VLISSINGSCHE COURANT. No. 18. Zondag 2 Maart 1884. 22ste Jaargang. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels f 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt "WOENSDAG- en Z TERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland Frankrijk 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR, No. 21. DUINWATERLEIDING De burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend, dat volgens kennisge ving door den Directeur der Duinwater leiding alhier, dagelijks gelegenheid bestaat tot bet koopen van Duinwater uit de pomp bij het terrein der voormalige Duiupoort, ad één cent per emmer, en zulks gedurende de na volgende uren, van des morgens van S9 en 1112 en des middags van 45 uur. Vlissingen, 1 Maart 1884. De burgemeester en wethouders voorn. A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. BlNNIiMAfti). Vlissingen, 1 Maart. Van 23 tot 29 Febr. zijn alhier uit Queenboro met de mailbooten aangekomen 463 en daar heen vertrokken 473 passagiers. Gedurende de 2e helft der maand Januari 18S4 zijn aan het postkantoor alhier de vol gende brieven ter verzending ontvangen, gea dresseerd aan onbekendefi W. F. Frank, Amsterdammej. M. v. d. Linden, id.Alwei (Rijksambtenaar) Boxtel M. Martens, 's GravenhageM. Kingma, Woudsend schipper W. Janse, Breskens. Verzonden geweest naar Engeland Edgar Musgrave, Londen. Jl. Donderdag had alhier, naar aanleiding van een vermoedelijk gepleegde misdaad, op last der justitie, een schouwing plaats van het lijk v*n zekeren V., oud 68 jaar. Ruim vier jaar geleden was deze eigenaar en schipper van eene kleine tjalk, die hij toen afstond aan iemand, men zegt zijn neef,van;V. geheeten, onder voorwaarde echter, dat laatst genoemde hem tot zijn dood aan boord onder houden en verplegen zou. De verhouding schijnt evenwel nog al iets te wenschen overgelaten te hebben, althans de overledene moet meermalen zijn vrees voor van V. kenbaar gemnakt hebben en door deze menigmaal zeer ruw behandeld zijn. Jl. Maan- FiyCLLITOM. li te joni om 1 HOOFDSTUK IV Het is mü onmogelijk de groote verbazing van de eigenaars van het botol te beschrijven, toen zij vernamen, dat ik de bloedverwnnto was van hun rijksten en, om die reden mis» Bchien, voornaamsten gast, of hun gejammer, toen ik eveneens op verlangen van generaal Mowbray hun moest aanzeggen, dat zij zich voortaan van eene andere superintendante had den te voorzien. Ik verzeker echter aau mevrouw Piucott, dat ik zoolang de generaal te Bath blijft, als gewoonlijk de boekou van het hotel zal hou den, Deze verzekering trof en strooide haar dag stierf hij na eene korte ongesteldheid. Het resultaat van de schouwing is nog on-, hekend. De sectie werd verricht door de hcereu Pabst, officier van gezondheid alhier en dr. Bolle van Middelburg. Gisteren morgen is het lijk van V. begraven. Hansweerd, 28 Feb. Opeen verzoek van den lieer F. V. de Groof, expediteur en eeuige in gezetenen alhier, aan den minister van water», staat, handel en nijverheid ingediend, voor doorloopenden dagdienst op het telegraafkan toor alhier, zal met 1 April a. s. worden vol daan en zal alsdau het kantoor geopend zijn op werkdagen van 8 uur voorm. tot 9 uur nam., op zon- en feestdagen van 8-9 voorm. en van 1-3 en .van 7-9 uur nam. 29 Feb. Met ingang van 1 Maart wordt alhier op het rijkskantoor geplaatst als waar nemend ontvanger de heer G. B. Wendel, thans te Middelburg. Bij het ingediende wetsontwerp voor eene klasseubelasting, is door de regeering .als grondslag aangenomen het jaarlijksch zuiver inkomen der ingezetenen, bepaald naar dat van het vorige jaar, met inachtneming van alle omstandigheden, die tijdens het heffings jaar daarin wijziging kunnen brengen. Onder zuiver inkomen worden begrepen allo inkom sten uit welken hoofde ook, onder aftrek van delasten der vruchten en de renten van schul den en de periodieke uitkeeringen, waartoe men krachtens titel of wet verplicht is. Het inkomen der vrouw wordt geacht een geheel uit te maken met dat van den man. Eene eenvoudige opgave wordt slechts van die iugezetenen gevergd, die vrij blijven om met of zonder aanwijzing van klasse de vrenschelij- ke inlichtingen te geven. De administratie, bijgestaan door zetterscollegiën, rangschikt de ingezetenen in klassen. De jaarlijksche zuive re inkomsten beueden f600 zijn vrijdaarbo ven wordt voor elke klasse eene ruimte gege ven beginnende met f 200 en eindigende met f 10,000. De zeven eerste klassen (zuivere inkomens van f 600 totf 3000) krijgen reduc tie Yan belastbaar inkomen, aanvangende met 70 percent en eindigende in de zevende klasse met 10 percent. Het ontwerp gaat uit van openbaarheid der kohieren. Voor 18S5 wordt in een ofzonderlijk oDt— werp het bedrag der klasseubelasting bepaald op l'/i percent van het belastbaar inkomen, tevens. Hut kost mij nog al moeite om mjjno aan mevrouw Pincott gedane belofte gestand te doen. Generaal Mowbray beeft zoodra bij onze bloedverwantschap ontdekte, mij geheel en al iu beslag gonouieo. Ik eet met beiu, vergezel bom op zijne dagelijkscbe ritjes en bet kost mij heel wat moeite om geen getuige te zijn op welke roekeloozo wijze bij met bet water, dat Bath oplevorti omgaat. Door mijus vaders brieven, die ik meest alleu bewaard heb, het miniatuurportrot van mijne moeder on van oom Jan's eigen brieven aan zijn zuster, wordt mijne induntiteit dadeljjk bewezen. Ik ben, zegt bij, thaus zijn aangenomeu dochter en eenige erfgename. Wie zou aan zulk een wenteling van hot rad der fortuin ooit gedacht hebben dat geraamd wordt te zullen opleveren 6.6 millioen. Daarvan aftrekkende het verlies van de opbrengst van het patentrecht, zou in 1885 eene vermeerderde opbrengst van f 2,664,000 te verwachten zijn. De afdeeliugen der tweede kamer hebben tot rapporteurs voor het wetsontwerp tot wijzi ging van de drankwet gekuzen de heeren van Delden, de Savorin Lobman, van Eek, van Blom en Bergsma. Dit den staat, door het departement van Oorlog naar de verschillende militaire autori teiten gezonden en bevattende de namen der personen die in het voorgaande jaar van hun ne corpsen zijn gedeserteerd, blijkt, dat dit een getal van 207 bedraagt, waaronder 31 van het koloniaal Werfdepot. De nieuwe gouverneur-generaal van Ne- derlandsch Indië; de heer O. van Rees, is Donderdag ochtend van 's Ilage vertrokken, met bestemming naar Marseille, ten einde van daar zijn reis naar Batavia te vervolgen. De heer van Rees was vergezeld van twee zijner dochters en van zijn adjudant, den ka pitein van den generalen staf bij het O. I. Ie— gv /V. C. Nieuwenhuizcn. raft Naar het Vaderland verneemt, zal de gouv. gen. van Rees ongeveer veertien dagen te At- jeh blijven, om daar persoonlijk den toestand waar te nemen. Van Atjeh zal hij met eene stoomboot van de Ned. Indische stoomvaart maatschappij naar Batavia vertrekken. De tweede kamer lieeft heden de discussie over de muntwet aangevangen. De heeren Gratama, Schimmelpenninck en van Houten bestreden de bevoegdheid tot zilver-ontmun- ting van 25 millioen als een problematiek redmiddel, als een afwending (zoo niet in doel dan toch in de gevolgen) van het bimetallisme het.stelsel der toekomst, en te minder gerecht vaardigd met het oog op den financieelen toe stand. De gevaren van onzen tegenwoordigen munttoestand worden te veel overdreven. De heer Gildemeester daarentegen verde digde het ontwerp krachtig, omdat het minder strekte in het belang van den handel dan van de bezitters van vaste inkomens. Hij wees er op, dat het ontwerp waarschijnlijk nooit toe passing zou behoeven te vinden, daar de vreijs voor ontmunting het crediet zal verbe- Ijoch maak ik in mjjn gesprekkuu metmjjn ooiij on hut waren er vole - niet de minste zinspeling op de geschiedenis vun rnjju huwe-" lijksleveu. De generaal verkeert onder den vollen in- drulj dat ik naar bet Parade-hotel kort na don dood van mejuffrouw Beaufort ben gekomen. D|iar dit ook overeenkomt met bot geloof van .mijnbeer en mevrouw Pincott is dit alles heel1 goed maar toch laat mij dat kleine klop pertje van binnen geen rust, voornamelijk daar mijn oom oumiddellijk om zijn zaak waarnemer te Londen gezouden heeft, die een nieuw testament opmaakte, waarbij ik tot eenige erfgename van zijn uitgestrekte goe deren en bezittingen word verklaard, met de eenige bepaling, dat ik zijn naam zon aanne men, eene voorwaarde, waarin ik om redenen van persoonlijken aard, geroedelijk genoegen teren. Het ontwerp strekte enkel om liet evenwicht tusschen gouel en zilver te verkrij- De le luit.-adj. Plet, van het 5e rcg. infanterie, heeft de verdediging op zich geno men van den voor den raad van onderzoek gedaagden len luit. 8., van het 3e reg infan terie. Donderdag morgen arriveerde per stoom schip Batavier uit Engeland te Rotterdam de Transvaalsche deputatie, bestaande uit de heeren Paul Kriiger, president der Transvaal sche republiek, generaal Smit en ds. Du Toit, super-intendent van onderwijs, vergezeld van de heeren E. Esselen, secretaris der deputatie en J. Elolï, particulier secretaris van den president. Zij werd op de plaats der aankomst ontvan - gen door den burgemeester van Rotterdam, den heer S. A. Vening Meiuesz, die zich aan het hoofd gesteld had van eene commissie, ten einde de afgevaardigden waardiglijk te ont vangen. Vai 's Haf te i.-i gend vonrz PatijU -v. .u,öw.UU UOWULUUlll- geu „Mijnheer de president on hooggeachte leden van de deputatie der Zuid-Afriknausche Hcpubliek 1 „Woest welkom op Neilerlnnilschuu bodem I „Gij ziet voor U oen kring van rnauuen. uit allerlei stuud eu rang, om U bij uwe aankomst in de cersle geinecnto van Nederland, waar gij ecu wijle zult ver toeven, een hartelijk welkom toe tc roepen „Wij hebbeu dit ooguublik met ongeduld verbeid omdat wij in U zien zonen van dcuzelldcu stam, Waar uit ook «ij zijn gcsprotcu, omdat wij gevoeleu dat el' een baud bestaat tusschen U en ons, dien de tijd niet beeft ktti.nen verbreken en dieu geen afstand heeft kunnen losmaken, -- omdat wij in U zien de verte- genW'iordigers van dat volk, dat, vertrouwende op God „beeft geofferd goed en bloed vuor vrijheid en voorrecht, dat klein in aantal, maar groot iu heldenmoed, den strijd voor zijn onafhankelijkheid heeft gestreden: dut aau ons Nederlanders van de 1 'Je eeuw de dagen van ous eigen schoon verleden in herinnering heeft gebracht omdat we hi t U zeil wilden zeggen, hoe wij gedeeld hebben in uw lijden en hoe we met U gejuicht hebben tocu gij de ze.e hadt behaald. „Worst welkom alzoo is ons middcD „Aanvaardt onzen gelukwensch met heigeen gij in Engeland voor het welzijn van uw land hebt kunnen verkrijgen. Moge het strekken tol bevordering van een duurzamen vrede, tot bevestiging van uwe zou duurge kochte onafhankelijkheid, tot verdere outwikkeling van het land dat U dierbaar is. Voortaan zal ik mejuffrouw M0wbray hce^n. Allo sporen van mijn ongely't!t'£r JoVOI) aün nu,"gelóóf ik, volkomen ungowischt. Maakt deze geduchte mij nu ook gelukkiger Zij zou dat wel mouten, maar thans beu ik iuwendig overtuigd dat ik Robert meer bemin dan toen ik zijn erkende vrouw was. Natuurlijk schaam ik mijzeivo in zulk een gemoedstemming te bevinden. Toen ik echter, enkele dagen na het toekonon van miju ooms lnatsten wil, geheel onverwacht van dun heer Hnseldon tijding ontvang, beu ik geheel verplet, maar uogtans genoodzaakt mijue aandooningen te beheerschen onder het voorgeven van eene plotselinge ougesteldheid, waarover generaal Mowbray in zulk eene ongorusthoid verkeert, dat ik gedwongen word de bezoekon te ont vangen van zijn lijfsdokter, die in den toe stand mijner gezondheid niets ongeregelds ziende, mijne ziekte »eon anuval der zouuwen"

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1