VLISSINGSCHE COURANT. No. 80. Zondag 5 October 1884. 22ste Jaargang GEHESNTEBESTUVK. lilMIAL.WII. FIUtiLITQCt Langs twee paden. B EE A U: Kleine Markt I N®. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissïngen. PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 1 tot 1 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en SATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. PERSON EELE BELASTING. Afkondiging van het kohier der irso- neele belasting no. 4 dienst 188i/g5 De burgemeester van Vlissingen maakt bekend: dat op, lie den bij hem ontvangen en aan dén rijks-ontvanger is gezonden, het executoir verklaarde kohier wegens de personeele belas ting, no. 4 dienst lS84/85, de daarop voorkomende belastingschuldi gen worden uitgenoodigd om hunne aan slagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming vau vervolgingen; en herinnert: dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van ont heffing, ingeval van verhuizing, op grond van art. 27 2, der personeele wet, moeten worden gedaan bij dien rijks-ontvanger bin nen ééne maand, volgende op die, waarin het perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 3 Oct. 1884. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. Vlissingen, 4 October. Van 27 Sept. tot 3 Oct. zijn alhier van Queenboro met de mailbooten aangekomen 816 en daarheen vertrokken 1018 passagiers. Maandag 29 Sept. jl. had bij de konink lijke handboogschutterij Willem 111 alhier, de jaarlijksche doelsluiting plaats, waartoe tejj drie uren des namiddags de leden zich veree-/ uigden in den doel bij den heer Knijpers, al waar zich ook bevonden de heeren van der Poel, van Miert, Ditraaars, Boogaart, Antheu- nisse, den Doop en de Rijk, allen leden van de handboogschutterij Eensgezindheid van Middelburg Nadat de heer A. Geijsen, hoofddekeu der eerstgeuoemde handboogschutterij, de leden het welkom had toegeroepen, en gewezen had op de goede harmonie der leden onderling, die steeds had bestaan gedurende de zomerschie- tingen, en na genoemde heeren schutters der Eensgezindheid op hun verzoek toestemming tot medesehieten te hebben gegeven, werd met 3.) Majoor Braudreth had ecu prettig huisje nabij de zee in eigendom en de kinderen werden het nimmer monde tegen de lieve Miss Edith over den lof ervan uit te wijden, maar van haar kant smachtte zij om de vrien din nog eens weder te zien, aan wie zij ge woon was al hare vreugde en verdriet toe te vertrouwen en die op dezelfde plaats als zij geboren was. Ten laatste gingen zij er heen efl Edith vond dat het landgoed hare verwachtingen verre overtrof. j>Wel, Miss Treherue, hoe bevalt u mijn huisje, bij do zee*, vroeg majoor Braudreth, op zekeren morgen plotseling bjj haar ko- de schieting een aanvang genomen, waarvoor een zestal prijzen vanwege de sociëteit waren aangekocht en die behaald werden door de heeren P. Macs, D. Maes, A. Carre, F. Blonde, C. A; Geijsen en H. L. Stasse. De medailles, uitgeloofd voor ue zomer— schietingen, werden behaald door de heeren J. C. Lagaaij, voor de meeste punteu, 2078; P. Demijtteuaere, voor de meeste zwarte rozen, 38; A. Geijsen, voor de meest opvolgende punteu. 2005; E.W. J. Breder, voor de meeste vieren, 102; C. A. Geijsen," voor de meeste drieën, 143; A. -Lambuegt, voor de meeste tweeën, 1S2; R Wielix, voor de meest opvol gende tweeën, 123; P. Maes, voor de meeste eeueu, 95; LI. I. Notebos, voor de meest op volgende eenen; H. L. Stasse, voor de meeste roode rozen, 8; A. Timmerman, voor de meest opvolgende roode rozen, na gekampt te hebben met den heer E. F. Velge; J. van Houcke, voor de meeste blauwe rozen, 5; E. Baels,voor de meest opvolgende blauwe rozen,tia gekampt te hebben met den heer E. F. Velge; F. J. Asperslagh, voor de minste punten, 75; F. Augustijn, voor op een na de minste punten, 149. Door de handboogschutterij de Eendracht alhier zal op Maandag a. s. de sluitiug plaats hebben der zomerschietingen met een prijs— .schietiug naai de gaai, die zal opgeluisterd worden door het muziekgezelschap Ons Ge noegen. Bij deze gelegenheid zal des avonds 'een bal gegeven worden ten huize van den heer Kuijpers, waarvoor de introductiekaarten pullen verkrijgbaar zijn bij den secretaris, den heer Hoeijmans, en bij de andere directieleden en ook des avonds aan het lokaal van den heer Kuijpers. Naar wij vernemen, zal op Maandag 3 No vember a. s., door tusschenkomst van het be stuur van Vlissings Mannen- en Gemengd koor alhier,eene uitvoering plaats hebben van eenige fragmenten uit opera's,waarvan reeds genoemd werden de tweede acte van //der Troubadour" van J. Verdi, en de tweede acte uit ,/derFrei- schutz" van Weber. Door de welwillende medewerking van eenige dames en heeren solisten uit Rotterdam, is men in staat gesteld, dit plan ten uitvoer te brengen en worden verder de koren uitgevoerd door de leden van het gemengd koor. Het publiek zal in de gelegenheid gesteld worden deze soiree bij te wonen, terwijl bh. mende. Hij kwam uit de wildernis, die zgn prachtig park omzoomde, en overviel haar, terwijl zij hare verrukte blikken liet wijden over het liefelijke landschap, dat voor haar uitgestrekt lag. »0, het is een paradijs!* riep zij uit. »Ik heb nooit kunnou denken dat er zoo iets heerlijks bestond U »Zondt gij zulk een paradijs uw gansche leven lang willou bewonen in den tijd als de vogelen zingen en Je bloemen ons oog verrukkeu?* vroeg bij vurig. >0, ja«, antwoordde zij vertrooid en met de oogen gericht op de gliusterende golvon der zee. »Ik zou niet gaarne lang op eene andere plaats wonen 1 »Ik bun er ook heel graag*, zeide bjj op een vreemd veranderden toon, want voor mij bevat zjj eene paarl vau onschatbare waarde, <l<v;at.euvs en de niet medewerkende leden de voorkeur zullen hebben bij het bespreken der plaatsen en tocgangkaartcn kunnen bekomen met 1/g reductie. Wij twijfelen niet of eene algemeene deel neming zal deze uitveering ten deel vallen, en aan het bestuur den moed geven op dezen weg voort te gaan, met Ylissing's ingezetenen iu de gelegenheid te stellen iets goeds, degelijks, maar vooral iu dit geval iets zeldzaams te doeu hooren. Met zekerheid vernemen wij dat op a. s. TV beusdag 8 October des namiddags te 3 uren van de werf der kon. maalsch. de Schelde te water zal gelaten worden, het voor Belgische rekening in aanbouw zijnde ijzeren schroef- stooraschip genaamd, Stad Nieuport. Het staat vast, helaas 1 dat wij vooreerst dusdanige gebeurtenis, althans voor een schip van eene grootte van eenige beteekenis, zullen moeten ontberen. Ontegenzeggelijk is het voor onze bevolking een schouwspel, dat met belangstelling steeds wordt waargenomen. Op Woensdag 8 October a. s. zal door de leden van de del. schutterij alhier, een prijs— sehieting gehouden worden op de schietbanen ii het midden-reduit. - Daar doze schietwedstrijd een geheel huis houdelijk karakter draagt, zal er geen gelegen heid bestaan voor niet-leden der schutterij tot mededinging. Gisteren (Vrijdag) morgen arriveerden al hier van Engeland, per stoomschip Willem prins van Oranje der stoomvaartmaatsch. Zee land, de kroonprins en kroonprinses van Zwe den en Noorwegen, met hun gevolg, bestaande uit een kamerheer, twee hofdames eu 3 minde re bedienden. De bestemming naar Arasterdam zijnde, al waar zij een Stal dagen zullen vertoeven, heb ben zij die per trein van 7.20 opgevolgd. Zoo als gewoonlijk roemden de hooge gasten ten zeerste de iuriehtiug van het mailstoomschip en de uitstekende behandeling gedurende de reis. Gisteren in den middag vertoonde zich in de Walstraat eene buitengewone drukte door hot gerucht van brand, dat nog verergerde toen eene spuit werd aangevoerd. Bij onderzoek bleek, dat het alleen overblijfsels betroffen van de hutten der polderwerkers van den die ik gaarne op mjjn bobzem zou zien prij ken. O, mijn lieveling* fen hij keerde zich snel om eu nam de blanke, leere handjes in de zijuo gij moet weten hoe hartstochtelijk ik u bemin, Wees de mijne en alles wat gij bier met zooveel verrukking bewondert, alles wat ik bezit staat tot uw dienst ja, ik zelve zal vrijwillig uw slaaf zijn De wraedo slag was oiudelijk gekomen zij gevoelde dat haar vrees gegrond was. Haar afgod was verbrijzeld, waut in haai onschul dig hart had zij tot hein opgeziou als een der edelste en verhevenste menschel ij ko we zens. Zij stond nog eenige oogeublikken. verstijfd van schrik en afkeer voor hom. Zjj bemerkte niet eens dat bij hare handen vasthield, want over haar ideaal was een sluier nedergedaald eu zij gevoelde dat zijne beleedigende woor- deu als een verschrikkelijke storen haar hoofd spuiboezem buiten de Duinpoort, die door een paar baldadige jongens waren in brand ge stoken. Gisteren bracht een bezoek aaii onze stad de dirigeerende officier van gezondheid der le klasse, de kolonel dr. van den Grijp, tot het doen eener inspectie van het hospitaal, de ka- serncD en de woningen der gehuwde militai ren. Voor hetzelfde doel begaf zich genoemde heer van hier naar Bergen op Zoom. In den loop van dit jaar werd door het ge meentebestuur aanbesteed, de vervaardiging van een ijskelder, daar bij voorkomende onge lukken dikwijls behoefte aan ijs werd gevoeld en dit zelden in de stad was te bekomen. Om- het ijs dadelijk gereed te hebben, vooral voor de ongelukkigen die in het gasthuis moesten verpleegd worden, werd goedgevonden deze nuttige inrichting in laatst genoemd gesticht eene plaats te geven. Eenigen tijd gele den bad men, nadat de kelder gereed was ge komen, deze met eene hoeveelheid van onge veer 600 kilo Noordsch ijs gevuld. Toen circa acht dagen later, nadat er intusschen 10 a 20 kilo ijs was verbruikt, weder ijs noodig was, bleek het, dat al het ijs was verdwenen en in laauw water veranderd. De kunst van het bouwen eener zoodanige inrichting schijnt dus nader beoefening noodig te hebben. Het is te betreuren om de aanzienlijke som die de gemeente er aan ten koste heeft gelegd. Doch meer nog, dat wellicht het ijs thans bij voortduring zal gemist moeten worden. Ter vervanging van den len luit. L. C. W. Defize, is bij het 4e bat. Se reg. inf. alhier benoemd tot officier van wapening de le luit C. Bloem. De eerste kamer heeft Woensdag eene korte bijeenkomst gehad. Aan de orde waren niets dan mededeelingen, o. a. dat de geloofs brieven van het nieuwe lid, de heer Sickesz, waren ingekomen. De kamer ontving daarna ïnededeeling van de jongste door de tweede kamer aangenomen wetsontwerpen en daaron der ook dat tot wijziging van art. 189 der grondwet, welke naar de afdeelingën tot onder zoek werden gezonden. Wanneer de kamer weder bijeenkomt, werd niet bepaald. In verband met eene aanschrijving van den in beweging brachten >Hoe knot gij?* gelukte het haar einde lijk te stamelen. Hoo kan het in uw hart opkomen zoo wreed te zyu tegen eeu weuze zonder vrienden Eu ik dacht dat gij zoo goed bijna volmaakt waart!* En hartstochtelijk rukte zij hare bandon uit de zijne los en ontvlood zijno tegenwoor digheid. Een oogonblik stond hij van groote ver- baziug stil en sprong op met een diepe zucht. Edith, Edith zijt gij krankzinnig?* riep hg uit »wat heb ik gedaan dat gij mij ontvliedt, alsof ik door eene besmettelijke ziekte getrof fen was Zij stik hare vingers in hare ooren alsof zij zelfs den klank zijner stem niet wilde hoo ren en snelde verdor; waarheen was haar on verschillig. Zij zag een pad, dat van den oe ver naar het bosch met de groote eiken liep,

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1