VUSSINJGSCHE COURANT. No. 66. Zondag 17 Augustus 1884. 22ste Jaare BINNKNUND. F E U t L L I T ang. BUltEAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen, PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Aan 't bureau van politie zijn als gevonden gedeponeerd een FLACON cn een GOUDEN RING. GïlBBHTKBES'TDllll, PATENTEN. Verkrijgbaar stelling der patenten over het dienstjaar 1884/85. Be burgemeester en wethouders van Vlis singen, maken bekend dat de patenten over het dienstjaar) 1881/85 verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente-secreta rie, waar zij kunnen worden afgehaald van den 15 Aug. tot en met den 22 Aug. a. s. van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren; de Zon dagen uitgezonderd. dat de patenten, die niet binnen dien tijd zijn afgehaald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de huizen van de belanghebben den zullen worden afgegeven, door den deur waarder der directe belastingen, tegen voldoe ning van het daarvoor verschuldigde wordende de belanghebbenden tevens herin nerd, dat zij, die desgevraagd, hun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boete, bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, Jon 15 Aug. 1884. De burgemeester en wethouders voorn. A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 16 Augustus. Van 9 tot 15 Augustus zijn alhier uit Queen- boro metde mailbooten aangekomen 1123 en daarheen vertrokken 1018 passagiers. Gisteren middag werd door het muziekge zelschap //Ons Genoegen" een peleton van 6 schutters der handboogschutterij //de Een dracht" alhier afgehaald, om deel te nemen aan het uitgeschreven concours naar den doel der handboogschutterij Jacoba vau Beieren" te Goes, ter gelegenheid hunner 35jarig be staan. Aan dit concours namen 90 schutters deel. De hoogste prijs, zijnde een gouden medaille voor de meeste zwarte rozen, werd behaald door den heer II. A. J. Klijberg, vice-president AIMÉE EU MARIE. 8.) Hoofdstuk IV. Toen hij beeDgegaan en zij alleen was, riep zjj hem met de zoetste namen en zuchtte naar een onkelen glimlach, één druk van zijn krach tige hand, naar ééoe verzekeriug van de liefde, die zij gehoopt had, dat haar tot aan haar dood zou bijblijven. Maar ware bij op die pstem gekomen, zjj zou weder bard eu koud jegens hem geweest zijn. Zij kon niet anders, haar hoogmoedig karakter, nog ver scherpt door den tweestrijd in haar hart,kou niet buigeD, maar wierp steeds nieuwe slagboomen op tusschen haar en hem, dien zij lief had. Etienne had al dö scherpte van dat karak ter ondervonden en das geen lust gevoeld den 8lagboom te verwijderen. cler sociëteit gaai- en doelschieting „de Een dracht" alhier. Aan het muziekgezelschap //Ons Genoegen" werd een verguld zilveren herin nerings-me- daille uitgereikt. De maatschappij „de Schelde" was minste inschrijver voor vier stoommachines en ketels voor stoomsloepen, welke laatste op de werf der kon. Ned. marine worden vervaardigd. Door de slapte der werkzaamheden werden in de laatsle weken telkens werklieden van de fabriek der kou. maatseh. „de Schelde" ont slagen en was het getal voor heden ongeveer 20. Dinsdag ochtend a, s. worden alhier van Queenboro per stoomschip Prinses Elisaheih der stoomvaart-maatschappij „Zeeland" ver wacht Z. M. de koning van Zweden en gevolg, die per aansluitenden boottrein de reis zullen vervolgen. Over de gevolgen van de algemeen als over dreven en nutteloos beschouwde vuillinnen- maatregelen alhier voor reizigers uit Engeland schrijft de Londensche berichtgever van de Haarl. Ct. nog liet volgende De bepaling is erg lastig en voor hen, die eT zich onvoorbereid aan moeten onderwerpen, hoogst onaangenaam, terwijl haar nut door weinigen erkend wordt. Daarbij komt nog, dat belanghebbenden het hunne er toe bijdragen om de strekking der voorschriften te over drijven en alzoo trachten te bewerken, dat het bezoek aan Nederland minder zal worden. Nu wil liet geval, dat zich hier te lande tal van personen juist hebben voorbereid tot een bezoek aan Holland gedurende den tijd, dat de internationale landbouwtentoonstelling te Am sterdam zal zijn geopend. Verscheidene hun ner hebben in hotels te Amsterdam en elders reeds kamers besproken. Bovendien hebben de secretarissen van locale landbouw-maat- schappijen, tot zelfs in Schotland en Ierland toe, het een en ander gedaan om tot een ge meenschappelijk bezoek aan Nederland in die dagen op te wekken, en de onderstelling is niet gewaagd, dat aan die opwekking algemeen een gewillig oor zou verleend worden, althans in gewone omstandigheden. Thans echter is de vrees gewettigd, dat deels de waarheid alleen genoeg is om velen te weerhouden van het on dernemen der reis naar Nederland,en dat deels Aiméo wachtte reikhalzend naar een brief van hem, maar toen dio kwam, vond zij er geen troost in. Do brief was prettig en lief geschreven, maar niet hartelijk; er stond geen enkel woord in, dat haar hart sneller deed kloppen. »Zijne liefde loopt ten einde," dacht zij. Zij bedekte haar gelaat met hare handen on verdiepte zich in sombere gedachten en be woog zich niet tot de tranen langs bare wan gen stroomden en haar deden ontwaken. Toen wischte zij haar oogen af en ging weder, kalm eu statig zooals immer, aan hare schrijftafel zitten. Zij bad een besluit genomen. De liefde van Etienne stierf uit, welnu, zij kon haar aan spraak er op laten varec en zij schreef hem, dat zij hem zijne vrijheid teruggaf, daar zij bemerkt had, dat er nooit overeenstemming tusschen hunne karakters zou zjjn en wensebte de overdreven berichten omtrent de maatrege len aan onze grenzen velen bf geheel zullen doen tehuis blijven bf in andere richting doen gaan. Voor Amsterdam en Nederland in het al gemeen hopen wij, dat de regeering nog intijds de bepalingen omtrent het ongewassehen lin nengoed buiteu werking stelle, op grond lo van hare geheel e nutteloosheid; 2o van de schade, die zij het Nederlaudsche publiek be rokkenen zal, en 3o van bet reeds geconsta teerde afnemen der ziekte. Gisteren morgen is in de gracht 7an een voor malig fort bij den Kondenkerkschen straatweg bet lijk gevonden van een inwoner dezer ge meente, zekeren I. B., die zich onledig hield met visschen en waarschijnlijk door een nood lottig toeval uit zijn pont is geraakt en ver dronken. De oesterhandelaars te Yerseke,cHe gevraagd hebben om vollen dagdienst van het telegraaf kantoor aldaar gedurende het naderende ver zendingseizoen, hebben reeds een gunstig ant woord ontvangen. Alzoo zal van 1 September tot 31 Maart a. s. bet telegraafkantoor geopend zijn op werkdagen van 7'/$ u. des voor- tot 9 jr.. 's namiddags en op Zon- en feestdagen des voorm. van 8-9 u. en des namidd. van 1-3 en van 7-9 uren. Door den minister van oorlog is bepaald, dat bet examen tot toelating op de hoofdcur sussen dit jaar te Kampen zal worden afgeno men. Voor de inf. worden 45, voor deadspiran- ten-kwartiermeester 22 plaatsen opengesteld, waarvan 12 voor Oost-Indië. De regeering heeft het slot der Indische re- koning over 187 3 ter goedkeuring aan de sta- ten-generaal ingediend. Het le hoofdstuk was geraamd op f 37,899,364, het 2e hoofdstuk, ad f 89,903,499 in raming, werd verhoogd tot f101,764,122. De ontvangsten bedroegen sa men 142,896971.Het batig slot is f3,533,899. Daarvan moetf 1,344,635 worden besteed voor den vestingbouw. Aan de som, bij de wet van 6 Juni 1878 aangewezen voor de Ind. be groeting van 1877, ontbreekt derhalve nog f 555,371, dus aan te wijzen uit het saldo van 1874, waarvan bovendien reeds f5,043,365 is bestemd geworden voorden dienst 1878. hem een gelukkig leven toe. Het antwoord was een beleefde toestemming, uitgelokt door have hooghartige woorden. Als zij harteljjker geschreven had, zou Etienne haar niet opgegeven hebben, want het denk beeld om afstand van zijne liefde te doen, had dat gevoel bijna in zyu vroegere kracht doen ontwaken. Airnée deelde haar besluit aau haar groot vader mede. Hij was teleurgesteld, maar als het tot haar geluk kou strekken, wilde hij er zich gaarne bij nederleggun en hij voegde er bij, dat gedurende ziju leven en na zijn dood zijn huis steeds voor jbaar openstond, want dat zij zijne bezittingen zou erven. Bij deze woorden wierp zij een blik op het park en de boomen, voor welker heerlijkheid zij zoo onverschillig was en wensebte dat zij voor eeuwig in hun schaduw kon rusten. Haar levensweg was met doornen bezaaid, Aan liet schriftelijk gedeelte van het exa men tot toelating óp de beidé hoofdcursussen, dat 20 dezer begint, zal door 19 onderofficie ren van bet instr. bataljon worden deelgeno- Een onderneming, die zeker ieders sympa thie waard is, is de uitgave van een Maandblad tegen de vervalschiug van levensmiddelen, on der redactie van den uitnemend deskundigen dr. P. F. Van Hamel Roos (bij Allert de Lange, te Amsterdam.) De vervalsching toch maakt van elke vordering der wetenschap gebruik om een oneerlijke concurrentie te voeren, tot groote schade voor de slachtoffers Om daarte gen nu op doeltreffende wijze te waarschuwen is dit Maandblad ter peise gelegd, dat zich te vens met andere gezondheidsbelangen zal bezig houden. Donderdag namiddag had te Rotterdam, in tegenwoordigheid van verschillende autoritei ten eene proefneming plaats met brandvrije asbest-verf door de United A sbestos- Cy. Lit»., onder leiding van den uitvinder, den beer Ch. Mountford, en den agent voor Nederland, den beer James Willing. De proefneming is als volkomen gelukt te beschouwen. Twee gelijke houten huisjes, waarvan het eene in ruw hout, het andere met de brandvrije asbest-verf lichtgrijs geschilderd onmiddellijk tegen elkander geplaatst eu ste vig met latten verbonden, werden opgevuld met eene belangrijke hoeveelheid spaanders en krullen, flink begoten met petroleum en daar na gelijktijdig in brand gestoken. In een oogenblik stond het eerste buisje in volle vlam, terwijl in bet andere de geheele in houd verbrandde, zonder zelfs de verf van de binnenwanden te zengen. De wind, flink uit bet westen waaiende, werkte inmiddels kracht dadig mede om de vlam over bet belendende gebouwtje te doen beenslaan, doch te vergeefs; zelfs toen door den verzengenden gloed de verf aan den buitenwand aau het bladderen ging, was de vlam nog machteloos. Stuk voor stuk stortten dak eu muren van het eerste gebouwtje inéén, terwijl het brand vrije lokaal, volkomen gaaf, proefondervinde lijk het bewijs leverde, van de deugdelijkheid der genoemde verfsoort. Het houtwerk van gebouw no. 2, was be streken met twee lagen Asbest-verf, daarna Etienne was weg; zij zou vau al dieu rijk dom eenmaal de raoestoresse zijn en zij, de rijke erfgename, bad enkele honderde guldens gestolen eu in baar hart deed zich de lok stem hooren om bare schande voor eeuwig te verbergen en redenen voor hare handelwijze te vinden. Waren niet hare tante en haar grootvader oud; moest niet bet overige van hun leven een tijdperk zijn van diepen vrede, waarop alleen de gedachte aau de scheiding, die spoe dig zou volgen, een schaduw mocht werpen. Eu nu, als zij bare schuld wisten, zou alles jn verdriet eu rouw verkeeren. Om hunnentwille moest het geheim bewaard worden en zij er alleen den last van dragen, Zjj zou lijden en zij leed dan ook vreeselijk. De weuscb kwam wel eens bij baar op om bare schuld te bekennen on zicb dan in eon vreemd land to vorbergon voor allen, die baar

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1