VLISSIMSCHE COURANT. No. 23. Donderdag 20 Maart 1884. 22 .laargang. GBÜlTBÏiSTÜU II. LLBT Ie te johe om te trouwen. BINNEN UP. ste B U It E A.U: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Eranco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte-, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE i Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. g e i k i Zijdie zich met het volgende kwartaal, aanvangende 1° April a. s. op de VLISSINGSCHE COURANT ahonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRA TIS. Verhuur Badhuis Vlis singen. De burgemeester en wethouders van Vlis- singen, daartoe door den gemeenteraad ge machtigd, zullen tot 28 Maarte.k.inwachten, inschrijvingsbiljetten van gegadigden tot het in huur bekomen van het badhuis, de bad plaats, de badkoetsen, de stalling, grasetting van den daarbij behoorenden zeedijk, onder bijvoeging van voorstellen en voorwaarden de exploitatie betreffende. Om nadere inlichtingen vervoege men zich ter gemeente-secretarie. Vlissingen, 12 Maart 1884. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. No. 33. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend dat is ingekomen een verzoek van den heer J. de Heer alhier, om grond in koop aan den Nieuwen weg ter breedte van 5.80 M. en ter diepte van 20 M. tot het bouwen van een woonhuis. Zij, die eventueel bezwaren tegen dien af stand in koop mochten hebben, worden uitge- noodigd, daarvan ter gemeente-secretarie, schriftelijk of mondeling te doen blijken, voér of op Vrijdag 21 Maart e. k. voor des middags 12 uur. Vlissingen, 19 Maart 1884. Da burgemeester eu wethouders voorn. A. SMIT. Ép De secretaris, t P. FORBES WELS. 11) HOOFDSTUK VII. »Wij hebben allen onze beproevingen." »Laat ons er niet over spreken. Gij hebt klaarblijkelijk niet veel geleden." »Ik niet veel geledon 1" riep ik uit met hooge kleur en vlammende blikken. Er be> staat, Herr Bothmau, een verdriet, dat te heilig is om er van te spreken." Hij zweeg onder deze berisping en zette zijn gesprek over zaken met my voort. Aan mijn tafel ontmoette Herr Bothman dikwijls een gast, tusschen welke twee een onverwinnolijke afkeer scheen te bestaan. Deze persoon was do jonge graaf van Liud- fall, welke pas dien titel had verkregen door Vlissingen, 19 Maart. Van het heerlijke lenteweder, dat de maand Maart tot dusverre opleverde, wordt hier op merkbare wijze, wat het bouwen en opknappen van huizen als anderszins betreft, flink gepro fiteerd. Zoo werd o. a. dezer dagen bet gebouw aan den Westelijk, waarin de Nederlandsche lood- senwachten benevens de loodsen-societeit zul len gevestigd worden, onder de kap gebracht. Dit gebouw aan bet begin van den gepro - jectcerden zeeboulevard geplaatst, belooft we gens zijn uiterlijk voorkomen en doelmatige inrichting, niet weinig te zullen bijdragen tot verfraaiing van dat gedeelte der stad, dat ten allen tijde, menigeen derwaarts lokte, om de Noordzee zoowel in hare kalmte als bij storm weder in oogenscbouw te nemen. Dat bet bezoeken van den Westdijk er niet op verminderen zal, wanneer eenmaal de zee boulevard zal zijn aangelegd en het publiek langs dezen weg zich naar het badhuis zal kunnen begeven, zal wel geen betoogbekoeven. Ook de werkzaamheden buiten de voorma lige Duinpoort, bestaande in het verder ont graven van grond voor den aldaar aan te leggen spuiboezem, bet droogleggen der buitenvest, de opruiming van een gedeelte vestingwal met den aankleve van dien enz., konden onophou delijk eu met goed gevolg worden doorgezet. Voegen wij bierbij, om thans niet meer te noemen, het geheel ander aanzien dat het voormalig Paradeplein, door de goede zorgen van het gemeentebestuur, door den aanleg van plantsoen en bet daar ter plaatse planten van nieuwe boomen verkregen beeft, dan duchten wij geen tegenspraak, als wij beweren, dat Vlissingen in den laatsten tijd eene belang rijke eu gunstige verandering beeft ondergaan en het een en ander noodzakelijk ten bate harer ingezetenen moet Van Rotte id; :a kwam gisteren alhier aan de werf der kon raaatsch. //de Schelde," bin nendoor gesleept bet nieuw gebouwde stoom schip Erasmus, kn einde de machine en ketel in te nemen, die op rle genoemde fabriek zijn vervaardigd geworden. Genoemd schip, an ijzer gebouwd, komt van de werf van den beer H. J. Bonn te Cbar- lois, wordt ge - .4 door kapitein J. H. Meijer en zal in de vaart komen ouder de directie der verschillende acl tereenvolgeudo sterfgevallen in de familie zijns ooms. Als Charley Verinder was hij een getrouw bezoeker van mijn oom, die gaarne jonge menschen bij zich had eu dezen knaap ver troetelde. Ongelukkig kreeg Charley het in 't hoofd zich te verbeelden, dat hij verliefd op mij was, op mij, die eeuige jaren ouder was dan hij. Deze genegenheid onderdrukte ik dadelijk bij de geboorte, maar hij bleef ons buis bezoeken gelijk een tarn veulen en bleef dit doen ook na den dood myns ooms en nadat hij aanzien en rfjlcdom verworven had. Mejuffrouw Dorset en ik maakten van zijn diensteu gebruik als wij eeu geleider noodig haddoD naar plaatsen van vermaak. Lord Lindfall nam deze eere betrekking waar als iets, dat van zelve sprak, ofschoon hij nu en dau eene soort van toeder- heid in zijn gedragingen jegens mij aan den leederij Bonke Visser te Rotterdam. De bestemming is als general-trader dienst te doen, en zal de eerste reis naar Afrika worden gedaan, naar de Congo-rivier. Het schip is 240 Eng. voet lang en gemeten op 1100 register tonnen, terwijl de machine, die er in opgesteld moet worden, oDgeveer 700 paardekracht zal bezitten. De beer Jacob Hobein alhier herdenkt heden (19 Maart) den dag, waarop bij voor 53 jaren zich op even schitterende als roemvolle wijze voor KoningenVaderlandheeft onderscheiden. De held geniet als nog in den besten wel stand zijne wel verdiende rust eu is een onzer inwoners, die nog altijd in eiken rang en stand naar waarde wordt gerespecteerd. Thans zijn ook de nieuwgebouwde zeven woningen, bestemd voor gehuwde militairen, voltooid en door den eerstaanwezend ingenieur van de genie te Breda, overgenomen. Deze gebouwen die alleszins doelmatig in gericht zijn, strekkeu den jeugdigen aannemer den heer Paulus Monjé alhier tot eer, daar deze zich beeft beijverd, om op flinke wijze het hem toevertrouwde werk uit te voeren. De minister van marine was voornemens heden "Woensdag een bezoek aan onze stad te .Brengen en tevens de inrichting der maatsck. z/de Schelde" te bezichtigen. Door bijzondere omstandigheden is in dit plan verhindering Van de drie voor Engelscbe rekening op de werf der kon. maatscb. ,/de Schelde" alhier in aanbouw zijnde schepen, is de eerste no. 40, zoover gereed, dat het binnenkort zal te water worden gelaten. Het zal den naam dragen van Wolf en binnen een zestal weken gereed zijn om te worden afgeleverd. Op 15 Maart jl. is van de eerste reis te Ba tavia aangekomen, het op de //de Schelde ver vaardigde stoomschip Soerabaja kommandant S. Otto, dat op 19 Januari is vertrokken. De langdurige reis is veroorzaakt doordat wegens stormweder het schip te Nazaire is moeten binuenloopen om de noodzakelijkste repera- ties te ondergaan, zijnde dek zoo goed als Zondag was bet burgerweeshuis alhier het tooneel van eene ongewone drukte. De reden dag legde, die voor mij eigenlijk meer een bron van vermaak dan van kwolHng was. Nog onlangs had ik hem de les gelezen over zijne attention aan een jonge dame, die, naar ik vreesde, zijne ijdele praatjes te veel voor goede munt opnam. Herr Botbmau was nu reeds drie maanden secretaris bij mij en nimmer in geen enkel opzicht den aan zijne meorderen verschuldigden eerbied te kort geko men. Dikwijls vergezelde hij ons naar de opera of op een rit met Mej. Dorset en mij en dit waren de eenige ontspanningen, die hij zich veroorloofde. Ik ontving hem eenmaal in de week bij mij aan huis, maar gaf zelden dinees of fees- teu. Nu en dan bezocht mij mynheer Hasel- dou en scheen wol in zijn schik te zijn, dat ik zoo tevreden was met mijn secretaris. »'t Is of hij een oud vriend is," zeide ik eens tot den ouden advokaat. »Maar bebt hiervan was, dat de vader en de moeder uit ge noemd gesticht op dien dag hun zilveren bruiloft vierden. Hoewel nog niet zeer' lang in deze betrek king werkzaam, mochten ze toch liet genoegen smaken eene algemeene hartelijke belangstel ling te ondervinden, zoowel uit de stad zelve, als uit andere plaatsen. De regenten en regentessen van liet gesticht voegden bij hunne gelukwenschen een paar prachtige geschenken als blijk vau hunne hoog achting voor de beide jubilarissen. De kinderen, aanhunue zorgen toevertrouwd, spraken hunnen gelukwensch en hunne ach ting voor hunne pleegouders uit, door het ziu- gen van een toepasselijk lied en het aanbieden van een allerliefst souvenir; ook hadden deze laatsten voor eene eenvoudige, doch nette ver siering in bet gebouw zorg gedragen Zelfs velen van de vroegere pleegkinderen der jubilarissen lieten zich op dezen dag niet onbetuigd. Met allen, die Zondag hunne sy.nphatie betuigden voor dit echtpaar, drukken wij den we. fell uit, dat bet beiden gegeven moge wor den, Mie zware eu moeielijke taak nog vele jaren te •uilen en bet zich voortdurend zal mogen ver m in dezelfde belangstelling, welke het Zo -udervond. Naar men vei-oemt is het expeditiehuis Brasch enRothenstein alhier voornemens een vrachtgóederen-stoombootdienst te organisee- ren tusschen deze plaats en Londen. Aanvankelijk zou het voornemen bestaan om tweemaal per week een hoeveelheid van 50 ton stukgoed met de van Ter Neuzen varende booten naar Londen (Thames) te ver zenden. Deze goederen worden thans uit Duitscli- land via Hamburg en via Dordrecht naar Engeland gedirigeerd, en zijn van dien aard, dat ze voor verzending per maatschappij Zee land minder geschikt zijn, en langs dien weg toch niet zouden worden gezonden. Deze dienst kan dan ook volstrekt niet als met de maatschappij Zeeland concurree— rende beschouwd worden, en beeft, ofschoon Brasch en Rotlienstein agenten van genoemde maatschappij zijn, alle recht van bestaan. Maandagavond beeft op den weg tusschen Oost- en West-Souburg eene brutale aanran ding plaats gehad. Een jougmenscb uit Mid delburg bad 's avonds bij den bakker op Oost- gij do gelijkouia wel opgemerkt tusschen hem en Robert mijn echtgenoot?" Neen, mijnheer Haseldon bad daar niet opgelet. »Deed die gelijkenis u verdriet?'' »Iu het eerst- Maar nu ben ik het te boven. Zeker bezat Robert Beaufort zulke uit gebreide kundigheden niet, ofschoon by die, als hij iu het leven was gebleven, outwikkeld zou hebben" zeide ik met. van aandoeniug overmeesterde stom Lieve jonge dame, treurt gij nog om het geen gebeurd is 1 Dat is verkeerd. Do Voor zienigheid ia heel goed voor u geweest, want gij bezit de macht om uwe medeschepselen gelukkig te maken. Zijt gij voornemens altijd het verlorenen te beweenenl De menschen zeggen dat gij nog aan trouwen denkt!" >Met wiou vroeg ik verontwaardigd. »Het Lord Lindfall. Het zou uw oom zeker bovallen bebben, hij was er immers zoo

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1