VLISSINHSCBE (OlIHM. No. 79. Donderdag 2 October 1884. 22ste Jaargang binnekland. illit® Langs twee paden. BUEBAU: Kleine Markt I N®. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert ziek bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. GEMEENTEHESTUlili, -PATENTEN. Af kondiging van het kohier der patenten le kwartaal dienst 1SS4/85. De burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijksontvanger ter invordering is gezonden, het executoir verklaarde kohier wegens het patent recht, le kwartaal, dienst 1884/85. en noodigt mitsdien de daarop voorkomende belastingschuldigen uit, om, ter voorkoming vair vervolging, hunne aanslagen op den daar bij bepaalden tijd aan te zuiveren. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 29 Sept. 1884. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. BADPLAATS. De burgemeester en wethouders van Vlis singen: brengen ter kennis dat de sluiting der baden aan de badplaats dezer gemeente is bepaald op den 1 October. Vlissingen, 27 September 1S84. De burg. en welk. voornoemd, A. SMIT, De secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 1 October. Gisteren werd door den commissaris des konings in Zeeland een officieel bezoek aau deze gemeente gebracht. Tengevolge van dien wapperde de nationale vlag aan al de openbare gebouwen, het stand beeld en o. m. aan de in dienst van het rijk en de provincie zijnde schepen. Te 11 uren werd aau de burgerlijke en mi litaire autoriteiten audiëntie verleend. Na af loop hiervan en het gebruiken van een dejeu ner ten raadhuize te half een, waaraan de hoofden der verschillende besturen deelnamen werd door den commissaris des konings, bege leid door het dagelijksck bestuur dezer gem. een bezoek gebracht aan enkele scholen, aan de Nederlandsche loodsensocieteit, het gast- en weeshuis, de Roomsch Catholieke bewaar school, de kerken enz. en het een en ander in oogenschouw genomen. Te vijf uren keerde de vertegenwoordiger 2.) Edith stond op, vervuld van een zenuw achtige vrees voor een of ander verdriet, want betgeen zij pas geleden had, had haar be schroomd gemaakt. Zij was inderdaad begon nen te golooven, dat er haar niets dan ongeluk beschoren was en zij trad hot kleine spreek kamertje, waarin men den vioegeren bezoeker gelaten had, met een kloppend hart binnen. Zij stond nu tegenover oen schoonou, vreom- den man met een militair uitzicht, niemand anders inderdaad dan de heer, die daags te voren haar hartroerende klachten aan don zee oever had afgeluisterd. Hij gaf haar oen adreskaartje met den naam Van majoor Howart Brandreth er op en ver des konings, weder naar zijne residentie, Mid delburg, terug. In eene Maandag avond alhier gehouden vergadering van de coöperatieve winkel ver- eeuigiDg van het district Vlissingen der ver- eeniging Eigen Hulpwerd de balans over het afgeloopen halfjaar ingediend en verslag uitge bracht, waaruit bleek, dat die instelling alhier iu gestadigen bloei toeneemt, en gunstige re sultaten oplevert. Van 1 Januari tot ultimo Juni werd voor een bedrag van f 10,034,481/s verkocht, waarvan f66 04,18Va aan deleden enf 8430,30 aan niet-leden. De verkoop der verschillende winkelwaren leverde eene winst op van f 1512,ÖQVs. terwijl na aftrek van alle kosten der explotatie een zuiver winst saldo overbleef van f838, 321/2. Het getal leden vermeerderderde met 15 en bedraagt op dit oogenblik 85. Als lid van het bestuur in de plaats van den heer J. B. Kuiper, naar elders vertrokken, werd gekozen de heer F. H. Blij, ontvanger bij het Belgisch loodswezen. Zr. Ms. kanonneerboot „Hydra'' is van hier vertrokken tot het oefenen van schieten op de schijf, om daarna naar Hellevoet te gaan voor de gewone jaarlijksche inspectie. Het zal naar men verneemt, waarschijnlijk zijn dat aan geene der inschrijvers voor den aanbouw van het Hotel op de duinen de gun ning zal toegewezen worden. Voorgestelde in grijpende veranderingen zullen nieuw plan en bestek noodig maken, waaruit noodzakelijk ook de herbesteding zal voortvloeien, tenzij men mocht goedvinden de besteding onderhands af te maken. Heden zijn de stoombarges van den heer G. Alberts Lzn. te Middelburg in feestdosch ge huld, wegens de herinnering dat heden voor 10 jaren geleden, de dienst tusschen hier en Middelburg is aangevangen. Het cijfer der passagiers in dien tusschentijd vervoerd, zou, indien dit was na te rekenen, tot weinig nut aanleidÏDg geven dit is echter zeker, dat het aantal ontzettend groot en meer dan een mil- lioen zou zijn. Den wakkeren ondernemer van dezen nut tigen dienst, wordt van wege het publiek, dat hem voor de uitstekende wijze waarop de exploitatie steeds plaats vindt, niet anders dan dankbaar kan zijn, nog vele jaren de lust toe- gezeld vau den liefelijksten glimlach, welke ooit een menschelijk gelaat opluisterde en ging voort mot verschooning te vragen voor zijn vroegtijdig bezoek, op grond dat hij verno men had dat zij voornemens was dien morgen met een vroegen trein naar Londen te ver trekken. Daarna zeide bij op welwillonden, beschaaf den toon, dat hij den voiigen avond hoordo dat zij eene betrekking zocht als gouvernante, en dat hij, daar hij eene joDge damo zocht om zich met da opvoeding van drie kleine kinderen te belasten, de vrijheid had genomen eens aan te komen, om te zien, of hij zich van hare diensten verzekeren kon. Zoover gekomen, toonde hij lachend een brief van een welbekenden zaakwaarDem»'* uit de buurt als getuigschrift van zijn ae tenswaardigheid en ook een vriendelijk g schreven briofjo van don familiedokter, gewenscht om op deze wijze in het algemeen belang werkzaam te zijn. Gedurende dit tienjarig tijdvak had, niet te- g'. nstaande den buitengewoon drukken dienst, vooral in den laatsten tijd, niet het minste on geluk plaats. De iu tusschen ingetreden concurrentie van den tram schijnt zeer weinig nadeel aan den dienst te doen, getuige de meestal opgepropte stoombarges no. 1 en 2 en de prachtige salon boot //Luctor et Emergo." Naar men verneemt, heeft een Duitscher, wiens linnengoed op den eersten dag van den bekenden desinfectiemaatregel bij zijne aan komst met de mailboot van Queenboro alhier moest achterblijven, tegen den minister van binnenlandsche zaken een eiscb tot schade loosstelling ingediend. Heden den lsten October is het veertig jaar geleden dat Jan Perre, brievenbesteller te Middelburg, als zoodanig benoemd werd. Ge- durtnde dien tijd heeft hij zich steeds onder scheiden door ijver en plichtsbetrachting. Het antirevolutionaire blad Het Zuiden dat tol nu toe driemaal per week verscheen, zal van heden (1 October) af slechts éénmaal per week verschijnen en tevens van uitgever ïCAinderen. De Heer F. P. D'huij, boekhan delaar te Middelburg, heeft met dien datum de uitgave aanvaard. In de gemeente Stoppeldijk, nabij Honte- uisse, werd dezer dagen iu openbare veiling voor afbraak verkocht de meestoof Geluk en Vooruitzicht. Het prachtige gebouw, dat bij de stichting iu 1817 i 36,000 gekost had, ging voor f2020 in handen van den slooper over. Dit is in vijf jaren tijds de vijfde meestoof, welke in die en omliggende gemeenten gesloopt wordt. Nog twee bestaan er, waarvan er echter geen meer in werking is. De opstand te Coroway in Tamiang. Hier over ontving de Java-Bode de volgende nadere berichten. Bevriende Atjehers aldaar werden aange vallen door Pedireezen. De eersten riepen on ze hulp in. Daarop ging de controleur er heen, met 10 manschappen. Op de plaats der on lusten aangekomen werd het kleine troepje ontvangen met een salvo. Drie huuner werden gedood, twee gewond en de 5 overigen sloegen op de vlucht. beiden Mr, en Mrs. Treherne in bunno laatste ziekte behandeld bad en waarin deze baar ten sterkste aauraadde bet aanbod van den ma joor aan te uemen, daar eene betrekking in zijn gezin ongetwijfeld tot baar geluk zou strekken. »En nu, Miss Treherne, mag ik hopen, dat dokter Andersen u genoegzaam vertrouwen in mij heeft ingeboezemd om u over te halen u met de opvoediug mijner kleinen te willen belasten?" vroeg majoor Brandreth met een helderen glimlach, toen Edith, bijna bedwelmd door baar geluk, van haar briefje opzag. »Ja, dat is wel zoker oen geluk,* stamelde zij, terwijl tranen in hare blauwe oogen op welden. »Gij zijt mij volkomeu onbekend en -L 1 s niet weten voor welk onaangenaam mij door dit tijdig gekomen aanbod hebt en daarom kunt gij niet bo- hoe groot mijne dankbaarheid ji Thans is de majoor Perelaer er heen getrok ken aan het hoofd van 180 man en in gezel schap van den assist, resident Michielsen. Wat er met den controleur gebeurd is, die de helft van zijn eskorte zag vallen, terwijl de andere helft wegliep meldt onze berichtge ver niet. Evenmin van welken kant het salvo kwam. Maar uit de weinige regels, die ons gewerden, is op te maken, dat ook hier verraad in het spel was. De geweren toch, waarmede wij beschoten zijn schrijft onze correspondent waren Beaumonts, die wij met de noodige patronen aan die //bevriende" (sic!) Atjehers, eenigen tijd geleden, hadden uitgereikt. Het centraal comité, dat voor de anti-re volutionaire partij de verkiezingeu leidt, komt, naar de Stand, meldt, den 3n October te Amsterdam samen. De deputatenvergadering zal een week later gehouden worden. Een der nieuwste loodskotters met schoe- uerstuig, onlangs in dienst gesteld, was tijdens de stormen in het begin dezer maand op de Noordzee, en voldeed uitstekend j het vaartuig wordt door de opvarenden geroemd als bijzon der zeewaardig. Door den raad der gemeente Vlaardiugen is aan de concessionarissen voor de drinkwa terleiding een garantie van een watergebruik van f 10,000 toegezegd. Hierachter vindt men eene aankondiging betreffende het Stout der heeren Van Vollen - hoven Co. te Amsterdam, waarop wij de bijzondere aandacht onzer lezers vestigen. De zeer gunstige reputatie en het voortdurend toenemend debiet zijn de beste bewijzen voor de uitstekende eigenschappen dezer biersoort, welke tegelijk aangenaam van smaak, voed zaam en versterkend is, en zich verheugt in de aanbevelingen van zeer vele geneeskundi gen, zóó hier te lande, al in het buitenland. De tweede kamer heeft jl. Zaterdag met 62 tegen 14 stemmen bet wetsontwerp aangeno men, waarbij de verandering van art. 198 der grondwet (troonsopvolging) in overweging wordt genomen. Onder de 14 tegenstemmers waren elf katholieke leden, één antirevolutio nair, één conservatief en één liberaal lid. De kamer heeft met deze daad haar eigen dood vonnis geteekend, want bij elke verandering Verschoon mij,* antwoordde hij, terwijl hij met smachtend medelijden op bet bleeke gezichtje neder zag.* Ik heb gisteren avond iets gehoord van hetgeen uwo bestemming was en ook iets van uwe vooruitzichten en ik geloof u te mogen verzekeren dut een le ven bij mij aan buis u beter zal bovallen dan bet eentoonige, maar moeitevolle leven, dut gij to gemoet gaat, maar gij moet niet te veel op vertrouwen afgaan, «ging gij luchtig voort toen bij zag welke moeite het baar kostte haar gevoel te onderdrukken en kalm te schijnen, want het zou wel eens kunnen ge beuren dat wij u tegenvielen. Maar ik meen u wel te kunnen voorspellen dat gij en Mrs. Brandreth spoedig warme vriendinnen zult zijn en er zjju wel erger kinderen dan onze kleine wildzaDgen.* Ik heb ten minate deze zekerheid,* zeide

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1