VLISSIWSCHE COURANT. No. 70. Donderdag 31 Augustus 1882. 20ste Jaargang. FItftLLST@M. ALMA'S GEVAAR. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekbande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTTËN Van 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE 5 Co., te Parijs. Verschijnt "WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. GEMEENTEBESTUUR. No. 78. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, maken bekend: dat is ingekomen een adres van C. FLIS- SEBAALJE alhier, om tot wederopzeggens toe in gebruik aan hem af te staan zes vier kante meter gemeentegrond, gelegen aan bet eindo van het voormalig marine dok alhier; en worden zij die tegen een eveutueelen af stand bezwaren vormeenon te hebben, uitge- noodigd vóór of uiterlijk Maandag 4 Septem ber 1882, des 's middags 12 uur ten raadhuize schriftelijk te doen blijken. Vlissingen, 29 Augustus 1882. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, F. N, VAN DER BILT, (L.S) No. 79. B E G R O O TIN G. Ter lesing liggen verkrijgbaar stellen der gemeente' begrooting voor het jaar 1883. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, maken bekend: dat ter voldoening aan de voorschriften van art. 203 dor gemeentewet do begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het jaar JS83 met de ncodige inlichtingen eu bescheiden op heden aan den raad is aangeboden en voou* een ieder ter lezing is nedergelegd op de secre tarie der gemeente, waar zij in druk tegen be taling der kosten algemeen verkrijgbaar is ge steld. En is biervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 26 Augustus 1882. De burgemeester eu wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, F. N. VAN DER BILT, (L.S.) BINNËNLANB. Vlissingen, 30 Augustus. Maandag morgen is uit bet dok naar de voorhaven gestoomd, bet hier liggend wacht schip Hydra ten einde zijne diensten aan de ju^itie te bewijze», zoodra de Engelsche Novellb uit het Engelsch. 26.) Zwijgend stonden allen om zijn bed en men hoorde in de kamer niets dan de afgebroken ademhaling van Lord Courtland en nu en dan eene snik van Cara. Alma was nedergezonken aan bet achter einde van het bed, met het hoofd tegen de voetplanken. Zij had daar reeds eenige oogenblikken bewegingloos doorgebracht, toen men ont dekte dat zij haar bewustzijn had verloren. Men droeg haar de kamer uit. Toen zij tot haar bewustzijn terugkeerde, zag zij dat zij op baar bed lag. Het was reeds donker en een zwuk licht schooner, die wegens schadevaring vervolgd en hier vun Antwerpen verwacht wordt, ter reede komt, in beslag te nemen. Bedoelde schooner moet eenigen tijd ge leden, bij de spoorwegbrug te Dordiecbt, een tjalk in den grond geloope» hebben, ten gevolge waarvan hy door de rechtbank aldaar werd veroordeeld tot schadevergoeding door het leverei) van een nieuwe tjalk. Gedurende de behandeling dezer zaak heeft de schooner het hazenpad gekozen en thans te Antwerpen lading ingenomen om daarmede zette kiezen. Voor de lessen aan de burgeravondschool, welke aanstaanden Maandag 4 September zullen aanvangeu, werden ingeschreven 75 jongelingen, waaronder 44 oud-leerlingen. Van de 31 nieuw ingeschreven leerlingen werden, na afgelegd examen, 23 tot de lessen der school toegelaten. Het aantal leerlingen voor bet schooljaar 1882/83 bedraagt nlzoo 67. Van deze zullen 26 tot de eerste en 41 tot de 2de klasse behooren. De aandeelhouders der stoomvaartmaat schappij Zeeland zijn legen den lSdén Sep tember a. s. in algemeene vergaderiug bijeen geroepen, ter goedkeuring van eeno dadiug met de erfgenamen van Z. K. II. prins Hen drik der Nederlanden, waarbij deze ziel) ver binden 1°. De gelden te verstrekken tot algebeele aflossing van de 41/2 pet. obligatielecning der maatschappij ad f3,200,000 per saldo groot f2,913,000 en 2°. de door de maatschappij Zeeland over 1882 tot den dag der aflosbaarstelling be taalde rente op die leening, voor bnnne rekeniDg te nemen. De Hooge Erven ontvangen daarentegen een bedrag van f 1,456,500 in aandeelen en een bewijs van deelgerechtigdheid, recht- gevende op 40 pCt. in de winst, die over- verspveidde zijn stralen achter in de kamer. Cara lag over de zieke been gebogen. Justine hield zich met eeuig werk bezig. Eeue poos lag Alma zeer stil en keek baar zonder spreken aan. Zij kon haar toestand nog niet geheel begrijpen. Het scheen baar alsof zij uit een afschuwelijken droom ont waakte. Ten laatste kwam haar de waarheid van hetgeen gebeurd was weder pijnlijk voor den geesten vroeg zij om Lord Courtland. Eene stille kus en een zachte handdruk van Cara zeiden baar de waarheid, zonder dat er woorden noodig waren. Een der edelste geesten, die ooit in een menschelijk lichaam waren gehuisvest, was weggegaan. Alma was vry. Zij had ook baar eed niet uitgesproken. Zij was vrij om haar leven voortaan op welke wijze zij verkoos door te brengen. Zij sprak nu niet veel en deed ook geene onbezonnen geloften, maar deed slechis en- blijft, nadat de aandeelhouders 5 pCt. als dividend is uitgekeerd. De thans reeds uitgegeven aandeelen ad f 1,169,000 worden gehalveerd en daardoor het maatschappelijk kapitaal met inbegrip vim bovenbedoelde f 1,456,500, gebracht op f 2,041,000. De maatschappij verkriigt daardoor de be schikking over het verschil tussehe» de som der af te lossen obligatie» ad f 2,913,000 eu de daartegen uit te reiken aandeelen ad f 1,456,500, zijnde f 1,456,500, zoomede over de helft van do thans uitgegeven aandee len ad f584,500, waarmede alle verliezen, die sedert de oprichting der maat*chappij zijn geleden, geheel kunnen worden gedelgd en bo vendien nog een bedrag van f 237,000 voor afschrijving op de kosten van eersten aan leg van stoomschepen enz. kan worden aan gewend. Komt deze transactie tot stand, dan zal in eenig jaar, waarvan de uitkomsten gelijk staan met dié over 1881, na afschrij ving op kosten van eersten aanleg en reser- veexmg voor ketel- en reserve-fondsen, te /.avfien ongeveer f 150,000, nog e.;n divi dend vau ruiui 6 pCt. aan de aandeelhou ders kunnen worden uitgekeerd. NR. Cl.) *Hausweert, 29 Aug. Zondagmorgen om streeks 9 uren vertrok van bier de Belgische raderstoomboot Oscar, welke een pleiziertocht maakte van Hansweert naar Antwerpen, waar van een zeventig tal personen gebruik hebben gemaakt. Aan deze pleiziertocht nam ook deel het fanfaren-muziekgezelschap Eendracht maahl Macht, van Kruiningen. Het gouden kastje, dat ter gelegenheid van 's koniugs bezoek aan Londen door het ge meentebestuur der City Z. M. werd aange boden, is thans gereed. Het werd ontwor- kele vragen aan Cara met eene kalmte, die de waakzame zuster verbaasde en by dat alles stortte zij geen eukeleu traan eu toonde geeu uitwendig blijk van gevoel. Toen lag zij een lange poos stil na te denken. Het telegram, dat Mark Dickenson ontvan gen had toen hij aan zijn eenzaam middagmaal ter neder zat, was van Kirkwall. Het bevatte slechts deze woorden //Lord Courtland is dood 1" Toen Alma berouwvol over het verledene lag te peinzen en gevoelde dat zij zelve daar van de oorzaak was, reisde Mark Dickenson met den sneltrein naar de stad, vol hoop en geloof in een gelukkige en onbewolkte toe komst. Hij ging rechtuit naar Bel grave Square. Hot was alsof Mark Dickenson door do krank zinnigheid, waarmede hij de laatste dagen be zocht werd, alle gevoel vau betamelijkheid bad verloren. Zelfs de half gesloten blinden, pen en tevens uitgevoerd door den lieer J. W. Benson en is vervaardigd uit 18 karaat gewaarborgd goud van verschillend© kleuren, rijk versierd met émail. De vorm is lang werpig met zuiltjes aan de hoeken, waarop de koninklijke kroon en initialen. De wapens der Cily in émail met de draken, kunst vol gedreven in groen goud, zijn in het front aangebracht, de schilden gedekt door de roos, da klaver en de distel; juist daar tegenover, aau de andere zijde, leest men de inscriptie in sprekend geëmailleerd schrift, geflankeerd door gezichten van het inwen dige van Guildhall, in geschilderd émail. Een beeldje, voorstellende de City of Loudon, prijkt op den deksel omgeven door vier cu- pidos aan de hoekeu, die schilden dragen met de initialen en kroontjes vau den her tog en de hertogin van Albany, terwijl daar- tussche» miniatuur-portretten in émail van den koning, den lord-mayor, de» aanbieder van hot adres (mr. J. T. Bedford) en diens /seconder" (Alderman Lawrence) zijn aan gebracht. De gemeenteraad van Bergen-op-Zooin heeft besloten tot de oprichting vau een zwem en badinrichting. De justitie van Arnhem heeft zich dezer dagen naar Steendei-en begeven, ten einde een onderzoek in loco in te stellen naar een te dier plaatse gepleegden gruwel ij ken moord op den aldaar geslationeerden gemeente veldwachter Kraaijenbrink. Nader wordt nog gemeld, dat de gruwel daad vermoedelijk in verband stond met de betrapping van een wildstrooper. K. was Za terdag avond nl. uitgegaan om stroopers op te sporen. Omstreeks 8 ure is een schot gehoord, denkelijk van een strooper, die hem toen bij de betrapping mot een kolfslag tegen het hoofd zou hebben gedood. Het lijk was ver- het sombere voorkomen van het huis, dat eenige dagen geleden zulk een feestelijk aan zien had, dreven hem niet terug. Hij tastte met zijn hand naar de bel, maai; reeds vóér hij eraan getrokken bad werd de deur geopend door Harry Strangways, die naar buiten kwam. Die ontmoeting maakte hem verlegen en zeker zou Mark in een verstandiger oogen- blik Alma niet opgezocht hebben. Wat kon hij echter verwachten door zich te vertoonen op eene plaats, waar men zoo weinig naar hem verlangde? Strangways wierp de deur dicht zonder hem toe te laten en, zijn arm in dien van Mark leg gende, leidde hij hem over het plein zonder een woord te spreken, terwijl Mark hem zoo lijd zaam liet begaan, alsof hij alle kracht tot tegenstand had verloren. De waarheid was dat hij altijd Harry Strangways geëerbiedigd had, ju, zelfs gevreesd om zijne meerdere sterk-

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1