¥LISSI1\GSCHE (01K l\T. (;rt rsïo. 64. Donderdag 10 Augustus 1883, 30ste Jaargang. filMBlTEBESTIlüR. riilLLIT BUEEAÜ: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Franco per post f 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zich bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. "No. 70. PERSONELE BELASTING. Afkondiging van het kohier der personele belasting no. 2, dienst 1832/g3. De burgemeester van Vlissingen, maakt be kend dat op heden bij hem ontvangen en aan den rijks-ontvanger is gezonden het executoir ver klaarde kohier wegens de personele belasting no. 2, dienstjaar lS^/gg; dat do daarop voorko mende belastingschuldigen worden uitgenoo- digd, om hunne aanslagen op don bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van ver volgingen en herinnert: dat de bezwaarschriften binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van ontheffing, ingeval van verhuizing, op grond van art. 27 2, der personele wet, moeten worden gedaan hij den rijks-ontvanger, binnen ééne maand, vol- geude op die waariu het perceel is ontruimd. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 9 Augustus 1882. De burgemeester voornoemd, TH. VAN UIJE PIETERSE, L. B. .No. 71. PATENTEN. Afkondiging van het primitief kohier wegens het patentrecht over het dienstjaar 1882/ss. De burgemeester van Vüssiugen, maakt be kend dat bij hem is ontvangen en op heden aan den rijks-ontvanger is gezonden, het executoir verklaarde kohier wegens het patentrecht over het dienstjaar 1882/g3 de daarop voorkomende belastingschuldigen worden uitgeuoodigd, om hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook om vervolging te voorkomen en herinnert dat de bezwaarschriften binuen drie maan den na heden behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9 Augustus 1882. De burgemeester voornoemd, TH. VAN UIJE TIETERSE, L. B. ALMA'S GEVAAR. Novelle uit het Engelsch. 20.) De vluchtelingen hadden eene lange rei9. Be volgende trein ging niet voor 10 uren naar Dover, en als hij aankwam was de nachtboot reeds weg; behalve dat, wist hij niet naar welke zsehaven zij zich begeven hadden. »Naar Dover 1" riep Cara, liem den brief dien zij tusschen haar kleed had gestoken, Daarin stonden eenige haastig geschreven regels van Alma aan haar echtgenoot, waar in zij hem bad baar te vergeven. Zij had, aldus schreef zij lieiu in het kort, moedig, maar BIMMIMD. Vlissingen, 9 Augustus. Blijkens achterstaand verslag der exploi tatie van 1 April tot 1 Augustus j.l. werden Idoor den stoomtram tusschen Vlissingen en Middelburg niet minder dan 20,700 personen vervoerd, zijnde ruim 5000 meer dau in Juni; de ontvangstenbedroegen f 3141,91 of ge middeld f 101,36 per dag, makende met de drie vorige maanden f77,71 per dag, tegen een gemiddeld uitgaven cijfer van f 35,30. In de laatste drie dageu der vorige week maakten ongeveer 9000 personen van dit middel van vervoer van en naar Middelburg gebruik. Mej. v. d. E., die j.l. Donderdag op de Markt te Middelburg door een bollend paard werd gekwetst, en dientengevolge in het gasthuis aldaar werd opgenomen, is zoo zeer in beterschap toegenomen, dat zij Dinsdag het gesticht verlaten en alzoo op dien dag in de ouderlijke woning kon terugkeereu. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. der Pauw, Ie Hilversum, een flink vuurwerk ontstoken, vervaardigd door deu Pmijscben fabrikant Ruggirie. De feestvreugde was daar mede nog lang niet afgeloopen, muar van het begin tot liet einde kenmerkte zij zich door oen bij/,ouder aangename» en hartelijken geest, zóó zelfs, schrijft iemand, die er bij te genwoordig was, dat deze wijze van feestvie ring werkelijk voor jjvele audere plaatsen tot voorbeeld kou strekken. Volgens berichten aau het Vaderland is de lieer Tuk van Pooitvliet, tijdens de aanwezig, heid van onzen koniug te Frankfort aldaar ontboden geweest, en heeft hij met Z. M. een onderhoud gehad, naar nieu zegt in ver band met de uiinistorieele crisis. ET a n s w e e r t. Maandag morgen is er eeu aanvang gemaakt met het lichte» der grouto sluisdeuren nlhier, om, indien het uoodig is, schoon gemaakt en gerepareerd te worden. Met het lichten der perste sluisdeur gaat bet zeer onvoorspoedig, daar zij met het lichten is volgeloopen. Het zal natuurlijk veel oponthoud teweeg brengen, vooral voor de passagiers-Teleoraaf- booten, die Dinsdag hunne reis langs Vlissin gen moe.-ten makeu, omdat die niet anders geschut kunnen worden dan met de groote sluis, welke natuurlijk onklaar was. HH. MM. de koning en de koningin zijn met prinses Wilhelmina, van hunne buiten- landsche reis op het Loo aangekomen. Jl. Zondag is te IJzeudp'ke een muziekfeest gevierd, waaraan 10 vereenigingen uit de Ne- derlandsche en Belgische grensgemeenten deelnamen. Het geheele plaatsje was met groen, vlaggen en eerepoorten versierd; des avonds was op verschillende gedeelten geïllu mineerd en tot slot werd door den heer Van hopeloos geworsteld liefde was in baar hart sterker dan het gevoel van plicht. Kirkwall gaf den brief met een zucht terug en verzocht Cara dien te verbranden. „Hij heeft zijn werk gedaan!" zeide bij t oen bij eene lucifer afstreek en ecu waskaais aaustak, die in de nabijheid stond. „Nu moet hij verdwijuen. Op weg naar het slation zol ik Strangways naar u zenden, want gij moet niet alleen blijven. Houd u moedig, lieve Miss Lamb en geloof, dat, als er iets gedaan moet worden om uwe zuster te redden, Tom Kirk wall niet zal terugdeinzen voor de taak, die hij op zich genomen heeft." Hij drukte baar de hand en verliet haar, terwijl zij daar op den stoel lag te snikken, maar bij was blij dat hjj die tranen zag veel liever aan die toestand van versteend heid, waarin hij haar gevonden had. Bijna een half uur bleef zij in een toestand, die aau bewusteloosheid grensde. Allen be Volgens bet N. v. d. D is zekere Jan Zuid- bof, te Heiükeiiszand, in hechtenis genomen, als vermoedelijke dader van een inbtaak op de hoeve van A. Timmerman, bij Welke gelegen heid deze, een bejuard man, door den inbreker met een mes deerlijk verwond werd. De rechtbank te Zierikzee heeft gisteren den staat der Nederlanden onbevoegd verklaard om de panuen weg te neueu, door W. van den Berg, Ier uitoefening van de kunstmatige oes- teiteelt, gelegd op de door hem van de ge meente Zierikzee tot dat doel gepachte buiten gronden. De slaat (minister van financiën) bad opzettelijk, per Argus, pannen doen ra pen, ten einde zijn beweerd recht van eigen dom op die gronden te eoustateeren. moeiden zich met den graaf; om Cara scheen men zich niet te bekommeren. Het was bp'na douker, toen Harry Strang ways in antwoord op de boodschap, welke Kirkwall voor hem had achtergelaten, kwam. Hij wist niet wat er gebeurd was; alleen was het hem bekend dat iemand ziek was en men hem noodig had. Harry Strangways met zijn uiterst geregeld karakter, vertoonde bier eene strengheid en hardvochtigheid, zooals Cara, als hij vroeger naar haar droevig verhaal luisterde, nooit bij hem bad opgemerkt. Vooral was hij onverbid delijk voor de zwakheid, welke Mark Dicken son en Alma beiden hadden betoond, welke hem nog meer dan de zonde, die zij nu bedre ven, tegen de borst stuitte. Het was nooit bij hem opgekomen, dat de dag eens komen kon dat hij zelf van het pad, dat bij zich bad afge bakend, kon afdwalen en daarom was bp zoo spoedig geneigd hard voor anderen te zijn. Jl. Zondag heeft te Genemniden een zware brand gewoed, die de kerk met pastorie, vijf en twiutig hooibergen en twee en der tig huizen in de ascli legde. De burge meester, de heer H. J. Hulst, en een werk man uit Kampen ziju zwaar gekwetst door een omvallenden muur. De oorzaak is broeiing van het hooi. De ramp is voor de arme gemeente Gene- muiden verschrikkelijk, hoewel de brand gelukkig niet kan vergeleken worden met dien, welke vóór eenige jaren Bodegraven teisterde of vóór een grooter aantal jaren Enschedé iu de asch legde. Ook het stad huis werd door de vlammen aangetast en is, evenals pastorie en kerk een puinhoop. Vóór ongeveer vijftien jareu werd insge lijks een aanzienlijk gedeelte van Genemuiden in de asch gelegd. Hoe groot de schade is, laat zicli natuurlijk nog niet berekenen, maar ettelijke duizenden zullen noodig zijn om den nood der hulpbehoevenden te lenigen Bij het 3e reg. inf. is door de volgende onderofficieren met goed gevolg het examen tot toelating op de 2e klasse van den cursus af gelegd, nl. de sergeants baron van Boecop, Langendoen Vermande, Koster, Frederiks^ Reinders, Reinvaan, Kramer, Hessels en van Dinter en de» fourier Snoodijk. Dit Alexandrië wordt aan bet Dagbl. per telegraaf gemeld, dat de Engelsche regeering van de erfgenamen van prins Hendrik der Ne derlanden heeft aangekocht bet door dien prins te Por-Saïd gesticht etablissement met bijbehooreude terreinen. Gebouwen en gron- deu zullen door Engeland tot het optrekkeu van hospitalen enz. worden gebezigd. De koopprijs moet nagenoeg gelijk staan met de uitgaven, welke de ontslapen Vorst aan het Het grootste gebrek van Haïvy Strangways was dat hij een volkomen geloof in zijn eigene sterkte en een volkomen verachting voor die va» anderen gevoelde, en dit gebrek kwam uu in sterke kleuren uit, toen hij voor de arme, onder haar leed verpletterde Cara stond eu tot iu de minste punten de vreeselpke dwaasheid bloot legde, die haar zuster en Mark Dicken son hadden begaan. Het was eene schrale troost voor het lij dende meisje dat zij gedwongen was om te luisteren naar een langdurige redevoering, waarin lip aantoonde op welke wijze zulke boosdoeners moesten gestraft worden; vooral nu hij besloot haar opliet gemoette drukken te zorgen dat zij hem nimmer ontrouw werd. Zij had nauwelijks de kracht om hem te a>-* woorden en had zelfs gedurende liet gedeelte van zijne rede in het gelie mefc gesproken. rri i j 0,1 laatsle. Toou hp moede gepraat was e

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1