YIJSMVGSCIIK CfllRAM. No, 56. Donderdag 13 Juli 1883. 30ste Jaargang. GEMEENTEBESTElilï. FIM1LLIT® BINNENLAND. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 14 regels 40 Cents. 0 Voor eiken regel meer 10 Cents. UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. BENIG AGENT VOOR FRANKRIJKDB FIRMA G. L. DAUBJS 0°., TB PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. No. 55. BEKENDMAKING-. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Verwittigen ouders en voogden, die hunne daartoe in de termen, vallende kiudorenen pupillen, met 1° September e. k. wcusclien te doen toelaten tot de lessen van de school A. (hoofd der school de lieer LANDS MAN), dat zij zich te dien einde op Dinsdag den 1 Augustus 1882, des avonds ten 7 uur, bij de commissie van toezicht op het lager onderwijs, ten raad- huize zullen moeten aanmelden. Tevens met kennisgeving dat niet voor één jaar later daarvoor gelegenheid zal worden gegeven, tenzij voor leerlingen, die reeds onderwijs genoten hebben. Ter bekoming der over te leggen bewijzen van ouder dom vervoege men zich ten kantore van deu Burger lijken Stand ten raadhuizc. Vlissingen, den 5 Juli 1882. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. No. 56. BEKENDMAKING. De burgemeester ca wethouders van Vlissingen, maken hekend dat met 1 Augustus a. s. aanneming van leer lingen zal plaats hebben op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, B. (hoofd dor school de heer W, VAN KAMER.) C. (hoofd der school do heer H. A. SITSEN.) B. (hoofd der school mejuffrouw II. E, SCHUURMAN) en E. (hoofd der school de heer E. G. J. STUART.) Met herinnering dat niet voor één jaar later daarvoor gelegenheid zal worden gegeven, tenzij voor leerlingen, die reeds ouderwijs genoten hebben. Vlissingen, den 8 Juli 1882. De burgemeester cn wethouders voornoemd. A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. No. 57. GEWAPENDE DIENST. Collide ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, maken bekend: dat de gewone jaarlijksclxe collecte ton behoeve van bet fonds tot aanmoediging eu ondersteuning van den ge- wapenden dienst in do Nederlanden, is bepaald op Woens dag 19 Juli a. 8. ALMA'S GEVAAR. Novelle uit iiet Engelscii. 13.) Als de hertogin echter gewoten had welke moeite het baar kostte om aan do wereld hare aandoeningen niet te toonon, wat zou zij haar beklaagd hebben. Daar, aan den ingang, stond Mark Dicken son, slechts eon schaduw van hetgeeu bij was, toen hij niet zoo heel vele maanden geleden, naar de koloniën ging. Als Alma zijne 9tem niet gehoord had, zou zij gedacht hebben, dat het zijn geest was. Maar zooals hij daar stond, govoolde zij maar al te wel, dat hij haar aan staarde en dat haar huwelijk met Lord Court- land hem gemaakt had tot wat hij nu was. En noodigen een ieder uit om door milde bijdragen mede te werken tot verzachting van het ongelukkige lot vau zoo vele oude en gebrekkige krijgsliedeu, die, na hun leven te hebben gewijd en hunne krachten eu gezondheid ten offer gebracht aan de verdediging des vaderlands, in kommervolle omstandigheden hunne ove rige levensdagen slijtou. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 8 Juli 1882. De burgemeester on wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. Vlissingen, 12 Juli. In de jl. Maandag gehouden algemeene vergadering der kon. maatschappij De Schel de alhier werd besloten goed te keuren de met de regeering onder nadere goedkeuring der wetgevende macht gesloten overeenkomst tot exploitatie der havens en haventerreinen. Voorts werd in diezelfde vergadering met genoegen de mededeeling vernomen, dat de derde serie van aandeelen, groot ƒ300,000, thans geheel is volgeschreven. Ten slotte werd nog goedgekeurd het met de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen gesloten contract, ten opzichte van het spoorwegver voer, onder voorbehoud der goedkeuring van voornoemde overeenkomst. dat drie zijner toonen werden gespleten en hij huiswaarts moest worden vervoerd. Terwijl men Maandag morgen werkzaam was aan het ontgraven van grond voor het leg gen van een fondament voor een nieuw te bouwen huis aan het begin van den Konings weg alhier, werden de bewoners van het aan grenzende perceel gewaar, dat de buitenmuur hunner woning zich min of meer begaf eu deze gevaar liep in te storten. Onmiddellijk werd daarop door hen de wo ning verlaten eu konden nog bij tijds de noo- dige voorzorgen genomen worden om verde re onheilen te voorkomen. Ter aanvulling en verbetering der opgave in ons vorig nummer van de uit Vlissingen op de tentoonstelling te Goes ingezonden voorwerpen, diene: dat door den heer P. Goeree, behalve het reeds vermelde, nog twee vaatjes zachte zeep werden ingezonden en de heer Jac. Lagaaij inzond een kast met diverse soorten sigaren. Gisteren avond had een der conducteurs van den stoomtram alhier, bij het maken van J den draai aan het einde der Walstraat, het ongeluk met een zijner voeten onder het wiel van een waggon te geraken, met het gevolg Da hertogin de Mignon, die de vlagen van belangstelling en vergeetachtigheid van Alma moede werd, verwijderde zich om met minder schoone, doch meer onderhoudender gasten te spreken. Aan eeuo plotselinge ingeving gehoorzamen de, ging Lady Courtland naar de deur en stak haar hand uit naar Mark. Hij nam ze koel aan, terwijl hij met zijne vingers nauwelijks de haren, die koud waren, aanraakte. >0, Mark, het was niet mjjne schuldzeide zij, en zag er toen zoo ontsteld uit, zoo alsof zij ging bezwijken, dat hij, om zijueut en harentwille eene scene vreezendo, haar don arm gaf en haar den drukbezochteu trap afleidde buiten do menigte naar eene bergplaats, welko, ofschoon zij flauw verlicht was, toch geene gunstigo plaats scheen te zijn voor verliefde paren. Op weg derwaarts sprak geen van beiden Eene ontzettende ramp trof verledene week ons land en volk. Zr. Ms. monitor Adderonder bevel van den luit. ter zee le kl. E. Simon van der Aa, Woensdag voormiddag van IJ muiden naar Hellevoetsluis vertrokken, mocht de plaats zij ner bestemming niet bereiken, maar] moet, blijkens het aanspoelen vuu lijken der beman ning, voorzien van zwemgordels, alsmede van planken als anderszins, op de Hollandscbe kust, in de diepte zijn verdwenen. Het aanspoelen van het lijk van den zee een woord, eu niet voordat beiden in een af gezonderden hoek zaten, zeide Mark, zeer scherp en bijtend. »Nu, Lady Courtland, mag ik u verzoeken do verklaring te geven, die go mij schuldig zijt?" Toen verhaalde Alma, onafgebroken hare geschiedenis haar verhaal vol jammer, van teleurgestolde hoop en hoe zij eindelijk go- bukt had voor de grillen van het lot. Moest hij haar nu niet geloovon? En toch had hij zich zeiven reeds weken lang het geloof op gedrongen, dat Lady Courtland even trouwe loos als gevoelloos was; iemand die zich even gemakkelijk zou verlagen om hare ziel te vorkoopen, als zij begonnen was baar vrede te verkoopen voor een gouden kroon. Maai bij beminde haar zoo^opreebt, zoo trouw, dats al had hij baar in staat geacht tot do groot ste ongerechtigheden, hij haar nog zou bobben moeten beminnen, zooals zij hem vast aanzag mot dio groote, glanzende oogen,en zoo jong, loods Duin kar in den morgen van Zaterdag schijnt de eerste voorbode van bet overkomen onheil geweest te zijn. "Vóór dien.tijd blijkt althans niemand aan het vergaan van de Adder gedacht te hebben. Van daar dan ook, dat eerst in den namiddag van Zaterdag van het dep. van marine bij het loodswezen alhier bet bevel per telegraaf werd ontvangen, liet transportvaartuig de Schelde onmiddellijk ter opsporing van de Adder naar zee te zenden. Ook de Frans Faerebout en de sleepboot Her cules uit Nieuwediep, benevens een stoom- barkas uit Hellevoetsluis werden voor datelfde doel uitgezonden, doch te vergeefs. Noch de Scheldedie Zoudag namiddag te IJmuiden binnenliep, om hel door een in zee kruisende loodsboot opgevischte en overgeno men lijk van een marinier, aldaar aan wal te brengen, noch eeuige andere, ter opsporing van de Adder uitgezonden bodems, werden iets van de Adder gewaar. De ScheldeMaandag morgen onverrichter zake hier lerugkeerende, vertrok weder des namiddags naar de plaats des onheils. De Staats- Ct. deelt de ramp als volgt, mede: /Blijkens bij bet departement van marine ontvangen telegrammen is Zr. Ms. monitor AdderDinsdag den 4en dezer des avonds van Amsterdam en den volgenden morgen Woens dagse half tien uren, langs IJmuiden naar zee vertrokken. z/Op dien en den volgenden dag is het vaar tuig volgens onderscheiden berichten op ver schillende plaatsen van de kust in de Noord zee gezien; het laatst des Donderdags namid- bekoorlijk en verleidelijk voor hem stond. Maar Mark Dickenson was, zooals Cara ge« zegd had, oen mau van krachtige beginselen. In het afgetrokkene zou hij geoordeeld hebben dat het eene lage daad was om de liefde van eene getrouwde vrouw te winnen. sMaar Alma was hem ontstolen," zou hij ge redeneerd hebben, indien hij vatbaar was voor redoneering. »Lord Courtland was do dief." Zooals do zaken nu stonden, vergaf hij haar eenvoudig vergaf hij haar olke zonde, dio zij tegen hem persoonlijk bedreven had en be loofde in het vervolg een waar on getrouw vriend voor haar to zijn. Haar vriend, dio eenmaal haar minnaar was Dit was eene dubbelzinnige verhouding, die lichtelijk gevaarlijk kon worden, maar voor hot oogeublik zagen beiden er hot govaar n io van in. Hetzij nu dat zij vrienden of minuenden waren, de minuten groeiden tot oen huif uur

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1