VMSSIVGSCHE COEMNT. No. 33. Donderdag 24 April 1884. 22 stü Jaargang. iinuumi. 1LLITOI Het Noodlottige bedrog. bollen gestvkten en molton Dekens riSHOUDSTER eu de 40 jaar en voorzien. Wasch motto ïïuis- dezer Couraut. st de Buitensluis, 7.10. 8,15. 8.45 11,4.5. Van de Sluis 9 30. 10.—. 10,30 namiddag 1,25 4,4a. 5,35. 0.=. 6,30 aiddag 1,4a. 2,15. 2.45 .6,15.6,45.7.15. 8,— Middelburg vv. II.— nm. 1.—, 7.—, 8.30,10.—. 12.j uu 1,40, 10 7.40, 9,10, 10.45. stdagcii 11,nm. 1.—, 8 30, 10.—. 10, 12.— um. 1.—, 7, 7.40, 9.10,10.45. i een arbeiderstrein, Groote Markt.) 1ENST Vlissingen v.v. 6.31'f. 8.—, 9.30f ,30f. 5 7.-. 8.— 8.T. 9.40.11.—f 4.45f. 6 45.8.05, 9.- s van Middelburg li bsiugeu niet plaats hebben, de vertrekuren met ee .usscbcnstations Abeelo 21 \oorm. 6, aar Vlissingen. afvaart van llissingen vertrekken. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te VlissingeD. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitscbland, Engeland t n Frankrijk f 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR, No. 49. HOOFDELIJKE OMSLAG. Afkondiging van het uitvoerbaar ver- klaarde kohier van den lioofdelijken omslag over 1884. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, maken bekend dat bet kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1884, na door gedeputeerde sta ten van Zeeland bij hun besluit van 18 April 1884 no. 45 te zijn goedgekeurd, op heden in afschrift gedurende den tijd van vijf maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Vlissingen, den 23 April 1884. De burg. en weth. voornoemd, Th. VAN UIJE P1ETERSE, L. B. De secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 23 April. Met ingang van 16 Juni e. k. is aan jhr. mr. A. P. C. Van Karnebeek, op verzoek, eer vol ontslag is verleend als commissaris des konings in deze provincie met dankbetuiging voor de diensten aan den lande bewezen en met ingang van denzelfden datum als zooda- benoemd jhr. mr. W. M. De Brauw. Benoemd tot chef pilote 2e klasse bij het Belgische loodswezen alhier, de heer P. P, Baels, tot dusverre loodsscbipper bij dien dienst en ter vervanging van den beer J. B. Kuiper, die- naar Antwerpen is verplaatst. In deze dagen van aanhoudend droog weder, voorziet de directie der duinwaterleiding al- bier, door bet leveren van zuiver drinkwater tegen matigen prijs, op flinke wijze in eene der eerste behoeften. Van daar dan ook, dat driemalen daags gre tig van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt, om zich aan de pompen bij de voormalige Duinpoort en op den hoek van den Steenen- beer van het noodige duinwater te voorzien. Naar het Dgbl. meldt, zal dr. P. P. C. Hoek uit Leiden dezen zomer aan het zoölogisch hulpstation alhier, met vier studenten de on derzoekingen naar de waterbewoners der Wes- ter-Schelde leiden. 6.) HOOFDSTUK VII. Mocht Hildebrand Grevillo, Eglantine Delo- raine bewonderen, op den dag, toen zij in 't huwelijk trad, hij bewonderde haar nog meer toen zij hem met hare gewone lieftal ligheid den volgenden avond in haar prach tige salon verwelkomde. Zij droeg een japon van rijk paarsch flu weel eu haar schoon hoofdhaar werd bijoen- gehouden door een diamanten pijl. Zooals gewoonlijk, omsloot het fluweoleu lint haar hals. Toen do jonge baronet haar in den vollen glans barer schoonheid zag, moest hij zijn Op den 1 Jan. jL bedroeg de sterkte van deu eersten ban der dienstdoende schutterijen in Zeeland 929 schutters, waarvan 224 vroeger bij liet leger gediend hebben. Van deze 929 schutters behooren er tot de eerste categorie, thans nog ongehuwden, ge huwden en weduwnaars zonder kiuderen, 617. Het totaal der sterkte van de dd. schutterij in gansch Nederland is 87.198, waarvan 25.819 tot de eerste en 11.379 tot de tweede categorie behooren; van de tot den eersten ban belioorende schutters hebben 10,918 vroeger bij het leger gediend. De sterkte der rustende schutterij in Zee land was 4795, eerste categorie 2784 eu tweede 2061. In het ganscbe land is de rustende schutterij 77.108 leden sterk. Zooals reeds is medegedeeld, hopen onze koning en koningin op 20 Mei een bezoek te brengen aan bet Belgische bof. In verband hiermede kan bet volgende wor den medegedeeld In den ochtend van dien dag zullen HH. MM., vertrekkende van Oran- je-Nassauoord, aan het station Oosterbeek op den koninklijken trein gaan, welke de vorste lijke reizigers naar Esschen zal brengen. Aan het station van die grensplaats vinden zij ter hunner beschikking het particuliere salon- spoorwegrijtuig vau Z. M. den koning der Bel gen, waarmede de reis naar Brussel wordt voortgezet en dat tevens deel zal uitma ken van den trein, die de Belgische autoritei ten, door koning Leopold ter begroeting van het vorstelijk echtpaar aangewezen, naar het grensstation bracht. De Belgische souverein hoopt koning Wil lem en gemalin te ontmoeten aan het station Stuyveuberg, alwaar de ontvangst en begroe ting zal plaats hebben en de militaire macht van het Antwerpsche garnizoen te dien einde wordt opgesteld. Onzen koning zal alsdan de gelegenheid worden aangeboden om de eerewaclit te inspec- teeren. Van Stuyvenberg begeleidt koning Leopold zijn gasten rechtstreeks naar Brussel, alwaar HH. MM. eveneens plechtstatig zullen worden ontvangen, en tot 23 Mei denken te verblijven om daarna naar het Loo terug te keerea. De miliciens der infanterie van de lichting van 1883, die niet door het lot zijn aangewe zen als bestemd voor bet blijvend gedeelte,zul neef wel voor een zoor gelukkig man houden. Hij gaf zijne bewondering te kennen op eene wijze, die deu graaf behaagde en streelde, en allen brachten een aangenaam uur onder lach eu scherts door tot aan het etensuur. Gedurende dun maaltijd deed Eglantine haar best om haar gast aangenaam bezig te houden, maar hot was duidelijk! dat die pogingen haar vermoeiden, want Greville merkte op, dat zij langzamerhand minder sprak en bijna niets at en dat, als bij haar aanzag, zij altijd baar blikken op haar echtgenoot vestigde. Geen blik of beweging van hem ontging haar en het kwam Hildebrand voor, dat uit dien klik droefheid, teederheid, ja bijna af grijzen sprak. Dit trof hem zoodanig, dat hij om haar nauwkeurig op te nemen, vergat te eten. Dit beknelde hem en het was hem eene ver len den 80 dezer met groot verlof huiswaarts vertrekken. Bij het afdeelingsondevzoek van de voor dracht tot wijziging van de drankwet in de eerste kamer lieten onderscheidene leden een woord van afkeuring hooren over de houding der regeeriug met betrekking tot dit wetsont werp, ook in zoover zij toegaf aan dbn aan drang van belanghebbenden, die haar sedert 1883 met eene menigte adressen over deze zaak hebben overstelpt. Bij velen deed zoo veel weifeling, als in deze door de regeering betoond, de twijfel rijzen, of deze reg. voor de drankwet wel veel sympathie heeft. Een aan tal leden was dan ook van gevoelen, dat de aanneming van een op die wijze tot stand ge komen wetsontwerp, rakende een zoo belang rijke matérie, het prestige der eerste kamer niet zou verhoogen. Wat de zaak zelve betreft, vele ledenzagen in dit ontwerp eene verzwakkingderdrankwet, waartoe zij niet wenschten mede te werken. Het jaar uitstel stelt alles op losse schroe ven, eu breugt eene onbillijkheid mede tegen over ben, die op de ontheffing van het gecom bineerde bedrijf met lo. Mei aanstaande hadden gerekend en deswege reeds voorbe reidende maatregelen hadden genomen. Andere leden waren bereid dit ontwerp aan te nemen in het vaste vertrouwen evenwel, dat het uitstel voor eens verleend, in geen geval door een nader uitstel zou worden gevolgd. Volgens een derde groep leden is de drank wet zeker met de beste bedoelingen tot staud gebracht, maar is wellicht nimmer eene wet in het Staatsblad geplaatst, z66 fraai in theo rie, doch tevens zoo weinig rekeninghoudende met de behoeften der practijk. Met nadruk werd verlangd, dat, mocht dit ontwerp worden aangenomen, de reg. zich zoodra mogelijk bezighoude met de samen stelling van een definitief ontwerp. De directeur der rijks-postspaarbank is voornemens, binnen kort Zeeland te bezoeken ten einde met de invloedrijkste personen in elke gemeente middelen te beramen om het sparen te bevorderen en tot meer deelneming aan genoemde instelling op te wekken. Reeds zijn bij circulaire de ambtenaren der posterij en aangeschreven, eenige personen, die geacht kunnen worden den meesten invloed in hun gemeente te hebben, op te geven. D lichting toen Eglantine van tafel opstond om voor don wijn te zorgen. Lord Vivian, die do bewonderende blikken van zijn neef met vorrukking en trots had opgemerkt en verlangde zijn gevoelen over haar te hooren, wel wetende, wat hij zoggen zou, zeide, torwijl bij de karaf naar Greville schoof om ze met wijn te vullen:Wel, Hild, wat zeg je van raiju vrouw >Ik zeg dat je een drommels gelukkige kerel zijt. Zij is zeer schoon.* »Dat is zij*, zeide de graaf gestreeld, »je hebt haar immers vroeger nooit gezien?* Slechts eens en nog wel van verre*, ant woordde Grévillo afgetrokken. »Zoo, wanneer was dat?* vroeg de graaf eenigszins verbaasd. >WeI, ik was niet aan haar voorgesteld, zeido Sir Hildebrand, lachende.Herinnert gij u niet uon partijtje dat twee jaar geleden in Den minister van marine, de heer F. L. Geerling, is op verzoek eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de gewichtige diensten den koning en den lande bewezen. Bij kon. besluit is in diens plaats benoemd, de heer W. F. van Erp Taalman Kip, die Za terdag in handen des konings den eed aflegde, en Maandag het beheer over zijn departement aanvaardde. Naar aanleiding van het herhaaldelijk voor komen, dat personen een diefstal plegen om in de gevangenis te komen, is van verschillende zijden aangedrongen op het verzwaren van het verblijf in de gevangenis. De minister van ju stitie heeft daartoe dan ook reeds een practisch middel voorgesteld. Wordt zijn ontwerp op de tucht in de gevangenissen tot wet verheven, dan zal daar niet alleen de arbeid zeer ver zwaard worden, maar zal ook gedurende de twee eerste dagen het gevangenis-menu alleen uit water en brood bestaan. Zoodra de invoe ring van dezen maatregel onder de landloopers bekend is geworden, durven wij er ons iets goeds van beloven. Nader verneemt men, dat het met Frankrijk gesloten handelstractaat tien artikelen bevat, en dat het laatste artikel den duur van het tractaat stelt op een jaar, telkens met een jaar te Verlengen, als het niet is opgezegd. Tegelijk met dit tractaat zijn tusschen de Nederlaudsche en Fransche regeering verkla ringen gewisseld omtrent de overeenstemming, tusschen Nederland en Frankrijk betreffende de consulaire rechtspraak, kunsteigendom en fabriekmerken verkregen. Deze verklaringen treden in van den dag der ratificatie van het handelstractaat af, en worden voor den tijd van tien jaar aangegaan. Met de werkzaamheden aan het etablisse ment Feijeuoord is 't tegenwoordig druk. In de laatste weken is weder een aantal werklie den aangenomen. Volgens de Locomotief zou de Indische re geering plan hebben om een tweede Tenom-ex peditie op touw te zetten. Aan den legerkom- mandant is het verzoek gericht een bataljon van Java gereed te houden, waarvoor het vijfde bataljon te Samarang is aangewezen. Wij herinneren, dat de gelegenheid om de don tuin van de Rosolands gegeven werd Uw echtgenoote vereerde het feest mot hare tegenwoordigheid en ik kon slechts een blik van verre op haar werpen.* De graaf glimlachte. sDat was mijuo vrouw niet, Grevillo,* zeido hij, >het wns hare tweelingzuster, Eglautiue, die gij gezien hebt.* Greville sproug op. Is het mogelijk zeide hij in de hoogste verbazing, »Noen, Vivian, ge zijt mis.* >In het geheel niet, ik herinner mij nog goed wat er toen plaats had*, antwoordde de giaaf. »Arabello was toen niet te hnis en ik logeerde toon op dezelfde plaats waar zij was bij Lady Weldon. Zij was gewoon mg de brieven van Eglantine voor te lezen en in een or van schreef de arme meid dat zij moest lachen omdat zij op hot feest, waar van gij spreekt, voor de gravin Arabolle

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1