VLISSirVGSCHE (MR4YL Donderdag 37 Juli 1883. 30ste Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. BINNENLAND. fimdllit® ALMA'S GEVAAR. No. eo. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Advertentiëu gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnemeutsprijs per 3 maanden 1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJKDE FIRMA G L. DAUBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. No 63. ONDERWIJS. Aau de openbare lagere acholen B en C iu de gemeente Vlissingen, kunnen geplaatst worden: Eenc helpster bij het onderwijs in de nuttign hand werken voor meisjes op een jaarwedde van een honderd, gulden. En acht kweckelingen bij gezegd ouderwijs op eene jaarwedde van vijftig gulden. Sollicitation, gcscliroven op gezegeld papier worden vóór of op den 15 Augustus a. s. ingewacht door den burgemeester van Vlissiugen. No. 64. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlissingen. maken bekend: dat is ingekomen eon adres van den directeur der ex ploitatie van de tramweg-maatschappij in deze gemeente ter bekomiug in koop .en Se Eeme..ite vnn ke. BtW op Je Vi.cknn.rlt. ton einde betel» m te richten tot w.ckt- kamer dier maatschappij; en worden rij, die legen een evcntueelen tótand bezwaren mochten hebben, uitgenoodigd, deze uiterlijk vóór Zaterdag 29 Juli a. s. schriftelijk ten randhuize jn te zenden. Vlissingen, 25 Juli 1882. De burgemeester cn wethouders voornoemd, A. SMIT. De seeretaris, P. FORBES WELS. vangen eene som van f288,09, waaronder f 28,316 van het hier liggend garnizoendit bedrag zal aao het hoofdcomité te Amsterdam worden overgemaalct. De ondergeteekendeu brengen bij dezen dank aan Vlissings burgerij en garnizoen, voor de ondervonden medewerking. A. Smit, Eere-Vooizitter. Th. van Uije Pi eters is, Voorz. A. E. Gompertz, Secretaris. Johs. Dysebinck. Jos. van RaALTE. J. H. Verschoor. hen zijn, zeker is dit niet en hunne benoeming zal bij het groote publiek stellig met geen on bepaald vertrouwen worden opgeuomen en teleurstelling verwekken, nadat openlijk ver kondigd was dat de commissie bijna uitslui tend uit het burgerlijke element zou genomen worden. Het is te hopen dat onze kamers zich deze zaak zullen aantrekken en van harent wege ook eene commissie zal benoemd worden die meer dan de ministeriëele de waarborgen van onpartijdigheid bezit. Eene commissie, die niet vertrouwd wordt, kan met geen vrucht werkzaam zijn. door het 3e reg. inft. en de Vlissingsche schut terij. De hoofdprijs van de jonste trekking der weerbaarheids-premieleeuing, ad f 40,000, is in de gemeente Maasland terecht gekomen, bij den lieer P. v. Y. Vlissingen, 26 Juli. De collecte voor den gewapeuden dienst,die dit jaar door leden vau het kader der schutterij werd gedaan, heeft in deze gemeente opge bracht f 41,01, tegen f 31,24s in het vorige jaar. Door de commissie ter ondersteuuing der hulpbehoevende Israëlieten in Rusland, is ont- Bij kon. besluit is J. J. G. van Wicheren, commies ter inspectie der dir. bel., invoerr. en acc. te Middelburg, benoemd tot ontvan ger der zelfde middelen te Weert c. a. Door den geweldigen regen der laatste weken is een groot gedeelte van den Anna Pau- lonapolder by Goes als 't ware overstroomd, niettegenstaande de degelijke bemaling door stoommachineB en watermolens. De gan- sche aardappeloogst is daardoor mislukt; de schade wordt op f 60,000 begroot. Op de samenstelling der commissie iu zake de Adder wordt de gegronde aanmerking ge maakt, dat zy het karakter van onpartijdigheid mist. De president en secretaris zijn beiden in actieven dienst en kunnen door hunne betrek king grooten invloed uitoefenen op den vorm van het uitte brengen rapport. Aan de vier andere leden is nog één in actieven dienst. Het is mogelijk dat zy allen zelfstandige man- Novelle uit het Engelsch. 16.) Indien Mark maar werkelijk dood was ge weest, dan zou, dit gevoelde Lord Courtland, hij ook nog een deel harer liefde gewonnen hebben, maar nu stond hij met zijn eigen persoon, zijn grafelijken titel en al zijne rijk dommen als een hinderpaal tusschen haar en haren uit den dood verrezen minnaar. Lord Courtland was misschien van de drie de ellen digste. Hij twijfelde geen oogenblik dat Alma hem getrouw zou blijven. Zij was te oprecht en te rein van hart om valsch te zijn, maar daarom had hij niet te minder medelijden met hare By de Maandag te Rotterdam gehouden korpsschietwedstrijd, waaraan door 18 korp sen werd deelgenomen, behaalden de Rot- lerdamsche schutterij den eersten prijs, zil veren boeaal, aangeboden door majoor A- van Stolk Czn., met 259, de studenten vereniging Pro Patria te Leiden, den twee. den prijs, zilveren medaille, aangeboden als boven, met 257, het 4e reg. infanterie te Leiden, d6u derden prijs, zilveren medaille, met 244, en de Middelburgsche schutterij den vierden prijs, bronzen medaille, met 241 pnnten. Yoorts werden 240 punten geschoten door het korps kon. scherpschutters te Schiedam, het regt. grenadiers en jagers en de normaal schietschool te 's Hage, 236 door de scherp schutters van Amsterdam, 235 door het 6e bat. rust. schutterij iu Z.-Hollaud, de Vlaar- dingsche en de Schieilamsche schutterij, 220 Op de Laudswerf te Amsterdam is aan den commandeur der huistiminerlieden affuiten makers J. de Kam en den huistimmerman en affuitenmakor R. J. W. Halewijn de gouden medaille en f 100 gratificatie voor 36 jaren yverigen en trouwen dienst ter hand gesteld. Te llellevoetsluis is voor 36-jarigen trouwen dienst op 's Rijks werf uitgereikt de gou- deu medaille met gratificatie van f 100 aan P. de klerk. smart en beminde haar te meer om den slagboom, die tusschen hen opgericht was. ,/Laat mij hem nog eens zien en dan zul len wij voor eeuwig scheiden," had zij gezegd. //Wij hebben er van daag over gesproken en waren het eens dat het 't beste was, indien wij er kracht genoeg toe hadden. Maar gij zult mij helpen, Courtland, gij moet mij ver geven en helpen. Het was niet onze schuld noch de zijne, noch de uwe, of de mijne; wij moeten er zoo goed mogelijk trachten door te komen.'' „Ja, lieve, wij moeten er zoo goed moge lijk trachten door te komen." Lord Courtland wist misschien beter dan zij zelve hoe moeilijk dit zou zyn, vooral wan neer de moeilijkheden in het aangezicht moes ten worden gezien. Handelde hij werkelijk tot haar welzijn toen hij haar verlof gaf om Mark nog eenmaal te zien, op den tijd en de plaats, waar zij ver Naar het Dgbl. verneemt worden HH. MM. de koning en de koningin, den 5n Augustus hier te laude terugverwacht. De le luit. V. A. H. Hanckar, administra teur aau het militair hospitaal te Bergen-op- Zoom, zal optreden als administrateur aan het hospitaal te Milligen tijdens het kampeeren van het 4e reg. iuf. Eeu onzer vrienden ontving van een man, dien wij kennen als alle vertrouwen te verdienen, een brief uit Atjeh van net begin der vorige maand. Wij ontleenen daar aan het volgende, waaruit beter dan uit officiële rapporten de toestand kan gekend worden koos, zonder een enkele vraag te doen om elkander, zooals zij zeide, voor eeuwig vaar wel te zeggen. Hoofdstuk VI. In het IUagazIjn. Er is eene week verloopeu sedert Alma die weinige regelen aan Mark schreef, waarin zij hem vroeg om van haar voor altijd afscheid te komen nemen, en in den loop der gebeurte nissen is weinig veranderd. Het was een stormachtig onderhoud ge. weest; het had lang geduurd en was slechts ge ëindigd even voor dat de Lord uit het par lement kwam. Justine was nu op de hoogte en evenzoo de meeste dienstboden. Er werd fluisterend in de keuken gesproken over het feit dat de jonge minnaar van mylady uit den doode terugge komen was om haar op te eischen en een paar bygeloovigen geloofden werkelijk dat Dicken son uit de geestenwereld was nedergedaald om Lord Courtland hot bezit zijner echtgenoote te betwisten. De schenker zeide dat hy er juist zoo uitzag; hij had nooit zulk een geraam te in zijn leven gezien. Justine zelfs wist niet recht waartoe Mark Alma aanspoorde gedurende hunne lange samenspraak, maar dat zy iets weigerde, wei gerde met tranen op eene hartverscheurende wijze, had zij ontdekt, doordien zij dicht bij de deur van de gezelschapskamer op post was gaan staan. Het einde van het gesprek had zij niet ge. hoord, daar zij zelve niet op haar observatie post aanwezig was op het oogenblik dat Mark naar beneden snelde en zich zeiven uitliet zonder in het minst op zyn fatsoen te letten' vooral als men in aanmerking neemt dat het bijna 1 ure 's morgens was en al de dienst boden in het hnis op de been waren. „Mïladi moest mij tot hare vriendin ge kozen hebben," mompelde Justine, toen zij 1

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1