VLISSINGSCHE COIJMOT. No. 93. Zondag 19 November 1882. 20ste Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Pranco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zicb bij alle Boekbande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt "WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitscblaud, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. No 9-2 Plaatselijke Belastingen. Verordening tot heffing een er plaatselijke belasting op de honden. De burgemeester cu wethouders van Vlissingen, doen te weten: dat door den raad dier gemeente in '/.ijuc vergadering van den 8 September I88Z, is vastgesteld dc volgende VEEORDENING tot heffing eener plaatselijke belas ing op de Honden in de gemeente Vli-singen. Do gemeenteraad van Vlissingen, Overwegende dat met het nog op de niet al te zeer verwijderde afschaffing of vermindering der verbruiksbe lastingen, het noodig is nu reeds over te gaan tot de heffing van andere belastiugen (,'elet op art. 24(1 der wet van den 29 .Tuni ISSl (Staatsblad no 85,) zooals dit is gewijzigd bij de wet van den Juh '8fi5 (Staatsblad no. 79.) BESLUIT: Art 1 In deze gemeente wordt geheven eene belas ting op de honden. Deze heffing begint acht dagen na do afkondiging, doch in geen geval vóór Januari 1883. Art 2. De beasting is verschuldigd doorben, die in de gemeente huu hoofdverblijf houden, of cl' drie maan den van het jaar verblijven, vi.or zoover zij bezitters of houders zijn van honden in de gemeente vevblij1 Het hoofd van het gezin is aansprakelijk voo belasting, voor zooveel betreft do honden aan een uer leden van dat gezin behoorende. Zij, die op zieb zclveu bij nuderen inwonen, zijn per soonlijk de belasting verschuldigd. Art 3. De belasting bedraagt drie gulden's jaars voor ied ren houd. Zij wordt met Inee derden verminderd voor honden, uitsluitend gehouden ten dienste van d. n lamibouw of eeuig bedrijf van nijveiheid, of ter bewaking van ge bouwen. erven of vaartuigen, voor zoover de laatstëu die gebouwen, erven of vaartuigen niet verlaten. Dezo vermindericg is niet van toepassing op jacht honden, lenzij de jacht daarmede wordt uitgeoefend als broodwinning. Art. 4. De belasting is niet verschuldigd voor: a Honden, boven het getal vnn twee, behoorende aan of gehouden wordende door kooplieden in bonden, init9 deze zijn gepatenteerd. b. Honden op vaartuigen of op andere wijze op het grundgcbied der gemeeuie komende, waarvan de eigei aars of bezitters geen ingezetenen <ler gemeente zijn ofdaariu minder dan drie maanden van liet dienstjaar verblijven C. Honden uitsluitend dienende tot liet geleiden van blinden. d. Honden beneden den leeftijd van twee maanden. Art. 5. Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot 31 December. Voor een hond iu den loop des jaars verkregen is de belasting verschuldigd ten volle wanneer dit plaats heeft in de eerste helft des jaars VOOr de helft wanneer dit plaats heeft in de laats!e helft des jaais Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissin gen, den 8 September 1882. De Secretaris, De Voorzitter, F N. V \N DER BILT. I s. A. SMIT. Behoort bij koninklijk besluit van 25 Otober 1882, no, 16. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, get.) PIJN ACKER HORDIJK. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De secretaris-genenuil, vnn binnenl. zaken, (get) HUI1RECHT. Voor eensluidend afschrift, De secretaris-generaal, (get.) IlUHRECHT. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 14 November 1882. De burgemeester cn Wethouders voornoemd, A SM Th Do soeretaris, P. FORBES WELS. No, 93. Plaatselijke Belastingen. Verordening tot invordering der belasting op de honden. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, doen te wetei. dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van den 8 September 1882, is vastgesteld de navol gende VERORDENING, regelerde de invordering der belasting op de Honden, in de gemeente Vlissingen. Art. 1. De invordering der belasting geschiedt door of van wege dou gemeente-ontvanger, overeenkomstig de bepalingen vau art. 258 tot en met 262 der wet van den 29 Juni 1851 (Staatsblad no. 85) gewijzigd bij de wet van 7 Juli 1865 (Staatsblad no. 79 Art. 2. Iedere eigenaar of bezitter van een bond of honden, aan do belasting onderhevig is verplieht jaar lijks voor 31 Januari teu kanto-e van den gemeente ontvanger aangifte ic doen. Voor de eerste maal zal dit moeten, geschieden voor bet einde der maand waarin de ai koudiging heeft plaats gehad. Die aangifto eeschiedt bij behoorlijk ingevuld en on- derteekeml biljet, van dcu 15 December des jaars te voren, kosteloos ten kantore des outvangers verkrijg baar. De betaling der bela-ting geschiedt bij de aangifte, tegen kwitantie, behoudens het recht tot herziening v..or het geval, dut later de onjuistheid der aangifte mocht blijken. Art 3 De aangifte en betaling voor honden na 31 Januari verkregen, geschiedt binnen acht dag'H na dat verkrijgen. Die van honden biuiien het belastiugjnar geboren, twee maanden na deze geboorte. Art. 4. I ij de betaling wordt voor iederen hond een metalen kenteeken uitgereikt, volgens een model door burgemeester en wethouders va-t te steil n Daarop wordt het wapen der geir.eentr, liet jaar waar voor de belasting is betaald en een doorloop: nd volg nummer uitgedrukt,, liet beeft eeu afzonaerlijke kleur voor iedere kin se van belasting. Dit kenteeken wordt vastgemaakt en gedragen aan eeu halsband, wuarvnu iedere hond moet zijn voorz en Art. n. De vorm van dat kcutcekeii wordt ieder jaar veranderd. Hel teeken blijft van waarde lot op den 31 Januari volgende op liet jaar waarvoor liet is uitgereikt. Art 6 Wordt het kenteeken vóór het eind des jaars onbruikbaar of verloren, dun wordt op aanvraag van den belastingschuldige een nieuw u tgcreikt tegen beta ling vau 25 cent. Art 7. Tot verzekerieg van de richtige opbrengst der be'asting is ieder eigenaar, bezitter ol geleider vau een hond of honden verplicht: a. ziju hond of houden op den openbaren weg het keuteekeo hiervoren vermeld aan een halsband te doeu dragen, op zoodauigc wijze vastgemaakt dat liet behoor lijk zichbaar zij b zijn I oud of honden, waarvoor nog geene aangifte en betaling is gedaan, niet op den openbaren weg te doen komen, hetzij los, door iemand vastgebonden of aan eenig voertuig vnstg' maakt C. zijn hond of honden, waarvoor de belasting niet of ecuo verminderde bela-ting verschuldigd is, op den openbaren weg steeds aan een ketting of touw vastge houden of aan cenij voertuig vast lo makeo. d. zijn hond of honden, uitsl litend dienende lot be waking vim gebouwen, ei'veu of vaartuigen, het gebouw, erf of vaartuig niet te doen verlaten. Art 8. Alle honden, die niot voorzien van het voor schreven keuteckeu, worden a.ingetrolleu en waarvan de eigenaars niet bekend zijü, worden ter beschikking ge steld van de politie Art. 9. Hchalvo de ambtenaren die speciaal daartoe mochten worden nnngewizen, zijn alle ambtenarcu bij de plaatselijke belastingen of bij de politie, bevoegd en verplichi van de ovcrtr> dingen ter zake dezer belasting procesverbaal op te maken Dit procesverbaal wordt opgemaakt op hun ambtseed. Art 10 liet nchi loi aanspraak op vrijstelling of vermindering der belasting vervalt bij ontstinteu s vnn het bewijs, dal de hond behoort tot die, bedoeld bij art. 3 of 4 vau het besluit tut heffing. Art. 11 De ontvanger houdt een register, waarin de gedane aangiften, met de namen eu woonplaatsen der eigenaars of bezitters van honden, de volgnummers der uitgereikte kenteekeuen en het bedrag der betaalde be lasting worden o; geteekend Art. 12. Verzuim van aangifte, onjuiste vermelding van het doel naartoe de honden worden gehouden en in het algemeen alle ontduiking of overtreding terzake dezer verordening, de pogi g daartoe of medeplichtig heid daarunu, alsmede verzet bij de invordering der belasting wordt, onverminderd de verplichting lot be- iniing of aanvulling der verschuldigde, belasting, ge straft volgens de wet vau 29 Juni 1851 (Staatsblad no 85.) Aldus vastgesteld door den gemeenteraad den 8 Sep tember 1882 De Secretaris, De Voorzitter, F N VaN DER BILT, l. s. A SMIT En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 14 November 1882. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A SMI I'. Dc Secretaris, P. FORBES WELS. No. 94. VERKIEZINGEN. Ter inzage leggen van de processen-verbaal wegens verkiezing van een lid van den raad. De voorzitter vau den raad der gemeente Vlissingen, maakt bekend: dnt van dc, op den 15 en 16 dezer opgemaakte pro cessen-verbaal van inlevering en opening der stem briefjes ter benoeming van een lid van den gemeente raad ecu afschrift uau liet huis der gemeente is i an- geplakt, eu wijders van de processen-verbaal inzage kan worden verkregen. Kn is hiervan afkondigiug geschied waar liet behoort, den 16 November J882. De voorzitter voornoemd, A. aMIT. II. Vlissingen, 18 November. Yun 12 tot IS November zijn alhier uit Queen bore met He uinilbooteri aangekomen l'iöl en daarheen vertrokken 438 passagiers. Be eerste volksvoordracht voor dezen win ter, door den voorzitter, den heer Lotiman, met een gepast woord geopend, werd gehouden door Dr. Sneibroodt Piceardfc, uit Goes. Na ni zijne inleiding aan den overleden secreta ris, den heei Silsen, een woord van dankbare hulde lo hebben gewijd, sprak hij over John Pounds, 17671889, een schoenlapper van beroep, te Pórtinoutb, die zich het lol aanirok vun een geheel onontwikkelder! knaap, die bij toeval in ziju werkplaats kwam, en door hem Werd opgevoed, onderwezen en opgeleid voor de leest. Langzamerhand vereenigrle de brave werkman meer jongens om zich heen tot 40 loe, en weid hij de, stichter iaii de la>er m de meeste groote steden verrezen scholen voor ha- venlooze kinderen. Na de patue sprak de re denaar over de middelen, welke iu het alge- meeu den menscb ten dienste staan oui zijne gedachten keunaar te maken, en in het bijzon der over den handdruk. Deze luimige bijdrage besloot hij met de woorden vnn de Geneste!, Neen 'k vrang u geen woorden, geen ijdel verhaal, Uw band zij mij tolk van uw h.-irt 1 Uw handdruk mijn vriend, zij Welsprekende taal, Bij weerzien en blijdschap en smart 1 Ja teèdcr cu trouw, of veerkrachtig als staal Uw hand zij de tollc van uw hart! Met groote belangstelling werd de spreker door ki-t talrijk gehoor gevolgd. Moge de vol gende voordrachten niet minder getrouw wor den gevolgd Zooals onzen geabonneerd en in de stad reeds per bulletin is bericht, bleek bij de opening van de stembus op jl. Donderdag morgen, dut op de den vongen dag ingeleveide 269 stembriefjes warou uitgebracht 262 geldige stemmen, eu 7 briefjes vau onwaarde waren ingeleverd. De volstrekte meerderheid be droeg alzoo 132 stemmen. De heer jlir W. Lamau Trip verkreeg 152, de heer J Span- jam d 60 en de heer C. M Dommisse 47 slem- men, terwijl de heei'bn A. van Ockeubnrg, G. A. Storlewagen, A. Smit eu W.L. Winkel man ieder ééne stem verkreeg. De lieer jhr. W. Lamau Trip is alzoo gekozen. Des avonds werd bij fakkellicht doorliet muziekgezelschap Ons Genoegen hei nieuw be noemd raadslid eene serenade gebracht. Gedurende de maand October werd, aan de leden der koninklijke handbongschutlery Wi/lem 111alhier, die gedurende de zomei- scbietingen geene medailles hadden geschoten, alsnog de gelegenheid gegeven, om een drie- lal medailles te winnen. Twee werden daarloe geschonken door eeu oud lid der handboog- schutterij, den heer van Domburg, ééu door den heer 11. L. Siasse en eeu mat door den 'neer Larsen. Deze werden behaald door de lieeren A. Timmerman, B. A. Lambregt, L. Timmerman en D Mans. Dezer dagen is door het ICugelsclie gouver nement [Boardof Ircide) aan den loodsschipper Ie kl. Ij. J. Engels, nlhier, een binocle ge schonken voor de redding vun de uit 27 per sonen bestaande bemanning van het Engel- sclie barkschip Nelson, op den 25 Ociober j.l. Aan den zeeloods A. van Gelder, den loods- kweekelirig 2e kl. A. J. Kam en den matroos L. J. de Waardt, die geheel vrijwillig zich waagden, de schipbreukelingen niet de sloep van hel wrak te halen en hen met levensge vaar in vijf achtereenvolgende tochten veilig aan boord brachten, alsmede aan het overige deel van de bemanning van den kolter, bestaande uil een zeeloods J. van der Eijk en den loodskweekeliug le klasse P. J. Ver heul, werd als erkentelijkheid voor de door hen bewezen menschlieveude diensten eene geldelijke beloouing toegekend. Tot binnenvader en moeder in liet groote weeshuis le Goes zijn benoemd de lieer H. D. T. Los en echtgenoote te Leeuwarden. Bij den reeder P. de Jager Gz., le Scheve- uingen, is bet telegrafisch bericht o fcvan- gt*.n, dnt zijn haringschuit Proefneming, schipper A. Bruin, door eeu sloep is over zeild eu dien ten gevolge is gezonken. Twee man en de scheepsjongen ware» bij die overzeiling verdronkende overigen zijn te Antwerpen aangebracht. De magnetiseur Gdie verleden Donder dag voor de rechtbank te 's Huge gedaagd was ter zake van het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde, is bij vonnis vau jl. Donderdag deswege vrijgesproken* De rechtbank heeft deze uitspraak gegrond op de omstandigheid, dut de behandeling van patiënten door middel van een somnabule steeds een bevoegd geneeskundige aanwezig was, die de geneesmiddelen, door de som nambule opgegeven, voorschreef, wijzigde, enz., zoodat van het uitoefenen van de ge neeskunde geen sprake was. Niet minder dan acht adressen over den toestand van Atjeh zijii hij de tweede kamer ingekomen, als vanTjeerd vau der Zee, burgemee.-ter van Monnikendam en Kat- vvoude, en anderen; Corn, Coran van Asseu hu anderen, le ZaandamC. van Kempen en anderen, te Beverwijk; G. T. vau Assen- delfl de Con high eu 296 anderen Ie Haar lem Henricus Meringa, gepens. kapitein van het Indisch leger, te Kampen, eu anderen; Pcercboom, gepens. majoor, en anderen, te Breda; F. A. Gosselaar eu anderen, te Assen C. II. Schneider, en anderen, le Nieuwer- Amstel. De lieer tur. J. A. Haakman, te Batavia, redacteur van het Batuviaa^cli Handelsblad heeft zich met een adres tot de tweede kamer der stuten-generual gewend, houdende beklag over belemmering van de drukpersvrijheid in Iudië, Uit Willemstad wordt rld. 16 November aan de N. Rolt Ct. gemeld Heden ochtend te half acht is nabij deze gemeente, op het 'rlollandsch Diep, een vaar tuig, komende van Brouwershaven en be stemd voor Rotterdam, gelaien met 200 vaten petroleum, tengevolge vnn een sneeuwbui

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1