VLISMXGSCHE COURANT [No. 95. Zondag 36 November 1883, 30ste Jaargang. GEMEENTEBESllJlIlt. BUREAU: Hoek Korte "Wal straat-Groene woud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zicli bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt "WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. Aan liet bureau van politie zijn als gevon den gedeponeerd een ROZENKRANS, een R. C. K1SRKBOEKJE en een HAND SCHOEN. No 07. EPIDEMISCHE ZIEKTE. MAZELEN. De burgemeester vau Vlissiugen; gelet op art. 21 alinea 2 der wet van 14 December 1872 (Staatsblad 110. 134!; maakt bekend, dat in de weck van Zondag 19 toten met Zaterdag 25 November jl. biunen dezo gemeente dén persoon aan de mazelen is overleden. Vlissingen, 25 November 1882. De burgemeester, A. SMIT. No. 98. BEKENDMAKING Klciulim lel iu sterken drank. Dc burgemeester en weihouders van Vlissiugcu, maken bekend: dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van den heer A. L. F. G. DE GROOF te Rotterdam, waarbij ver- guuniug wordt gevraagd voor den verkoop van sterkcD drauk in bet klein in perceel H uo 85 Nieuwendijk, ge naamd „Café Klomp", eu zulks met ingang van 1 Decem ber 1882. En is hiervan alkondiging geschied waar het behoort, den 25 November 1882 Do burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. No. 99. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlissingen; gezien de artt 6 cn 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staats blad uo. 95), lot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kuunen veroorzaken geven bij deze keunis dat bij hen is ingekomen lo. een verzoek van de directeur der Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland" Koninkl Ncderl. Postvaart te lissingen, om vergunning tot liet plaatsen van oen stoomketel iu do, aan de maatschappij in eigendom toebchoorende smidse, ge legen aau dc oostzijde der buitenhaveu alhier (wijk Al.no, 8z); 2o. een verzoek van den hoer C. J. Geijsen, wonende alhier om jrguuiiing tot het oprichten eener broodbak kerij in perceel wijk H no. 175 Nieuwstrant; dat deze ver zoeken met de bijlagen, gedurende veertien dagen, te be- giuncn met bcdeu dun 2a November 1882 op de gemeente secretarie ter visie zal worden gelegd cn dat den U Decem ber 1882, ten raadhuize, des namiddags te twee uren, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen liet oprichten der inrichting in te brengen, terwijl gedurende drie dagen vóór dat tijdstip, ter gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen keunis kan worden genomen. Vlissingen, 25 November IS82. Burgemeester cn weihouders van Vlissingen, De burgemeester, A. ÜMIT. De secretaris, P. FORBES WEI.S. BINNENLAND. Vlissingen, 25 November. Van 18 tot 24 November zij» ullner uit Qtieeuboro met de ninilbooteu aangekomen 315 en daarheen vertrokken 466 persouen. Gisteren namiddag omstreeks half een uur kwam alhier eerst uit Queenboro liet stoom schip Primes Elizabeth vau de kon. maat schappij Zeeland, zonder passagiers en mail aan. Aanleiding duartoe had gegeven het in storten vaneen sieetieu brugtussclien Brom ley en Brickly nabij Londen, waaronder de spoorweg, langs welken de maiitrei» loopt, werd versperd en alzoo de passagiers belet werden de boot te bereiken, die op ben te vergeefs tot den volgenden morgen vroeg was blijven wachten. Bij het vertrek van de Prinses E/izabel/t uit Queeuboro was evenwel weder in den dienst naar belmoren voorzien, zoodat de trein met de van hier aangekomen mail en passa giers niet meer behoefden te wachien. Volgens later ontvangen bericht zijn zes personen die den gnnsche» nacht aan het opruimen van liet puin hadden gewerkt, door het instorten vau een gedeelte van de brug, waaronder zij hun ontbijt gebruikten, on middellijk gedood, terwijl een persou ernstig werd gewond. De Nederlandsclie loodsschooner n°. 4, ge durende den storm van 24 op 25 October jl. in de Noordzee kruisende, werd in dien nood- lolligen uncht door de onstuimige zee op zijde geworpen, waardoor liet vaartuig gevaar liep met inau en muis te vergaan. Gelukkig verloren do loodsschipper le klasse J. Schot eu de overige beinnuuiug van den schooner hunne tegenwoordigheid vim geest niet en mocht liet dezen, na het doorstaan vau de grootste gevaren en de meest moge lijke krachtsinspauuing gelukken, het vaar tuig, hoewel zwaar beschadigd, nog behou den in de haven alhier te brengen. Voor het betoonde beleid van den schipper eu de daarbij ondervonden medewerking van de bemanning, ontvingen deze kloeke zee- leden dezer dagen de bewijzen van erken telijkheid voor hunne bewezen diensten en werd hun bij koninklijk besluit een gelde lijke belooning toegekend. Dergelijke koninklijke onderscheiding viel mede den loodsschipper le klasse L. J.Enyels en de bemanning van den loodskotter n°. 7 ten deel, voor het redden iu dienzelfden nacht van de geheele bemanning van de En- gelsche bark Nelsonwaarbij zich bijzonder onderscheidden de zeeloods A. van Gelder, de loodskweekeling 2e kl. A. J. de Kam en de matroos L. J, deWaurdt, welke meuscb- lievende eu zelfopofferende daad reeds vroe ger door de Board of Trade, zooals wij reeds vermeldden, was erkend en beloond. Naar men aau het Hbl. meldt, ziju thans nog de volgende officieren der landmacht, die het beleg van de Citadel van Antwerpen in 1832 hebben bijgewoond, in leven: En- gelviiart, luit.-gen. infanterievan Limburg Stirum, gen.-maj. geuie; vau Exler, gen.- maj. artillerie; Camorling, kol. prov. adj. (geuie); Burgers, luit.-kol. art.; Droher, m.ij. mag. art.; van Tuineu, maj, inf.van Klin kenberg Dozy, kapt. art.; Bachmau, kapt. inf.; Pordon, kopt. pl. staf (inf.;) Timmer man, kapt. inf.; Worbert, kapt. inf.; van Essen, le luit. inf.; Hendriks, le luit. art. i Vergutb, le luit. inf; Zencker, le luit. inf.; Kempees, 2e luit. inf. De Am9terdamsche gemeenteraad heeft dezer dagen de sneeuwopruiming besproken. Daarbij bleek, dat deze verleden jaar in vier dagen f 14,000 aan de hoofdstad kostte. Jl. Maandag is een begin gemaakt met liet ainoveeren van de Hooge Siuis te Amster dam. Het geheele werlc moest volgens de aanuemings-voorwaarden voltooid zijn 1 Juni 1883. Daar men echter bij den aan vang op hiuderpale», in den vorm van ijzer- sterke steenen gewelven, heeft gestuit, is de opleveringstermijn nu ook op later be paald. Ook iu den Deventersclien gemeenteraad is aangedrongen op de invoering van een hondenbelasting. Tengevolge van den lioogen waterstand is de communicatie tusschoii Doesburg en Dieren verbroken, zoodat de stoomtram de reis niet verder dan tot Doesburg kan makenvan daar worden de reizigers per diligence naar Zevenaur gebracht, ten einde per Rhijusponr de reis te kunuen vervolgen. Tot, secretaris der gemeente Meliskerke is benoemd de heer L. Bossëluar, eu tot outvanger de heer E. J. Vader. ITet Utrechtseh Provinciaal en stedelijk Dbl. en liet weekblad het Nieuws, in zijn 15 plaatselijke uitgaven, met de daaraan verbon den drukkerij enz., enz., tot nog loe in 't be zit van en beheerd door de firma L. E Bosch en Zoon, gaan met primo Januari e. k. in ei- geudom over aan een te Utrecht, gevestigde uaamlooze vennootschap. Het bestuur van deze vennootschap is opgedragen aau een raad van beheer, bestaande uit de heereu J. D Ger- lings, pres., mr. W. Dold, seer., Henri Boers, J. W. R. Gerlach en mr. L. va» Lier. Wij zullen er niet behoeven bij te voegen, zegt liet ütr. Dbl. zelf, dat de richting van het Dagbladen van de 15 Weekbladen geheel dezelfde blijft, en dat de zaak in haar geheel op den tot dusver gevolgden voet en onder dezelfde firma wordt voortgezet. Sedert 16 dezer kwamen te Vlnardingen en te Maassluis 60 loggers van de haringvissche- rij binnen, wier vangst dooreen op p. m. 11 lust hariug gerekend kan worden. Er zijn van Vlaurdingcn nog 2, van Maassluis 5 en van Scheveningen 4 loggers alwezig. Aan de internatiouale koloniale tentoon stelling te Amsterdam zullen 320 Belgische artisten, schilders, beeldhouwers, architecten en graveurs deelnemen. Deze week is le Brada opgericht een Jacht- vereeniging ouder den naam van St. Hubert, tot bescherming van liet jachtveld in hot Art. Breda, door het uitloven van premiën aan rijksveldwachters en andere ambtenaren, met het toezicht belast. Met het bevel over liet transport machi nisten en vuurstokers, dat 9 Dec. a. s. per stoomschip Noordholland naar Oost-Iudië zal worden overgevoerd, is belast den machi nist le kl. J. den Herder. Het transport be.-taat uit de machinisten 2e kl. G. J. Sraeenk eu C. M. Petri, benevens 50 vuur stokers. Voor het wetsontwerp lot bekrachtiging van de overeenkomst met de Nederlaudscho handelmaatschappij ziju door de afdeelingen der tweede kamer tot rapporteurs gekozen de heeron Bahlmaun, van Helden (voorzitter), van Geimepj Corver Hooft en Mees. Bij de wetenschappelijke bijeenkomsten van officieren der land en zeemacht to Nieuwediep zulleu door den kolonel der artillerie C. G. C. F. Ising de oefeningen voor de laudmnclit, door den kapt. ter zee C. II. Bogaert die voor de zeemacht worden geleid. Uit Krulingen schryft men Door de velo regens van de laatste dagen, waardoor verscheiden laag gelegen weilanden gedeeltelijk blank staan, hebben de veehon- ders zich genoodzaakt gezien, hun vee naar den stal te brengen. De toestand van het vee laat evenwel niets te wensclien over en het is thans ruim 2 jaren geleden, dat zich het laatste geval van besmettelijke ziekte voordeed. Voor den in 18S0 doorgebroken Heidijk onder Nieuwkuik, waarover voor een paar we ken ongunstige geruchten liepen, bestaat naar het oordeel van de commissie belast met het onderzoek, geen gevaar. De Maas is steeds stijgende, schrijft men uit Maastricht, en daarbij komt aanhoudende regen; de peilschaal aan de Maasbrug teekent thans (lieden om middernacht) 4.40; op giste ren 3.60. De bewoners der aan den Jeker ge legen straten bergen de zich in de beneden vertrekken bevindende meubelen naar de eers te verdieping; natuurlijk zijn daar, zooals ook iii de voorstad Wijk,de kelders allen vol water. Uil Steveusweert wordt van gisteren voor middag 9 oren gemeld In het laatste etmaal is de Mras 35 centimeter gewassen, heden morgen van 7 8 ure 3 centimeter. De stand is nu al hooger dan de vorige week. Bijna overal staat het water iu de kelders. Een aan tal wegen hier en in den omtrek zijn over stroomd. De vele regens van gisteren en eer- gistereu doen vreezen, dat het nog hooger zal worden. Men schrijft uit's Hertogenbosch: Nu uit België berichten van sterken was der Maas en uit Keulen van sterken was van den Rijn ontvangen ziju, terwijl te Maastricht gisteren morgen een was van 75 cM., te Roer mond van 35 cM. en te Venlo van34cM. werd geconstateerd, is daar nog eene aanzien lijke verhoogiug van den waterstand te wach ten. De peilschaal teekende gisteren morgen buiten de stad 5.43 M.; zoover het oog reikt, ziet men buiten de stad niets dan water. De Beersche overlaat werkt met 16 cM. over eene

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1