V I.ISSI\6SCHE COURANT. Zondag 10 Augustus 1884. 22sW Jaargang. BINNENLAND. ILLETON. ADIEE M MARIE. No. 64. tan '--1 TPebr OHzn. LDEN en STA- dagent Mr. B. de Agent H. te Vlissingen, ber a. s. eene of KINDER- ienstbode DOMMISSE, Idde lburg vv cmise) 8.(Zeilm 8-, 4.— roots Markt) 6.30, niet f zij" gemerkt. itJagen vervallcD, "1ST 7"lissingen vv. 8.—, 9.2(Jf 10.—, 0.3.8044.30, 5.30. 9,—, 10.—f If,—. 1, 4,a0f 5,30, 6,30, vertrekuren mot een ichonstutions Abeole 3 Buitensluis, I, 6.35 (nnar keer- .45, 9.15 (viakeve- 45. Naiuiddngs 1.30 .30, 3.55,4.20,4.55 via keersluis), 7.4» 0, 7.20, 7.50, 8.10 11 30. Namiddag 10, 4.05, 4.40, 6.10 )S. 111,45 5,30 '12,45 5,531 1,26 6,10 2,15.6.66 5,20 *8,18 okent dat op het el to von hot tru- en 2de klasse t Vrijdag door to en Botterdam aatsen Juli. J VlISSENG-EN. •rd. 7 voorm. 8,30 ,g 8 8,30 _lag 9 8,30 dag 11 8,30 BAM. Vlissingen, rd. 7 voorm. 9,45 1 9,45 lag 9 „9,45 og 11 9,45 aart van Vlissingen rg vertrekken. - 3,30 6,— 4,— 6.30 7 moet aankomen Woensdag aterdag. midd. 12,— nm 12,30 rooi dien dag. BUREAU: Kleine Markt I N°. 187. Prijs per drie maanden 1,Eranco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die. zij beslaan. Eenig agent voor Eranirijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitscbland, Engeland en Erankrijk 1,65 per drie maanden. Vlissingen, 9 Augustus. Van 2 tot 8 Augustus zijn alhier uit Queen- boro metde mailbooten aangekomeu 1380 en- daarheen vertrokken 986 passagiers. Donderdag werd door de politie alhier aan gehouden en gisteren namiddag ter verant woording zijner gepleegde daad naar Middel burg overgebracht, de behangersknecht P. J P., als verdacht zich schuldig gemaakt te hebben aan het ontvreemden van geld en voor werpen van waarde, uit de woning van iemand, waai hij een vloerkleed had gelegd. De ont vreemde voorwerpen werden door de politie in de woning van den verdachte teruggevonden. Naar wij vernemen is het concert, dat mor gen (Zondag) op het badhuis door het corps hoorublazers vau het regiment dd. schutterij te Rotterdam zou worden gegeven, door ver schillende omstandigheden uitgesteld tot een nader te bepalen dag. Aanstaanden Woensdag zal eene muziek uitvoering plaats hebben op het badhuis, des avonds te 7 uren, door het muziekkorps der schutterij alhier. Na ondergane belangrijke herstellingen, is de zoogenaamde bateau-port dezer dagen van uit de Oude Haven, waar die werkzaamheden werden verricht, naar de plaats zijner bestem ming gesleept eh aldaar weder als passage over het droge dok dienstbaar gesteld voor het pu bliek. De werkzaamheden aan den nieuwen spui- boezem, buiten de voormalige Duinpoort al hier, zijn thans zooverre gevorderd, dat het vervoer van grond, door middel van stoom kracht, is gestaakt en overgegaan is geworden tot het opruimen van het daarbij gebruikte materieel. Binnen korten tijd kan dus de al- geheele oplevering van het werk, dat den aan nemers, ondanks al hun ondervonden teleur stellingen, tot eer verstrekt en een schoon ge zicht belooft op te leveren, te gemoet worden Uit Domburg wordt aan de Midd. Ct. het volgende geschreven ,/Het fraaie en bestendige zomerweer oefent een onmiskenbaren invloed uit op het aantal 6.) Hoofdstuk III. »Ik zal het beproeven U suikte Marie. Met deze woordeu verliet zij hem. Baron Tournevillu was innig gegriefd. Nie mand was op den bewusten namiddag in zijne kamer geweest dan Marie en de wijze, waarop zij zich onder zijn verhoor gedragen had, voldeed hom niet. Hare verlegenheid deed donken aan bewustzijn van schuld. Hij kon niets anders denken, omdat bjj geen ken nis had van zenuwachtige gestellen. Daarom hield bij haar voor te hoofdig om schuld te bekennen en het gestolene terug te geven. Hij giug naar zijne zuster, die bij het ven ster zat te breien. Wat ben ik blij, broeder, dat ik u we- badgasten. dat in verscheidene jaren niet zoo aanzienlijk is geweest als thans. Niettegen staande de vergrooting van het Schuttershof en de inrichting van het pension Duinoord, doet zich behoefte aan nog meer logies alwe der gevoelen, daar talrijke gezinnen bij voort during moeten worden afgewezen. Behalve bij de exploitatie der baden wordt ook bij de te lefoon grootere drukte opgemerkt dan ten vo rige jare, zonder nog te spreken van de post pakkettendienst, wiens wichtigheid menigen zweetdroppel to voorschijn brengt op het ge laat van de boden, die met de overbrenging er van zijn belast en wier taak op heete zomer dagen de menschelijke kracht te boven gaat." Te Tolen is sedert 24 Juli geen geval van besmettelijke keelziekte (diplitheritis) meer geconstateerd, daarentegen neemt de ziekte te Scherpeuisse sterk toe. Er bevinden zich nu 14 lijders, waarvan 6 in een huisgezin. Een gedeelte van den boedel van wijlen den prins van Oranje was dezer dagen ter bezich tiging gesteld. De ruime voorzaal bevatte links en rechts lange rijen van tuigen, hoofd stellen en equipementstukken, geflankeerd met zadels, dekken, zwepen en ander stalge- reedschap en stal behoeften, alsmede een paar eenvoudige kasten. In de tweede zaal staan op lange tafels de monsterflesschen van de wijnen, die nog tot kort geleden in de kelders van het prinselijk paleis waren geborgen. Een keurcollectie van 60 merken Bordeaux, Bourgogne, Rijn-, Moe zel-, Hongaarsche- en Champagnewijnen en enkele fijne likeuren, in 't geheel een duizend flesschen. De verkooping van de rijtuigen en van de equipementstukken heeft gisteren plaats gehad, en 10.000 opgebracht, terwijl de paarden alleen negen in getal, f 2770 opbrachten. Naar men aan het Hbl. verzekert, heeft het wetsontwerp tot wijziging van art. 198 der grondwet reeds den raad van state verlaten. Zijn wij goed ingelicht, zegt het blad dan zal de bepaling behouden blijven, dat ge durende een regentschap geen verandering in de erfopvolging mag worden gemaakt. In het "Vaderland spreekt een inzender zijn twijfel uit, of de radja van Tenom wel aan den eisch tot uitlevering der gevangenen zal toege ven, want hij weet, dat door den moesson zijne derrie 1 zoide zij, met het schoone glim lachende gelaat naar hom gewend. De baron keek baar aan en dacht weder, zooals hij zijn gansche loven gedacht had, als zijn aandacht bijzonder op dit punt ge vestigd was, dat zijne zuster de liefste vrouw op do wereld was eu hare tegenwoordigheid in zijn gezin hem tot eere strekte. »Ik heb u iets te zeggen, iets. Droevigs*, viel zij hem in de reden. >Ik hoor aan uw stom dat u weer iets drukt.» »Ik ben een banknoot kwijt en vrees dat iemand in het huis die weggenomen heeft.* »Hebt ge voldoende gezocht?* Toen verklaarde hij haar alles wat hij gedaan had en vertelde haar ten laatste dat men Marie de kamer had zien verlaten eu hij vreesde, dat zij de banknoot zich had toe- kusten tot 1 October ongenaakbaar zijn on de inlandsche hoofden volgen gaarne de Turksche politiek, om tot het laatste oogenblik tijd te winnen en te hopen op de verdeeldheid der vijanden. De expeditie zal met groote bezwaren gepaard gaan, daar men eerst 34 kilometers Van de landingplaats moet afleggen, voordat de operatien kunnen beginnen. Daaraan knoopt die inzender eenige be schouwingen vast en hoopt, dat we vooral zul - leu zorgen, dat de expeditie eene Nederland- sche zij, alleen in zoover door Engeland gesteund, als noodig is om de overeenstem ming van beide mogendheden duidelijk te doen uitkomen. Daarbij moeten wij in geen geval nu onze macht te Atjeli inkrimpen. Op dit oogenblik moeten wij atoutpriv de vlag fier omhoog houden. Daarvoor roept de inzender uit ont breken uns niet de soldatenwij kunnen ze vinden, als wij het willen, ons ontbreken niet de krijgsoversten daartoe; zij zijn er, als wij hun het gezag willen geven ons ontbre ken niet de fin an ei en, want het bezit der koloniën staat op het spel, eu die zijn wel een óffer waard. Moge ons ook niet ontbreken een regeering, die het wil niet .ten halve, maar volkomen moge ons vooral niet ontbreken, een volks wees t,1 die belang stelt in de koloniën, die de regeering steunt in haar moeielijke taak, die het Indische leger waardeert, niet alleen met woorden, maar met daden. Laat Nederland toonen in die moeielijke da gen zijn taak als koloniale mogendheid met waardigheid te willen vervullen. Naar het Dgbl. verneemt heeft Z. M. de koning, aan het personeel van wijlen Z. K. H. den prins van Oranje de volle tractementen, die zij bij 's prinsen leven genoten, als levens lang pensioen toe gekend. Men schrijft uit Amsterdam dat de inschrij vingen voor de staatsleeuing van f 59,700,000 allen zullen toegewezen worden. Er is veel voor kapitalisten genomen. Bij de verschillende reg. infanterie bestond op 1 Aug jl. het incompleet uit slechts 5 serg. 2 fouriers en 295 korporaals, terwijl op het zelfde tijdstip in 1883 ontbraken 78 sergean ten, 3 fouriers en 32S korporaals. Bij het instr.-bataljon te Kampen zijn Sjj was bang voor den schok, dien het verbaal op ziju zuster zou hebbeu en dacht dat het haar pijn zou doen eu zij misschien in flauwte vallen, maar zij glimlachte slechts en zeido tnet iets kluchtige in haar stem, »Wel, broertje, dan hob je het mis.* Mocht dat zoo zijn, maar de schijn.* Misleidt u, anders niets. Het is onmogelijk dat mijn lieftallige, zedige en beschroomde Maria eau diefagga kan ziju U Hij verhaalde haar alles wat hij met Ma rie besprokou bad en zeide Gebruik uw iuvloed om haar te overreden het gestolene terug te geven. Dat is het beste, dat zjj doen kau.« »%ij heeft bot niet gestolen, daar ben ib zeker van. Ik stel vertrouwen in do konnis van haar karakter, die ik in de zes jaar, die zij bij mij geweest is, verkregen heb. Ik kan mij niet vergissen.* j> Daar gij als verdedigster barer zaak op Woensdag van de 70 opgeroepen jongelingen 59 voor den dienst aangenomen afgekeurd 1 onvoldoende voor het schoolexamen 2; bedankt 4 niet opgekomen 4. De zooveelste aanschrijving in zake de waschmaatregolen aan de grenzen houdt in, dat thans de ambtenaren der belastingen ten aanzien van de ontsmetting van lompen, lijf linnen enz., uit het buitenland aangevoerd, niet meer op eigen gezag mogen handelen, maar met de geneeskundige ambtenaren in overleg belmoren te treden omtrent de wets- uitlegging. In de A rnhemsche Ct. leest men Door een enkele drukfout kan de schoonste volzin eeu geheel andere beteekenis krijgen. Yan welk een invloed zelfs één letter wezen kan, blijkt uit hetgeen men in een der coupé's van den staatsspoorweg leest „De dagelijksclie plage van Het nieuws van den Dag is circa driemaal grooter dan die van het meest verspreide dagblad in Nederland." Hierop antwoordt Hei N. v. d. D. ffDe Arnhemsche zal, met ons, zeker wel alleen de toevallige drukfouten aardig vinden en niet de moedwillige bedervingen dooruit- krabbing of overplakking, gelijk hier het ge val is. We hadden anders gaarnemeegelachen maar beschouwen het nu als een rechte vpla- ge(ri)T Vlissing's Badinrichting. VII. Sedert eenige dagen heeft het fraaie en bestendige zomerweder een' buitengewoon merkbaren invloed op het aantal badgasten uitgeoefend, en was er bovendien aan ons strand eeu druk bezoek uit Middelburg, ten gevolge der kermis aldaar, waarvan dagelijks een aanzienlijk getal personen, voornamelijk van het circus Carré, van een heerlijk zeebad kwamen profiteeren. Het was dan ook aan ons badhuis voortdurend recht levendig en de ee nige schaduwzijde is, dat er soms uren geduld vereischt werd, om gelegenheid te erlangen in bet bezit van eene badkoets te geraken. Het is te hopen dat de aannemer der nieuwe bad koetsen op den bepaalden tijd zal gereed ko men. Reeds heden waren twee badkoetsen ter Verscheidene dagen moesten eenige perso nen, onverrichter zake texugkeexen, daar niet treedt, zal ik niets doen dan mot haar vader spreken, die bekend moet gemaakt worden met de verdenking, die op zijn kind rust.* »Ja, die arme man moet dat weten. Wacht nog eene week, Philippe, voor ge met hem spreekt.* »Om u genoegen te doen, wil ik dit wel doen. Ik moet nu Moucheton en Aimée met do zaak bekond makenhet zon niet voeg zaam zijn dat zij ze het eerst vau de bedienden vernamen.* Georgiuo Tourneville zette zich weder aan het breien en terwijl zij zich daarmede bozig hield, trenrde zij bij de gedachte hoeveel leed de diefstal dor banknoot aan Marie zou bezorgen. Zij wist dat Maria zeer gevoelig was on hoe diep haar de verdenking van hare vrien dinnen on andere menschen zou treffen eu dat, ofschoon zjj gezond en opgeruimd was,

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1