VLISSINGSCHË COURANT 1 l\'o. 5. r= 1 Donderdag 17 Januari 1884. 22ste Jaargang. 3TB09)H B1NNRNLAKD. HAMSCHOMN TM 1. 6. Korte Groenewoud, NDEftMEISJE. en Zierikzee v.v. van zierikzee: Dinsdag 15vo Woensdag 16 Donderd. 17 Vrijdag 18 Zaterdag 9 6.30 0.30 7 30 a en Middelburg vv. 9.30 II.— j nm. 1.—, 6 30, 7.—,8.30, 10.—. .40,10.1(1, 12.—; urn 1,40, 40,6.10 7.40, 9,10, 10.45. Feestdagen 9 10, II,nm. I.—, 5, 6, 7, 8 30, 10.—. 0, 10.10, 12.— nm. 1.—, 5, 6, 7, 7.40, 9.10, 10.45. morgen een arbeiderstrein, g 5.30 Groote Markt.) •g en Vlissingen v.v. VAN VLISSINGEN: 'a morgens 5.45 8—t o 9.40 11-—+ middag 12. 'a middags 2.30f 8.30 4.45f 6.45 8.05 9.— van Middelburg Vlissingen ■gen niet plaats hebben, van do vertrekuren met een de tussehenstations Abeel* HELDE, ,EI 18 M. *1.— 8.— 1.30 3.30 12,37 moet aankomen. Zondag, Vrijdag. Zater dag. 7.45 - ra' 7.45 8.15 8.15 6.30'arn. 12,— 10,30 door n.m.l 2,30' „11, 15,40, I,— 6,8 11,10 I 1.25 6,10 |«6.50 I* 2,1516.561*8.50 8,23 12,251 9,10 1,15 9,29 1,3 0,— 2,5 '5,20 8.10 '6,— 9.5 9.22 9.43 beteekent dat op het gedeelte vsd het tra- lste en 2de klasse houden is een de wasch kan omgaan, r Bourant. L E N Nieuwcndijk, o n d eene fatsoenlijke lburg en Rotterdam iggende plaatsen, trek in Januari. van Vlissingen. Maaudag 14 voorm. 7.30 Diusdag 15 Woensdag 16 7.30 Donderd. 17 Vrijdag 18 7.30 Zaterdag 19 naar Vlissingen. I Maandug 14 voorm. Dinsdag 15 9. Woensdag 16 Donderd. 17 9.— Vrijdag 18 I Zaterdag 19 r na afvaart van Vlisnngen, idelburg vertrekken. BUEEAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Frauco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UjTGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIENVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE !s Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitscliland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. GEMEEMTBBEST1IDII, Ito. 7. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, maken bekend, dat een verzoek is ingekomen van den lieer W. F. VAN RIET le Goes, om 102 M2 grond in koop, achter den Nieuwen weg, ten einde de erven van de aldaar door hem gebouwde woningen te kun nen vergrooten. Zij, die evenwel bezwaren tegen den afstand in koop mochten hebben, worden uitgenoo- digd daarvan ter gemeente secretarie, schrifte lijk of mondeling te doen blijken, vóór of op Maandag 21 Januari e. k. des voormiddags 12 uren. Vlissingen, den 16 Januari 1884. De burgemeester en wethouders voorn., A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 16 Januari. 'De tentoonstelling- der aquarellen, welke Zondag- en Maandag jl. plaats had, werd slechts door weinig-en "bezocht. De mogelijke oorzaak van dit scliaarsch bezoek, is moeielijk uit de vele veronder stellingen, die er omtrent gemaakt zijn, iüet eenige zekerheid te bepalen. Eene zaak is zeker, de weinigen, die er van ge profiteerd hebben, waren over de schoone stukken ten hoogste verrukt. Een der stukken van den kunstschilder J; de Groot, voorstellende Een Vodden raper," welke na afloop der expositie werd verloot, kreeg tot gelukkigen bezitter den heer I. deBackj beambte hij de maatsch. tot expl. van staatssp. aan het havensta tion. Gedurende de le helft der maand Dec. 1883 zijn aan het postkantoor alhier, de volgende brieven ter verzending ontvan gen, geadresseerd aan onbekenden Maks, Amsterdam P. de Bruijne, idem; G. Smidt, idem. Verzonden geweest naar Amerika Jakob Lensen, OntarioBel gië Pieter Goermachtig, Antwerpen Duitscliland O. Soltwedel, Annaberg. FEUILLETON, Uit het Engelsch.) 5.) »Miss Carlingford, gisteren bood ik u ver giffenis aan, omdat ik dacht, dat gij vrouwelijk gevoel genoog bezat, om ze naar waardo te schatten en de hemel wout, welke bittere smart ik gevoel, nu ik zie dat ik my vergist hob 1 Neen, zie zoo verontwaardigd niot, want, zoo als ik u reeds gezegd heb, weet gij heel goed dat ge slecht gedaan hebt, met mij in de tegenwoordigheid van andoren te bespotten. Ik ben niet zooals de meeste mannen; mis schien beeft mijn moeilijk somber leven allo boofscbe vormen in mij gedood en kan ik geene nietsbeteekenende aardigheden zeggen, Op Maandag 14 dezer deed zijn proef tocht het stoomschip Ary Schefferge bouwd op de werf van de heeren Rijker co. te Katendrecht, voor rekening eener reederij onder de directie der heeren Bal- querie zoon te Rotterdam. In deze boot werden de machine en stoomketels op de fabriek der koninkl. maatsch. de Schelde alhier vervaardigd, terwijl de werking van deze op den proef tocht uitstekend heeft voldaan. Bij eene vaart van het schip van 10 mijlen, had de machine 108 slagen en ontwikkelde •388 ind. paardekrachten. In volgorde is deze machine de 51ste door de koninkl. maatsch. de Schelde afgeleverd. Niemand zal willen ontkennen dat de zuiverheid van het drinkwater op den algemeenen gezondheidstoestand, van den grootsten invloed is. Als voorbeeld uit velen dient, dat de sterffceverhouding in de stad Weenen in 1869 van dien aard was dat op de 1000 inwoners 30 sterfge vallen voorkwamen,terwijl die in 't vorige jaar slechts op r.uim 24 op de 1000 is te rekenen. Ook de typhus is in die stad, sinds het jaar 1874, dat aldaar zuiver water werd ingevoerd, veel verminderd. De sterfgevallen aan deze ziekten bedroe gen van 1867 tot 1873, 5186 en na de invoering van zuiver water van 1874 tot 1880, slechts 1846. Een g-oede drink waterleiding- is dus voor iedere stad van 't grootste belang. Ook wij zullen weldra in ons midden zulk eene nuttige inrich ting- tot stand zien gekomen. In tegenwoordigheid van tal van be langstellenden, waaronder de commissaris des konings, leden van gedep. staten en van het gem. best., enkele inzenders en vertegenwoordigers der pers, werd Maan dag middag te Middelburg de Internatio nale Tentoonstelling' van gastoestellen voor verwarming en drijfkracht dóór den burg. mr. C. J. Pické, geopend. Ook 's konings commissaris en verscheiden andere heeren voerden het woord. De commissie voor de gem. gasfabriek en de directeur dier inrichting, de heer P. Polet, die deze tentoonstelling organiseer den, hebben reden tot tevredenheid. Tal rijk toch zijn de inzendingen uit binnen en buitenl. en veel nieuws is er op het waarmede anderen u hot bof maken. Maar ik heb dikwijls gedacht, dat er in weerwil van al uwe ijdolheid toch onder die lichtzinnigheid een oprecht vrouwenhart verborgen was. Dwaas groote dwaas, die ik was, om zoo lichtge- loovig te zijn 1'' Hij blikte tooruig, maar toch smoekend in bare oogen, alsol bij in stille smachte naar een teedor woord van die zoete, wreede lippen. Do worstoling tusschon liefde en trots was hard; maar daar het laatste gevoel de over hand had, bief zij haar uitdagend gelaat, waaruit het bloed geweken was, naar bet zijne en bewaarde een diep stilzwijgen. Weder sprak bij, maar nu boefdo zijne als metaal zoo heldere stom niet meer. Wel, ik mag niet langer blij ven, want ik meen in de verte do stem van Miss Fortescuo te hoo- ren. Yaar-.vel. Ik heb niet veel tijd meer over. Sir Cyrill en Lady Carlingford zijn reeds be- gebied van verwarming en drijf kracht te bewonderen, dat dan ook dien dag reeds een algemeen succes had. De tentoonstelling werd te 2 uren voor het publiek toegankelijk gesteld en zal tot 26 Januari geopend blijven. Enkele dagen zal zij ook cles avonds te bezichti- g-en zijn. Aan de door den jongsten veroorzaakte schade aan den Westkappelschen zeedijk is men thans ijverig bezig die te herstel len. D'e dijkwerkers, die anders in den win ter tveinig of niets verdienen, en voor wie dan nog al eens een beroep op de liefda digheid wordt gedaan, verheugen zich dat zij, al is het dan ook daar zwaren arbeid, in hunne behoeften kunnen voorzien. *Hansweerd. Van hier kan gemald worden, dat alle broodbakkers het brood 2 cent de kilogram hebben afgeslagen. Uit het door het departement van fi nanciën openbaar gemaakt overzicht van de opbrengst der middelen (hoofdsom en rijks-opcenten) over de maand Dec. 1883 blijüt, aac die opbrengst heeft bedrag-en f 8,680,614.697? tegen f 8,439,956.637, in het zelfde tijdvak van 1882. In de rijks-postspaarbank is van 1 tot 10 Jan. jl. meer ingelegd dan terugbe taald f 79,553.27. Na aftrek van de te rugbetalingen bedroegen de inlagen op 10 Jan. f3,185,211.69. Door een aantal officieren van het Ne- derlandsche leger die bij het Indische le ger zijn gedetacheerd geweest en deel hebben genomen aan de 2e Atjehscke ex peditie, zal de 10e vérjaardag van de in neming van de Kraton herdacht worden door oen kameraadschappelijken maaltijd, op Donderdag 24 Januari a. s. te 's Gra- venhag-e. - Door Z. M. den koning is het bescherm heerschap aanvaard der vereeniging- tot .behoud in Nederland van kunstschatten, Rembrandt." welke'zich ten doel stelt: het aankoopen van schilderijen en teeke- ningen, hij voorkeur van meesters der oude Hollandsche en Vlaamsche scholen, kend met mijn aanstaand vertrek, dat ik echter sedert ons onderhoud bespoedigd heb. Alles is nu gereed en mijn oom staat er op, dat ik zonder het minst mogelijke tijdverlies Enge- geland verlate, omdat het weder tegenwoordig zoo goed is. Het beoft voel van spotternij dat ik spreek van mijne zwakhoid, tocb, voegde bij er by, terwijl hij een blik sloeg op den tegenover hem hangenden spiegel, welke izijne prachtige gestalte weerkaatste, »is mijn borst, in weerwil dat ik er goed uitzie, alles behalve sterk en e'ken winter oefent het klimaat er eeu nadeeligou invloed op uit, en daar ik thans niet gaarne ouder de groene zoden zou rusten ofschoon de hemel weet, dat er weinigen zijn voor wie ik leven kan vertrek ik binnen enkele dagen naar het zonnige zuiden." Toon bij zich aldus verklaard had, hield hy op als hij op een antwoord wachtte. Er kwam er. geeni Ongeduldig geworden en het aankoopen van andere kunstschat ten, van welke schilderijen, teekeningen of andere kunstschatten het gevaar mocht dreigen, dat zij om eene of andere rede nen Nederland zullen verlaten. Leden der vereeniging zijn 1° zij, die zich verbinden tot eene jaarlijksche bij drage van minstens vijf gulden; 20 zij. die eene grift in eens van minstens honderd gulden in de kas der vereeniging storten en 3° zij, die eenig voorwerp van kunst aan de vereeniging afstaan, dat door het bestuur wordt aanvaard. Tot eereleden kunnen worden benoemd zij, die zich op de eene of andere wijze verdienstelijk jegens de vereeniging heb ben gemaakt. Vrijdag was de te Assen garnizoen hou dende compagnie zonder tamboers. De heeren, drie in getal hadden zich Donder dagavond zonder verlof verwijderd. Den ganschen nacht van Donderdag op Vrij dag heeft een korperaal, bijgestaan door een nachtwacht, een aantal huizen, waar in men kon vermoeden, dat zij zich had den verscholen, geïnspecteerd 't was echter vergeefsclie moeite, men vond hen niet. Ook de Vrijdag voortgezette naspo ringen door een groot aantal autoriteiten en manschappen der compagnie hadden niet het gewenschte resultaat ze waren weg en bleven weg. Hoe noodig het was dat de deserteurs spoedig terug kwamen, bleek den volgen den dag ten duidelijkste, toen het tijd was om signalen te blazenwel beweerde een der manschappen genoeg in die kunst er varen te zijn, om als noodhulp-trompetter dienst te kunnen doen, doch toen hem werd opgedragen het signaal voor de ,/wachtparadete blazen, bracht hij eene volstrekt niet mooie «reveillete voor schijn. Het signaalhoorn werd het verde re deel van den dag bediend door een kor peraal dat hij er eer mee ing-elegd heeft, zei niemand, zegt de Asser Ct.: die echter verder mededeelt dat de vluchtelingen Vrijdagavond vrijwillig zijnteruggekeérd; ze hadden voor hun pleizier een voetreis naar Groning'en gemaakt, en zullen nu vrij zeker wel in. de gelegenheid gesteld worden, in de provoost over de genoegens van zulk een reisje na te denken. door hetgeen bij als een hartvochtige behan deling beschouwde, Btuk hij zijne hand toe. Vaarwel, Miss Carlingford P' Hij sprak luid genoog om door Bella gehoord te worden, toen zij, in een fijn wintorkostuum gehuld, waardoor zij er buitengewoon piquant uitzag en waarmede zij voornemens was do bewoners van het zeor eenvoudige dorp te verhazen, in de kamer trad. Vaarwel, miss Fortescue 1 Ik ga van daag hier vandaan» Het behage u mijne Kerstgroeteu welgevallig aan te nemen. Haar de hand gevende, verliet hij de kamer/ Heeft Daddy u vóór naar de kerk te gaan een sermoen toegodiend Wat was zijn tekst Vertrouw niet op vrouwen." Kom Ethel, suf niet; gij ziet er uit als een spook l Wees stil, lieve, klonk het matte antwoord. Ga zonder mij naar do kerk; ik heb geen lust om te gaan." Miss Bella zon op ieta om haar vriendin jaat Vrjjdag door tot

Vlissingse Courant | 1884 | | pagina 1