VLISSINGSCHE COURANT. No. 34. Zondag 27 April 1884. 22 ste Jaargang. FlMULiiTQN!. Het ÜQQdlcitige bedrog. BINNENLAND. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE j Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- vn ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland tn Frankrijk 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR. No. 50. VEEARTSENIJKUFDIG STAATSTOEZICHT. De burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis de bij hem ontvangen circulaire van den commissaris des konings in deze provincie, dd. 2 April 1884, A no. 625 (Provinciaal blad no. 29), betreffende de, bij koninklijk besluit van 18 Februari 1884, no. 4, bepaalde toekenning van premiën voor de aanhaling van vee bij verboden invoer, luiden de als volgt ,/AaD de ambtenaren der rijks- en gemeen ste politie, belast met- of bevoegd tot het toe dicht op den verboden invoer van levend vee ,/uit het buitenland, de navolgende premiën utoe te kennen voor het vee door hen gezamen z/lijk of afzonderlijk aangehaald i,lo. voor elk volwassen stuk rundvee f 10, //So. voor elke vaars- 5, //8o. voor elk kalf of schaap - 2, z/met bepaling dat, voor te gelijkertijd aange- z/haalde stuks vee de premie niet meer dan z/f20 zal bedragen." Terwijl bij koninklijk besluit van 21 Maart 1884 no. 2, de bepalingen van eerstgenoemd besluit ook toepasselijk zijn verklaard op alle ambtenaren van 's rijks belastingen. Vlissingen, 25 April 1884. De burgemeester voornoemd, TH. VAN UI JE P1ETERSE, L. B. No. 51. BEKENDMAKING. Kleinhandel in Sterken drank. De burgemeester en wethouders van Vlis singen j maken bekend dat bij hen is ingekomen een verzoek van JOHANNA SCHEIJBELER vrouw van A- DRIAAN EGGEL, wonende te Vlissingen, waarbij vergunniug wordt gevraagd voor den verkoop van Sterkendrank in bet klein in het benedenlokaal van perceel D No. 154, Bree- waterstraat, vroeger bewoond door nu wijlen P. EGGEL en zulks met ingang van 1 Mei 1884. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 26 A^il 1884. De burgemeester en wethouders voor noemd, Th. VAN UI JE PIETERSE, L. B. De secretaris, P. FORBES WELS. 7.) HOOFDSTUK VIII. Da gewichtigste gebeurtenis die thans op banden was, was de voorstelling van degtavin aan hethof.Eonige weken vóór deze plechtigheid plaats had, waren de graaf en de gravin in Londen. Do plechtigheid zelve had plaats op dun 26en November en de graaf had nooit zijn vrouw zoo botoovereud schoon gezien als toen. Haar kleed was van het rijkste witte met goud geborduurd satijn en do sneeuwwitte pluimen op het hoofd waren met een dia manten haak in het goudblonde haar beves tigd. Vlissingen, 26 April. Van 19 tot 25 April zijn alhier uit Queen- boro met de mailbooten aangekomen 689 en daarheen vertrokken 704 passagiers. Gedurende de 2e helft der maand Maart zijn aan het postkantoor alhier, de volgende brie ven ter verzending ontvangen, geadresseerd aan onbekenden J. P. de Groot, Paal; v. d. Leis, Rotterdam; M. Arendsen, idem; A. Kokeel, Stavenisse; Langeveld, West-Souburg; Mietje Moutbaan, J. Hubregtse, (briefkaart.) Verzonden geweest naar Amerika Pauline Young, New-York. Idem naar België Pauliue Pedersen, Antwerpen. Idem naar Koorwegen A. Halversen Klijve, Parsgrund. Dinsdag morgen vroeg wordt alhier van Slieeruess verwacht het Engelschekoninklijke stoomjacht Osborne, aan boord waarvan zich zullen bevinden II. K. H. de prins en prinses van Wales, die alsdan onmiddellijk de reis naar Darmstadt zullen voortzetten, van waar zij met H. M. de koningin van Engeland iu de eerste dagen van Mei a. zullen vertrekken en over Vlissingen naar Engeland terugkeeren. Men leest in het Dgbl. Tot 81 Dec. a. s. mag Vlissingen, als uitzondering, plaats be lasting blijven beffen op gemaal en gedistil leerd. Het gemeentebestuur meent nu, na dien datum, een gedeelte daarvan te kunnen missen, en stelde eenige verminderiugen van de graanbelastingen voor, tegenover verdub beling van den jenever-accijns, terwijl men het tekort (f15000) meende te kunnen vinden door verhooging van hoofd, omslag en van do opcenten op bet personeel. Gedep, staten van Zeeland meenen echter, dat deze vermindering te groot is, en ook de min. van financiën gelooft, dat Vlissingen baar krachten overschat, daar de directe belastingen er reeds zeer hoog zijn en er zeer weinig ver mogende lieden wonen bet scheen den min. daarom raadzaam, een hooger bedrag van gem. bel. toe te staan, en bij wetsontwerp is nu voorgesteld, aan Vlissingen de bevoegdheid te verleenen om tot 31 Dec. 1889 te heffen hoogstens f 1 per 100 kilogr. graan en hoogs- De verrukking van den graaf en hetnauwkeu- rig onderzoek, waaraan hij bare buitengewone schoonheid onderwierp, waarschuwden de gra vin, dat zij voorzichtig moest ziju met haar diamanten halssnoor. »Wat zal hij denken als ik het niet draag? dacht zij, toen zij zich alleen in haar kleed- kamor bevond, vóór hot rijtuig kwam. »0, als ik dat teeken niet had, zou mijn man het geheim nooit kunnen ontdekken.* Zij keek naar haar hals. Het was cene kleine vlek, maar zichtbaar genoeg als zij ontbloot werd, en zondor het fluweelon bandje zou de graaf baar dadelijk ontdokken. »lk kan niet, ik durf het niet te wagon 1* mompelde zij zacht. »Het denkbeeld dat hij de vlek ontdekken zal, maakt mjj ziek vau angst Zij had haar kamenier weggezonden en was daarom alleen. Zij beefde en snakte naar tens f 20 per hectoliter gedistilleerd van 50 pCt. In de eerste kamer gaf liet voorstel-Rutgers tot wijziging van de wet omtrent hetMerwede- kanaal tot langdurig debat aanleiding. De min. van waterstaat ontkende dat bet Merwe- dekanaal op zich zelf onvoldoende is, betoogde dat de regeering de wet moet uitvoeren naar letter en geest. Hij schatte liet eindcijfer der kosten op 15 millioen zonder het millioen dat de aanneming van liet voorstel-Rutgers zal kosten. De beer Van Stirum zou voor bet ont werp stemmen, omdat daardoor eenige ver betering in een slechte wet zal komen. De beer Huydecoper bestreed het voorstel als re actie tegen de wet van 1881. De heer Van Tienhoven verdedigde het voorstel als een noodzakelijke en vvenschelijke verbetering. De kamer heeft bet voorstel-Rutgers aan genomen met 26 tegen 10 stemmen. In de zitting van gisteren werd met eenparig heid van stemmen bet ontwerp regelende bet staatstoezicht op krankzinnigen aangenomen. Het ontwerp, machtigeude tot ontmunting van 2o millioen zilver bij gebleken noodzake lijkheid, werd warm verdedigd door de bb. Muller en De Sitter, als noodig om bet ruil middel op goudwaarde te houden. De beer Van Lijnden, in beginsel eveneens een warm voorstander van het ontwerp, had daartegen onoverkomelijk bezwaar, wegens de wijziging door de tweede kamer aangebracht, die den minister verplicht vooraf een afdeeling van den raad van state te booren. Dat achtte liij in strijd met de grondwet. Hij adviseerde tot verwerping. De heer Schiminelpennick van der Oye be streed het ontwerp als onnoodigen bedenkelijk, daar het op wisselkoersen influenceerde. Omtrent het nieuwe handelstractaat met Fraukrijk verneemt het D. v. A7. nader, dat be halve de meest absolute verzekering van we- derzijdsche behandeling op den voet der meest begunstigde natie, door Frankrijk wederom is bedongen vastlegging der invoerrechten op eenige goederen, en van den wijnaccijns. De lijst dezer goederen stemt in hoofdzaak over een met die in het vorige tractaat. Daartegen over is van de zijde van Frankrijk weder onge veer hetzelfde tarief in het tractaat opgenomen. Het tractaat, dat als een voorloopige over eenkomst is te beschouwen, schijnt voor onbe- paalden tijd gesloten, doch zoo, dat het ten adem. »Ik zal sterven i, ducht zij en suikte. »Deze gestadige zielsangst zal mij doodou 1 En toch wensch ik geen stap terug te treden en hetgeen gedaan is> ongedaan makou. Neen, ik zou hot nogmaals willen doen om hem te krijgen. Ik ben, ja, zijne vrouw, maar hij aaubidb Arabelle in mij. Elke kus is voor haar, elk woord van liefde dat hij tot mij richt is voor haar besterad. O, ellendige, die ik ben 1 Ik heb hem bedrogen en bedrieg hom dagelijks. Wat zou bij mij haten indien bij alles wist!* Zij luisterde. Zij dacht dat zij een stap in den gang hoorde en deukende, dat het de graaf was, ging zij, om haar ontroerd gelaal aan zijn scherp oog te onttrekken, naar een vergulden bloemonstandaard in do kamer, iu welken de schoonste gewassen uit de broei bakken van den graaf prijkten. In zwijgende bewondering staarde Lord allen tijde met een jaar opzegging buiten wer king kan wordengesteld. De beide afzonderlijke overeenkomsten om trent de bescherming van den industriëelen cn letterkundigen eigendom en de bevoegdheid der consulaire ambtenaren, hoewel onafhan kelijk van het handelstractaat, staan er echter in zooverre mede in verband, dat zij zullen iu werking treden tegelijk met de uitwisseling der ratificaties van het verdrag. Treedt dus het tractaat niet in werking, dan blijven die over eenkomsten insgelijks krachteloos en behou den wij onze vrijheid. Overigens ziju die overeenkomsten voor den tijd van 10 jaren gesloten. De eerste zal even wel krachteloos zijn, indien voor verloop van dien termijn de internationale conventie tot bescherming van den industriëelen eigendom in werking treedt. De tweede is slechts eene voorloopige overeenkomst, en de regeeringen hebben zich verbonden onderhandelingen over een definitief tractaat te zullen aanknoopen. Naar de N. R. Ct. verneemt, zal de tweede kamer tegen den 12n Mei worden opgeroepen. In de rijkspostspaarbank is van 11 tot 20 April jl. meer ingelegd dan terugbetaald f 16,896.15. Het totaal der inlagen bedroeg op 20 April jl. f3,133,940,82. Enkele dagen geleden hebben langs de Holl. kust ernstige ongeregeldheden plaats gehad tusschen Engelsche en Hollandsche visschers. Enkele vaartuigen kwamen met averij te Nieuwediep binnen. Op twee der Engelsche smaks bad men de merken L. T. 611 en Y. H. 218 onderscheiden, waarvan bij de bevoegde autoriteit aangifte is gedaan. De drankwet heeft te Leeuwarden, waar men te voren 35S drankwinkels vond, 22 tap perijen en S9 andere drankwinkels doen ver dwijnen. Aan een brief uit Java, geschreven door iemand, die aldaar 23 jaren in verschillende betrekkingen heeft doorgebracht, ontleent de Arnh. Ct. o. a. bet volgende ,/Indië is nu druk bezig met voor Neder- laud verloren te gaan er zal spoedig een tijd komen, dat het met den toestaud zoo ellendig zal zijn, dat men in Nederland geen raad meer zal weten en dan, ten einde raad, een of andere grootheid met volstrekt onbepaalde volmacht naar Indië zal moeten zenden. Vivian op de edele en liefelijke gestalte van zijne vrouw in bofgewaad en eiudolijk was zij genoegzaam van hare ontroering bekomen om hem kalm aan te zien en zelfs to glimlachen over zijne ongeveinsde en vurige bewondering. Onvergelijkelijk schoone Arabelle 1 Hoe verrukkelijk schoon ziet gij er uit 1 Gij hebt er nooit zoo liefelijk uitgezien.* »0, Vivian antwoordde zij, smoekende. »Ik geloof dat gij dat altijd zegt als ik eeu nieuw kleed aan heb 1 Nu, ik heb van daag een hekel aan mijn kleeding 1 Die pluim maakt mij zenuwachtig eu die sleep is veel te lang. Hij is mij in den weg. Zie, gij moet er een halven mijl vau daan blijven, als gij er niet op wilt trappen.* De graaf glimlachte. >Gij moot ook op een eerbiedigen afstand aangebeden worden, liofstel* antwoordde bij, terwijl bij baar echter behoedzaam naderde,

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1