VLISSIXGSCHE GOIRWT No. 61. Zondag 30 Juli 1882. 20ste Jaargang. BUREAÜ: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert ziek bij alle Boekbandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G L. DAUBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie ma inden. GEMEENTEBESTUUR. No. 66. BEKENDMAKING. De Burgemeester on wethouders van Vlissingen, ma ken bekend: dat is ingekomen een adres van de heeren DAVID BLONDE en P. MONJÉ alhier, ter BeKoniing in koop van de gemeente van een stuk grond ter lengte van 10';, meter, onmiddellijk grenzende aan het door den heer MONJÉ laatst aangekochte gedeelte gronds, gelogen op de Sohardijnkade alhier, en worde» zij, die tegen een eventneelen afstand be zwaren vermeenen te hebben, uilgenoodigd vóór of uiter lijk Woensdag 2 Augustus 1SS2 des middags !2 uur ten raadhuize schriftelijk te doen blijken. Vlissingen, deu 29 Juli 1SS2. De burgemeester en wethouders voornoemd. A. SMIT. De secretaris, P. POKBES WELS. BINNENLAND. Vlissingen, 29 Juli. Yan 22 tot 29 Juli zijn alhier uit Queen-; boro met de mail booten aangekomen 1018 en daarheen vertrokken 795 passagiers. Woensdag en Donderdag avond zijn op de" werf der kon. maatschappij de Schelde alhier proeven genomen met het branden van elec- trisch licht, waarmede men plan heeft de nieuw gebouwde raachineu-loods en andere werkplaatsen te verlichten. Naar wg vernemen moeten die proeven uit stekend geslaagd zijn. De werkzaamheden aan de overdekking der machinen-loods,welke aan de gebrs. Tromp alhier waren opgedragen, werden lieden en in L L I T ALMA'S GEVAAR. Novelle uit het Engelsch, 17.) Mark was, sedert hij wist dat Lord Court- land met zijn bestaan en zijne aanspraken op Alma bekend was, als krankzinnig geweest. Toen hij, zoo als hij gewoonlijk deed, aan Alma schreef dat, indien zij met hem niet ontvluchtte, hij zich van kant zou maken, meende hij dit ongetwijfeld. Die week vol ellende want het was wer kelijk eeue ellendige week voor de drie per sonen, welke in deze huiselijke geschiedenis voorkomen - was voorbijgegaan, toen Lord Courtland, eens omstreeks 4 uren te liuia niet minder dan zestig dagen vóör den be paalden tijd, zonder het overkomen van eenig ongeluk, voltooid. Voorzeker wel een bewijs, wat goede wil,bij krachtsinspanning, vermogen. Hetgeheele gebouw, dat zijne gelieele uit wendige voltooiing nadert, is een sieraad voor onze stad. De uilslag van de eindexamens der lioogere burgerscholen in Zeeland is als volgt Geëxamineerd 9; geslaagd de heeren van der Hurk, Mesu en van Berlekom van de school te Middelburg; de heer van den Bussche, van die te Goes, en de heeren Landman en Zee man, van die te Zierikzee. Heden morgei), te ongeveer 4 uren, ontstond brand in het bovenhuis, staande op den hoek vau de Lange Delft leMiddelburg, op dezelfde plaats waar vijf en twintig jaren geleden, een hevige braad eenige huizen in de asch legde. Door spoedig aangebrachte hulp slaagde men er in den brand nog bij tijde meester te worden en verdere onheilen te voorkomen. De oorzaak van den brand is onbekend. Bij herstemming is te Veerede antirev. can- didaat, de heer A. Volkers Jz., met 23 van de 54 stemmen tot raadslid gekozen; de heer M. J van Beveren (lib.) had 22 en een derde 9 stemmen. Z. M. heeft den ontvanger der kanaal- en havengelden te Terneuzen A. C. N. Grenu, komende, zijn brougham voor de deur zag staan. Hij was verrukt, want sedeit hare eerste ontmoeting met Mark had Alma geen ge bruik van het rijtuig gemaakt. Hij beschouw de het als een gelukkig tèeken en ging zijn huis in opgeruimde gemoedstemming binnen. Hij ontmoette zijne vrouw op den trap en zeide opgeruimd. //Ik ben blij dat ge uitgaat, lieve." Alma schrikte toen zij zijne stem hoorde, maar dit was niets ongewoons, want tegen woordig schrikte zij altijd als zij haar echtge noot zag. //Ja, ik moet nog een paar bezoeken af leggen." Komaan, dat is goed. Maar hebt ge veel haast?" Dat juist niet. Maar ik moet verschei dene bezoeken afleggen. Waarom vraagt ge dat?" met ingang op 1 Jan. 1883. belast met de ont vangst van al de scheepvaartrechten op het ka naal van Terneuzen gelieven wordende. Ter vervanging van den officier van gez. 2e kJ.J. iS. C. Pichal, van bet3e reg. infant, te Bergen op Zoom, die aanvankelijk was aange wezen om gedurende het kampeeren van het 4e reg. infant, bij dat corps te worden inge deeld, is hiertoe aangewezen de officier van gez. 2e kl. J. Graanboom, van het le reg. inf. te Leeuwarden. De gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft de vraag, of de Gevangenpoort aldaar, vati belangrijke oudheidkundige waarde eu in baar soort zeer zeldzaam,; zal worden gesloopt, ter overeweging aan eene com missie opgedragen. HU. MM. de koning en de koningin hebben een kostbaren prijs, bestaande uit een prach tige rijzweep, geschonken voor de aanstaande wedrennen te Bussum. Het 12e Noorder Zendingsfeest te Veen- klooster vverd Woensdag door ruim 14,000 be langstellenden bijgewoond, waarvau ongeveer 11,000 per spoor waren aangebracht. In het stoomschip Voorwaarts, liggende in de Rietlanden te Amsterdam, is eergisteren, bij het inladen van ijzerwerken, een der stuk ken ijzer bij het kantelen uit een kist gescho ten en heeft, een belangrijk lek veroorzaakl in En zij sprak zoo snel dat kg het wel had moeten bemerken, indien het hem niet zulk een genoegen had gedaan, dat zg weder belang begon te stellen iu alledaagsehe óingea. //O, ik zal u niet lang laten wachten. Ik dacht er over of ge niet een paar minuten wilt wachten tot ik eenige papieren heb gehaald. Ik zou dan met u medegaan en dan zoudt gij taij a an het Hoogerhuis kuuuen afzetten. Geeft gij daarom Volstrekt niet." Maar het antwoord was alles behalve hartelijk. Hij merkte het niet op, of wilde het mis schien piet opmerken, maar kuste haar, waar voor zij op zeer merkbare wijze zichtterugtrok. Daarna liep hij den Irap op om zijne papieren. Vijf miuuteu later zitten zij beiden in lie^ rijtuig. Op de bank tegenover hen ligt een tascb, zooals de dames op reis gebruiken. Lord Courtland vroeg waarom zg dat mede genomen had. den bodem van het schip. Men hoopt spoe dig in staat te zijn, met behulp van reeds aan wezige sleepbooten, het schip naar het droog dok te kunnen brengen. Het vertrek, dat op 2 A ugustns bepaald was, zal hierdoor wellicht eenige vertraging onder vinden. Ten bewijze dat de deelneming in de ramp, welke het vergaan vau de Adder veroorzaakte, zich niet alleen tot Nederlanders bepaalde, dea len we den volgenden brief mede van deu kom- mandant van de 3Joueite,een Fransch oorlogs- corvet, dat te IJmuiden lag, toen de Adder iu zee ging: „Bord de la Mouetle, Rade de Stromness (Orcadcs.) „'Meniïem- j 7 uJe vous prie d'ugréer, au nom des officiers de la Mouette, nos remevciments pour l'avis que vous uous donuez de la perte de VAdder. Croycz que nous som mes bien pénibJemeiit frtippés de eet affreus sinistra et que nous prenous une vive port au deuil qui viont de frapper nos camaradcs de la marine bollandaise. „iiecevez, Monsieur, l'assurance de mes sentiments les plus distingués. „ClIAELES BAÏLE. Lieutenant de vaisseau." Zr. Ms. stoomschip Frans Naerehout ligt ten anker bij het wrak van de Adder. Te Sclie veningen is men van gevoelen, dat het wrak betrekkelijk gemakkelijk kan wor den gelicht; men meent nl. dat, wanneer on der het schip twee zware kettingen worden gebracht en twee marineschepen winden daar aan, de monitor zal rechten; indien dit echter »Om hersteld te worden;,was het ant woord." Aan het slot is iets niet in orde, dat te huis niet gemaakt kan worden. Ik was eerst van plan het bij den fabrikant zei ven te brengen, maar ik geloof dat ik beter te recht zal komen in het magazijn in Bondslreet. Als ik u afgezet heb, zal ik heen gaan." z/Gij weet dat ik een hekel heb aan die in richting. Maar wacht, ik weet nog beier, gij zult mg aan liet magazijn verlaten en het rijtuig kan u verder brengen en mij later komen afhalen." Alma was anders niet gewoon zoo vlug door le slaan, maar om de eene of andere oor zaak was zg vau daag opgewonden en als Lord Courtland in eene oplettender stemming verkeerd had, zou hij zonder twijfel hebben moeten opmerken dat zij verscheidene malen op haar horloge keek. Nu trof het dat Lord Courtland op dien gedenkwaardigen namiddag in het minst geen

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1