VmSINGSCIIE COURANT .000, URGLOTEN. No. 90. Donderdag 9 November 1882. S0ste Jaargang. ,g Aanbod. BINNENLAND. riUlLLIf®M. 1. zoowel als vele iven Bostlionig als eeu ikhoest bij Kinderen, ander middel. Z. Billigheün op bet liardnekkigen hoest en DRUIVEN-BÓRST- )r. GRAEFE Ie C'hera- preparaat uit per- Wittgenstein en goede uitwerking i, Hauptmann a. D, t, dat zijne familie met Iselien Druiven-Borst- van erkenlelijk- Ue standen volkomen •itte ,afl. 1. met fabriekstem- j Oude Haven 5. Brps- St. Maartensdijk bij D. Kaasse. Ovezande e gaat steeds voort Goud Klokken, enz. op te verkoopen. ïgt ieder, die voor 5 pt, voor iedereu 5 gul- zullen (uit te van de 5de klasse volgende Cadeaux ge- ïercu of Dames Re» naar verkiezing Ciliudcr-IIorloge. ologue flesch met Etui. hieromtrent te beko- J. H. WEI JENS. waarborgde Goud- worden RIJZEN van: 3000, 1000, 50, ƒ25, ƒ20, 5. beer F. H. SCHIEFER, en Middelburg v v DIENST. 5 8.40 te h Ig 2 ^2 i 10.10 H 12.— 'amiddag 2. •l1 4.40 6.10 ll'-ï 1 7.40 9.10 RGEDIENST g en Vlissingen v. v 30, nm, 1.20. 3,80,7,— 11.—, nm. 2.30, 4.45, 8.— CIIELDE, *1.— 3.- 1.30 3.30 den trein welke 7.45 8.15 10.30 11.— 6.30'sm.l2.- DOOR 12.8 Zondag Zaterd vm. 7.45 8.15 10.30 11.- BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER F. VAN DE VELDE Jr., te PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Vlissingen, 8 November. Gisteren arriveerde alhier van New-York bet Nederlandsche stoomschip P. Galand ge- zagvoerder Bonjer, dat met hoog water op den Üoslhavcudum omhoog voer. Ondanks alle aangewende pogingen, om het schip vlot te krijgen, bleef het zitten, waardoor bet noodzakelijk werd over te gaan tot het los sen der lading, waardoor de Galand heden nacht vlot geraakte en lieden namiddag de reis naar Rotterdam kon vervolgen. Met do Cal and werden aangebiaclit de heeren J. Haik, N. Schneider en C. fl. Popp als passagiers 2e klasse,benevens 42 passagiers 3e klasse. Blijkens achterstaande advertentie zal mor gen avond de heer Spanjaard alhier optre den met eene lezing, waarvan de geheele opbrengst strekken zal ten voordeele der acht weduwen en vijf en twintig weezeu, wier mannen en vaders in den storm van 24 op 25 Oct. jl. hun leven in de uitoefening van hun beroep verloren. Wordt er vooral in dezen tijd nog al eens een beroep gedaan op het liefdadigheidsgevoel van het Nederlandsche volk en menigvul dige gelegenheid aangeboden zijne gaven te offeren op bet altaar der liefde, het zij in zonderheid voor Vlissing's ingezetenen, wien daartoe het vermogen niet ontbreekt, ook thans niet te veel. En dit wel vooral om dat niet eeu van ben uit ons midden, die de zee bevaren, in den laatsten storm zijn leven verloor, eu allen, na bet doorstaan van de grootste gevaren, in den kring der hunnen ter bestemder tijd mochten terug- ket ren. Mogen deze en nog zooveel andere niet genoeg te waardeeren voorrechten een spoor slag te meer zijn om het lot van treurende weduwen en weezen door milde gaven en ondersteuning van elk liefdadig doel, dat In eoue aan de Hudson-rivier gelegene kleine stad woonde een knappe en brave Presbyteri- aansche geestelijke, zooals uit het volgende verbaal blijken zal. Wat ik ga verhalon, had plaats in don herfst van 1860. Hot wa9 Vrij dag avond; de goede geestelijko zat in zijn studeervertrek to werken aan zijn preek voor den Zondag en hij was in dat werk zoo Verdiept, dat hij niet eens bemerkte, dat het roods laat was geworden. Het was reeds over twaalven en nog werkte hij voort. Voor een "ogenblik uitrustende, koek bij op eu zag plotseling v">or zich de gedaante van een sterk- gebouwd man, die don leeraar aanzag alsof hij op het geschikte oogenblik wachtte dat daartoe in het werk wordt gesteld, te hel pen verzachten. Overgeplaatst bij het 5e reg. int. de le luit. J. F. H. D. H. Baak, van het 3e reg. inf. in garnizoen alhier. De stoommisllioorn bestemd om zoo spoe dig mogelijk op den zeedijk bij de Nieuwe Sluis geplaatst te worden, is deze week alhier u.t Parijs gearriveerd. Heden middag werd o m. van een' ruim 70jurigen bruidegom en eene over de 30jurige bruid liet huwelijk volirokken, dat getuige nis droeg van eene belangstelling, die wel niet tot de alledaagsche zal kunnen gerekend worden. Terwijl sommige bewoners van de Lange Zelke, in welke zij hun huwelijkslent hadden opgeslagen door aangebruchte versieringen van hunne belangstelling deden blijken, bracht een groote menigte volks, waarbij de lieve straatjeugd het hare niet vergat bij te brengen, eene uitbundige hulde aan het ge lukkige echtpaar toe. Benoemd tot ontvanger der invoerrechten en accpnsen en van haven- eu schut- geldeu op liet kanaal van Walcheren, alhier de heer F. A. A. Bendt, verificateur voor den actieveu dienst te Amsterdam. Aan de heeren G. Alberts Lz. Co. te Middelburg is, namens den koning, door den minister van waterstaat, handel eu nijverheid tot wederopzeggeus verguiiuing verleend tot den aanleg en liet gebruik eener eleclrisclie gasleiding tusschen hun kantoor en dat van de kunstboter-fabriek uldaar. De lieer H. C. Koster, ontvanger der dir. bel. en acc.te Breskens c. a., is bij kon. besluit als zoodanig benoemd te Vianeu c. a. Naar de Amst. Ct. verneemt zullen S00 Belgische industriëelen deel nemeu aan de in ternationale koloniale tentoonstelling te Am sterdam. bij hem storen kon- De leeraar bloof, ofschoon hij zeer verwon- dord was, bedaard eu verzocht den indringer te gaan zitten, dat deze werktuigelijk sebeen te doen. »Mug ik u verzoekon mij te zeggen wat u zoo laat herwaarts voerde?*' vroeg do leeraar. >Ik wil stelen. Op de eerste beweging, die gij maakt om alarm te verwekken, zijt gij een kind des doods. Gij hebt zilverwerk in uw huis en ook geld. Ik zal dat leunen en deze gelegenheid waarnemen, om het in ontvangst te nemen," zeide de vreemdeling. >Gij zijt zeer rondborstig," zeide de leeraar eo ik heb achting voor uwe oprechtheid, of schoon ik uw beroep beklaag." Stelen is mijn handwerk niet, mijnheer: maar ik bezit geen cent, mijn gezin sterft van den honger en daarom drijft de ellende mij tot dit besluit Eer ik mijne kinderen van den In het voorloopig verslag der tweede kamer over de wet op de middelen leest men „Terwijl de stnats-loterij in het algemeen op de be kende .groaden werd bestreden en verdedigd, werd in het bijzonder van gedachten gewisseld over de vooroemens tot wijziging harer inrichting, die, naar men meende te weten, bij de regeering bestonden of hadden bestaan, cu iu hoofdzaak daartoe strekten, dat de inlcgprijs, ten bate van het rijk, van f 60 allengs tot f 65 zou worden verhoogd. Sommige leden vcrklaarden|zichjmetdemaatregeleu,strck- kende om de, naar huu opvatting, aanzienlijke voordeelcn der collecteurs te beperkeu, in beginsel wel te kunuen vcrocnigen. Een zoodanige regeling lachte andere loden minder toe, voornamelijk omdat daardoor althans wanneer niet tevcus het aantal prijzen werd vermecrdeid, hetgeen, naar zij meenden niet in de bedoeling lag het beginsel zou worden prijs gegeven.dat het bedrag aan inleggeldon ook aan prijzen enpremiiiu wordt uitgekeerd; dorli ook omdat het gehalte der aan de staats-loterij verbonden ambtenaren bij aanmerkelijke vermindering hu Ou er verdiensten, lichtelijk zou dalen, hetgeen zeker niet in het openbaar belang ware. Van beide zijden drong men er overigens op aan, dat de regeering tot geen ingrijpeode wijziging der inrichting van de slaats- loterij zou overgaan, zonder dat de kamer vooraf in de gelegenheid gesteld ware daarvan kennis te nemen. „Een der leden vroeg nog, of men niet den prikkel om van de eene klasse in de andere voort te spelen zou kunnen wegnemen, door den prijs der loten te ver minderen, doch do z.g. classiealo loten af te schaden. „Met oetrekking tot de collecteurs werd aangedron gen op nauwlettend toezicht, dat zij een behoorlijk kan toor zouden houden, hetgeen thans op sommige plaatsen nice het geval is Voorts werd overlegging gevraagd van een lijst aanwijzendo het aantal loten, aan ieder der collecteurs uitgereikt. Men vermoedde dat sommige collecteurs eeu groot aautal gesplitste loten uitgeven, en gaf dor regeering in overwogiug, dit misbruik te voor komen door te bepalen, dat bewijzen van gesplitste loten voortaan van^harentwegc zouden worden geverifieerd." Naar de Haarl. Ct. verneemt, bestaat bij de directie van de Rijnspoorweg-maatschappij het voornemen, al haar rollend materieel van den Wostinghouse-rem te voorzien. De onlangs uit O.-I. gerepatrieerde officier van adm. le kl. E. H. W. Wijnmalen is, naar naar men verneemt, bestemd om den officier van adm. le kl. J. C. Coeland bij het koninkl. instituut voor de marine te Willemsoord te vervangen. Don In November zijn van de artillerie in structie compagnie te Schoonhoven 19 volon- bonger ziu sterven, zou ik liever tien man- neu als gij het leven willen benemen, indien ik daardoor aan brood kon komen." »Ik ban uw gelaat niet zien," zeide de leeraar »maar toch houd ik u voor een wol- opgevoed man met een goed hart." »Geon praatjes," zeide de man ongeduldig »ge behoeft niet te denken dat go tijd zult winnen met uwe praatjes- Ge weet wat ik kom doen," giug bij voort, terwijl hij den goeden man naderde. »Ik geef u mijn woord als christen dat ik geen alarm zal verwekken, noch iets terug houden voor u van hetgeen zich :n mijn huis bevind. Wees zoo goed te gaan zitten." De dief ging weder zitten. »Zeg nu eens openhartig,zeide de leeraar, of gij mij slechts iets op den mouw spelt, of dat uw gezin werkelijk op het punt is van honger om te komen?' lairs vertrokkeu, 9 naar de instructie-batterij te Arnhem, 5 naar het instructie-bataljon te Kampen en 5 naar de cavallerie. De minister van financiën, graaf van Lijn den van Sandenburg, is in zoo verre hersteld, dut hij vau zijn buitenverblijf te Neêrlang— broek iu de residentie is teruggekeerd. De N. R. Ct. verneemt dat de scliout-bij- nacht II. L. Oudenhoven, inspecteur van den geneeskundigen dienst van de zeemacht, wel dra, op grond van gevorderden leeftijd, den militairen dienst met pensioen zal verlaten. De heer J. F. N. A. Scliaepmau, lid van prov. staten van Overijsel voor Oldenzaal, en broeder van den onlangs gestorven Aartsbis schop van Utrecht, is Zoudag te Zwolle over leden, op 70 jarigen leeftijd. Uit goede bron kunnen wij mededeelen, dut ongegrond zijn de geruchten, dezer dagen ver spreid over een spoedige opheffing der vergun ning tot gebruik van het domein Soes/dijk anu H. IC. H. mevrouw da prinses Hendrik door 's prinsen erfgenamen. Ter zake van dat gebruik zijn tusschen de vorstelijke personen onderhandelingen geopend en worden schik kingen beraamd, welke door edelmoedigheid eu kieschheid gekenmerkt blijven, en waarbij tevens in 't oog worden gehouden de bepalin gen en bedoelingen der wet van 8 Juli 1S15 (Stöl. no. 41), het domein Soestdijk afslaaude en overdragende aan den toenmaligen prins van Oranje. Vóór dat die onderhandelingen (welker uilslag wanrschijulijk wel bekend zal worden) zijn afgoloopen, is het wenschenlijk, dat voorbarigheid zicli houden binnen dat terrein van neutraliteit; hetwelk bij andere aangelegenheden zoo dikwijls wordt geroemd en aangeprezen. (D RECHTZAKEN. Gisleren werden voor het gerechtshof, kamer van burgerlijke zaken, te 's Huge de pleidooien gevoerd in zake het liooger beroep *Mijn gezin, mijnheer, verkeert in don too- stand, welken ik u beschreven heb, mijne vrouw is ziek en mijne kinderen maken mij krank zinnig door hun geroep om brood." De leeraar, die overtuigd was dat de man waarheid sprak, zeide: »Ik heb, zooals ge misschien wel zult ge hoord hebben, honderd dollars liggen, die mij gisteren voor mijn salaris zijn uitbetaald. Ik heb nog eenig zilverwerk dut mijue vrouw als huwelijksgeschonk heeft medegebracht. Als gij van het zilverwerk afstand doet, zal ik a de honderd dollars geven en nog twintig, die ik opgespaard heb om mijne vrouw op ons huwelijk er een verrassing voor te koopen." »Goed, doe dat, maar wat vlug, want ik moet weg." »ICom eeus hier," zeide do leeraar, ik moet u een schilderij laten zien." Do man volgde, de leeraar deed eene deur Vlissingen.

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1