VlFSSIMiSCHE COUUM. No, 59. Zondag 33 Juli 1883. 30ste Jaargang. FitJILLIl®». BIMEHMD. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groene woud, I N° 1. Adyerfceüfciën gelieve men aan den Uitgever iu fce zeuden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs vau 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per*3. maanden 1franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGElNT VOOR FRANKRIJK: DIS FIRMA G L. DAUBE C0., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Dnitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Aan bot bureau van politie is als gevonden gedeponeerd een PORTEMONNAIE met eenig GELI) en een GOUDEN OORBEL. GEMEENTERAAD. ZITTING VAN WOENSDAG 19 JULI Voorzitter de lieer A. Smit, burgemeester. Afwezig de hoeren de Kruijff en Laernoes. De notulen der zitting van 12 Juni jl. wor den gelezen en goedgekeurd. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling van den voorzitter, dat door ged. staten is goedgekeurd bet in de vorige zitting genomen besluit tot af. en overschrijvingen op de gemeente-begrooting voor 1881; idem bet raadsbesluit tot beschikking over den post vau onvoorziene uitgaven dierzelfde begrootiug; idem dat tot heffing van schoolgeld alsmede die tot wijziging der overeenkomst in zake van den aanleg van een spuiboezem en tot wijzi ging der gemeente-begrooting voor 1881, Voorts dat de kas en de boeken van den ge meente-ontvanger zijn nagezien en in orde be vonden. Wordt overgelegd het verslag van den landbouw in Nederland over 1880; idem de verslagen der gemeenten Gorin- chem en Nijmegen idem van de kamer van koophandel alhier. Wordt besloten tot wijziging vah het raads besluit, houdende vaststelling van huishoude lijke bepalingen in zake het openbaar lager onderwijs in deze gemeente; ALMA'S GEVAAR. Novelle uit het Engelsch. 15.) Zij hadden zich van den schoorsteenman tel verwijderd en waren bijna op het portaal, Om van elkander afscheid te nemen. Nimmer hadden de fraaie, met juweelen bedekte vingers van Alma in de zijne zoo gerust als nu haar niet met handschoenen bedekte hand door de lange, magere vin gers van Mark Dickenson feeder gedrukt werd. Er waa niemand nabij hen en zij zagen Lord Courtland niet, zooals hij daar in de schaduw van een zeer donkeren trap stond. Mark boog het hoofd over de hand, die hij idem van bet raadsbesluit tot verbooging der jaarwedden van het onderwijzend perso neel aan school E. Het door burg. en wetli. gedane voorstel tot vermeerdering van liet onderwijzend per soneel in de nuttige handwerken voor meisjes wordt zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Evenzoo wordt de jaarwedde voor den on derwijzer in de Fransche taal met de hoofdacte aan school C van f 725 op f 975 gebracht. Worden achtereenvolgens goedgekeurd de rekeningen over 1881 va» het gast-en wees- buis, van de d.d. schutterij, van de kamer van koophandel en van den Vliasingschen rijweg. Het verzoek van J. Monjé tot aankoop van O1/, M. grond aan de Schardijnkade wordt ingewilligd en de prijs per M2 bepaald op f 2. Naar aanleiding eener ingekomen missive van den gemeente-ontvanger wordt besloten L. Vader te ontslaan van zijne pacht van het door hem gepachte vischwater. De openbare zitting gaat over in eene zitting met gesloten deuren, waarna wordt overge gaan tot de behandeling der ingekomen recla mes op den hoofdelijken omslag. (Zie vorig nummer onzer courant.) Naar aanleiding van de verzoeken van de heeren J. G. Geijsen en A KI ij berg wordt be sloten de muziektent tot wederopzeggings iu huur af te staan aan de muziek-vereeuiging Ons Genoegenew toegestaan die te verkleinen eu te plaatsen op de Zeilmarkt. Ten gevolge van het toegenomen getal leer- in de zijne hield en kusle ze met innige ver rukking, welke zij in het geheel niet trachtte af te keeren, terwijl zij slechts half onder drukt en zeer zacht fluisterde vaarwel, lieve!" toen zij zich van hem wendde en naar bene den ging. Lord Courtland bewoog zich niet eu eenige oogeublikken later, toen, nadat Alma wegge gaan was, Mark hem op weg naar de receptie zaal voorbijging om zich onder de gasten te vertoonen van mevrouw St. Quiutin, stond hij nog aan de deur, alsof hij in een standbeeld was veranderd. z/Ik zou gaarne weten of hij iets gezien of gehoord -heeft", zeide Mark, toen hij hem voorbij ging. Maar daar Lord Courtland hiervan niets liet blijken, dacht Mark, dat hij niet herkend was geworden en trachtte het gebeurde uit zijne gedachten te verbannen. Hij ging binnen een paar dagen weg weg Ihigeii aan school A worden burg. en weth. gemachtigd lot het doen verrichten van eenige herstellingen aan voornoem de school. De kos ten daarvan zijn geraamd op f 390. Aan den onderwijzer van school O., A. Pas- senier, wordt op diens verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend, ingaande met 15 Sep tember. Aangaande het verzoek van den heer O. Beutuer, directeur vau den stooiutramdieusè, ter verkrijging in koop van bet voor den afslag vau visch bestemde, gebouw op de Zeilmarkt tot een bedrag vau f 2509, wordt besloten, dat te verzenden naar defiu. co nmissie enz. en daatop in eene volgende zitting eene beslis sing te nemen. De verzoeken van C. Plessebaalje, lev ver krijging van een stukje grond in huur aan het Dok en van G. Ketting, om een strookje grond aan liet einde der Lange Walstraat te koop en, worden zonder hoofdelijke stemming ingewil ligd. Niets meer te behandelen zijnde en nie- maud meer het woord verlangende, wordt de zitting gesloten. Vlissingen, 22 Juli. Van 16 tot 22 Juli zijn alhier uit Queen- boro met de mailboolen aangekomen S40 en daarheen vertrokken 887 passagiers. De eerste wegens overtreding der drankwet van Alma, voor eeuwig. Het was beter voor beiden; dit had hij haar dienzelfden dag nog Tot hiertoe was nog geen kwaad geschied, daar Lord Courtland zelfs niet wist, dat hij in leven was, maar werd eenmaal de jaloezie vau haar echtgenoot opgewekt, dan was het niette zeggen welke ellende de toekomst zou opleveren voor zijn voor hem verloren gelief de. Ja, het was 't beste dat hijj maar dadelijk vertrok. Mevrouw St. Quiutin kwam naar hem toe terwijl die gedachten zijn breiu doorwoelden en vroeg, halfverschriktfluisterende „Weet gij dat Lord Courtland hier geweest is en zeer grimmig, en als een verstoorde echtge noot er uitzag. Ia Alma werkelijk goed eu wel weg? Het is al te verschrikkelijk," aldus snapte zij voort, //als wij op zulke staaltjes van opgewondenheid onthaald worden. Wie zou gedacht hebben, dat Lord Courtland juist tot 14) dagen gevangenisstraf veroordeelde peivoon uit Vlissingen, ontving dezer dagea van wege de rechtbank het bevel zijne straf met ingang van gisteren te ondergaan, waar aan behoorlijk gevolg werd gegeven. In den namiddag van Donderdag 20 Juli werd door een aantal leden der Koninklijke Haudboogschutterij //Willem III," alhier, aan hunne kinderen een kleiu kermisfeest gegeven bij den lieer Kuijpers, tot welks op luistering door do daartoe benoemde commis sie o. a. was aangenomen de beer B. Bamberg die gedurende een paar uren de kindereu niet allee», maar ook de ouders, die waren medegekomeu, op eene aangename wijze wist bezig te houden en zijn bedrevenheid iu liet vak vau goochelen uitstekend heeft aan den dag gelegd, terwijl inmiddels door een der leden in den tuin een paar luchtballons wer den opgelaten. Dinsdag j. 1. had alhier de prijsschietiug plaats der societoit Gaai- en Doelschietiug „de Eendrachtwaaraan door ongeveer 26 schut ters werd deelgenomen. De uitslag was als volgt De eerste prijs, geschoukeu door den bur gemeester, den heer A. «Smit, (bescherm heer.) werd behaald door den president, den heer J. Odem, meeste puntende tweede, geschenk van den heer IOijberg, door den beer P. Antierens, opvolgende punten; de meeste zwarte rozen door den heer J. deWaaij, geschenk van den heer Hoeijmans de minste hier zou komen Ik heb hem vroeger nooit over dag in mijn huis gezien Is hij met Alma weggegaan z/Neeu, zij heeft hem in het geheel niet gezien. Hij staat nu buiten op het trappor taal." z/Goede hemel, dan moet ik eens met hem gaan spreken." Maar Lord Courtland was weg en zij keerde terug om met Mark te spreken over het bui tengewone van zijn komst in haar huis. Zoodra hij kon ontkomen aan het gesnap, de klachten en inblazingen van mevrouw St. Quintin, spoedde Mark zich voort en liep als eene krankzinnige door de straten. Hij durfde niet teruggaan naar het huis, waar bij en Harry Strangways te zamen woonden, want het kon zijn dat Harry tehu's was en van zijne ontmoeting met Alma kennis droeg. Eenige oogeublikken later ging kii naar zijne club om er te dineeren.

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1