VLISSINGSCHE COURANT. No. 63. Donderdag 3 Augustus 1883. 20ste Jaargang. BINNENLAND. FItJtlLIf ALMA'S GEVAAR. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Prijs per drie maanden 1,Eraneo per post 1,15. Afzon derlijke nummers 10 cent. Men abonneert zicli bij alle Boekhande laren en Postdirecteuren. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. PRIJS DER ADVERTENTIËNVan 1 tot 4 regels 0.40. Elke regel meer 10 cent. Clichés en groote letters worden be rekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan.' Eenig agent voor Frankrijk, de firma G. L. DAUBE Co., te Parijs. Verschijnt WOENSDAG- en ZATERDAG-AVOND. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk f 1,65 per drie maanden. Aan het bureau van politie zijn als ge vonden gedeponeerdtwee PORTEMON- NAIES en een ZILVEREN KNIP, inhou dende eenig geld. Vlissingen, 2 Augustus. Zaterdag j.l. heeft de politie alhier, twee werklieden uit Middelburg aangehouden, die van het alhier liggend barkschip Augustine waarop zij werkzaam waren, ruim 20 kilo gram koper en de looden pompbuizen hadden afgebroken en ontvreemd. Zij werden gearresteerd,onmiddellijk nadat zij het gestolene hadden verkocht, zoodat zij van de opbrengst niet veel pleizier konden maken. Ook is tegen een gewezen slagersknecht, zekere P. D., proces-verbaal opgemaakt, we gens misbruik van vertrouwen. Heden werd de 24st<> jaardug van H. M. de kouiugin op de gebruikelijke wijze door het uitsteken der nationale vlag aan de openbare gebouwen en de huizen van eenige ingezete nen, alsmede door het klokkenspel en bet hou den eener groote parade door het garnizoen en de schutterij, gevierd. Da parade werd gecommandeerd door den garnizoenskommandant den majoor Verschoor, en werd opgeluisterd door het muziek der sell utter g. Behalve de gewone autoriteiten woonde ook de eerwaardige grijze Hobein de parade bij. Heden middag, omstreeks half een, viel het dertienjarig zoontje van den besteller v. d. K. in het droogdok alhier te water. Twee in de nabijheid vertoevende mannen, schipper Le- gierse, van Oudetonge, hier met hout geladen, en Nicolaas Murre, werkman aan de maat- Novelle uit het Engelsch. 18.) „Ik verveelde mij," zeide zij, »het is bij ons zoo somber nu Alma weg is. Ge weet immers dat ge gezegd hebt, dat ik terug kon komen als ik wilde." //Ja, zeker, ik ben altijd blij als ik u zie, Cara. Gij weet wat uw kamer is. Ik geloof, zooals gij zegt, dat Alma spoedig te huis zal komen. Zoudt ge niet eens om thee schellen z/Dank u. Daar heeft juffrouw Dunne al voor gezorgd, toen ik een uur geleden schappij Zeeland, aar iel den geen oogenblik geheel gekleed te water te springen en den reeds in zinkenden toestand verkeerenden knaap,(de laatste, die niet kon zwemmen,zelfs met verachting van eigen levensgevaar), van eengewissen dood te redden. Een woord van lof aan deze mannen voor hun edelmoedige daad mogen wij daarom niet onthouden. Het gerechtshof te 's Graveuhage heeft jl. Maandag P. A. J., geschorst directeur van liet huis van arrest te Middelburg, wonende te O.- en W.-Souburg, (Abeele) schuldig verklaard aan het als ambtenaar of bekleeder van een openbaren post, injiet opmaken van acten, tot zijn post behoorende, bedriegolijk veranderen van het wezen of de omstandigheden daarvan, door valsclie feiten als waar uit te maken, ben des bewust, gebruik maken van het valscbe stuk en hem, met vrijspraak van de overige bij hem de dagvaarding ten laste gelegde fei ten, tot 6 maanden eenzame opsluiting eu twee boeten, elk van f50, veroordeeld. Door den raadsman van den veroordeelde is van dit arrest on middellijk cassatie aangetce- keud. Uit Nieuwediep wordt d.d. 81 Juli aan de N. Rott. Ct. gemeld Schipper P. Bakker, met den kotter Zwaluw van de Noordzee alhier binnen, rapporteert, dat Engelsche tarbotters op den 17denJuli hem ter hoogte van Ameland mededeelden, dat zij in zee hadden opgehaald bet lijk van een in het zwart gekleed heer van jeugdigen leeftijd, doch dat zij, mot bet lijk geen heen komen wetende, het weder over boord hadden gezet. Ook hadden zij nog verscheidene an dere, van zwemgordels voorziene lijken zien drijven, waaronder die van een onderofficier en een matroos, terwijl één geheel naakt was. Sedert Zaterdag middag 3 uren hebben de Hij ging weg en liet haar alleen. Zij zag dat hij zeer bezorgd was omtrent Alma en daar zij meende dat hij de eenzaamheid boven haar gezelschap zou verkiezen, deed zij geene moeite om hem te volgen. Dat Cara zelve bezorgd was, is aan geen twijfel onderhevig. Zij verbeeldde zich ook dat zij meer van den staat van zaken wist dan Lord Courtland, als men in aanmerking neemt dat hare plotselinge komst te Londen te danken was aan eene mededeeling, die tot baar door Kirkwall was gericht, waarin hij haar te kennen gaf dat hij zich niet verant woordelijk stelde voor de dolle streken, die Mark Dickenson uitvoeren, noch voor den invloed, dien hij mocht uitoefenen op Alma, die waarschijnlijk gered zou zijn, indien baar goede zuster haar als raadgeefster ter zijde stond. Cara zette zich in een leuningstoel bij den haard toen Lord Courtland baar verliet en bleef daar lang. Niemand kwam hare over- duikers hun arbeid van bet onderzoek naar bet wrak van de Adder wegens ougunstigen wind en zee voorloopig moeten staken. Bijzonderheden heeft het gehouden onder zoek nog niet opgeleverd, tiet gerucht dat eergisteren verspreid werd, dat men een gat bij de schroef had gevonden, zoodut aan het breken van de schroefas en een daaruit ont staan lek moest gedacht worden, had waar schijnlijk zijn oorsprong in liet rapport van den duiker, die meldde, dat hij 16 el uit de schroef een opening had gevonden. Die opening is echter voor de spuikraan bestemd enjbehoort jn den romp. Het vinden ervau getuigt alleen, dat de duiker zijn arbeid nauwkeurig verricht. Of bet schip gelicht zou kunnen worden is hoogst twijfelachtig. Het gevaarte weegt 1,600,000 Nederlandsche ponden; om Int te lichten zouden vier schepen van 500,000 Ned. ponden gewicht noodig zijn, gesteld, dat men met de noodige kettingen den romp omhoog kon hijscheu, zonder dat die in elkaar gewerkt werd. Blijkt bet lichten met kettingen bij nader onderzoek niet mogelijk, dan is er wellicht nog een kans om het schip weer boven te krij gen, als men bet onder water kan keeren en leegpompen, zoodat het zelf weer naar boven stijgt. Doch ook dit middel is zeer moeilijk toe te passen. Vad.) De commissie tot regeling van het XVIe Nederlandsch Nationaal Zangersfeest, dat op 8, 4, 5, 6 en 7 Augustus van het vol gende jaar, onder leiding van de Rotter- damsche Zangvereeniging /fAmphion"zal plaats hebben, roept de medewerking in van allen, die het schooue doel van het Nederlandsch Nationaal Zangersbond Ver- heffing van de voortbrengselen der nationale toonkunst; Verbroedering der Nederlandsche zangerswenschen bevorderlijk te zijn. peinzingen storen, want naar alle waarschijn lijkheid hadden de bedienden, met Justine aan bet hoofd, te veel te doen met over het zon derlinge verdwijnen der lady te praten om zicli het hoofd te breken over zulk een onbe duidend persoontje als Miss Cara Lamb. Alma zou tijdig komen eten, had zij tot Lord Courtland gezegd. Geloofde zij dat? Ja, zij geloofde dat Alma volgens afspraak Mark was gaan opzoeken, maar zij tobde zich af hoe zij hare afwezigheid aan baar echtge noot zou verklaren. Toen richtten zich hare gedachten op de vraag of het haar gelukken zou een einde te maken aan de ontmoetingen met Mark, en of zij in staat zou zijn in het huis der jonge gravin den gestoorden vrede te herstellen. Daarvoor was zij naar de stad gekomen, maar die zending was niet gemak kelijk en Cara overwoog alle daaraan verbon den moeilijkheden tot in de minste bijzon derheden, toen zij daar nederzat; ja zelfs wikte Beroemde solisten, een duizendtal Neder landsche zangers, uitstekende orebesten zullen zich gezamenlijk of afzonderlijk doen liooren eu aau matinées, vauxhals, bals, concerten een luister bijzetten, bet Nederlandsch nationaal zangersverbond waardig. Het Dagblmeldt, dat de koopvaardijkapi tein J, C. Sohns, wonende te Dordrecht, tegen I wien eenige onruststokers op de jongste kermis aldaar twist zochten, bij welke gelegenheid hij, na hen zoo lang mogelijk met de vuisten van zich af te hebban gehouden, ten slotte uit wet tige zelfverdediging zijn mes trok en een der aanvallers een doodelijken steek toebracht, door het gerechtshof te 's Hage niet voorloo- j pig maar definitief in vrijheid is gesteld, daar gemeld college geen termen voor zijn terecht stelling heeft gevonden. Naar de Arnh. Ct. verneemt, heeft de nota ris v. G. te Grave zich sedert een paar dagen uit zijn standplaats verwijderd, zonder orde op zijn zaken te stellen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog; alleen meent men zeker te we ten, dut bij zich naar Duitschland heeft be geven. Naar de N. Rott. Ct. meldt, is hij reeds op zijn bestemming trruggekeerd. Bij kon. besluit van 3 Juni 1882 no. 8 is de vergoeding aan de postambtenaren toe te kennen wegens hunne bemoeiingen in zake den dienst der rijkspostspaarbank, geregeld. Die vergoeding bedraagt kantoorsgewijze a. cent voor elke inlage; b. 1/2 per mille van liet bedrag der inlagen over een geheel jaar; c. 5 cent voor eiken, op 31 Dec. vau elk jaar aan het post-, bij- of hulpkantoor ingeschreven, in legger. Die vergoeding heeft een terugwer kende kracht, zoodat voor 1881 ook naar dezen maatstaf'een uitkeering zal plaats hebben. zij de woorden, die zij tot Mark en Alma zou richten als zij hen ontmoette. Het sloeg acht uren en nog zat zij daar. Zij sprong op. Het was het uur voor het diner, maar er werd niet gebeld en niemand bewoog zich. Het was alsof het huis door de afwezigheid der meesteres in diepe rust was verzonken. Cara voelde een onbestemden angst, toen zij rond zag door die groote kamer. Behoed zaam bewoog zij zich naar de deur, zooals iemand zou doen, die een ge vreesden bezoeker moet gaan ontvangen. Zij opende de deur en ging in de zaal. Geen geluid. De be dienden waren te ver verwijderd om hare stem te kunnen booren. Zij ging zeer lang_ zaam naar den trap, in elke kamer kijkende^ die zij door ging, met bet denkbeeld dat Alma kon te buis gekomen zyn, zonder dat zij het wist; maar er was niemand. Lord Courtland was zeker uitgegaan om

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1