\IISSI\(,S<lli: COIBAOT. oordeel! ïanM. 20ste Jaargang.3, Aanbesteding STEENKOLEN. De Canafleesclie Achilles. meenr Nederland en Zilveren werken i Jl. BKOCK, te iNti'aat, I 101 Ie goederen uit de (prijzen worden ge- handen. Pryscou- :r en c°. n Zilveren werken. bHOVEN. opt ontvangt voor inveloppe bedrukt r elke 100 koopers prachtig; goa- Ir Horloge. 2 igwerk, en 24 irwcrkcn, iteeds voort Goud Klokkenenz. op etkoopeii. der, die voor 5 ir iedereu 5 gul- s zullen (uit te au de 5de klasse inde Cadeaux ge- of Hannes He ar verkiezing cr-Blorloge. «e flcscl» met imtrent te beko- "WEIJENS. jorgde G o u d- rken worden. I I BELAARS mihBhK n en bevallen zeer ree, it per ons. 3 EST ELLEN, :OEK, 'l'OILET- BLEEKSODA. LUCIFERS. mm. uslruat, F. 61. pen genezing door NDAGE RÉGU- segers, gebreve- lospituleu, Com- schillende Orden, -pen No. 80. Donderdag 5 October 1882. VRAAGD. zoekt voor vast per week. Infor- dezer Courant, 'staat gelegenheid ïg en Bewas- het bureau dezer DIENSTBODE uw LEEUWEN- wordt in een stil 'BODE gevraagd, luraut. igheden gevraagd :eiie KEUKEN. iBAUTVAN DB Au Jr. - Vlissiugeu. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zicli bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt "WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Vlissingen, zullen op Zaterdag den 7 October 1882, des namiddags te twee Uren, ten Raad- huize in het openbaar AANBESTEDEN: DE LEVERING VAN STEENKOLEN, teu dienste der verschillende gemeente administratie» enz. te Vlissingen, ge durende den winter van 1882/83. De voorwaarden van aanbesteding zijn op de secretarie voor een ieder ter inzage liedergelegd. Vlissingen, den 29 September 1882. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. SMIT. De Secretaris, P. FORBES WELS. GEMEENTEBESTKElt. No. 83. AANKONDIGING. De burgemeester en wethouders der gemeen te Vlissingen, brengen ter keu nis van de belanghebbenden, dat overeenkomstig 1 van art. 14 van hot reglement op de wegen en voet- paden in Zeelandprovinciaal blad no. 85 van 1881, gedurende e'éne maand en wel vau den 5e October 1882 tot en met den 4e November 1882, dagelijks ten gemeentehuize voor een ieder kosteloos, ter inzage ligt s de ligger met de kaart van do wegen en voetpaden in die gemeente, alsmede dat binnen dien termijn schriftelijk bezwaren kun nen worden ingebracht bij deu raad. Vlissingen, den 30 September 1882 De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS- pgycLLiTdM. Uit hst Dultsch van E. Werker. 6.) Dat is oogeloofelijk, bet is onmogelijk", riep ik uit. Daar het echter Creek geheel on verschillig was, of ik het geloofde of niet, zoide hij er geen enkel woord op. Toen ik hem echter in de oogen zag, werd ik door zijn rustigen en fleren blik diep beschaamd en sloeg ik den mijnen neder. Waarom hebt gij uwe armen en borst niet beschilderd?'' vraagde hem Wilson. Greek heeft geen yerf meer," zoide hij zacht. Ik had verf bij mij en ging naar mijne kamer, om ze te halen. Toen ik het kastje BimNLANI Vlissingen, 4 October. Bij de verkiezing van een lid voor deu ge meenteraad ia plaats van wijlen den heerW.de Kruijff, werden gisteren door 199 van de 434 kiezers, stembiljetten ingeleverd. Heden morgen bleek, dat daarop waren uit gebracht 197 geldige en in blanco 2 stemmen, zoodat de volstrekte meerderheid bedroeg 99 stemmen. Van de uitgebrachte stemmen verkregen de heer A. Loois 94; de heer Jhr. W. Laman Trip 47; de heer W. L. Winkelmau 82; de heer I. Harder 8; de heeren W. P. Simmons eu G. Maters ieder 4 stemmen, terwijl op een negental heeren ieder eene stem was uitge bracht. Zondag avond had bij den laatsteu rit van den stoomtram in de nabijheid van Souburg een treurig ongeval plaats, dat weder als een waarschuwend voorbeeld voor menigeen die nen kan. De vaste arbeider aan den trauidienst A. Hendrikse, een boodschap bij den machinist willende overbrengen, sprong van deu tram af met bet ongelukkig gevolg, dat hij viel en de wagon over hein heenreed, die hem een zijner beenen verbrijzelde. In dien treu- rigeu toestand werd bij naar Lier vervoerd, en onmiddellijk naar het gastlinis gebracht, al waar hem het been verder werd afgezet. Hoewel de ongelukkige goed bij zijn bewust zijn was en zelf nog kon inededeelen, dat het eigen schuld was, kon hij de operat'e niet doorstaan en bezweek daaronder, nala tende eene weduwe met zes kinderen. Bij den landbouwer Joost Joziasse, te Oost- Souburg, is een kelkraap gewonnen, die gewis wel, althans op dit eiland, eenig in baar soort ie. Deze kelkraap, wel te onderscheiden van een koolraap, beeft de grootte van een pas geboren kind, en weegt ruim 7}/2 kilo. Voor liefhebbers vnn curiositeiten ligt genoemd product ter bezichtiging aan het bureau dezer courant. Gisteren avond bad iu de kleine zaal van den lieer Kuijpers de jaarlijksclie huishoude lijke algemeene vergadering van donateurs en ledeu der vereeniging voor Volksvoordrachten en Volksvermaken plaats, die talrijk bezocht en zeer geanimeerd was. Uit het verslag en voor hem opendeed en bij de bonte kleuren zag, kwam uit het vreesaanjagend ernstig mannengplaat het kind te voorschijn. De don kere oogen straalden van nieuwsgierigheid en genoegen Met bevende vingers betastte hij de verven er. toen ik hem vraagde, of zij hem bevieleu, zeide hij met het hoofd bevestigend knikkende: Prachtige kleuren." Neem er van wat u het best bevalt." Toen zag hij mij vriendelijk aan en zeide Greek is dankbaar." Ik wilde gaarne zien hoe hij zich beschil- devda en verzocht Eleouore een glas water te brengeu. Toen zij het op de tafel gezet had, bleef zij ter zijde staan zoodanig dat zij zich tueschen mij en Creek bevoud. Zij leunde met have haudj op de leuning van den stoel, waarop Creek zat, daar zij van aandoening min of meer beefde. Greek zat voorover gebogen en raakte de leuning niet aan. Ik woes hom, toon hij eon stukje vorf in het do rekening en verantwoording bleek, dat do toestand gunstig is, terwijl vele blijken vau belangslelling liet bestuur met nieuwen Ins' bezielen zal om deze vc-reeüigiug, die in 1875 werd opgericht, meer en meer aau liet doel verlichting en veredeling van het volk be vorderlijk Ie doen zijn. Door eou belangstel lend donateur werd in het vorig dienstjaar de aanbieding gedaan, om liet' mogelijk te kort op de loopeude rekening aau te vulleu, zoodat liet waarlijk zeer zeldzaam geval zich voordeed dut de ontvangsten en uiigaveu van het ufgeloopeu dienstjaar aan elkander gelijk zijn. Het verslag, dat zeer uitvoerig was, was nog door de baud van den overleden secre taris-penningmeester opgemaakt. De voorzit ter vond gereedeaanleiding den waardigen en zoo vroeg aan de vereeniging ontvallen be stuurder A. H. Sitsen, andermaal in de warm ste bewoordingen te herdenken. Wegens dit overlijden als mede door perio dieke aftreding waren drie plaatse» iu het be stuur te vervullen en werden daartoe be noemd de heeren W. L. Winkelman, J. Jaus- zen Jr. en II. v. Bekum, le luitenant, die zicli deze keuze lieten welgevallen. Behalve dezen bestaat thans het bestuur uit de heeren I. H. Harte, F. Delvoye, J. C. Dormaar en II. Lou- man, terwijl in eene op deuzelfden avond ge houden bestuursvergadering tot voorzitter is benoemd de beer II. Louman eu tot secreta ris-penningmeester de heer J. O. Dormuar. Reeds iu de volgende week vangen de werk zaamheden voor de 7de bloemententoonsiel- ling va» //Flovalia" aan, door bet uitreiken van bons en laat het zich nauzien dat een ruime deelneming op nieuw aau de verwach ting zal beantwoorden, dat deze nuttige ver eeniging haar burgerrecht heeft verkregen. Maandag 2 October jl. bail bij de konink lijke liandboogschutterij „Willem III" alhier de gewone jaarlijksclie doelsluiting plaats, bij welke gelegenheid door de sociëteit een 6 tal prijzen waren beschikbaar gesteld, terwijl door de heeivu F. Delvoyo en M. Doezelaar respec- tieveb'k nog eene prijs was aangeboden. De prijzen werden achtereenvolgens be haald door de keeven J. van Houcke, P. Dott, H. L. Stnsse, C. Blok, A. Geijsen, R. Wielix, P. Maas, E W. Breeder. Medailles werden behaald voor de meeste punten door den hoofddeken den heer A. Geijsen, idem zwarte rozen den beer R. Wie water wilde doopen, hoe hij zich vau het peu- seel moest bediouoD, dat hij dadelijk begreep. Zeer fiju teekende hij zich eene zou met stra len op den linkerarm en een halvo maan op de handgewrichten. De tusscheuruimte vulde hij aan met bonte, maar fijngetrokken ovalen. Het geheel zag er werkelijk schoon uit. Toen schilderde bij mot de linkerhand op deu rechterarm iets, dat er als een lichte phantastiscbo bloem uitzag. Op dn borst trok bij een regenboog met vele flink uitkomende stropen. Toen ik op ziju voorhoofd woes, zeide bij: Creek verft nooit zijn gezicht 1" Vau tijd tot tijd bad ik Eleonore gadege slagen zij ademde gejaagd en menigmaal werd haar gelaat door Óen vurige blos overtogeu. Eleonore, welke teekening van Creek be valt u bet beste?' vraagde ik. Zonder te spreken wees zij op zijn rechterarm en haar vinger hoefde daarbij. Daar haar kleedje van wijde en korte mou- lix, idem opvolgende punten den heer E. W. Breeder, idem opvolgende zwarte rozen den heer E. F. Velge, idem roode roozen P. G. II. Ninniegeu, idem blauwe rozen den heer P. Maas; voor de meeste vieren den lieer J. C. Laguaij, idem drieën den beer P. Dott, idcin tweeën den lieer F. Timmermans, idein eenen den heer LC. Boë'mne; voor de meeste min ste punten den lieer F. J. Asperslagli, idem tniust opvolgende punten den heer H. A. J. Klij berg. Prijzen en medailles werden deu overwin naars voor zoover tegenwoordig bij monde van den hoofddeken den heer A. Geijsen en den vice-president den heer C. J. van Dalsum on der gepaste toespraken uitgereikt. Bij het departement van marine is van den kommandant der zeemacht een telegram ontvangen, houdende bericht dat op 25 Sept, jl. bij het visiteereu van inlandsche prauwen op de Indragiri-rivier door de stootnbarkas van Zr. Ms. schroefstoomscbip Watergeus, deze is aangevallen, met het treurig gevolg dat de luit. ter zee 2e kl. N. J. Gips, eu de matroos 2e kl. M. II. van Essen gedood en de macbiuist 3e kl. H. Cremer gewoud zijn; terwijl de machinist-leerling le kl. C. II. Kammeijer is verdronken. Aan het schriftelijk examen voor officier hebben van bet 3e reg. inf. voldaan, in alphabetische volgorde, de aergeanten: van Assendelft, de Jager en von Schmidt voor bet leger, de sergeanten vnn Andel en Eich- holz voor de administratie. Het mondeling examen, dat in den Haag wor It afgenomen, begint over 14 dagen. In de maand November a. s. zal te 's Gra- venhage een vergelijkend onderzoek plaats hebben van personen, die wenscken te din gen naar de betrekking van klerk bij den rijks-telegraaf. De rijks-telegraafklerken worden onder scheiden iu klerken der le en 2e kl. Aan stelling geschiedt op een jaarwedde vau f350, welke belooning voor de klerken, met het gewone dienstwerk belast, kau klimmen tot fSQO. De klerke» kunne», mits voldoende aan de daarvoor gestelde eischen, en voor zooveel de behoefte dit mocht vorderen, uit bun betrekking overgaan tot die van tele- Zij, die zich aau het sub. 1 bedoeld ou wen voorzien was, zoide zij tot Creek'- Schilder nu ook eene bloem op Ëleonores arm.'' Verschrikt autwoordde hij»Crcek kan uiet,' Ik zal mij heel stil houden, Creek," zeide Eleouore met die zoete, halfluide stem, waar mede de meipjes sterke munneu doen beven. Creek zag schuw naar de andere zijde eu zeide bescheiden: Creek beschildert geeno meisjes.'" Eleonore liet den blanken arm zakken en zette zich weder aan het werk. Eene poos later stond Creek op en zeide: »Nu moet Creek weg" eu toen ik hem een pakjo verf stoffen gaf: Creek is dankbaar-" Wilson, die ondevtusschon de kamer ver laten bad eu nu weder terugkwam, vraagde deu Indiaan: Wat wilt gij voor den wouw bobben?' Creek wil er niets voor hebben, Wilson s oen goede vriend," antwoordde hij zacht eu ging naar de deur.

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1