VUSSIMiSdllE COURANT. No. 37. Donderdag 8 Mei 1884. 22 ste Jaargang. r Het noodlottige bedrog. 3 BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Eranco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. GEMEENTEBESTUUR, No. 55. JACHT EN VISSCHERIJ. Uitnoodiging tot aanvraag voor jaclit en vischacten. De burgemeester van Vlissingen; Gezien da circulaire vho den commissaris des konings in Zeelaud, vervat in provinciaal blad no. 61, van 1853; Noodigt de ingezetenen, die voor het dienst jaar 188t/as eono jacht- of vischactu mochten verlangen, uit, zich daarvoor in den loop dezer maand ter gemeente-secrotnrie aan te melden. VlissiDgen, den 4 Mei 1884. De burgemeester voornoemd, A SMIT. BINNIKLAND. Vlissingen, 7 Mei. Het lijk van deu zoon van den landbouwer A. alhier, die sedert den derden Paaschdag werd vermist en ten opzichte van wiens raad selachtig verdwijnen men zich in allerlei gis singen verdiepte, is Zondagmorgen vroeg door v. d. E., die alstoen naar de weide ging om te melken, drijvende gevonden in den watergang, niet verre van de plaats, waar de pet van A. werd opgevischt. Daar niet de geringste teekenen van geweld aan het lijk waren te bespeuren en niets werd vermist, wat de omgekomene bij zich of aan had, mag gelukkig geconstateerd worden, dat de dood van A. aan geen boos opzet is te wijten. Her lijk werd direct naar het doodenhuis ge bracht, aldaar gekist en Maandagavond begra- Prinses Marie van de stoomvaartmaatschap pij Zeelaud aan, Z. K. H. prins Christiaan en H. K. H. prinses Carolina Mathilda van Slees- wijk-Holstein, met gevolg, die per aanslui tenden mail trein de reis naar Berlijn voort zetten. Morgen herdenkt J. v. d. Berg, concierge van het directie-gebouw der stoomvaart maat schappij Zeeland alhier, den dag waarop hem, vóór vijf en twintig jaren, het ridderkruis 4e kl. der Mil. Willemsorde werd uitgereikt, ter belooning van zijn heldhaftig gedrag tijdens de bestorming der rooverbenting Pauglima Be saar, te Reteh, Sumatra, op 7 Nov. 1858. Van den Berg was destijds matroos 3e kl. bij de marine, van welken rang hij door ijver en oppassendheid is opgeklommen tot dien van opperschipper. Als zoodanig werd hij, na acht en twintigjarigen diensttijd, den le April 1881 Heden morgen arriveerde te 8 u 25 alhier de koninklijke trein, die den mailtrein van 7 u 20 te Goes kruiste, met II. M. de koningin van Engeland, Victoria, vergezeld door hare dochter, prinses Beatrice, den groothertog van Hessen en diens tweede dochter Elizabeth, verloofde van den grootvorst Alexis van Rus land met gevolg. Onmiddellijk na aankomst van den trein begaven zich de koningin in zwaar rouwge waad gekleed, met een krukje tot steuu en verdere familieden over een van af den salon wagen gelegden looper, door den tijdelijk op— gerichten gang, aan boord van de Osborne, die aan de ponton lag gemeerd. Daar het strengste incognito, evenals bij de heenreis, ook thans werd gehandhaafd, had de inscheping in eerbiedige stilte plaats en waren officieel daarbij geene autoriteiten aan wezig. Niettemin waren op de ponton, behalve de Engelsche vice consul de heer P. de Bruijue, onze burgemeester, de heer Arie Smit en de heer Musquetier, ingenieur van 's rijks water staat getuigen van de aankomst en het vertrek der hooge reizigers. Nadat geruimen tijd bleek noodig te zijn om de groote hoeveelheid reisgoederen aan boord van de Osborne te brengen, stoomde deze bo dem te 9.6 m, de buitenhaven uit, gevolgd door het jacht Alberta, dat in de sluiskolk ge reed lag. Op de reede lagen stoomklaar de beide andere jachten Galatea en Enchantress die onmiddellijk de Osborne volgden en allen gelijktijdig de reis aanvaardden. Slechts een klein aantal personen waren als toeschouwers bij het vertrek aanwezig. Z. M. heeft aan den kapt. t/z tit. J. Span jaard, inspecteur van het loodswezen enz. al hier, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der decoratie van officier der Leopolds orde, hem geschonken door Z. M. den koning der Belgen. Gisteren morgen kwamen alhier,per mailboot FiytLLITONi. 10.) HOOFDSTUK X. De graaf lachte luid en verachtelijk. Wolk vorzinsel wilt gij mij op do mouw spelden, Hildebraud Maar terwijl bij sprak schoten de plotse linge vrees der gravin voor Greville, baar oiscb dat men bom zon wegzenden, omdat zij vreesde dat hy baar vau bnar echtgenoot zou scheiden, hem als een bliksemstraal door ziju geest. Hij verwierp do woorden van Sir Hil- debrand met verachting, alhoewel deze herinne ringen zijne onrast gaande maakten. »Och, ik smeek u, neef, luister naar mij U vroeg Greville. >Zou ik nu met zulk eone Zondag avond laat had onze stadgenoot, de heer C., die met zijne echtgenoote een bezoek aflegde op het driemastschip Voorlichter, lig vrecselijko zaak voor u durven komen, indien zij niet waar was Ik wensebte dat zjj een verzinsel waro-« En hij verhaalde hem wat dokter Pisani bad opgemerkt en al de omstandigheden, die zijn argwaan hadden opgewekt en daarna versterkt. De graaf had onder hot verhaal geene en kele opmerking gemaakt. Slechts slaakte hij bij het einde de kreet Groote God.« Een oogenblik was hij als verplet, maar zijn rond borstige natuur kon zulk een denkbeeld niet in zich opnemen en zeide by »Ik geloof van uw verhaal niets. Ik wist dat Arabelle den winter in Nizza moest doorbrengen en tot den dood van Eglantine heb ik brieven van haar ontvangen. Zij verzocht mij tot haar te komen om bij haar sterven tegenwoordig te zijn.« »Het broken van eon bloedvaatje duurt Abonnementen voor België, Duitschland,Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. gende in de buitenhaven alhier, het ongeluk, door bet doen van een mistred, van de loop plank in het water tusschen het schip en den bazaltmuur te vallen. Niet dan met groote moeite slaagde de ge zagvoerder en verdere equipage van dien bo dem er in den drenkeling nog ter elfder ure uit zijn benarden toestaud te redden en behou den aan boord van de Poorlichter fe brengen. Tengevolge van dit onheil verkeert de beer C. tot dusverre nog in een min gunstigen toe stand. Gedurende langer dan een jaar bleek in bet dok en op 't kanaal van Walcheren zich voort durend een zeehond op te houden, die maar raoeielijk was te verwijderen, voorzeker tot na deel van den pachter van bet vischwater. He den morgen vroeg was de vriend weder achter de Tonnenbrug en had de kapitein van het stoomschip Willem A Ibert, in reparatie aan de werf liggende, het geluk, door een goed ge richt schot den strooper af te maken. Later is hij binnen boord gehaald en was blijkbaar een oude sinjeur, daar hij een kolossale baard en snorren had, terwijl zijn gewicht meer dan 85 kilo of 70 oude ponden bedroeg. 'gedurende de le helft der maand April zijn door het postkantoor alhier de volgende brie ven ter verzending ontvangen, geadresseerd aan onbekenden Naar AmerikaOsker Erikson, New-York. Naar België Mme Janssen, Antwerpen K. Guedon, idem. Maandag werden alhier door de politie ge arresteerd en gisteren gevankelijk naar Mid delburg overgebracht en ter beschikking gesteld van de justitie, de sergeant van politie, de meesterknecht en een knecht, allen be ambten aan de garnizoensbakkerij, wegens verkeerde toepassing van bet eigendomsrecht. Naar men verneemt, hadden zij zich reeds maanden lang schuldig gemaakt aan het ver- koopen van brood, afkomstig van voornoemde bakkerij, dat door hen aan de burgerij voor 14 cent per brood werd verkocht en bun wekelijks een aardig appeltje voor den dorst opleverde. Door de politie op heeter daad betrapt, wer den zij dientengevolge ingerekend en hunne koopwaar van dien dag, bestaande uit een twintigtal brooden, in beslag genomen. zelden meor dan enkele uren. Gij waart in Oostenrijk. Wat schreef uwe vrouw u over de ziekte van hare zuster. sArabolle zeide mij dat hare zustor slechts enkele dagen ziek was gowoost® begon de graaf, »Zie> daar hebt ge reeds dadelijk een ver schil, zeide Greville snel. Dokter Tisani heeft my duidelyk gezegd dat het uitgeputte lichaam der gravin Arabelle, dio aan verval van krachten leed, onmogelijk het bloedver lies kon te boven komen-c »0, mijn lieveling U kermde de gemartelde graaf, plotseling, toen het vrceselijke denk beeld zich eensklaps bij hem opdrong Ben ik dan zooveel maanden lang gelukkig ge weest, door de gedachte dat ik n als mijn vrouw aan myn hart sloot, terwijl gij onbe- woend in uw koud graf laagt?« O, dat is te wreed te afschuwlijk »Maar Greville* zeide hij plotseling op. In November a. s. zal een vergelijkend on derzoek plaats hebben van adspiranten voor de betrekking van surnumerair bij het vak der posterijen, waartoe twaalf plaatsen ter vervul ling zijn Opengesteld. Men meldt ons uit Amsteidam Op deu 10 Mei e. k. zal ten voordeele van Kinderziekenhuiste Amsterdam, in het pa leis voor Volksvlijt een //festivalPeter Benoit" gehouden worden, onder de leiding van den zoo populaireii en talentvollen directeur, den heer Henri F. Robert Brandts Buijs. In dit concert zullen alleen werken van Pe ter Benoit worden uitgevoerd, eu wel1 Erel- koning ouverture; 2 Artevelde's Geest uit //de Schelde;" 3 Balsceue uit het drama Charlotte Corday; 4 Drie No's uit den Cyclus Liefde in 't leven; 5 Kinder Oratorium //De wereld in" eu last not least 6 De Rubens Cantate (Vlaan- deren's Kunstroem) voor gemengd koor met 700 kinderen en groot orkest, te zameu 1500 executanten. Peter Benoit is een componist van buitenge wone gaven. Zijne werken worden voor de eer ste maal op dezen voet in Nederland uitge - voerd en zullen ook zeker met dezelfde geest drift begroet worden als in zijn vaderland België. Daar dit coucert uitgaat van de vereeniging z/Musis Sacrum" te Amsteidara, ouder directie vau den beer Henri F. Robert Brandts Buijs, kunuen wij onze volkomene sympathie betui gen met haar streven, de werken onzer heden- daagsehe meesters in Nederland algemeene bekendheid te geven. Door de Nederlandscbe stoombootmaat schappij te Feyenoord, zal over 1883 een divi dend van 7 pet. uitgekeerd worden. De beer J. A. R. Kijmmell was in Mei 1883 burgemeester van Havelte en nam als ambte naar van den burgelijken stand kennis van de aangifte van een voorgenomen huwelijk van een jonkman uit H. met een meisje te S. Toen men te bepaaldcr tijd ten raadhuize ver scheen, had de burgemeester echter iets ver zuimd, waardoor de stukken niet in orde wa ren omdat goed te maken, beloofde hij, over acht dagen te S. bij de bruid aan buis te zullen komen trouwen, betgeen geschiedde. Toen uu eenigen tijd later de jonge man te S. zijn eerstgeborene kwam aangeven, bleek springende »gjj hebt gesproken van moord. Gij meent toch niet.« Spaar mij, Vivian, ik weet niet wat ik denken moet! Arabella stierf aan oogeu- schynlijk natuurlijk oorzaken. De hemel moge mij vergeven, als ik verkeerd oordeel, maar die in ijlhoofdighoid gesproken woorden, die van misdaad spraken on Eglantinos gedrag op den dag, toen ik haar het laatst zag. »Gij beoordeelt haar niet vurkeerdli riep de graaf, vol hartstochtelijke woede. Zij is een moordenares 1 Zij hoeft Ara belle vermoord, haar naam en plaats gesto len, want zij is myn vrouw en niet Eglan tine 1 Ik zal baar nooit als mijne yrouw her kennen. Laat haar mij beminnen zooals zij wil, haar liefde zal een kwelling en een vloek voor haar zijn. Ik wil de waarheid van haar lippen hooren. Ik wil de vlek op haar hals zien en zelve het lint afrukken U rijdag door tot

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1