VMSSMGSCm COURANT. No. 49. Donderdag 19 Juni 1884. 22 Jaargang. S-W— FEUILLETON. Een Kerstavond ia Sb onderwereld. .tui TEBUVREEN IS, op oen der beste n Boekhandel MEST- jERS, Groote Markt, a, s. een fatsoen- ste E bei «^,8 s'^et fö n 4 AMDIENST en Middelburg vv. (Remise) 8.(Zeilm.) nam. I.—. 2.—,8.-, 4.-, 10.15. f5 15 (Groote Markt) 6.30, 12.— nam. I.2.8, 19.30, II.-. rtrokurcu met f zijn gemerkt, 5on- cn Feestdagen vervallen, en Vlissingen vv. 6.30f, 8.—, 9.20f 10.— ;20,f 2.80, 8.30,f 4.80, 5.30* 8,,f 9,—, 10.—f II,—, [30,f 8,30, 4,b0f 5,30, 6,3u,f rvan dc vertrekuren met eea de tusschenstutions Abeele 'DIENST i en de Buitensluis, 6.10, 6.35 (naar ke.er- 83.45, 9.1& (via keer— 11 45. Namiddags 1.30, 3.1;5, 3.30, 3.55. 4.20, 4.55 7.05 (via keersluis), 7.45, ags 6.20, 7.20, 7.50, 8.10, j 11.—, 11 30. Namiddags .15, 3.40, 4.05, 4.4o, 5.10, en Rotterdam gende plaatsen rtrek in Juni van "Vlissingen. Zondag 15 voorn, Maandagl6 Dinsdag 17 1,80 nsd. 18 8,30 8,30 8,30 Donderd.19 Vrijdag 20 Zaterdag 21 TERDAM. naar Vlissingen. Zondag 15 voorm. 9,45 Maandag 10 Dinsdag 17 9,45 Woensd 18 Donderd 19 9,45 Dinsdag 20 9,45 Zaterdag 21 middag 12, na afvaart van Vlissingen delburg vertrekken. en Zierikzee v.v. VAN zierikzee: Zondag 15 voorm. 7,30 Muandaglö 7,30 Dinsdag 17 7,30 Woensd 18 7 80 Woensd 18 Donderdl9 Vrijdag z0 3,30 3,- 3,30 HELDE, *1,— 3,30 6,— 1,30 4,— 6.30 12,37 moet aankomen idag, Woensdag Zaterdag. i 7,30 nm, 2,45 8,— 315 10,30 U.— 6,— midd. 12, 6,30 nm 12,30 lig voor dien dag -.— [*11,45 5.30' *12,45 5,531 1,25.6,10 2,1516,56 5,20 *8,18 1,151 6,10 1,401 6,26, ».«l 71 beteekent dat op hét gedeelte van het tra- 1ste en 2de klasse- BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Eranco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Erankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitscbland, Engeland en Erankrijk 1,65 per drie maanden. Zij, die zich met het volgend kwar taal, aanvangende 1° Juli a. s. op dit blad ahonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. GEMEENTEBESTUUR. No. 70. SCHUTTERIJ. Loting voor de schutterij. De burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bij deze aan de belanghebbenden bekend, dat de alpbabetische naamlijsten van de ingeschrevenen voor de schutterij ter inzage voor een iegelijk zullen liggen op het raadhuis dezer gemeeute van Douderdag don 19 tot Donderdag den 26 Juni daaraanvolgende, ten einde een ieder in staat zou zijn, om, iu- geval hem eenige pi-rsoneu of omstandigheden mochten bekend zijn, die op dezelve nog zou den behooren te worden aaugeteekeud of daarvan moeten worden weggelaten, zulks aau het bestuur kennelijk te maken dat de loting voor de schutterij tusscben ,de ingeschrevenen van dit jaar, zal plaats hebben onder toezicht eener commissie uit het bestuur, ten raadhuize dezer gemeente op Vrjjdag den 27 Juni 1884 des voormiddags te 10 uren precies, wordende de belangheb benden bg deze gelast, zich ter plaatse en op dato vermeld te laten vinden, teneinde aldaar voor den dienst der schutterjj te loten of zulks door behoorlyke, bij de gedachte com missie bekende, gemachtigden te laten doen, zullende voor ben, die porsoonlyk afwezig mochten blyven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen, door één der leden van de commissie worden ge trokken; dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschreven wyze, eene naloting, znl plaats bebbeD, ten behoeve van diegenen, welke tot de loting verplicht zijnde, buiten hun toedoen niet onder dezelve mochten zijn begrepen ge worden, alsmede ten behoeve dargenen, welke ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende, sedert de laatst voorgaande inschrij ving, in de gemeente zijn komen inwonen, en der vreemdelingen, welke sedert de inschrij ving in de termen zijn gevallen, om als in gezetenen te worden aangemerkt; en dat eindelyk de belanghebbende personen, bij de loting de gelegenheid zal worden open gesteld, om do redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennisse van de genoemde commissie te 51 hoofdstuk III. »Ik vreesc zeide hg tot een van het ge zelschap dat wij ons allen vergist hebben aangaande het verdwijnen van juffrouw May- land. Ware zij, zooals wij veronderstellen, met den pony weggeloopen, dan zou zij hier op ons gewacht hebben. Ik vrees dat zij, toen zij ons verliet, den weg niet hoeft kunnen vinden, dien wij volgden en verdwaald is in de oude, verlaten gangen. Ga naar boven en zeg den machinist, dat ik spoedig by hem zal zyn. Ik moet dadelijk terngkeoren en de verloren dame trachten te vinden. >Maar« zeide Miss Burnet, misschien heeft zjj. de put in veiligheid verlaten. Iemand brengen, met aanduiding van het artikel der wet ea het onderdeel van dien waarop zij hunne reclamen hebben gegrond. En is hiervan afkondiging geschiod waar het behoort, don 14den Juni 1884. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. No. 71. BEKENDMAKING. Kleinhandel in sterken drank. De burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend: dat bij hen is ingekomen een verzoek van A. POT, wonende te Vlissingen, waarbij ver gunning wordt gevraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein 'in het lokaal genaamd het koffiehuis »de Beurs", staande op het Beursplein, D. no. 51. Vlissingen den 18 Juni 1884. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. Bli\Nlii\LAND. Vlissingen, 18 Juni. Heden middag vertrekt van de werf der kon. maatsch. „de Schelde/'het nieuwe stoom-, schip Wolf,''' kapt. BrowD, met bestemming naar New-Castle. Zooals bekend is deed genoemd schip jl. Zaterdag zijn proeftocht. Bij het gisteren te Middelburg gehouden apothekers examen trokken zich 2 mannelijke candidaten terug. Geslaagd de heeren L. A. ELocks van Gorinchem en J. S. van Pienbroek van Zaamslag. Melis- en Mariënkerke, met veel plechtigheid door zijne gemeentenaren ontvangen. Eene eerewackt van twee en zestig landbouwers te paard wachtte hem op aan de grenzen van het dorp. Vier eerebogen gaven aan de-gemeente een feestelijk aanzien. Bij zijne intrede werd hem door de schoolkinderen een welkomstlied toegezongen, waarvoor de burgemeester zijn hartelijken dank betuigde, 's Avonds werd het feest besloten met het branden van teertonnen en ander vuurwerk op de duinen,dat een schoon gezicht opleverde. Het feest zelf was georga niseerd door eene commissie, die alle eer van haar werk had, want Zoutelande vierde in wer kelijkheid feest. Omtrent den toestand van den kroonprins valt mede te deelen, dat het tj'pheuseproces is afgeloopen, groote zwakte achterlateud. Het reconvalescentie tijdperk is ingetreden, dat uit den aard der zaak van langen duur zijn zal. In dien tijd zijn weinig afwisselingen te wachten. Daarom hebben de geneesheerèn besloten geen bulletins meer uittegeven. Gisteren avond te half tien uren werd te Middelburg door het muziekkorps der d. d. schutterij aldaar, eene serenade met fakkel licht gebracht aan den nieuw benoemden com missaris des konings in deze provincie, den heer W. A. de Brauw. Zoowel aan de officieren van dat corps als aan de ingezetenen van Middelburg, die bij deze gelegenheid van hunne belangstelling deden blijken, betuigde de commissaris des konings zijn bijzonder en dank. Gisteren werd de nieuw benoemde burge meester van Zoutelande, de heer de Bruijn van moet toch den pony naar buiten gebracht hebben 1 »De paarden zijn het gewoon, uit bet verste gedeelte van de mijn zonder licht of voer man te komen. Ik zal naar boven gaan en zien wat er van is.« En Wilton trok tweemaal aan het toestel, dat diende om gemeenschap met den machi nist te houden. In antwoord op het signaal van den direc teur daalde de bak neder en op datzelfde oogenblik werd het gansche gezelschap door schrik en verbazing getroffen. Een gedruisch als de losbarsting van duizend kanonnon kwam rommelend uit den gang, dien zij ver laten hadden, en het overstelpende hierdoor veroorzaakte geluid wierp hen bijna ter aarde. Aller oogen vestigden zich op den heer Wilton, alsof zij stilzwijgend eene verklaring vroegen van het verschrikkelijk en oorver- De berichten uit Carlsbad over de gezond heid van Z.M. den koning blijven gunstig lui den. De koning volgt een streng diëet, en gaat eiken morgen, als het wedereenigszins gunstig is, aan de bron zelve het water drinken. Nu en dan maakt hij ook uitstapjes in den omtrek, o. a. verleden Vrijdag te Giesschübl, waar Z. M. bet water uit de Köuig-Ottobron dronk. De komst van H. M. de koningin is tegen het einde dezer maand vastgesteld. Door den minister van koloniën is voorge steld een nieuw artikel toe te voegen aan de Indische begrooting voor 1884, luidende tij delijke versterking der maritime middelen in de wateren van Atjeb f 1,500,000. Deze ver hooging van het budget is noodig om krachti ger dan tot heden op te treden tegen sommige onderboorigbeden van Atjeh. Deze aanvraag werd met 45 tegen 9 stem men aangenomen. De begrooting voor Indië zelve werd met algemeene stemmen op 1 na goedgekeurd. Het Batav.Hbl. meldt, dat de commandant van het O. I. leger met den vlootvoogd den lOn naarBuitenzorg is vertrokken om belang rijke quaestien te gaan bespreken. Men denkt algemeen, dat de Atjehzaken aan de orde zijn en ook dat er in het oorlogs- doovend geluid. »Slap onmiddellijk in den bak a's gij uw leveu lief hebt.« De heesche stem en het bloeke gelaat van den spreker zeiden hun genoegzaam dat met deze vermaning niet t« spotten was. Toen allen haastig in den bak waren ge sprongen, gaf Wilton het Bignaal aan den ma chinist en sprong er zelf iD, zeggende: >God helpe Virginia als zy niet boven den grond iB, want de mijn is ontploftIs zij bene don, dan kan haar slechts een wonder red den. Toen de bak de oppervlakte bereikt had, ging Wilton naar den machinist en van dezen hoorde by dat miss Mayland nog in den put was. Het was den directeur aan te zien hoezeer hein deze tijding, welke zyne ergste vrees bevestigde, schokte. beleid binnen kort ingrijpende veranderingen zullen worden gebracht. Bij de kon. Ned. marine wordt een groote promotie tegemoet gezien. Steeds vermeerdert het aantal plaatsen, dat aangevuld moet wor den o. a. zijn er thans open vier plaatsen voor kapt. t/z en vijf voor kapt.-luitenant ter zee. Uit het door het departement van financiën opeubaar gemaakt overzicht van de opbrengst der middelen (hoofdsom en rijks-opcenten) over de maand Mei 1884 blijkt, dat die op brengst beeft bedragen f8,624,152.58ya te gen 1 8,776,754.72 in hetzelfde tijdvak van 1883, De raming voor één maand is f S, 745,495,75. De raming voor 1884 alzoo f 104,945,950,00 Opbreugst over de 5 eerste maanden van 1884 f40,341,07.6.5iya tegen f41,280,099.40 over bet zelfde tijdvak van 1883. De inzendingen uit Engeland voor de a. s. internatiouale landbouwtentoonstelling teAm- sterdam zullen zeer belangrijk zijn. Vele op gaven voor inzending van vee worden bij het uitvoerend comité ontvangen. Behalve van de koningin van Engeland, is ook van den prins van Wales aangifte tot inzending ingekomen. Omtrent de Transvaalsche deputatie, jl. Zaterdag uit Rotterdam vertrokken, wordt uit Londen aaa het A. v. d. D. gemeld, dat de Holland daar Zondagmiddag te twee uren aankwam, s Morgens, omstreeks zeven uren, waren op de Theems, telkens met tusschen- poozen van een kwartier, drie postduiven opge laten met de laatste groeten der deputatie aan Nederland. Volgens de NR. Ct. werd Zondag door een lid der Rotterdamscbe postduiven-vereeniging Pro Patria, den beer J. J. Roelants, met°een dier postduiven een schrijven ontvangen van de Transvaalsche deputatie van den volgenden inhoud //Laatste afscheidsgroet van de deputatie der Z. A. republiek aan hunne dierbare stam verwanten in Nederland. „Zondagmorgen 6 uur 30. 15 Juni 1884." Het biljet droeg de handteekeningen van de heeren Kruger, Du Toit, Smit en Eloff, bene- vensvan pen paar heeren, die hen vergezellen. De duif kwam te 128/^ uur te Rotterdam op haar hok aan. 1 Gij, mi3s Burnet, zult de tijding zoo zacht als gij kunt aan de familie Hamelwood me- dedeolen. Zog hun boe alles gebeurd is. Ik zal hulp zien te krijgen en haar dan trackten op te sporen. Ga dadelijk naar Dean wood House, het zal spoedig aan de put vol ziju.c De directeur had deze laatste woorden niet behoeven uit te spreken, want er waren reeds vele meuscheu rond de opening der pat ver zameld. Het geluid der uitbarsting, dat tot op een verren afstand gehoord werd, had eene menigte mijnwerkers hunne hutten doen verlaten. Het was nu donker en het bovendeel der pub bood een tooveraebtig tooneel aan. De lampen werden aangestoken en haar schijnsel viel op den met sneeuw bedekten rand en de aangezichten der opgewonden volksmenigte. Er was reeds een gerucht in omloop dat gaat Vrydag door tot

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1