarover zij gelegd is. Op die plek stort de geheele rivier Braaw zich van een hoogte van zestig voet over rotsen. Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1