COlJiANT. VLISSINGSCHE No. 50. Zondag 22 Juni 1884. 22ste Jaargang. GEIlEENTEBESTllli II. BINNENLAND. FEUILLETON. Een Kerstmi ie ie oiierwereli, UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. Zij, die zich met het volgend kwar taal, aanvangende 1° Juli a. s. op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. Aan 't bureau van politie is als gevonden gedeponeerd een BRIEF met 5 lakken, een GOUDEN OORBELLETJE en TWEE ARMBANDEN. De ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente Vlissingen, heeft bepaald en brengt ter algemeene kennis, dat, te rekenen van af den 1 Juli e. k. behalve des Woensdags, eiken Vrijdag in plaats van Zaterdag, des namiddags te half twee uren, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze huwelijks voltrekking. Vlissingen, den 21 Juni 1884. De ambtenaar voornoemd, Ms. POT. De commissaris van politie te Vlissingen maakt bekend dat in deze gemeente vier personen als klokluiders kunnen worden aangesteld. Zij, die genegen zijn naar gezegde betrekking te din gen, worden uitgenoodigd zich daartoe véér of op den 25en dezer maand te vervoegen aan het bureau van politie alhier. Vlissingen, den 21 Juni 1884. De commissaris van politie voornoemd, DE GRAAFF. Vlissingen, 21 Juni. Van 14 tot 20 Juni zijn alhier uit Queen- boro met de mailbooten aangekomen 785 en daarheen vertrokken 777 passagiers. Even als de vorige weken, zal aanstaanden Zondag de voorgenomen pleizierreis van Ant werpen naar Vlissingen, van eerstgenoemde plaats 's morgens te 8 uren aanvaard worden. De daarvoor bestemde stoomboot Telegraaf lil kan alzoo omstreeks 12 uren hier ver wacht worden om des namiddags te 8 uren weder naar Antwerpen te vertrekken. Naar men ons mededeelt, bestaat bij twee maatschappijen uit Geut het voornemen om op Zondag 13 Juli a. s. eeu bezoek aan Wal cheren te brengen. Een dier maatschappijen of vereetigingen tot motto hebbende ,,'t Werk veredelten onder de leiding staande van mejuffrouw F. Felmeij, heeft tot beschermvrouw, mevrouw Waedemon, terwijl de andere den naam draagt van „Help u zeivenen tot directrice heeft, mevrouw C. Logué. Deze vereenigingen, bestaande uit ruim 80 meisjes van 16 tot 25 jaren, allen voormalige leerlingen van de Belgische openbare school, stellen zich ten doel de beoefening der toon-r en letterkunde, tooneel-voordrachten enz. Elk jaar wordt door die vereenigingen een reisje ondernomen, dat zich dit jaar tot Vlis singen, Middelburg en Domburg zal bepalen. Om aan dat plan uitvoering te geven, zullen zij op voornoemden datum te 8 u. 33 uit Gent vertrekken, teneinde hier ter stede, via Ter- Neuzen, per provinciale stoomboot omstreeks 12 uren te kunnen aankomen. Door welwillende tusschenkomst van den heer J. W. Wilkens, inspecteur der stoom vaart maatschappij Zeeland zullen de vreemde bezoeksters onzer streek alsdan in de gelegen heid gesteld worden tot het bezichtigen van een der mailbooten. Daarna begeven zij zich stadwaarts om in het //Grand Café" te half twee uren het mid dagmaal te gebruiken. Na afloop hiervan zal een bezoek gebracht worden aan de stad en het gemeente-badhuis en Js avonds te 8 uren door de gezamenlijke vereenigingen een concert gegeven worden in het lokaal van den heer Kuijpers, dat bestaan zal in de uitvoering van solo- en koornum mers, in de Vlaamsche en Fransche taal, voor een liefdadig doel, en toegankelijk zijn tegen betaling van één franc; lijsten ter deelname zullen daarvoor circuleeren. Wij hopen, dat voor het doel zoowel als ter aanmoediging, deze uitvoering een druk be zoek zal te beurt vallen. Te 10.15 vertrekt het gezelschap uit Vlis singen per stoomtram om te Middelburg hun logies in het ,/IIotel Abdij" te betrekken. Maandag bezoekt het te Middelburg het stadhuis, museum en de bolwerken, waarna te 1 uur met open rijtuigen de reis naar Domburg zal ondernomen worden. De eigenaar van de buiteuplaats //Over- duin," de heer de Jonge van Ellemeet, zoo al gemeen bekend door zijne gastvrijheid en wel willendheid, zal het geheele gezelschap ten zijnent ontvangen. Van daar w ordt door de boschjes gewandeld naar Domburg. Dinsdag morgen is het vertrek uit Middel burg bepaald per t'ram oin daarna met de bbót de reis via Antwerpen nadir Gent te aanvaarden. Blijkens achterstaande advertentie zal de tombola, ten voordeele van bet nagelaten ge zin van den Belgischen zeel oods L. Ballieul, alhier gehouden worden op Maandag, 30 Juni a. s. des morgeus te 10 uren, in het koffiehuis z/Grand Café." De trekking zal geschieden in het openbaar en in tegenwoordigheid'van den heer commis saris van politie. Het aantal te verloten voorwerpen bedraagt thans 30S stuks. Hieronder bevinden zich eenige tableaux, vervaardigd door schilders van naam, verscheidene fraaie pendules van hooge waarde en vele andere voorwerpen van kunst en smaak. Al deze prijzen blijven tot na de verloting geëxposeerd ten huize van den heer-Hoeij- mans, die daartoe twee zijner lokalen met 'de meeste bereidwilligheid aan de cominissiè gta-i- tis beschikbaar heeft gesteld. Er zijn verkocht ongeveer 80.000'' loten. 'Wanneer men hierbij in aanmerking neemt, dat al de onkosten ruimschoots zullen gedékt kunnen worden met de opbrengst van eenige inschrijvingslijsten, die in Antwerpen ten be hoeve der weduwe B. gecirculeerd hebben, dan kan men het liefdewerk door eenige leden van 't Belgisch loodswezen alhier, onder het eere-voorzitterschap van hun chef, den heer F. van Sehooten,tot stand gebracht, als volkomen geslaagd beschouwen. Jl. Donderdag geraakte aan boord van het, Noorsche stoomschip Vigsnaes, dat hier ter reede ten anker kwam, de donkeyman tusschen. de machiue en werd zwaar gewond daarvan tusschen gehaald. In bewusteloozen toestand werd de man hierop aan wal gebracht en naar het gasthuis vervoerd, waar de eerste genees kundige hulp werd verleend door dr. Schultz. Een 4 jarig zoontje van den Belg. zeeloods B. alhier viel al spelende gisteren onverwachts in het Droge dok, tijdens daarin een schip droog stond. Het kind verwondde zich geducht en vooral in het aangezicht, 6.) HOOFDSTUK IV. »Ha! daar is zij eiudelijk! Stil, ze slaapt. Wij hebben haar lovend gevonden.» Toon Horace Wilton zich boog over hot pas wedorgevonden meisje, violon tranen van vreugde uit zijne oogen op de welgevormde blozende wangen van Virgiuia neder. Uit zijn stem en oogen sprak nog iets meer dan do vreugde, dat hij haar wedergovondeu had. Voor de eerste maal was Horace Wilton verliefd en de vrouw, dio hij beminde, was zij, die zijn hoed in de sneeuw deed tuimelen en die hij nu feeder in zijne armen vatte. Virginia werd met schrik wakker en be greep oogenblikkelijk dat zjj gered was- Toen sloeg zij in hare blijdschap hare armen rond den hals van Wilton en snikte aan zijn borst. Zoo snol als zij hare armen rond zijn hals sloeg, even snel trok zij zo weder terug, be schroomd hare verontschuldiging makende, dat zij hem met hare omhelzing lastig gevallen was. De klokken van den toren der kerk te Eskingmero lieten hare liefelijke melodieusetoo- nen hooron, toon de redders aan de opper vlakte van do Rosa-Brigmijn terugkeerden. Rond don put was het vol monschen, onder welke de heer Hamilwood en zijne dochter, die' door angst huu huis hadden verlaten. Toen het bekend werd, dat do eigenaar der mijn zijno nicht teruggekregen had, werd deze tijding met een luid hoera door de mijuwcr. ken begroet. De oogen van den heer Hamilwood waren door tranen overstelpt en zijn stem was hoesch van ontroering toen hij Virginia in zijne armen klemde en Horace Wilton voor hare redding dankte. »Neen, neen, dank mij niet. Door mij alleen geraakte zij verloren; ik hielp slechts om haar weder te vinden,® zoide Wilton, die oven ontroerd was als zijn goedo, oude meester. »Waar zijn de mannen, die met u naar be neden zijn gegaan, Horace? Laat hen morgen naar Deanwood komen. Ik ben elk hunner vijf pond schuldig.® Met deze edelmoedige woorden namen de beer Wilton, zij dg dochter en Virginia afscheid, nadat zij den werklieden een pleizierigon kerstdag hadden toegeweoscht. Wilton vergezelde zjjne vriendeu naar Dean wood House, dit was hun verlangen en toen zij aankwamen, was do duisternis, die zich ovor Deanwood Hooso en zijno bewoners had zoodat het eerst onkenbaar was. Later bleek dat het kind tot de familie vau den machinist Albus behoorde. Terwijl alles beproefd werd om de ogrzaalc van den j'o'ngsten brand op de kon. mantsch. z/de Schelde" op te sporen, is men als van zelf tóteene ontdekking gekomen, die, hoewel geen helder licht daarover verspreidende, toch tot eene vermoedelijke aanwijzing, een bijna stel— ligen grond heeft opgeleverd. Na den brand was tijdelijk eene bergplaats voor de verfwaren in den timmermanswinkel ingericht, waarvan Maandag morgen vroeg het slot geforceerd en geopend werd gevonden. Daarbij kon'niemand komen, dan zij, die gedurende' den nacht voor de veiligheid de wacht moesten houden. De politie, met het feit dezer inbraak in keiinisgesteld, deed in de woningen der wach ters' een onderzoek, waarvan het gevolg was, dat bij den nachtwaker P. eenige voorraad droge en natte vérfwaren werd ontdekt, die in beslag genomen en naar het politiebu reau werden vervoerd. Terwijl nog véér de ont- dekking de persoon P. op het bureau was ontboden, begon zijne huisvrouw eenig lont te ruiken, en had verschillende verfwaren in een emmer met water verzameld, om die weg te werpen, Joen.plotseling de inspecteur met een agent dit voornemen verijdelde, waarbij echter de genoemde verfstoffen over de politie-amb- tenaren werden uitgestort. Behalve verfwaren werden ook eenige vijlen en gereedschappen gevonden en in beslag genomen, welke ver moedelijk mede zijn ontvreemd geworden. Deze gebeurtenissen hadden Donderdag plaats, terwijl de ontrouwe wachter in voorloopig ar rest bleef, gedurende het verder in te stellen onderzoek. Dit heeft tot uitkomst gehad de bekentenis van den verdachte, dat hij van tijd tot tijd eenige van die artikelen met zich had genomen, waarop hij gisteren avond is los ge laten, doch zich later voor den rechter omtrent deze feiten zal hebben te verantwoorden en de straf te vernemen, die daarop zal worden toege past. Onder zijne verklaringen is ook deze, dat hij in den avond véér den brand mede in de schilderswerkplaats was geweest, doch alleen om te surveilleeren. Daar de vreeselijke brand in deze werkplaats is ontstaan, wordt tengevol- uitgespreid, eensklaps verdwenen. Die kerstmorgen werd een vroolijk feest te Deanwood. Het licht scheen helderder dan te voren uit de zonderlinge oude vensters op de sneeuw en het huis weerklonk van vroolijk gelach en geestigheid. Horace moest nog eens de bijzonderheden vertellen van zijne opsporingstocht en Virginia hoe zij den kerstdag in de ouderwereld had doorgebracht. Er blijft nu weiaig te vertellen over. De mannen, die Wilton hielpen om Virginia op te sporen, ontvingen de hun door den beer Hamilwood beloofde vijf pond. Wat Horace Wilton on Virginia Mayland betreft, zal de verstandige lezer wel begrepen hobbeu hoe hot met hen afliep. De gebeurtonisseu, die wij verhaald hebben, brachten hen in liefde tot elkander. Zij trouw den toen het tijd was en leven nu gelukkig als man en vrouw met elkander. EINDE,

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1