VLISSINGSCHË COURANT. No. 46. Zondag 8 Juni 1884. 22ste Jaargang. FEUILIET Een Kerstavenl ia t oierierelil. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingert. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE 5 Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd twee SERVETBAN DEN. Vlissingeii, 7 Juni. Met gunstig gevolg liep heden middag te 3 uren van de werf der kon. maatsch. de Schelde te water, het tweede der voor Eugelsche reke ning gebouwde stoomschip Rosalind, bestemd voor goederenvervoer en gebouwdvoor de fir ma Coppack Carters Co. te Cheshire. Het schip, van ijzer gebouwd, is volgens Lloyds hoogste classe 100 A1 special survey, en heeft de volgende hoofdafmetingen lengte 176, breedte 27 en diepte Eng. voeten. De hier in te plaatsen stoommachiue met ketel en donkeyketel worden op deze fabriek ver vaardigd en zijn reeds zoo verre in gereedheid, dat tot een spoedige plaatsing daarvan in het schip kan worden overgegaan. De machine is van compound systeem, heeft als hoofdafmetingen hooge en lage druk- cylinder, 21 en 41 duimen bij eene slaglengte van 80 dm. De ketel, die op een stoomdruk van 951.b.s. zal moeten werken, is van staal vervaardigd. Verder wordt het schip geheel uitgerust om als general trader dienst te moeten doen. Het stoomschip is met uitstekend gevolg te water geloopen na op de Engelsche wijze ge doopt te zijn met den naam van Rosalind, welke plechtigheid door Mrs Davies is vol bracht, terwijl dezelfde dame ook het laatste belétsel door het doorhakken van het touw voor de klinken vóór het te waterloopen deed wegvallen, waarna onmiddellijk het schip in het ruime sop terecht kwam. Op den 11 Juni (Woensdaga. s.) heeftin het raadhuis der gemeente alhier de jaarlijk- sche algemeene vergadering van aandeelhou ders plaats van de kon. maatsch. //de Schelde" en zijn de punten van behandeling in die ver gadering o. a. als volgt Mededeeling goedkeuring der balans en winst-en verliesrekening over 1883. Verslag van den directeur der maatschappij. Benoe ming van commissarissen en commissie tot het nazien der balans, wegens periodieke aftreding. Beslissing volgens sub. 2 van art. 29 der statuten, betreffende opzegging van het erf pachtscontract, hetwelk thans voor het 2e 3) HOOFDSTUK II. Het eerste, dat Wilton hun liet zien, waren de 8talleu, waar omstreeks twintig paarden hun verblijf hielden, waarvan eenigen op het Btroo lagen en anderen hun hooi en boonen kauwden. »Arm diertje!* zeide Jin, terwijl zij een kleine poney streelde, >ik zou wel eens willen weten hoe je huis je bevalt.* »Kom hier, Bobby, je moot bij mij komen.* Op die woorden van Wilton liet do poney Jin staan en liep naar don directeur toe. Bobby zal ons trekken,* zeide de direc teur »en daar gij naar het schijut goede vrienden met hom zijt geworden, zult gij, juffrouw Mayland, hom voeren.* vijfjarig tijdvak moet geschieden en na elk jaar steeds moet plaats vinden. Gisteren kwam alhier binnen het Noorsche 3 mastschip Craiquallion, dat de eerste lading petroleum rechtstreeks uit Amerika alhier aan voerde, om te worden opgeslagen in de nieuw opgerichte petroleum-pakhuizen, welke alhier voor de pakhuismeesters te Rotterdam in den afgeloopen winter zijn gebouwd. Bij de dezer dagen plaats gehad hebbende jaarlijkscbo algemeene vergadering van aan deelhouders der Maatschappij tot Exploitatie van gronden, is een voor onze stad allerge wichtigst voorstel ter tafel gekomen,namenlijk de oprichting van een groot badhotel, volko men ingericht naar de tegenwoordige eischen van den tijd. Na belangrijke discussiën is het gelukkige besluit genomen,om alles voor te bereiden wat noodig kan zijn, tot het in deze nemen vaneen besluit tot uitvoering, terwijl daaraan ook verbonden is de aanleg eener groote straat, van de spoorbrug tot aan het badhuis, onge veer ter plaatse van den tegenwoordigen Siü- gelweg. Het groot belang, dat in de uitvoering van dit plan voor de gansche stad is gelegen, zal wel door niemand worden ontkend. Yau 31 Mei tot 6 Juni zijn alhier uit Queenboro met de mailbooten aangekomen 891 en daarheen vertrokken 740 passagiers. Morgen ochtend te 8 u. zal van Antwerpen met pleizier-reizigors naar hier vertrekken de stoomboot Telegraaf 111, gezagv. Vermeulen, die alzoo tegeu 12 uren hier kan verwacht worden. Te 3 uren zal de Telegraaf de terug reis naar Antwerpen aanvaarden. *Hansweerd, 6 Juni. Bij gelegenheid van het vijfjarig bestaan der doelschieterij /Oefe ning en Uitspanning" alhier,zal op Donderdag 12 Juni a. s. een concours gehouden worden, waaraan eenige gezelschappen zullen deelne men, en wordt waarschijnlijk opgeluisterd door //de Harmonie" uit Bergen op Zoom. Volgens de Tem. Ct. heeft de heer J. M, De Sinidt, burgemeester vau Schoondijke, ontslag gevraagd. Z. M. heeft mr. Willem Cornelis Mary de Jonge van Ellcmeet te Oost-Kapelle, metal De stallen verlatende, keerden zij weder naar den hoofdweg terug en daar maakte de heer Wilton Bobby vast aan drie kleine wa gentjes of »tubs«, waarin het gezelschap plaats nam, waarna do poney, door Jin ge mend, op een draf Wegreod. »Hoe bevalt het u in deze benedenwereld, juffrouw Mayland?* »0, ik vind die heel schoou om er eeDS een kijkje in te nemen, maar het is iets vreese- lijks om er, zooals de arme Bobby, altijd in te zijn. Gelooft gjj dat ook niet, mijnheer Wilton >Ja, het zou een vreeselijke straf zijn om altijd hier boneden te blijven. Weet gij wel dat al deze gangen of tuunels, zooals gij ze noemt, namen hebben precies zooals do stra ten boven den grond?* >Zoo, wat u zegt!* »Ja en de gang, waar wjj zoo evon door zijne wettige, zoo mannelijke als vrouwelijke .nakomelingen, in den Nederlandschen adel verheven. Bij herstemming is te Hulst tot lid van prov. staten van Zeeland gekozen de heer P. Moes, te Terneuzen, met 316 stemmen, tegen 803 op mr. A. C. B. Thomaes, te Hontenisse. Van de 872 kiezers kwamen 663 op; 14 bil jetten waren van onwaarde. In den toestand van Z. IC. H. den prins van Oranje kwam geen verandering ten goede. De geneesheeren zijn niet zonder zorg, vooral met het oog op zijne krachten. Nader verneemt rueu dat Z. IC. H., toen Hij aangaande den aard zijner zieke werd inge licht, hevig aangedaan was. De zieke bemoeit zich nog met alle zaken zijn huis betreffende, hoe zwak hij blijkbaar ook is. 't Eenige wat de prins gebruikt zijn licht verteerbare verfris- schingsmiddelen en wat ezeliunemelk, welke hem verscheiden malen per dag versch wordt verstrekt. HH.MM. de koning en de koningin, prins en prinses Von Wied en de groothertogin van Saksen worden voortdurend langs telegrafi- schen weg op de hoogte gehouden van het ver loop der ziekte. De verschillen de bij ons hof geaccrediteerde gezanten van buitenlandsche Mogendheden hebben in last, dagelijks berichten omtrent den prins in te winnen en op te zenden. Latere berichten melden, dat de verschijn selen in de ingewanden iets gunstiger waren geworden en de algemeene toestand van Z. K. H. van dien aard was, dat, indien er geen per foratie (doorboring) van den darmwand plaats heeft, geen calamiteit (gevaar) gevreesd werd. Blijkens het bericht van gisterenochtend vroeg was de nacht onrustig geweest, blijvende de koorts aanhouden. Het bulletin te 11.30 door de geneesheeren omtrent den toestand van Z. K. H. den prins van Oranje uitgegeven, luidde //Ofschoon de nacht verre van rustig was, geven de verschijuselen geen reden tot meer dere bezorgdheid." Omtrent den gezondheidstoestand van Z. M. den koning zijn uit Carlsbad zeer bevredigen de berichten ontvangen. De ongunstige nier- verschijnselen, welke zich vóór het vertrek van Z. M. naar de genoemde badplaats bij hem hadden voorgedaan, zijn reeds geweken. De gereden hobben, wordt Fiddler Brow genoemd, omdat hij gemaakt is door oen man met name Fiddler en deze wordt Sailor's Shunt genoemd, omdat or vroeger eon zeomau in werkte. i Hoever zijn wij nu van de schacht, mijn heer Wilton?* vroeg een der hcoren. Bijna twee mijlen. Wij zullen spoedig Deatiwood House boven ons hebben. »Hu, Bobby, wij ziju bijna aan het 6iude van onze reis Ik zal u nu toonen waar de mijnwer kers de steenkolen van daan halen eu op welke wijze zij ze verkrijgen.* Toen Wilton gesproken had, stapte hij uit de wagens on maakte Bobby aan het andere uiteinde er van vast, opdat alles gereed zou zijn om terugtokeoren wanneer de werkplaats dor mjjuwerkers bezocht was. »Wij mogen dezen gang niet in gaan* zeide de directeur, toen zij voorbij een gang badgeneesheer, dr. London, koestert de hoop, dat de wortel der ongesteldheid geheel zal zijn te overwinnen. Naar het oordeel van genoemde doctor, wiens advies volkomen in overeenjcemming is met het beslist gevoelen van Zr. Ms. lijfarts, kan dat verblijdend vooruitzicht van 'twelk de natie met vrcu^j zal kennis nemen alleen verkregen Worden, indien Z. M. de kuur onafgebroken doorzet. Het was dan ook dr. London, die den koning er van terughield, gevolg te geven aan de inspiratie van zijn va derlijk gemoed, om, onmiddellijk op het ver nemen der ziekte van den kroonprins, naar het vaderland terug te keeren. Niet dan noode onderwierp Z. M. zich aan de ernstige raadge ving van den geneesheer, die verklaarde, niet in te staan voor de gevolgen van het niet- nakomen van zijn advies. De koning gaf ein delijk toe, ongetwijfeld allermeest zeker wel geleid door de overweging, hoe zijn leven, juist met het oog op de gevreesde gebeurlijkheden, voor de natie en haar belangen, nog dierbaar der wordt. De tweede kamer heeft Donderdag het algemeeD debat aangevangen over het wets ontwerp houdende nadere bepalingen omtrent den suikeraccijns (invoering van het titrage- stelsel naar de Fransche methode). De heer De Bruyn Kops was voor dit ont werp, maar met vermindering van den accijns, wat de belangen der schatkist en van den binnenlandschen consument zal bevoordeelen. De heer Gildemeester verklaarde zich tegen het uniformrecht en kondigde amendementen aan om een overgangs-tijdperk aan de raffina- deurs te verzekeren tot geleidelijke, afschaffing van de bescherming, en om de minimum- opbrengst te bepalen op 8 millioen 's jaars. De heer Buma drong aan op afschaffing van den suikeraccijns. De heer Blussé gaf aan het uniform-stelsel de voorkeur. Het ingekomen wetsontwerp tot het sluiten van eeue geldleening ten laste van den staat, tot een bedrag van 60 millioen gulden, berust op de overweging, dat het wenschelijk is mid delen aan te wijzen, waaruit zal kunnen wor den voorzien in de dekking der nadeelige sal do's, waarmede de algemeene rekeningen van staatsontvangsten en uitgaven over de diensten 1882, 1888 en 1884 zullen sluiten. De voorgestelde leening zal strekken tot bestrijding van a. het begrootingstekort over 1S82, ad f 13.600.000, b. een gedeelte van liepen. >Danr heeft eeue instorting plaats gehad en hot is dus niet veilig er in ta gaan.« »Zie« voegde hij er bij op een bord wijzende, waarop oenigo met roode verf geschilderde letters stonden »daar hobt ge het toeken dat er govaar is. -c liet gezelschap zotte zijn weg voort en biuueu enkele minuten zagen zij de steenkool in natura voor zich. Wilton verklaardetoen do verschillende wijzen, waarop de steenkool verkregen wordt, en Miss Burnet nam een myuwerkershamer op, die dicht bij lag en sloeg een paar stukken af van hot zwarte blinkende mineraal mot het voornemon dig als souvenir mede naar huis te nom en. Allen keerden toon weder op hunne schre den terug ou toeu zij dit aedeD, bemerkte de directeur eeusklaps dat Jin Mayland ver mist werd. »Woet iemand waar juffrouw Mayland is

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1