VLISSINGSCHE COUR AN No. 25. Donderdag 27 Maart 1884. 22 ste Jaargang. GliMËËNTfcBESTUljll, LLiT te jm te BlHRKLAND. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. B m s i 3a t. Zijdie zich met het volgende kwartaal, aanvangende 1° April a. s. op de VLISSINGSCHE COURANT abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRA TIS. No 36. BEKENDMAKING. Do burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter kennis, dat zij, die eventueel bezwaren mochten hebben tegen den on- derhandschen afstand -in koop van de terrei nen gemerkt E en F aan den Nieuwen weg alhier, voor bouwgrond, daarvan ter secretarie der gemeente schriftelijk of mondeling kunnen doen blijken, voor of op Vrijdag 28 Maart e.k. des voormiddags 12 uren. Vlissingen 26 Maart 1884. De burgemeester en wethouders voor- noemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. No. 37. PATENTEN. A fkand'g'ng van het kohier wegens het pa tentrecht over het 3e kwartaal 1883/84. De burgemeester van Vlissingen maakt be kend dat bij hem is ontvangen en op heden aan den rijks-ontvanger gezonden, het executoir verklaarde kohier wegens het patentrecht over het 8e kwartaal IS88/8.t. de daarop voorkomende belastingschuldi gen worden uitgenoodigd, om hunne aansla gen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook om vervolging te voorkomen en herinnert dat de bezwaarschriften binnen drie maan den na beden behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 25 Maart 1884. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. No. 38. AANBESTEDING VAN REMONTPAARDEN. De burgemeester van Vlissingen gezien de circulaire van den heer com mis- 13) HOOFDSTUK VII- Ik had den armen jongen beloofd met het zelfde schip mede te gaan. Toen ik door de straten van de zeehaven ronddwaalde, zag ik twee schelmen, een naar zijn uiterlijk te oordee- lon vreemdeling, aanvallen- Natuurlijk koos ik de partij voor don zwakste, en rukte een dolk uit de hand van den schurk, toen bij op het punt stond den vreemdeling het hart te door boren. En nu jaagden wij met ons beiden de schurken op do vlucht en brachten toen den heer - want dat was hij werkelijk naar zijn hotel. De tijd verliep spoedig onder het spre ken. Hij droug er op aan om mij aan boord een bezoek to brengen, maar toen wjj op de kade saris des kouings -m Zeeland, dd. 21 Maart 1884 A no- 545 3e afdeeling (provinciaal blad no. 37), maakt bekend dat op 26 Maart aanstaande, in het open baar zal worden aanbesteed de levering van 136 remoutpaarden, en wel voor het le regiment veld artillerie te Utrecht 81, 2e regiment veld artillerie te 's Gravenhage 49, 3e regiment veld artillerie te Breda 50, korps rijdende artillerie te Arn hem 20. De voorwaarden liggen ter provinciale grif fie van Zeeland ter lezing. Vlissingen, 25 Maart 1884: De burgemeester voornoemd, A. SMIT. Vlissingen, 26 Maart. Uit het verslag door de Vlissingsche spaar bank, ingezonden aan het dep. der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen, ontleenen wij de volgende opgaven 1882. 1883. Het gez. bedr. der inlagen is geweest f7 9 2 7 5,685 f60257,925 Bijgeschr. rente einde des jaars.- 4570,95 - 4704,88s f 83846,63s f 64962,81 Het gez. bedr. der uitbetalingen.- 75502,92 - 56382,26 Vermeerderd.... f 8343,716 f 8580,55 Aandeelhebb. ver schuld, einde jaars - 146282,14 - 154812,69s Waarde bezitt. op 31 Dec- 148872,82s -155692,73s Uitbetaalde rente in loop des jaars - 562,53 - 384,50s Reservefonds.- 15135,16 - 19954,03s Het getal deelh. was f 816,f 862, Het getal inlagen - 2017,- 1912, Teruggehaalde posten- 561,— - 562, Als nieuwe deelhebb. traden toe- 181,- 171, Deelhebb., die hunne rekening gesl. hebben- 147,- 125, Naar men verneemt wordt Zaterdag a. s. alhier per mailboot van Queenboro verwacht een gezelschap blinde muziekanten, élevcs van The Royal Normalcollege for the Blind, te Londen. Dit gezelschap, uit ongeveer 7 Oper- k wam en, was het schip weggozeild. Dat speet mij geweldig, maar de man, wiens leven ik gered had graaf Bothmar, een Oostenrijker - gaf openlijk zijne vreugde daarover te keunen. »HLj was een man, zoowut dertig jaar ouder dau ik, die voor ziju vermaak reisde, maar reeds naar zijn vaderland verlangde. »Keor," zeide hij »met mij naar Oostenrijk terug en daar gij mij gezegd hebt dat gij hier zijt gekomen om uw fortuin te zoeken, zal ik voor dat fortuin zorgen. Ik beu betrekkelijk rijk - een alleonloopend persoon zonder bloedver wanten. Word mijn aangenomen zoon en ik sta u borg,dat hot u nooit berouwen zal Oosten rijk tot uw woonplaats te hebben gekozen." »Ondertusschen had ik, Coralie, genoeg ge zien om te weten, dat ik ongeschikt was voor hot leven in de koloniën en na een dag overwe- gings nam ik den voorslag van graaf Bothmar aan. Ik was alleen en zonder vrienden en m Abonnementen voor België, Duitscblaml,Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. sonen bestaande, begeeft zich, op verlangen :3cr Duitsche kroonprinses, naar Berlijn, waar het gedurende een lötal dagen concerten zal geven. Behalve Berlijn zullen ook Halle, Leipzig en Dresden worden bezocht. De di rectie der concerten is opgedragen aan profes sor Klindworth, terwijl dr. Campbell, direc teur van genoemd instituut, het gezelschap mede zal begeleiden. Benoemd bij het Belgisch loodswezen te Antwerpen tot chef pilote le kl. de heer F. van Gulick aldaar en tot chef pilote 2e kl. de beer J. B. Kuiper, tot dusverre chef pilote bij het Belgisch loodswezen alhier. Blijkens achterstaanden advertentie, zal aanstaanden Zaterdagavond alhier de gelegen heid worden aangebodan tot het bijwonen van eene niet alledaagsche tooneel voorstelling, te geven door den algemeen bekenden en gevior- den directeur-acteur van den Rotterdamschen schouwburg, den heer Willem van Zujlen. Heeft de heer Van Zuylen met de opvoering van zijne eerste pennevrucht't Is maar een smid, tooneelspel in 4 bedrijven op verschil lende plaatsen van ons vaderland reeds alge- meenen bijval mogen ondervinden, ook hier ervare hij, dat het kunstminnend publiek zijne verdiensten zal weten op prijs te stellen. F-en druk bezoek valle hem daarom cp Za terdag avond ten deel en strekke dit tot aan moediging om meermalen hier met wat dege lijks tot genoegen van velen op te treden. Het zoontje vau den metselaar W. viel gis teren, in tegenwoordigheid van zijn vader bij de werkzaamheden van het in aanbouw zijnde stoomschip //Wolf" in het ruim tot op den bodem van het schip, zoodat men aanvan kelijk voor een ernstig ongeluk vreesde. Later mocht echter blijken dat niettegenstaande den aanzienlijken val, de jongen zich weinig had De heer mr. J. E. Banck komt in ,/de Ned. Spectator" op tegen het kou. besluit, waarbij dat van den gemeenteraad van Veere tot ver koop van den bekenden beker werd vernietigd, op grond dat het algemeen belang dien ver koop verbiedt. De schrijver betoogt dat het al gemeen belang bezwaarlijk kan eischen, dat de beker te Veere bewaard blijve. Is de regeering zoo doordrongen van de historische waarde van dit voorwerp, het ware dan veeleer plicht, het voor een rijksmuseum aan te koopen, waar bart haakte naar sympathie. In 't kort, ik ging met rnjja nieuwen vriend terug naar Hamburg en van daar naar zijne goederen in Oostenrijk. Nooit hob eon standvastigor, trouwer vriend gekond dan Adelhelm, graaf Bothmar. Hij bad zijn land in zijn jeugd gediend en stond in booge aebting bij den keizer, die don titel van graaf aan den aangenomon zoon scbonk. Natuurlijk heb ik vernomen dat bet schip, waarop Philip Hasoldon zich bevond, vergaan is. Zes maanden geledon stierf hij, die meer dan eon vader voor mij was- Zijn fortuia had geleden door onvoor zichtige speculatiën, maar hij liet mij alleen Da, wat er van overbloef en zijn Oosteorijksch kas teel - meer dan genoeg, Coralie, om mij tot oen onafhankelijk man te maken. Graaf Bothmar hoeft nooit mijn geheim gekend on dikwijls mij aangespoord om te trouwen, verklarende dat zulk een gebeurtenis ziju eigen geluk zou ver- Ik zon zeer gelukkig hebben kunnen het beter aan zijn bestemming tot veredeling van den kunstzin zou kunuen beantwoorden. Daar nu de beide gebeurtenissen, die op den beker zijn afgebeeld, buiten het eigenlijk ter rein der Nederlandsche geschiedenis liggen, is de historische waarde minstens twijfelachtig en wat de kunstwaarde betreft, onze gemeente musea hebben waarlijk geen gebrek aan fraaie en zeldzame exemplaren van deze //zichtbare teekenen van onze voorouders wakkerheid en bedrijvigheid op het slagveld van Bacchus". Niets schijnt dus meent mr. B. den exceptioneeleu maatregel te rechtvaardigen, en ter verdere voorkoming van meer dergelij ke willekeurige handelingen ware een wettelij ke regeling van dit onderwerp z. i. noodzalijk. w Kruiningen, 23 Maart. Wordt verplaatst met ingang van 1 Mei a. s. de heer N. Ram— melo, thans commies 3e klasse alhier, naar Hellevoetsluis. Omtrent den diefstal op het postkantoor te Breda, wordt het volgende gemeld Spoediger dan men dacht, zijn de daders van den diefstal ontdekt en tot bekentenis gebracht. Zij zijn J. H. Moors, brievenbe steller, W. J. Ballinlijn, opzichter in de siga renfabriek van deu heer Meeuwisen, en Z. A. van Hal, kleermakersknecht. Vrijdagavond ondergingen alle drie (B. was al in hechtenis) een langdurig verhoorzij kwamen toen tot bekentenis en werden te 9V9 uur naar het huis van arrest overgebracht. De effecten hebben zij verbrand, doch f 20,000 aan bank biljetten zijn terecht gekomen, achter een behangsel in een huis van een broeder van Van Hal, een zeer fatsoenlijk burger, bij wien hij als kleermaker werkte, en in wiens huis hij den schat stil had verborgen,nadat die uit de eené naar de andere hand van het drietal was overgegaan. Dit alles werd thans beleden, alsook dat Moors een valschen sleutel had laten maken, die toegang tot het postkantoor verschafte. De dieven behooren tot een dub, bekend onder den naam van //bloedraad", welke hare nachtelijke bijeenkomsten hield in eene herberg op de Havermarkt, en waar geregeld drinkgelagen plaats vonden. In ver band met dezen diefstal, moet men iu hen nu ook de daders hebben gevonden van den dief stal die verleden zomer gepleegd werd ten huize van den heer V., in de Willemstraat aldaar, terwijl deze met zijne vrouw op reis ziju, indien mij geeu wroegingen ouverzadelijke dorst naar liefde gekweld had- Ik ben nooit, zelfs Diet in gedachte, ontrouw aan u geweest, Coralie. Ik besloot naar Engeland te gaan en daar te vernemen, wat er von u geworden w is en ware hetmogelijk voor de groote fout mijns levens boete te doen. Vrouw, zult gij mg nim mer vergeveu Doo afstaud van uws ooms rijkdom; ik bezit genoeg om u golukkig te ma ken- Kom met mij modo naar een schooner land en laat ouze toekomst oen tijdperk ziju van ongestoord geluk. Wij zijn nog joug- Gevoelt gij u niet aangetrokken door jeugd, rijkdom Mijn leven zal eene lange boete ziju." Ik hoorde die laatste woorden- Ik had met aandacht naar zijn verhaal geluisterd tot ik ten laatste, gevoelde, dal ik terwijl hij vour mij nederknielde, bewusteloos werd. Vele dagen verliepen voordat ik weder tot

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1