UISNIM.SÜIi; G0ÜANT. No. 8!. Zondag 8 October 1882, 305te Jaargang. LLE.TC De Canafleesclie Acliilles. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IF 1. Prijs per drie maanden 1,Bianco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich hij alle, Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissiiigen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4- regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. Aan het bureau van politie is inlichting te bekomen omtrent een gevonden BANK BILJET. Vxissingen, 7 October. Van 30 September tot 6 October zijn alhier uit Que.eti.boro met de mailbooten aange komen 636 en daarheen vertrokken 913 pas sagiers. Van de elf candidaten, die zich te Utrecht hadden aangegeven voor liet literarisch mntlio- malisch examen, zijn eergisteren zes geslaagd, waaronder voorkomt de lieer O. C. Vermaas, alhier. De mazelen nemen te dezer stede belang rijk toe; deze week hebben zich ongeveer 25 a 30 gevallen voorgedaan. Tot sluiting barer zomeroefeniiigen zal door de dienstdoende schutterij alhier, op Maandag 9 dezer van 's middags 2 tot 6 uren ee.ne prijsschieting plaats hebben op liet gewoon schielterrein, alwaar op eeu vrije baan ook zal kunnen worden geschoten door niet leden der schutterij; deze laatsten echter tegen betaling van 25 cent voor een sckietbaart van drie schoten. De prijzen voor de schutterij bestemd be staan thans reeds uit: Een gesneden houten sigaren lcisfc, een bascule, een porseleinen theeservies met dito blad, een zilveren bronzen inktstel, een folio album, een sigarenslel, een tabakspot, een lu- ciferdiagei, een handkoffer, en een hloemen- schaal; terwijl de prijzen voor de vrije baan bestaan in geldelijke bedragen van de op brengst van den verkoop van scliietkaarteu. Des avonds zullen de prijzen aan de overwin naars worden uitgereikt in een nader aan Ie wijzen lokaal. By ongunstig weder zal de prijsschieting tot den volgenden dag op het zelfde uur wor- Uit het Duitsch van E. Werber. Wij zetten ous toen aan het ontbijt. Creek weigerde thee, rum en vleesch, maar at een bord vol gerstemoes on een stuk met zout bestrooid brood en dronk een glas water, dat Eleouoïe hem inschonk. Zij zelve at niets; zij dronk niets dan een kopje thee. Hare oogen waren echter, als Creek sprak, op hom »Hoe staat het met de Saugees?" vroog Wilson, »Ik heb gehoord dat gij wedor on. raad bespeurd hebt." Ja", zoido Creek »de Sangoes Bluipen rond'' »Dau kau hut spoedig ernst worden," merkte den uitgesteld, dat kenbaar zal worden ge- r niaakt door het des morgeus doen waaien van eeu ronde vlag met wit veld van de groote of St. Jacobstoren. *Hansweerk 6 October. Verscheidene boe ren zijn alhier en omliggende plaatsen, be gonnen met het uitdoen van suikerbieten; ver leden Maandag werden alhier de eerste suiker bieten ingescheept. De bieten zijn zeer gering wat natuurlijk schadelijk is voor landbouwer en fabriekant. Door den minister van koloniën zijn do scheepstimmerman bij de kon. maatschappij „de Schelde" alhier, H. S. Hngema», en de eervol ontslagen 2e timmerman van de Ne- derl. zeemacht F. G. Vermeulen, ter beschik king van den gouverneur-geueraal van Ned. Indië gesteld om te worden geplaatst als vice koinmandeïir voor het vak van scheepsbouw bij een der marine-etablissementen daar te lande. De accijns op het gedistilleerd heeft in September jl. wederom ruim vijf -en- dertig" duizend gulden minder opgebracht dan in de zelfde maand van vorige jaar. Dientengevolge is de opbrengst van dit middel gedurende de eerste 9 maanden van dit jaar ruim f 343 000 lager dan in de zelfde maanden van het vorig jaar en bleef zij ruim zes ton beneden het 9/l2 der raming van dit jaar. Daar overigens de accijns slechts ter naau- wernood de helft uitmaakt van 't geen door denverbruiker aan de tappers wordt betaald, zoo blijkt dat in 9 maanden tijds door ons volk circa zeven tonnen gouds op het artikel „sterke drank" bespaard is. (D.) Deu 20n dezer zullen honderd zeerailiciens van 1. Ms. fregat Evertsen, als de meest ge- oefenden, met onbepaald verlof vertrekken. Deze schepelingen zijn van Mei jl. dus in 6 maanden, geoefend. Wilson op. Creeks oogen fonkelden als do bliksemstralen in deu nacht. Gij weet toch" ging Wilson voort, »dat die Saugees talrijk zijn als een zwerm sprinkhanen." »De Creeks zullen de sprinkhanen opeten'', antwoordde de Indiaan, »Wel daar valt mij juist een antwoord in, dat Creek eens gaf aan een opperhoofd der Saugees, tot wien hij gezonden werd toen de Saugees begonuon te twisten", zeide Wilson. Waarom laat gij ons niet met rust? had Creek gezegd. De hoofdman antwoordde: »Wij heb ben vele zalmrijke stroomeu en groote, van wild wemelende wouden, maar weinig gras vlakten met buffels er op. Sta ons van uw gebied de grasstroken af, of wij nemen ze". Dappere hertendooder,'' antwoordde Creek, >wp zullen onze buffels tot vóór uwe teuten jagen en als er dan een zonder speer in het lichaam bij u komt, ruoogt gij hem houden." Niet waar, Creek, aldus was immers uw Onlangs heeft het comité voor den aanleg vau een stoomtramweg BreskensMaldeg- hein te Middelburg een j vergadering gehou den. Hoewel liet daarin verhandelde strikt geheim gehouden werd, is er toch zóóveel van uitgelekt, dat de zaak volkomen in orde is, uitgenomen de aansluiting met België, de concessie en liet beuoodigde kapitaal, zoo schrijft men ons uit Middelburg. (D.) Het treurig vooruitzicht bestaat, dut een deel van deu Hoekschenwaard aan de golven pry's zal worden gegeveu; de dijk aan de Wacht is in zoodanigeo toestand, dat hij óf bijlang water weldra instorten, of bij höogen vloed bezwijken zal. Op de minst zwakke punten is hij aan de waterzijde loodrecht, op alle andere plaatsen uitgehold; elkoogeublik ziet men stukken in de diepte wegzinken. De eigenaren schijnen niet genegen, er iets aan te doen. Meer dan honderd menschel), aldaar woonachtig, leven dus dagelijks in het gevaar, hun huizen en goederen als een prooi der gol ven te zien verdwijnen. (llbl.) Üft een wijzigiug van het model biljet be treffende de personeeie belasting blijkt, dat men voortaan bij verhuizing er op bedacht moet zijn, dat de belasting voor het verlaten perceel over het volle jaar verschuldigd blijft, ten zij het volgende wordt in acht genomen Ten einde voor dat perceel ontheffiug te be. komen, moet de belastingplichtige van zijne verhuizing afzonderlijk aangifte doen ten kantore van den ontvanger, op een aldaar kos teloos verkrijgbaar billet, binnen den tijd van eene maand, volgende op die waarin bij bet perceel verliet. Na dien termijn is de aanspraak op ont heffing vervallen. Mondelinge aangiften zijn ten deze niet geldig. De Ossche Meerkade is eergisteren nacht doorgebroken. Het water valt langzaam; de Ylijraensche weg is nog circa 10 cM. diep overstroomd. (Nbr.) antwoord?" »Ja, en de Saugees hebben geen enkelen buffel gekregen." De knecht van Wilson bracht nu twee go- zadelde paarden voor de deur en wij stonden op. Hector, de zwarte hond, sprong harts tochtelijk tegen Greek op, alsof hij van hem afscheid wilde nomen en toen deze hem ein delijk losliet, scheurde het dier zijn fiju hemd. Dadelijk was Eicon ore met'naald en draad gereed om do scbeur te herstellen. Ik zag Zijn hart kloppen en do oogen dicht doen, terwijl hare vingers bevend het werk verrichtten. »Nu is het gedaau, Creek," zeide Eleonore met den blik op hem gewend. Creek i3 zeer dankbaar," antwoordde hij op zuchten toon en ging naar de deur, »Uvv tomahawk, Creek I" riep zij en reikte hem het wapen over. Zij hield het in het midden, hij nam hot echter bij het uiteinde, als om hare hand niet te ontmoeten. Volgens hetbuveau Veritas zijn in Augus tus verongelukt 74 zeil-en 16 stoomschepen, iu beide categoriëu 1 uit Nederland. Te Leeuwarden heeft zekere Jau Suijder zich op afschuwelijke wijze vergrepen aan zijn eigen kind, een meisje van 11 jaren. Geluk kig is de onverlaat in handen der justitie. Dit is reeds herhaaldelijk het geval geweest; hij beeft eenmaal veeda tuchthuisstraf wegens manslag ondergaan. Men heeft wel eens beweerd, dat er nergens meer in effecten wordt gespeculeerd dan in de provincie Groningen. Door het thans uitge komen verslag van het telegraafverkeer over 1881 wordt dat bevestigd. Er werden in dat jaar alleen van liet telegraafkantoor iu de stad Groningen 8519 telegram men verzon den, die over effecten bandelen. Arnhem ver zond er slechts 2600, Dordrecht 2600, Den Bosch 1900, Leeuwarden 3300, Leiden 2000, Middelburg 1700, Nijmegen 2300 en Utrecht 2800. Ja, zelfs was liet telegrafisch verkeer met betrekking tot effecten in kleine plaat sen van Groningen bijna even groot als op aanzienlijke plaatsen in andere provinciën. Zoo verzond Winschoten er 757, Winsum 556, Warffum 243, Stadskanaal 357, Hooge- zand 338 enz. Woensdag was het juist 300 jaar geleden dat op den 4u October onmiddellijk de 15e volgde; een noodzakelijk gevolg van de her vorming vau den kalender, door paus Gre- gorius XIII ingevoerd. Door een kleine fout was men nl. van lieverlede 10 dagen ach teruit geraakt. De Grieken en Russen, die nu nog aan den Juliaansehen kalender vast houden, zijn thans 12 dagen ten achter bij bun tijd. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat de heer J. G. Engels, lid van den gemeenternad aldaar, van provinciale staten van Noord- Wanneer komt gij weder, Creek? Wanneer 1" vraagde Eleonore eu in hare oogen lag nog meer teederheid dan in hare stem. Hij keek baar aan eu zijn blik verlustigde zich een oogenblik in do trekken, welkö on bewust hem het geheim van haar hart openbaarde toen sloeg hij de oogen neder en haalde diep adem. Toen hij bleef zwijgen, vraagde Eleonore weder Wanneer vertrekt gij, Creek?" Toen zeide bij zacht en met inspanning: Meisje, Creek komt spoedig terug" eu ging het huis uit. Toen ik oen oogenblik later met Wilson voor de deur kwam, leunde Creek tegen den muur van het huis en beefde over ziju gau- sche lichaam als een verschrikt kind. Wilsons stem bracht hem tot bezinning: hij ging lang zaam naar bet woud on wij volgden hem# Voor wij den hoek omgingen, keek ik om. Eleonore stond op den drempel van bet busi

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1