VLISSINGSCME COUMNT. No. 53. Donderdag 3 Juli 1884. 22ste Jaargang. FSiCLLITOPl. b mimi si mm. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I F 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADYERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40, Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Erankrijk, de firma G. L. DAUBE 5 Co., te Parijs. Verschijnt "WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR, No/73. VEE ARTSENIJKUNDIGE DIENST EN POLITIE. De burgemeester en wethouders van Vlis singen; maken bekend, dat bij hen is ontvangen eene circulaire van deu commissaris des ko- nings in Zeeland, dd. 20 Juni 1884, no. 118, betreffende tijdelijke ontheffing van art 19 van het provinciaal reglement, van den volgenden inhoud „Wij hebben de eer u kennis te geven, dat op verzoek van bet hoofdbestuur der Zeeuw- sche maatschappij tot bevordering van land bouw en veeteelt, bij ons besluit van hedeu, krachtens art. 24 van het provinciaal regle ment op den veeartsenijkundigen dienst en politie, ontheffing is verleend vau de verplich ting tot afzondering van het rundvee, dat, uit de provincie naar de van 25 Augustus tot 6 6 September eerstkomende te Amsterdam te houden internationale landbouwtentoonstel ling vervoerd, herwaarts teruggevoerd wordt, onder voorwaarde a. dat het vee rechtstreeks uit de stallen dei tentoonstelling naar Zeeland worde te ruggevoerd; en b. dat het bij den wederinvoer gedekt zij door een getuigschrift, dat het tot de tentoon stelling heeft behoord en door eene verklaring van bet bevoegd gezag, dat in Noord-Holland geen besmettelijke ziekte onder het rundvee heer sekt." En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort. Vlissingen, den 30 Juni 1884. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. No. 74. PATENTEN. Verkrijgbaar stelling der patenten voor slijters enz. dienst sVs5- De burgemeester en wethouders van Vlis singen, maken bekend: dat de patenten voor slijters, tappers en kroeghouders, dienst 1881/86 verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente-secretarie, waar zij kun nen worden afgehaald van den 4 tot en met den 18 Juli 1884 van des voormiddags te 3.) ZEVEN JAAR. De man had toen zij sprak geen oogenblik zflne vochtige oogen van haar afgewend en zijn blik werd steeds donkerder. Hij scheen op het punt een boos antwoord te geven, maar zich bedenkende dronk bij uit wat zij gegeven had en zette stil het kopje op de tafel. »Nu, dan*, zeide hij knorrig. »Ik ben ge reed om alles aan te hooren, wat ge verkiest te zeggen. »Wat hebt gij nu voor ernstigs te zeggen Kom er mee voor den dag De blik van verachting en afkeer, waar-"1 mede zij hem aanstaarde, veranderde plotse ling. Hare gelaatstrekkeu nameu eene zach- 10 tot des namiddags te 3 uren, de Zonda gen uitgezonderd. dat de patenten, die niet binnen dien tijd zijn afgehaald overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de buizen zullen worden afge geven, door den deurwaarder der directe be lastingen, tegen voldoening van bet daarvoor verschuldigde. Wordende de belanghebbenden tevfens her innerd, dat zij, die desgevraagd bun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boete bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied - waar het behoort, den 2 Juli 1884. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 2 Juli. De verloting ten voordeele van het gezin van wijlen den loods B. heeft jl. Maandag in het koffiehuis //Graud Café" plaats gehad. Eene talrijke menigte woonde de trekking bij, welke gehouden werd ouder toezicht vau den heer commissaris van politie. Bij afwezigheid van den president der com missie, werd door den secretaris, den heer Asaert,een woord van dank gebracht aan allen, van wie de commissie medewerking en onder steuning bad mogen ondervinden. De prijzen kunnen worden afgehaald in bet koffiehuis „a la ville de Bruxelles" alhier van af Donderdag 8 Juli, des morgens tusschen 11 en 1 uur en des namiddags tusschen 5 en 7 u. De prijzen ten deel gevallen aan inwoners van Vlissingen, moeten binnen de 10 dagen en die, gewonnen door personen buiten deze stad woonachtig, binnen de 30 dagen afgehaald zijn. Een vreemdsoortig vaartuig kwam hedeu, door een sleepboot getrokken de schutsluizen uit en de nieuwe Haven alhier binnen dat bij nadere beschouwing een gedeelte onzer stad bleek te zijn. Het was namenlijk de wel bekende bateau-port, van bet droge dok al hier, dat gedurende eenigen tijd vau zijne ge wone standplaats verwijderd zal blijven tot het ondergaan van eene reparatie. Maandag avond heeft in de ijzergieterij van de kon. maaisck. „de Schelde" de jongelingO. tore uitdrukking aan en er blonken tranen iu hare oogen, toen zij naast het lage bed kwam zitten en hare hand op de zijne legde. »Weet gij welke dag hot heden is vroeg zij zacht. »Neen antwoordde hij ruw eu sloeg bare hand weg, »en het kan mij ook niet schelen. Alle dagen zijn voor oen ellendeling als ik gelijk 1 Maar nu sobiot het mij te binnen, 't is van daag Dinsdag en gisteren avond was ik dronken. Nu gaat gij mij zeker zeggen dat bot een mooi begin is van de week, hö? Spaar u die moeite. Het geeft toch niets en je verwjjton hangen me de koel uit.* »Ik zal er u geen enkel doenantwoordde zij ernstig en legde nu baar handen op zjjn schouder. «Geen enkel verwijt van daag, Frederik. Het is heden de dag, waarop wij vijf jaar geleden trouwden.* Bp di0 door het losspringen vau de kleiprop in den smeltoven, een straal braudend ijzer over den voet gekregen, die daardoor ernstig is verbrand en deu jongeling vooreerst ongeschikt maakt tot zijn werk. Thans is zijn toestand nog al redelijk, ofschoon hij veel pijn moet lijden. Diusdag morgen vroeg had de jongeling B. uit de koperslagerij vau bovengenoemde maat schappij bij bet aan boord brengen van looden pijpen op het stoomschip lberiabet onge luk van een der merkels van bet groot luik te glijden en naar beneden op den tunnel en ver der op den bodem van het schip te vallen, waar door bij zich in de zijde en vooral aan bet hoofd ernstig beeft verwond. Zijn toestand was hedeu overanderd. In het midden van een der bassins van de buitenhaven alhier, lag dezer dagen een keurig Engelscli stoomjacht geankerd. Aan boord bevindt zich de eigenaar, de heer Ca- vannacb, lid van het Engelsch parlement en vertegenwoordiger voor Dublin. Geboren zon der armen of beeuen, beweegt hij zich toch zeer gemakkelijk over dek, en kan in vele behoef ten zelf voorzien. Hij is gehuwd en vader van flinke kinderen. Om de nieuwsgierigheid van het publiek te ontwijken, lag het jacht niet aan den wal gemeerd. Begeeft hij zich van boord dan wordt bij in een stoel rondgereden. Zwaar gebouwd,geniet hij de volmaaktste gezondheid. Als bezitter van een aanzienlijk vermogen,be vindt hij zich meestal buitenslands. Bij het gisteren en eergisteren te Middel burg gehouden examen voor apothekersbe diende, zijn de vijf dames, die er zich aan on derwierpen, allen geslaagd nl. mej. M. H. Buijs, geb. te Haarlem; C. E. M. Grippeling, geb. te Bloemendaal; C. G. P. Reijnen geb. te "Waalwijk; M. H. Bvoekniau, geb. te Am sterdam en W. C. Giesberts, geb, te Utrecht. Door de firma"VanRooïjen en Tienhoven zijn te Ierseke twee ladingen Noordzeeoesters aan gevoerd, om ze in deze wateren te acelimati- seeren en daarna in den aanst, winter te ver- koopen. Een derde lading m oet nog volgen (samen 300,000 stuks). De oesters inunteu uit door buitengewone grootte. Bij het voortgezet debat in de tweede ka mer op jl. Maandag omtrent het ontwerp, woorden keek zij hem aan, de verandering trof haar al te pijnlijk. >0, Frederik I« riep zij, in tranen uitbarstende het is maar vijf jaar geleden.* De man scheen getroffen. Bijna teer sloeg bjj zijne armen rond haar en streek haar het haar, dat nog glanzend en schoon was, toen zij haar hoofd op zijn schouder liet ruston. »Arme meid!* mompelde bij. Arme Flo rence, het is hard, maar met een snellen terugkeer tot zijn vroeger ongeduld wat helpt bet te zuchten en te klagen Vijf jaar geleden, ja, toen hebben wij een gek ding gedaan, dat is alles wat ik er van zeg gen kan 1* En hij wondde zich van haar af. »Neen, niet allesantwoordde zij, hare tranen bedwingende en met zachte overre ding sprekende! »Tor wille van onzen Wil- houdende bepalingen betreffende het begraven van militairen voor staats-rekening heeft de regeering overgenomen een araendement van den beer Rheuter op art. 1 om het voorrecht voor burgerlijke beambten bij militaire inrich tingen te doen vervallen. Na sterke bestrijding door den heer Van der Loeff is art. 1 echter verworpen met 2 7 tegen 22 st. waarna de regee ring schorsing vroeg om te trachten overeen komstig de weinig duidelijke bedoeling van de kamer het ontwerp te wijzigen. In dezelfde zitting werd met 45 tegen lstem het wetsontwerp aangenomen, waarbij aan Vlis singen nog vijf jaren vergunning wordt ver leend voor het blijven heffen van den gemeen telijken accijns op het gemaal en gedistilleerd. De eenige tegenstemmer was de heer Bergs- ma, die den ongunstigon fiuanciëelen toestand van Vlissingen meende te moeten ontkennen en teu betooge, dat Vlissingen niet zoo arm is, als men voorgeeft, zich beriep op de officiëele nieuwjaarsrede van den burgemeester, alsmede op betgeen de beer Van Uije Pieterse daarop betrekkelijk den toenemenden bloei van Vlis singen bad geantwoord. Door den heer Van Eek werd dc meemng van den heer Bergsma bestreden, en het ont werp verdedigd. Volgens spr. moest aan het streven van het gemeentebestuur, om op den goeden weg te geraken, alle hulde toegebracht worden. Juist omdat men de hier bedoelde belastingen nog beeft kunnen heffen, bad Vlissingen zich op den weg van vooruitgang kunnen bewegen. Ook volgens ged. staten van Zeeland bad Vlissingen recht op deze uitzon deringswet. De heer De Bruijn Kops verdedigde mede het ontwerp en meende dat men te ver zou gaan Vlissingen te noodzaken thans alles door hoofdelijke omslagen te dekken. Met dezen aanvankelijk gunstig verkregen uitslag op het streven van het gemeentebestuur, om de ingezetenen in staat te stellen,de lasten, welke op hunne schouders gelegd worden, be hoorlijk te kunnen torschen,wenschen wij deze gemeente van harte geluk en dat te meer, als wij in aanmerking nemen, dat bij niet aanne ming vau het wetsontwerp, de weg voor goed zou zijn afgesneden, het hoofd boven bet water te kunnen houden, wat waarlijk wel door nie mand zal gewensebt zijn. In de zitting van gisteren vond de intrekking van de tijdelijke vrijstelling van grondbelasting jem mag het niet alles zijn. Als gij u niet om uzelven of mij wilt bekommeren, denk dan toch aan hom. Is ons leven verwoest, spaar hot zijne. Gij houdt immers van hem Frederik »Of ik vau hem houd!* er kwam een zonderlinge teederheid over het verhitte ge laat van den man. »Als er iets op de wereld is, waarvan ik bond, dan is het van dit kind 1 En van u, Florence houd ik ook*, zeide hij alsof hij voeldo dat bij haar ge griefd had. Natuurlijk* antwoordde zij met eene bit terheid, die zij niet kon bedwingen. »Ik heb vijf jaren ondervonden wat uwe liefde voor mij is, Maar dat is niets ik wil alleen van ons kind spreken. Wat moet er van hem worden, Frederik Denkt gij daar wel eens aan Hjj trilde van ongeduld en stond op.

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1