HISSIMiSCIK COIIBAN No. 67. 22ste Jaargang. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Pranco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eem'g agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBEST1HIH, PERSONEELE BELASTING. Afkondiging van hel kohier derpersoneele belasting no. 2, dienst 1884/85. De burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijks-ontvanger is gezonden bet executoir ver klaarde kohier wegens de personeele belasting no. 2, dienstjaar 1S84/S5, dat de daarop voor komende belastingschuldigen worden uitge- noodigd, om hunne aanslagen op den bepaal den tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert: dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van onthef fing, ingeval van verhuizingop grond van art. 27 2, der personeele wet, moeten worden ge daan bij den rijks-ontvanger, binnen ééne maandvolgende op die waarin het perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 18 Augustus 1884. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. VEEARTSENIJKUNDIGE DIENST EN POLITIE. De burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat volgens aanschrijving van gedeputeerde staten van Zeeland, dato 8 Augustus 1884, (Prov. blad 76 van 1884) de besmettelijke longziekte is uitgebroken in de gemeente Clinge, en dat alzoo, op grond van art. 2S, in verband met art. 24 van het Provinciaal regle ment, betreffende den veeartsenijkundigen dienst en politie, wijziging behoort te worden gebracht in het besluit van 12 Mrt. 1875, no. 105 (Prov. blad no. 25) en voorts besloten in te trekken, voor Zeeuwsch-Vlaanderen de ontheffing in punt 1, lett. a van genoemd besluit; de burgemeesters der gemeenten in dat ge deelte der provincie opmerkzaam te maken dat a-lzoo art. 21 van het reglement weder in zijn geheel moet worden nageleefd, zoodat: lo. door de burgemeesters der gemeenten, waaruit het rundvee afkomstig is, de vereisch- FIliLLIT AIMÉE EN MARIE. 9.) Hoofdstuk V. En hare blauwe oogen staarden strak op bet schoone gelaat. >En boe gaat met u zelve, Marie, zrjt gij uw verdriet reeds te boven*, zeide Aimée vriendelijk. »0, neen, neen!* En op het gelaat, dat een oogenblik te voren van bewondering gegloeid had, ver toonde zich eene uitdrukking vnu vrees. >Maar ik zie het, kind 1 Ge ziet er minder ellendig uit dan een veertien dagen geleden. Dat is verstandig van u. Het doet mij genoegen, want het is onmogelijk de verdenking van grootvader op jeen ander voorwerp te vesti gen. Hij is nu een oud man, Mario, en als te schriftelijke vergunning tot vervoer uit hunne gemeente naar een ander onderdeel der provincie eerst dan mag worden verleend, wanneer dat vee door den bevoegden provin cialen veearts is onderzocht en bevonden niet te zijn aangetast door of verdacht van eene besmettelijke ziekte 2o. de vergunning tot vervoer naar een ander onderdeel der provincie wordt geweigerd zoo in de gemeente, waar het rundvee te huis behoort, in den loop van drie maanden vóór het vervoer, een geval van longziekte of in den loop van één maand vóór het vervoer een geval van eenige andere besmettelijke ziekte onder het rundvee is voorgekomen. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 19 Augustus 1884. De burgemeester voornoemd. A. SMIT. PATENTEN. Verkrijgbaarstelling der patenten ovor het dienstjaar 18S4/S5. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, maken bekend dat de patenten over het dienstjaar 18S4/S5 verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente-secreta rie, waar zij kunnen worden afgehaald v'an derf 18 Aug. tot en met dep 1 Sept. a. s. vau des morgens 10 tot des namiddags 3 uren de Zon dagen uitgezonderd. dat de pafenten, die raet binnen dien tijd zijn afgehaald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de huizen van de belanghebben den zullen worden afgegeven, door den deur waarder der directe belastingen, tegen voldoe ning van het daarvoor verschuldigde wordende de belanghebbenden tevens herin nerd, dat zij, die desgevraagd, hun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boete, bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 15 Aug. 1884. De burgemeester en wethouders voorn. A SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. II IN HUSK LA XII. Vlissingen, 20 Augustus. De tijd schijnt niet verre meer af te zullen zijn, dat de route Vlissingen-Queenboro, de bij eenmaal een gedachte gevormd heeft, laat hij die Diet meer los. Dat kan bij niet hel pen. Ik geloof, dat het komt, omdat zijne her sens door den ouderdom niet meer iu staat zijn nieuwe indrukken op te nemen. »En dus moet hij mij altijd voor schuldig blij ven, houden?* fluisterde Marie, ontzet over de beteekenis barer woorden. »Daar vrees ik voor«, antwoordde Aimée zachtkens. »Maar bekommer u daar niet over. Mijne tante en ik gelooven het niet, evenmin als Emile en vele anderen. Gij moet het be schouwen als eene misleiding van den ou derdom en het u niet aantrekken- Marie stond onder de bloemen, met de bloesems, die zij geplukt had, aan hare voe ten liggende, de armen slap uedorhangende, terwijl het koeltje met haar baren speelde en de zon er door hoen scheon en haar ge laat als met een gouden krans omlijstte. koningsroute, en de lijn der stoomvaart maat schappij Zeeland de koningslijn zal genoemd worden. Immers iu den laat sten tijd gaat er bijna geen dag om, of een vorstelijk persoon van hoogen of lagen rang maakt van dezen weg gebruik. Gisteren hadden wij, wat, als wij ons goed herinneren, nog niet bet geval is geweest, als voorname reiziger per stoomschip Prinses- Elizabeth, kom mandaat Brouwer, Z. M. den koning van Zweden, die van Londen komende, bier langs de reis naar Keulen beeft voortgezet. In de op de mailstoombooten daarvoor expresselijk ingerichte, van alle ge makken voorziene en kostbaar ingerichte ge reserveerde bat, maakte deze koning uit het koude Noorden, als gewoon passagier de reis mede. Dewijl Z. M. incognito reisde, waren geene officieele autoriteiten aanwezig, doch werd Z. M. voor bet aan wal komen, door den directeur der maatschappij Zeeland, den beer C. L. vanWoelderen en den beer Gil. de Groof consul vau Zweden, hartelijk begroef, en deze begroeting door den koning op do meest aan gename -wijze aanvaard, terwijl op de ondub- belziunigste wijze van zijne hooge tevreden- beid door den koning werd getuigenis afgelegd, toen de booge reiziger èn over de reis èn over de stoc^ïtoot met,volle geestdrift uitriep „Je suis parfaitement content." Dadelijk na aan komst begaf zich de vorst, wiens gevolg uitzes personen bestond, waaronder zich de hofmaar schalk graaf Rosen bevond,naar degereserveer- dewachtkamer in het station en onderhield zich daar geruimen tijd met de heeren van Woel- deren en de Groof. De koning, die een flinke rijzige figuur bezit, munt uit door buitenge wonen eenvoud en voorkomendheiden schijnt vooral geen groot vriend van de eti quette te zijn, aan zijn hoogen rang verbonden. De reis werd in den gewonen mailtrein te 7 uren 20 min. voortgezet in een salonwagen van den Ned. Rijnspoorweg en had bet in stappen plaats gelijk met alle reizigers. Een groot verschil in deze, met vroegere vorstelijke personen, die boewei mede incognito reizende, er toch de strengste bevelen bestonden om niemand onder de hal of op de ponton toe te laten, waarbij alle mogelijke soort politie wachten dienst moesten doen. Hier niets van dit alles. Naar men verneemt beeft de le luitenant L. C. W. Defize, alhier in garnizoen, zijne detacbeering naar Ned.-Indië aangevraagd Haar gelaat was bleek als mar mor en hare oogen stonden wijd open en waren blauw als de hemel boven haar, maar naar het scheen zonder eenige uitdrukking. Aimée was geschrikt. Marie!riep zij. s>Ik zal dus nimmer van schuld gezuiverd worden?* kermdo het meisje. Marie, lieve Mariezeide Aimée en nam hare hand vast »wees toeh zoo zonderling zoo woest niet.* »Ben ik woest?* zeide Marie. En in haar oogon was een vermoeide, on rustige uitdrukking. »De zon is heot, en gij zjjt zwak. Laat ous gaan zitten.* En Aimée leidde haar teeder naar een pri eeltje en haar op een bank doeude neder» zitteD, liet zij haar aau haar roukfieschje rui ken. voor den tijd van drie jaren. Wij zijn thans in staat gesteld nauwkeuriger mededeeïingen te doen betreffende het ontwerp van den arcliitccl J. J. Notenboom alhier,voor het badhotel, dat, mocht de overeenkomst tusschen de gemeente Vlissingen en de maat schappij tot exploitatie van gronden definitief tot stand komen, op het duin gebouwd zal worden. Het hotel zal, op ongeveer 100 M. afstand van bet tegenwoordig badhuis, op bet duin ge plaatst worden. Eene afgraving van p.m. dermic duizend M3 zand zal daartoe noodig zijn. Hel hotel, bestaande uit een hoofdgebouw en twee, in kleinere gebouwen eindigende vleugels, zal eene lengte van 155 M. hebben. Het hoofdgebouw zal een concertzaal vau 28 bij 11M. plus orebest; een eet- en reslau- ratiézaal, elk 13 bij 7 M.j een biljart- en een leeszaal, elk 7 bij 7 M. bevatten. Bovendien bevat bet kelderplan een machinekamer, wijn kelder, biei kelder, eetkamer voor bet dienst personeel, een keuken, provisie- en ijskelder, werkkelder, eene bergplaats voor kolen enz., terwijl bet verdiepiugsplan een ruime foyer p.m. 4 M. boven den grond der 9 M. booge concertzaal aanbiedt. In de vleugels en eind- gebouwen zijn 33 ruime logeerkamers, 8 bad kamers, zoowel voor warme als koude badeu, 7 kabinetten, enz. Een groot balkon en een ruim, overdekt terras van p.m. 600 M3, L6 M. boven den beganen grond, zal de zeezijde van het hotel versieren en den bezoekers tot rust en uitspanning een welkome gelegenheid bieden. Aangezien nu onzes bedenkens de uitvoe ring van dit plan de gronden rondom de ge meente aanmerkelijk in waarde zal doen stij gen eu levens tot den bloei van Vlissingen niet weinig zal bijdragen, hopen wij van gan- sc.her harte, dat zij nergens tegenstand of eenig beletsel moog ontmoeten. De kapitein van Hooijdonlc, alhier in gar nizoen, is met toestemming van den minister van oorlog, voor eenigen tijd naar Amsterdam vertrokken, om zich daar ouder behandeling te stellen van doctor Metzger, wegens het ver stuiken van zijn voet, eenigen tijd geleden op gedaan hij eene oefening in het schijfschieten aan het strand. Volgens de Ilaagsche kroniekschrijver van »Het spijt mij dat ik u zulk een last ver oorzaak*, zeide Marie. »Gij zult hier in*>du schaduw wel spoedig opknappen en dau mout ik nog eons orustig met u spreken,* Marie gaf geen autwoord. Zij gevoelde zich nog verdoofd en pijnlijk. Aimée beklaagde haar, maar minachtto haar om haar gebrek aan moed. Geduldig wachtte zij eenigo minuten eu zeide toen. »Zijt ge nu wat betor, Marie »Ja, dank u.« Welnu, verzamel dan uw moed als een flinke meid eu woes toch zoo ijsolijk ontsteld uiot als er iets over de banknoot gezegd wordt Gij weet dat do meuschon er somtijds aan moeten denken cn wij hen niet kunnen be letten er over te sproken. Indien hot bosef van uwe onschuld en het onbepaalde geloop van uwe vrienden dat gij nooit do baukuoo^

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1