VL1SSINGSCHE C0ÖUIVÏ. N!O. 68. Donderdag 34 Augustus 1883, 30ste Jaargang. GEMEEXTIiBESTOUK, FStHLLlTOet. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers ID cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 1 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland ei Frankrijk f 1,65 per drie maanden. No 75. PATENT E N. V erkryglaar stelling van patenten over tiet dienstjaar 1882/63. De burgemeester en wethouders van Vlis singen, maken bekend: dat de patenten over het dienstjaar 1882/sS verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente-secre tarie waar zij kunnen worden afgehaald van den 24 Augst. tot en met den S Sept. a. s. van des morgens 10 tot des namiddags 3 uren; de Zondagen uitgezonderd. dat de palenten,die niet binnen dien tijd zijn afgehaald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de hnizen van de belanghebbenden zullen worden afgegeveu, door den deurwaar der der directe belustinge», tegen voldoening van het daarvoor verschuldigde; wordende de belanghebbenden tevens her innerd, dat zij, die desgevraagd, hun patent niet kunnen vertoone», zich blootsellen aan de boete, bij de wet bedreigd. En is bier afkondiging geschied waar heb behoort, den 22 Augustus 1882 De burgemeester en wethouders voornoemd, TH. VAN UL1E PIETERSE. (LB.) De secvetaris, P. FORBES WELS. GEMEENTERAAD. ZITTING vau Dinsdag 22 Augustus. Voorzitter de heer Th. van Uije Pieterse, wethouder. Waarnemend secretaris de heer van der Bilt, griffier. Afwezig de heer Smit. Alvorens tot behandeling van zaken over te gaan, zegt de voorzitter: „Sedert de gemeenteraad het laatst ver gaderde, heeft de gemeente twee ingezetenen door den dood verloren, die voor hair een groot verlies te noemen zijn, „Ons medelid de heer de Kruijff, sedert vele jaren zitting hebbende in dezen raad, ontviel ons slechts weinige dageu geleden, na een lanbdurig, doch geduldig lijden. „Zijne werkzaamheid en zijne blijmoedige levensopvatting zijn u bekend. Gaarne nain hij deel aan alles, wat bevorderlijk kon zijn ALMA'S GEVAAR. Novelle uit het Engelsch. 24.) Zij dankte Kirkwall slechts met een zach- ten handdruk en dien blik van dankbaarheid, naar welken hij met zooveel verlangen had te gemoet gezien, terwijl hij zijne zoo moeilijke taak vervulde en gelukkiger en spoediger ten einde bracht, dan Cara had durven verwach ten. Het ontbijt stond op tafel, toen zij aankwa men. Cara zette zich rustig neder en schonk thee. Over den ouden Lord was nog geen woord gesproken; Alma was bang om naar hem te vragen; maar de blinden waren niet gesloten, dus wist zij dat liij nog ia leven was. Zjj zette aan zaken van algemeen nut en gij zult het met mij zekerlijk betreuren, dat we hein in onze vergaderingen niet meer zul'en ont moeten. „Korte dagen vóór hem overleed een ander geacht ingezeten. De verdienstelijke hoofd onderwijzer H, A. Sitsen stierf, na een kort stondig lijden, in de kracht zijns levens. „Een treffend verlies voor zijne weduwe kinderen; maar ook een zeer groot verlies en voor de gemeente en het onderwijs. „Was Sitsen een degelijk echtgenoot en zorgvol vader, hij was ook een uitmuntend onderwijzer, kundig en geëerd, wiens leven opging in zijn huisgezin en zijua leerliugeu. Zijn overlijden is een gevoelige slag. Wij willen hopen voor verdere verliezen bewaard te blijven." De notulen van 4 Augustus jl. worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter wenscht, aangezien uit de notulen zou kunnen afgeleid worden, dat hij medegewerkt heeft tot het invoereu eener hondenbelasting, op te merken, dat zulks geenszins liet geval is, maar die ten allen tijde hoeft bestreden. De heer Verkuyl Quakkelaar zegt, dat hem in de vorige zitting is te kennen ge geven, dat het voorstel uitging van burg. en weth. en hij dientengevolge gewezen heeft op de notulen der zittingen van 22 Jan. 1873 en 29 Dec. 1879, om te weten, hoe de meerdirlieid van den raad toen over de iuvoering dier belasting dacht. Geschiedt inededeeling van een ingekomen schrijven van den heer C. V. Riemens, hou dende kennisgeving van hel overlijden van den heer de Kruijff. Naar aanleiding van dien hebben burg. en weth. een brief van rouwbeklag aan de familie doen toekomen, welke mededeeliug voor kennisgeving wordt aangenomen. Evenzoo dat door ged. staten is goedge keurd de onderhandsctie verkoop van ge meentegrond aan den heer J. Monjé. Wordt overgelegd het jaarverslag der ge meente Goes. Ingevolge ingekomen schrijven van den heer J. Verhage, ouderwijzer te Wolfaarts- dijk, wien tegen 1 October ontslag uit zijne zich in den grooten leuningstoel, dien zij slechts met behulp van Cara had kunnen be reiken en dronk lijdzaam de thee, welke hare goede zuster haar bracht. „Hoe is liet met Lord Courlland?" vroeg de heer Kirkwall, op zachten toon, alsof hij bang was dat Cara het hooren zou. „Hij is nog betzelfde. Dokter Jinkens is hier een uur geleden geweest en zegt dat hij rust moet hebben. Harry Straugways is bij hem." Alma bad elk woord verstaau. Zij spvoug op. „Breng mij bij hem, Cara. Ik heb er recht op, zeg ik u." Cara glimlachte even. Zij zou haar gaarne gevraagd tiebben of ze niet dacht dat recht verbeurd te hebben, maar wijselijk hield zij die vraag voor zich en zeide slechts bedaard dat binnen enkele oogenblikkeu Harry zou komen ontbijten en zij dan het laatste nieuws zou hooren." tegenwoordige betrekking is verleend, deelt de voorzitter mede, dat deze op dien datum zijne betrekking alhier zal aanvaarden, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. Wordt alsnu goedgekeurd en vastgesteld de gemeente-rekening over 1881, sluitende in ontvangsten met f 186,231,S45, in uit gaven met f 172,816,04 en alzoo meteen goed slot van f 13,415,8Q6. Komt in behandeling het bepalen der plaats voor de niemve vischmarkt. Het daarop betrekking hebbeude adres van eenige bevvoneis vun de Bierkade, houdende verzoek, om wegens de onaangename lucht als anderszins, de vischmarkt niet te vestigen bij het wijuwerkershuisje, maar daarvoor eeue plaats elders te bestemmen, wordt voorgelezen. DeVoorzitter deelt mede, dat burg.en weth. eene begroottng van kosten hebben laten op maken voor het geval dat de vischmarkt zou geplaatst worden achter het standbeeld en dat die f 600 bedra gen. De heer Verkuyl Quakkelaar waagt, of burg. en weth., de kosten voor eene visch markt achter bet standbeeld daargelaten, van hun primitief plan dieuaangaaude zijn af gezien. De Voorzitter zegt, dat burg. en weth. nog van oordeel zijn, dat de beste plaats voor eene vischmarkt die is, welke zij aan vankelijk daarvoor hebben aangewezen. Het komt hun voor, dat de daartegen iugebraclite bezwaren wol wat overdreven zijn. Vroeger toch werden legen deze plaats geene klach ten ingebracht. Wordt de vischmarkt achter het standbeeld geplaatst, da» zal zij zeker die plaats ontsie ren, en zulks aanleiding geven tot klachten van andere ingezetenen. Voorloopig wensclien zij daarom de visch markt op de Bierkade te plaatsen. Blijkt het later, dat die plaats ongeschikt is en voorzie ning vereischt, zijn zij bereid tot verplaatsing daarvan de uoodige voorstellen te doen. De beer Verkuyl Guakkelaar vraagt, of het dag. bestuur nu geen bezwaar maakt om den wijn werkers het gebruik van hun huisje te ontnemen, waarop de voorzitter te kennen geeft, dnt de wijuwerkers bij voortduriug van bedoeld huisje zullen kunnen gebruik maken. Nauwelijks had zij dit gezegd, of Straug ways kwam de kaïner binnen en zag zeer ver wonderd op toen hij daar Alma zag. Hij bad altijd aan hare terugkomst getwijfeld. Toeu werd de quaeslie, of zij al of niet zou toege laten worden bij haar echtgenoot uiet tame lijk "veel vuur besproken. Harry was er be slist tegen en ten laatste werd er bosloten te wachten met een besluit te nemen lot dokter Jinkens terug zou keeren, zooals hij dit des morgens beloofd had. „Zeker zekert" antwoordde de drukke dokter, toen hein de vrtiag gedaan werd. „Zij moest er reeds lang zijn. Het is haar plaats." De ware toestand van zaken was den dok ter nooit duidelijk geweest, ofschoon hij dacht dat er een kleine huiselijke twist geweest was. Elk der aanwezigen zou het eeu schending van vertrouwen geacht hebben,hem daarmede bekend te maken. Alma was lot haar plicht teruggekeerd, en die moest haar niet moeilijk Op eene andere vraag van den heer Quak- kelaar, betrekkelijk den aanvoer van visch, dio bezwaarlijk bij halfvloed of ebtij, zonder rijden der visch naar de markt zal kunnen ge schieden, antwoordt de voorzin er, dat de schippers wel den geschikten tijd zullen vin den hunne visch aan de markt te brengen. Niettemin blijft de lieer Q. het voorstel be strijden, e» acht bij de geraamde kosten van f600,vooreen houten huisje enz. achter het standbeeld wel wat hoog. De beer Laernoes, die eene inspectie in loco heeft gehouden vindt ook de plaats voor eene vischmarkt achter het standbeeld beter. En wat de geraamde kosten betreft, merkt hij op, dat die aanmerkelijk minder zullen bedra gen, bijaldien men bet oude lmut van den muziektempel voor het te bouwen huisje ge bruikte. De lieer Wibaut kan zich zeer goed met het aangevoerde door beide vorige sprekers veteenigen, te meer daar de onkosten niet zoo veel meer zulleu bedragen dan wanneer de vischmarkt op de Bierkade gevestigd werd. De heer Delvoye brengt ter sprake het wenschelijke tot het daarstellen eeuer over dekte vischmarkt,die het publiek meer te stade zou komeu, dan de visch. De Voorzitter zegt, dat het geenszins in de bedoeling ligt van burg. en weth. om eeu over dekte vischmarkt te maken. Hij acht die ook minder voldoende, waarom wellicht grootere steden die dan ook niet hebben. De beer Mortier vraagt, of voor het leg gen van ankers achter het standbeeld ook be taald wordt, welke vraag de voorzitter ont kennend beantwoordt. De heer van der Beke Callenfels is het eens inet den heer Delvoye. Hij acht een over dekte vischmarkt doelmatiger en vindt het ellendig het publiek aan de ongemakken van eeue niet overdekte vischmarkt te moeten blootstellen. De beer Koppejan daarentegen vindt eene overdekte viscmnarkt vooialsnog onnoodig. Als er spruke was van vooruitgaug en ont wikkeling op bet gebied van handel zou hij zijne stem aan het voorstel voor eene overdek te vischmarkt kunneu geven, nu echter op dit oogenblik niet. gemaakt worden door onaangename zinspe lingen. Dus gingen Cara en zij samen naar de kamer aan bet einde van den gang. Cam liet haar eenige oogenblikken achter de gordijn staan, terwijl zij zelve naar de legerstede van den zieken man ging. Zij goot wat eau de cologne op haar zakdoek, wreef dat zacht- kens op zijn voorhoofd en zeide hem met zachte woorden hoezeer zij hoopte,dat hij zich beter mocht gevoelen. Hij gaf haar een tee- ken om naderbij te komen, om zacht met haar te kunneu spreken. Zij gehoorzaamde en boog zich over lietn. „Als ik heengegaan ben, Cara, zorg dan dat hij met haar, dat arme kind, trouwt. Ik laat haar goed verzorgd achter." „Lieve Lord Couitland, gij zht ziek ge. weest, gij hebt gedroomd. Een toeval heeft de terugkomst van Alma vertraagd." Ofschoon Cara eerlijk en oprecht was,

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1