No. 86. Donderdag 26 October 1882. 30ste Jaargang. rau s k U: s) tot 1 Hoek Kom gi-rolIstraat-Groenewoud, I N° 1. Trlijbo I Jfverigen Prijs per drie mfandeui/ 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 1 ftgte bij Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecl UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER APVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Fran] Co., te Parijs. gc, de firma G. L. DAUBE Verschijnt WOENSDAG- en UTEKDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. ti niuunn su No. 88. VERKIEZINGEN. Verkiezingen voor leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De burgemeester en wethouderê van Vlissin gen; m gelet op bot koninïclyk besluit van 9 Novern- ber 1851 (Staatsblad no. 142)'-izooals dat is gewijzigd bij koninklijk besluit, van den. 11 Au gustus 1859 (Staatsblad no. 80):' maken h-v^zid dat op Woensdag den 22 November a s. des middags^jfiaudA. ofiMes namiddags te 2 uren, rijk gezegeviei- -_*uSeu van het Raadhuis, zal rij ook cowo"r li™8 vergadering ven kies- seTuCüijgai.-n,' omJTo plaatsen aan te vullen der leden van de kamer van koophandel en fabrie ken aldaar gevestigd, die met het einde dezes jaars aan do beurt van aftreding zijn, of hm andere oorzaken mochten zijn uitgevallen en dat de lijst dor kiesgerechtigden ter inzage ligt ter gemeente-secofetarie, terwijl zij die tegen die lijst bezwaren ,-v.ermeeneu te hebben, die binnen acbt dagop^fte.ijekeuen van heden kun nen iubrengen. v En is biervatf,afkondiging geschied waar het behoort, den zTOctober 1882. ''!)e Burgemeester eö Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. No. 89. NAJAARS-SCHOUW. Do burgemeester en wethouders van Vlissin gen, brengen ter kennis van belanghebbenden dat op Donderdag den 2 November a. s. en zoo noodig volgende dagen oen schouwing over de wegen en voetpaden in deze gemeente zal plaats hebben. Vlissingen, 24 October 1882. De burgemeester en wethouders vooruoemd, A. SMIT. Do Secretaris, F. N. VAN l)ER BILT (L. S 11 li L A i\ IK Vlissingen, 25 October. Gisteren middag barstte brand uit op den hooizolder van de brouwerij „De Meiboom" alhier. Spoedig waren de brandweer en de autori- TEMPI PASSAT!. Uit het Duitsch van Albert Meiander. »Antoine", zeide zij, »ik heb alles gedaan wat gij wenscht, is u dat niet genoeg?" Par bleu! dan moest gij uwe belofte ge- honden hebben en niet naar een reudez-vous gegaan zijn, maar kort en goed: zijt gij be sloten of niet?" Het was enkel mjjne schuld," antwoordde ik, mademoiselle wist van niets Pauline," zeide ik tot haar, »doe niets, wat gij niet Voor God kunt verantwoorden.'' Zij legde mij met een snellen, smeekenden blik het zwijgen op. »Ik wil bet niet, omdat ik eono vrijo bur- teiteu ter plaatse v an het onheil en mocht het deze nog bij tijds gelukken zich meester te maken van den brand, waardoor grootere ram pen werden voorkomen. Van de spuiten C en D, die bare goede dien sten met den besten uitslag bewezen, gaf spuit C liet eerst water. Naar men verneemt is de brand hoogst waarschijnlijk toe te schrijven aau de onvoor zichtigheid der werklieden, die zich op den zolder hebben opgehouden. Zr. Ms. monitor Hydra, onder bevel van den luit t/z. Ie ld. A. van Hengel, is jl. Maandag van hier naar Hellevo&fcsluis ver trokken. Men verzoekt ons mede te aeeleu dat het door Flissing's Mannenkoor te geven concert niet den 15 maar den 14en November a. s. zal plaats hebben. Ter weerspreking van overdreven berichten daaromtrent door andere bladen opgenomen, kunnen wij uit vertrouwbare bron het volgende melden In den nacht van; 11. Vrijdag op Zaterdag is de mailboot Prins Hendriko. a. overbren gende prins en prinses C ristiaan van Sleeswijk Holsleiu, nan Engelsclie zijde, in aunvaring geweest met een Boulogner visscliersvaartuig, bemand met 7 koppen, waarvan twee man op de Prins Hendrik zijn overgekomen en door deze te Queeuboro-Pier gebracht, terwyl de 5 overigen behouden te Ostende zijn aange komen. De mailboot, die volstrekt geen schade bekwam, miste de aansluiting te Queenboro- Pier niet. Naar men verneemt zijn onze stadgenooten de beideouderofficieren van deu hoofdcursus te 's 1 Ier togen bosch C. van Asseudelft en K. M. de Jager heden geslaagd in hun examen voor Luitenant der infanterie. Het transport machinist-leerlingen, bestemd geres ben en niet wil gedwongen worden.'' »Goed, mijn duifje, en ik ben een burger en een patriot, ik dien het vaderland." Bur gers," aldus wendde hij zich tot de omstan" ders, shier is een Pruis, een spion. Hij had volgens de wet reeds lang over de grenzen moeten zijn, maar hij wil liever hier blijven en een meisje betooveren." Pruis 1 Spion," brulde de volksmenigte. In de Seine met hem!" Ja, in de Seine 1" herhaalden honderden stemmen. Paulino richtte zich hoog op en riep met trillende stem uit; Hij liegt 1 Deze man is noch eeu spion noch een verleider, hij is een man van eer en wil naar zijn land vertrekken, ik sta voor hem borg." In do Seinel In de Seine 1" schreeuwde de menigte, die steeds meer aangroeide »gooit de meid er bij." voot Oost-Indië, zal 25 Nov. a. s. derwaarts worden overgevoerd per stoomschip Frins Alexander. Men leest in de H. E. Ct.: „Na de belangrijke verbetering van den Nieuwen Waterweg is de diepte op dat rivier vak, hetwelk tot hiertoe bijna geheel aan de natuur is overgelaten, 2 voet (6 palm) minder dan op de haar in den mond. Van daar dat schepen, die nu met 57 59 palm diepgang kunnen binnenkomen, blijven vastzitten op de rivier of tot 53 pnlm moeten lichten." De rijkscommissie voor de examens ter ver krijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen, zal, aanvan gende den 14n November, zitting houden in bet jachtclubgebouw te Rotterdam. Voor de voorwaarden zie St. Ct. no. 251. Naar men verneemt worden er tusscheu de leden der vorstelijke familie onderhandelingen gevoeïd over de bezitting „Soestdpk." Z. M- da koning moet namelijk plan hebben, ook èen gedeelte vuu het jaar vorblijf te gaan houden. Te Ter Neuzen is aaugekomen de stoom boot Penqouin, van A reach on bij Bordeaux meteen lading van ruim 500 000 oesters, be stemd voor de Sociélé anonyme des grandes huiirieres de Zélandewelke daar groote oes terputten beeft doen aanleggen. Op den 16 November a. s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de vice-admiraal R. L. de Haes, directeur en commandant der marine te Willemsoord, zijne militaire loopbaan begon als adelborst aau bet kon. instituut voor de marine te Medemblik. Geboren te Zutfen op 13 April 1818, werd bij den 16 November 1832 geplaatst aau het instituut en op 1 Oc tober 1836 benoemd tot adelborst Ie kl. bij de kon. Ned. marine. Na op 28 Nov. 1840 be vorderd te zijn tot luit. ter zee 2e kl. en op 1 Het gevaarlijke oogenblik was gekomen. Ik maakte' mij gereed den eersten, die mij te na kwam, met een vuistslag te ontvangen eenige ruwe kerels naderdeu reeds Pauline. Haar broeder ging voor baar staan; Zij is mijne zuster en eene goede patriote." »Dat moet zij bewijzen," luidde het ant woord. Zij moet roepen: »Leve Frankrijk, weg met de Pruisen 1" Luid en vast herhaalde zij de woorden en de woede der meuigto richtte zich nu weder op mijn persoon. De kroten: »A la lanterne 1 Iu de Seine met den spion 1" woelden woest dooreen. Hoort naar mij, burgers!" riep uu Pau line. »Dezo man was met toestemming mijner ouders mijn verloofde en ik heb hem bemind. Ik ben eene dochter vaa Frankrijk en heb mijne liefde hot vaderland ten offer gebracht. Ik heb hem zijn woord teruggegeven en doo Jan. 1852 tot luit. ter zeo le kl., werd hij op 19 Febr. 1800 kapt.-l uit. lerzee, en op 1 Nov. 1867 kapt. ter zee. Op 1 Juli 1875 volgde zijn benoeming tot schout-bij-nachi en op 16 Augustus 1879 be noemde de koning hem tot zijn tegenwoordi- gen rang. Bij kon. besluit van 14 September 1859 be noemd tot ridder der Militaire Willemsorde 4e kl., volgde op 18 Febr. 1861 zijue bevor dering tot ridder 3e kl., en werd hij op 12 Oct, 1869 benoemd tot ridder van den Nederl. Leeuw, nadat hem op 7 Oct. van dat jaar het Eereteeken met '/ejgeps was toegekend, alles tengevolge van zijn gedrag bij verschillende expediliën in de overzeescbe bezittingen,waar hij ongeveer 20 jaren van zijn diensttijd door bracht. Achtereenvolgens werden door hem ver schillende commandementen van Zr. Ms. oor logsbodems waargenomen, totdat hp Nov. 1874 werd belast met de betrekking van di recteur eucumruaudeur der marine to Helle- voetsluis en 16 Aug. 1879 werd geroepen tot diezelfde betrekking te Willemsoord. Z. M. heeft met ingang van 1 Nov. a. s. benoemd tot kantonrechter-plaalsvervauger in liet kanton Hulst, H. A. A. baron Callot d'Escury, burgemeester der gemeente Honte- nisse, en L. 3. M. van Waesbergbe, te Hulst. De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in'1883 een verge lijkend examen zal worden gehouden van ads- piranten, dingende naar de betrekking van scheepsklerk bij de zeemacht. Het aantal beschikbare plaatsen en de ver- ehchten voor liet examen die vermoedelijk eenige wijzigingen zullen ondergaan, zullen uader worden opgegeven. Tengevolge der ziekte van den minister van finantiën, rar. C. Th. graaf van Lijnden van Sandenburg, zal de minister van koloniën, dal hiermede nog eens openlijk. Maar gij zijt ook Franschen en geen barbaren. Gij zult dien man naar zijn land laten terngkeeren, opdat bij aan zijne landslieden verbale hoe de Fran- sche vrouwen haar vaderland boven alles be minnen. Ik beloof dan, dat ik met mijne zwakke armen helpen zal om de wallen van onze geliefde vaderstad te verdedigen en mijn voorbeeld zal duizend anderen aanvuren en bemoedigen." Goed gesproken, bravo 1 Do burgeres level Laat den Dnitschor gaan, begeleid hem naar bet station 1" riep de menigte. Neem een fiacre 1" zeide een zeer net ge kleed heer beleefd tot mij Ik dankte hem met een blik, terwijl miju oog onafgewend op de schooue gestalte van Pauline rustte. Het was mij onmogelijk mijoe blikken van baar af te wenden. Op dit oogenblik wenschte ik dat de menigte hare bedreigingen uitgevoerd bad en dat Pau-

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1