No, 57. Zondag 16 Juli 1882. 2öste Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. BINNENLAND. viJssi\Gsi;nt: cmrvys BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents, UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EENIG AGENT VOOR FRANKRIJK: DB FIRMA G. L. DAUBE C0., TB PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. Aan liet bureau van politie ia als gevon den gedeponeerd EEN PORTEMONNAIE inhoudende eenig GELD. No. 58. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Verwittigen oudera en voogden, die hunne daartoe in de termen, vallende kiuderen en pupillen, met 1° September e. k. wenschen te doen toelaten tot de lessen van de school A. (hoofd der school de heer LANDS MAN), dat zij zich te dien einde op Dinsdag den 1 Augustus 1882, des avonds ten 7 uur, bij de commissie v«n toezicht op het lager onderwijs, ten raad- huize zullen moeten aanmelden. Tevens met kennisgeving dat niet voor één jaar later daarvoor gelegenheid zal worden gegeven, teuzij voor leerlingen, die reeds onderwijs genoten hebben. Ter bekomïng der over te leggen bewijzen van ouder dom vervoege men zich ten kantore van den Burger leken Stand ten raadhuize. Vlissingen, den 5 Juli 1882. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De Seeretaris, P. FOKBES WELS. No. 59. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, maken bekend dat met 1 Augustus a. S. aanneming van leer lingen zal plaats hebben op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, B. (hoofd der school de heer W. VAN KAMER.) C. (hoofd der school de heer H. A. SITSEN.) B. (hoofd der school mejuffrouw H. E. SCHUURMAN) en E. (hoofd der school de heer E. G. J. STUART.) Met herinnering dat niet voor één jaar later daarvoor gelegenheid zal worden gegeven, tenzij voor leerlingen, die reeds onderwijs genoten hebben. Vlissingen, den 8 Juli 1882. Dc burgemeester en wethouders voornoemd. A. SMIT. Do Becretaris, P. FORBES "WELS. No. 60. PATENTEN. Verkrijgl'aarstelling der patenten voor slijters *ns. dienst 1882|B3. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, ma- kou bekend: dat de patenten voor slijters, tappers en kroeghou ders, dienst 18'5/g3 verkrijgbaar zijn gesteld ter ge meente-secretarie, waar zij kunnen worden afgehaald vau den 17 tot en met den 31 Juli 1882 van des voormiddags te 10 tot des namiddags te 8 uren, de Zondagen uitgezondei d. dat de patenten, die niet binnen dien tijd zijn afge haald overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de huizen zullen worden afgegeven, door den deurwaarder der directe belastingen, tegen voldoening vau het daarvoor verschuldigde. Wordende de belanghebbenden levens herinnerd, dat zij, die desgevraagd hun patent niet kunnen vertooneu, zich blootstellen aan de boete bij de wet bedreigd. En ïb hiervan afkondiging geschied, waar hot be- koort, den 14 Juli 1882. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 15 Juli. Te nauwernood zijn eenige slachtoffers van de nationale ramp, het vergaan van de Adder terecht een nationale schande" genoemd, ten grave gebracht, en heeft het meerendeel dier ongelukkigeu nog een onbekende rust plaats, of men begint reeds het Nederland- se.he volk tot weldadigheid op te wekken, ten einde het lot der nagelaten betrekkin gen zooveel mogelijk le helpen verzuchten. Van daar dan ook, dat schouwburgen zul len geopend tooueel-voorstelliugen gege ven, voordrachten gehouden, loterijen in het leven geroepen, inschrijvings-lijsten rond gezonden en wat al uiet gedaan worden, tot bijeenbreuging van gelden,bestemd voor heu, wier betrekkingen midden iu deu dienst van bet vaderland het met deu dood hebben moeten beklopen. Reeds heeft te Amsterdam zich eene com missie gevormd ter verzameling van een fonds, dat niet alleen moet strekken tot liefdadig hulpbetoon, maar ook tob oprich- van een eenvoudig gedenkteeben, dat op een der kustplaatsen zal opgericht worden. Geen gebrek dus nog aan liefdadigheids- zin bij het Nederlandsche volk. Evenmin aan gelegenheden ,om de namen van menigen weldoener en milden gever in week- en dag bladen te hooren vermelden. Doch bij dat al, mag tevens de vraag wel gelden: Wat zal de staat doen? Zal hij het lot der ongelukkigeu weduwen en wee zen, wier getal tot dusverre nog iu het duis ter ligt, eenvoudig overlaten aan de goede zorgen der openbare liefdadigheid Zal tot haar, wier mannen en tot hen wier vaders op zulk een jammerlijke wijze hun leven iu dienst van het rijk verloren, gezegd worden Wij kunnen en mogen voorts niets anders doeu dan uw treurig lot aan bevelen in de liefde en zorg onzer land- genooten,_ op wier beurzen nooit te vergeefs geklopt wordt als het geldt weduwen en weezen te helpen verzorgen. Wij hopen het niet, maar verwachten van onze hooge regeering, dat zij in deze bet hare doen zal, om zooveel mogelijk hot lot der ongelukkigeu, wier betrekkingen, dooi den laude te dienen, broodeloos zijn gewor den, aan te trekken eu mede zelve te doen, wat anderen wordt aanbevolen. eervol ontslag verleend als 2e luitenant bij de schutterij alhier aan J. J. Eelsingh en in diens plaats benoemd A. E. Gomperts, 2e luit. A la suite. Van 8 lot 15 Juli zijn alhier uit Queen- boro met de mailbooten aangekomen 784 en daarheen vertrokken 842 reizigers. Blijkens achterstaande opgave van het personen-vervoer en de exploitatie-kosten van den stoomtram VlissingenMiddelburg gedurende bet tijdvak van primo Januari tot ultimo Juni, mag deze ouderueming op gunstige resultaten bogen. Niet alleen toch nam het personen-vervoer tengevolge van den verbeterden weg, waar door liet derailleeren der waggons weinig, of in bet geheel niet meer plaats vond, belangrijk toe, maar nnmon ook de ontvang sten tegenover de uitgaven eene steeds gun stiger verhouding aan. Nemen wij hierbij aanmerking dat de ontvangsten door een steeds toenemen van bet vervoer, zoowel van personen als van goederen, nog belangrijk slaan te vermeer deren, dan behoeft bet geen verder betoog, dat de maatschappij overvloedige stof beeft, zich niet te beklagen het werk der exploi tatie van den stoomtram alhier te hebben ondernomen. Tegen zekeren notarisklerk v. d. M., alhier, is procesverbaal opgemaakt wegens oneerlijke handelingen ten kantore waar bij werkzaam was. Naar men verneemt is hij aanvankelijk aan gehouden en in verzekerde bewaring gebracht. Wegens vertrek naar elders heeft Z. M. Morgen middag te 12 uren zal door het mu ziekgezelschap Ons Genoegen,na af haling van het vaandel, eene kleine promenade door de stad gemaakt worden, en vervolgens eenige muziekstukken op de Rommelkade worden uitgevoerd, Dit jaar zal, blijkens achterstaande adver tentie, op de kennis de gelegenheid bestaan zich te overtuigen, van wat talent, oefening en wilskracht vermogen. uProfessor Pierre een man zonder armen zal met zijn voeten verrichten, wat anderen nog niet eenmaal met do handen volbren gen kunnen. Teekenen, knippen en schrijven zal deze ffvoetgeleerde" ons te aanschouwen geven. Moge deze ongelukkige velen tot les en voorbeeld strekken. Ook zal de kermis bezocht worden door het Nederlandscb volksthéater vau den heer Léon Pedro Veith, die overal, waar hij de kermis bezocht, veel roem en bijval inoogstte, en ook hier veel belangrijks zal te zien geven. Door de jury voor do Zeeuwsche ten toonstelling en wedstrijd te Goes werden jj Donderdag bekroond. Yoor de tentoonstelling W. Heijboer te Middelburg, voor schil" denvei-k, met de medaille, uitgeloofd dbo* den prins van Orauje; W. J. Leenliouts te Schoondijke, voor draineerbuizen enz., met die, uitgeloofd door den commissaris des konings; J. F. Fak Brouwer te Middelburg, voor steenen, met die, uitgeloofd door jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort; de am bachtsschool te Goes, met die, uitgeloofd door den beer A. Smit; de wed. B. A. Fok ker te Middelburg, voor touw, met die uit geloofd door mr. W. C. Borsius; de Gebrs. Abrahams te Middelburg, voor drukwerk, met die, uitgeloofd door den beer L. Vo<*el; A. Mes te Middelburg, voor eeue pianino, F. Reijerse te Goes, voor een wozaiokperk en aan F. J. Boone te Goes voor een wieg allen met een medaille, uitgeloofd door de commissie der tentoonstelling. Voor den wedstrijdA. Bloukert te Goes, voor eene kast, inet de medaille, uitgeloofd door deu hetr J. H. C. Heijse; J. A. Fre- deriks te Middelburg, voor een schoorsteen, met die, uitgeloofd door den heer J. P. 1. Buteux; L. Vogel te Middelburg, voor diverse in zijne fabriek vervaardigde voorwerpen. Van de drie Vlissingscbe inzenders, van welke de kon. maatschappij de Schelde buiten mededinging bleef, werden voor de tentoon stelling bekroond met een getuigschrift de heer Jac. Lagaaij, voor een assortiment sigaren in een kast en de heer P. Goeree voor zeep eu smeer. Aan den wedstrijd namen slechts zeer wei») nigen deel. Van de 15 mededingers werden met prijzen bekroond cn toegekend de navol gende prijzen Een 1ste prijs van tien gulden aan E. Boerman, voor smeedwerk. Een 2de prijs van vijf gulden aan W. P, Edelman, voor een spondenschaaf en J. v. d. Hofstede, voor een gesmeed snij-ijzer. Een 3de prijs van twee gulden eu vijftig cent aan G. L. P. Florscbutz, koperslager, voor een miniatuur waterketel en konfoor; W. Stroo, wagenmaker, voor eon wieltje; I. H. Waalwijk,voor gietwerk; terwijl getuigschrif ten werden uitgereikt aan P. Jansen, smid. A. W. Scheffers sigarenmaker. A. C. Vroegop, boekdrukker eu G. D. Woesthof sigaren maker. De drie sinids, koperslagers en vormers,zpn allen werklieden van de kon. maatschappij de Schelde.

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1