VLISSINGSCHE COIIMN No. 24. Zondag 23 Maart 1884. Bericht., O O ste Jaargang. BUREAU: Hoek Korte Walstraat- Groenenwoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitscbland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. Zijdie zich met het volgende kwartaal, aanvangende 1» April a. s. op de VLÏSSINGSCHE COURANT abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRA TIS. Aan 't bureau van politie is als gevonden gedeponeerd een ZUIVEREN BRIE. GEMEENTEBESTU li 15. No. 34. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlis- singen maken bekend dat bij lien is ingekomen een verzoek van den heer A. L. TIMMER MANS alhier, om grond in koop aan den Nieuwen weg, westelijk naast bet aldaar te bouwen woonhuis door den heer SMITS, ter breedte van 8 M. en ter diepte van 20 M. Zij,die eventueel bezwaren tegen dien afstand in koop mochten hebben,worden uitgenoodigd, daarvan ter gemeente secretarie, schriftelijk of mondeling te doen blijken vóór ofopWoens- dag 26 Maart e. k. voormiddags 12 uur. Vlissingen 22 Maart 1884. De burgemeester en wethouders voor noemd. A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. No .35. VERPACHTING VISCHRECHT. De burgemeester en wethouders vau Vlis singen, daartoe door den gemeenteraad ge machtigd, zullen op Vrijdag 28 Maart e. k. des vóórmiddags elf uur, iu het openbaar, aan den meest biedende verpachten het vischrecht gedurende 3 jaar in de kleine- of binnen vest alhier, van af de voorma lige Duinpoort tot aan den Koningsweg. Om nadere inlichtingen vervoege men zich ter gemeente secretarie. Vlissingen 22 Maart 1884. De burgemeester en wethouders voor noemd. A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. LUIT® li te joni ooi te tronen. 12) HOOFDSTUK VII. Opwaarts ziende, viel mijn blik op bet ge laat van mijn secretaris. De toornige rimpel, die zich op zijn voorhoofd vormde en do purperroode klem*, die door de bronzenkleur van zijn gelaat hoenbrak, waren als zoovole konteekenen van eon onweder, dat daar woed de. Ik schrikte werkelijk. Lord Lindfall sprong op en zoide, op zijn horloge ziende, haastig. Drommels, bet is over drieën ik zal te laat komen, het is alles je Schuld, Coralie" hierbij gebruik makende van mijn voorhaam, eene vrijheid, die hij, in het voorbijgaand gezegd, zich dikwijls veroorloof de- Toen vatte hü mijn hand en voor ik het GEMEENTERAAD. ZITTING op Vrijdag 21 Maart. Voorzitter de heer A. Smit, burgemeester. Afwezig de heer Koppejau, met kennisge ving. De notulen der vorige zitting worden gelezeu en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een boekgeschenk vau deu heerA. Vorsterman van Oije, dat wordt overgelegd en onder dank betuiging wordt aanvaard. Evenzoo een photographie vaneen droogkok welk eeu en ander, na ter lezing en inzage lig ging in het museum, iu het archief zal worden gedeponeerd. Tevens dat door ged. staten de goedkeuring is verleend op de gemeenterekeuingover 1882. Wordt overgelegd het jaarverslag van den gemeente-archivaris over 1883. .De archivaris dr. Jobs. Dyserinck herinnert daarbij, dat bij de ontgra ving ten dienste van de waterleiding aan de Duinpoort, de fonda menten van de oude Middelburgsche poort voor den dag zijn gekomen. In die poort be vond zich een steen met een Latijnsch op schrift in het Hollandsch vertaald aldus lui dende „De Raad en het volk van V hebben deze poort, die het eerst Nederlandsche poorten voor de slav sloten en voor de vrijheidgeopendwer in het jaar 1669 vernieuwd onder he meesterschap van Appolonius Ingelse en Johannes Cardon." Ter herinnering van dat feit aan het nage slacht stelt de archivaris voor om ter plaatse, waar de toren der waterleiding zich bevindt, een metalen plaat te laten aanbrengen met het opschrift: ,/Hier stond in 1572 de Mid- delburgsche poort die terwijl de Waalsche bezetting werd uitgedreven gesloten werd voor de slavernij en geopend voor de vrijheid." Vervolgens wordt overgelegd het verslag van de commissie van toezicht op het middel baar onderwijs. Wordt besloten beide verslagen in het ge meenteverslag op te nemen. Wijdens de I80e rekening van de commis sie der Zeemans- en Visschersbeurs, sluitende iu ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 64332,39 en met een batig saldo van f 3695,43s. Komt ter tafel het voorstel tot onderhand- beletten kon, kustte fcij ze en liep, gevolgd door mejuffrouw Dorsett, weg, zoo snel zijne been en bet toelieten. Tegelijk werd oen stovige hand met zulk een kracht op de tafel geslagen dat koppen, schotels en glazen door don schok dreigden te breken. Dit dued Herr Bothmar, die zich over de tafel heen boog ou uitriep Ik heb veel zwij gend verdragen, maar dit kan ik niet langor verdragen 1 Als gij, mevrouw, denkt, dat gij vrij zijt u onder mijne oogen te gedragen zooals gij wilt, vergist gij u- Gij zijt niet vrij, maar de mijne en ik zal mijne rechten voor de gansche woreld handhaven." Bij deze heftige redevoering werd ik bleek en beefde ik. Het was maar al te goed te zien, dat die man een krankzinnige en plotseling door een aanval van waanzin aangegrepen was. Ik dacht er ernstig over, wat mij te doen stond, toen bij zijn armen uitstak, zijn gelaat zich vor- sehen verhuur van gemeentegrond aan de directie van deu stoomtramweg. Naar aanleiding vau de daarover gevoerde discussiën, in verband met het advies der fi- m.ncieele commissie, stelt de voorzitter voor in het voorstel van burg. en weth. nog op te nemen een art. waarin het recht tot wederop zegging wederzijds zal worden iugelascht. Met 12 tegen 2 stemmen wordt hiertoe be sloten. Tegen stemden de heeren Kalbfieisch en van Uije Pieterse. Hierop woidt het geheele voorstel in om vraag gebracht en aangenomen met 13 tegen 1 stem. Tegen stemde de heer Kalbfieisch. Aan den heer C. Maters wordt opdiens ver zoek tot overname in koop van de gemeente van een stuk grond, breed 4.5 M. bij 20 M. diepte, gelegen aan den Nieuwen weg, Ooste lijk naast de nieuw gebouwde huizen door den heer van Riet, gunstig beschikt en gevraagde grond tegeD f2,50 per M3 van adressant voor hst bouwen vau een woonhuis afgestaan, onder bepaling, dat de kooper de verplichting op zich neme, om boven en behalve de koopsom aan de gemeente te betalen eene som van f81 voor het door haar te leggen trottoir. Aan denzelfden een gelijk stuk grond op dezelfde voorwaarden als bovenvermeld ..v... yi.yo van i o,per M' met be paling, dat door en ten koste van de gemeente het benoodigde trottoir voor het te bouwen woonhuis zal worden aangelegd en o.m. dat de aan hem in koop afgestane grond binnen een jaar na het verkrijgen van den eigendom daarvan, zal moeten worden bebouwd. Mede wordt zonder hoofd, stemmen aan den heer W. Klomp in koop afgestaan een stuk gemeentegrond groot 24 M2 gelegen voor zijn huis tegen den prijs van f 10 per M3. Idem aan den heer P. Monjó een stuk grond, gelegen aan de Schardijnkade ter breedte van 6,50 M. en ter diepte van 3 M. tegen den prijs van f 2.per M. Idem aan ieder der heeren J. Harder en J. P. van Santen, als daartoe gemachtigden een stuk grond op het zoogenaamde Paradeplein, respectievelijk ter grootte van 20,75 en 21,75 M2 h f 1 de M3. Idem aan den heer J. de Heer een stuk grond aan den Nieuwen weg ter breedte van helderde en hij zeide Coralie, ik verdien al de kwellingen, die gij mij oplegt, maar ook het ge duld heeft zijne grenzen. Ik heb den heer Hasol- don gezegd, dat ik veel doorstaan kon, maar ik ben geen stoïcijn- Liofate, allerliefste, kent gij mij niet den barbaar - den hartstochtelijken dwaas, die u op zulk eene laaghartige wijze met uwe jeugd en schoonheid verliet, maar die in al deze lange jaren u slechts bemind heeft Kent gij mij niet Bon ik, vrouw, zoo veranderd Het was dus geen ingebeelde gelijkenis. Maar hoe - had de zee hare dooden opgegeven Toen wierp ik mij iu een opwelling van be- toovering, twijfel, verrassing en eindelijke over tuiging en onder het slaken van een kreet, luid genoeg om hot huishouden wakker te schrikken, (gelukkig waren zij op dat oogenblik druk be zig) terwijl ik zenuwachtig snikkende, trachtte te spreken, aan de voeten des sprekers om op geheven en geprangd te worden aan het hevig 5,80 M. en ter diepte vau 20 M. gelegen Oostelijk naast de uieuw gebouwde huizen v;m den heer van Riet ad f 2,50 per M-. Wordt goedgekeurd de rekening van den Koudekerksehen straatweg over Lsy3 sluiten de in ontvang op f 1306,695, in uitgaaf up f 900,08»,alzoo met een goed slot, van f 406.6 I Idem de beguooting vau denzelfden weg voor 1884, in ontvang en uitgaaf sluitende met een bedrag vau f 1384,51. Op voorstel van deu voorzitter worden burg. en weth. gemachtigd tot het beschikken over den post van onvoorziene uitgaven ten bedrage van f 48,18 te betalen aan inr. W. A. van Hoek te Middelburg voor gegeven rechtskun dige adviezen. Wordt besloten tot liet- machtigen van de commissie van de Zeemans- en Visschersbeurs vau het beleggen van 10 ii 11000 gulden in le hypotheek op landerijen tegen een intrest van 4'/s pet. in het jaar, zijnde rui in ]/o pet. meer dau den tegeruvoordigeu effectankoers. Ten slotte wordt besloten tot publieke ver pachting van het vischrecht in de kleiueof binnenvest voor den tijd van 3 jaren met recht van opzegging door de gemeente. Niets meer te behandeleu zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de voorzitter de zitting. BI Pi Nli Si LM 1), Vlissiiigen, 22 Maart. Van 15 tot 21 Maart ziju alhier uit Queenboro met de mailbooteu aangekomen 451 en daar heen vertrokken 503 passagiers. De jongen P. Macquelin heeft thans van do Nederlandsche vereeniging „de Stcurs," zijne kunsthand ontvangen en hebben wij aan het bureau van ons blad dit kunstwerk iu oogen - schouw mogen nemen. Met bewondering za gen wij voor de eerste maal het fijne en na tuurlijke werk van den handwerksman-kunst e naar, die eene houteu baud in zoo ongedwon gen houding heeft vervaardigd, dat het moeie- lijk valt, om bij gewoue aanschouwing inliet dagelijksch leven, op te merken, dat de bezit ter vau zijne hand tot boven de pols is beroofd. De houding der vuist en vingers is buitenge woon natuurlijk en zelfs de nagels dor vingers onnavolgbaar juist, terwijl de duim beweeg baar is en naar verlangen kan wordeu open kloppende hart van Robert Beaufort. Wij keken elkander in de oogen, alsof ieder onzer geloofdo dat de ander eene schaduw was, die spoedig weder zou verdwijueu. Robert was de eerste, die weder tot zich zelve kwam. Hij Dam mij weder iu zijne armendeed mij in eeu gomakkelijken leuningstoel nederzitten en sloot de deur. Toen knielde bij voor mij neder. Ik schoof zijn haar dat zoo onverklaarbaar donker was van zijn voorhoofd weg en staarde hem zwijgend, maar droevig aan- »Haat gij mij niet» vrouw zeide bij einde lijk. Ik verdien dat. Ik zou wel eens willen we ten wat ik was - een gok of een ellendeling >Ik dacht" antwoordde ik »dat toon ik mij verlaten vond, ik u baatte. O, Robert ik had inderdaad grove gebreken; maar verdienden ilio zulk eene straf?-" »Neen, nooit, hot was mijn hatelijk ka.

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1