VLISSINGSCHE C01R4\T. No, 55. Zondag 9 Juli 1883. 30ste Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, IN» 1. Advertentiën gelieve men aan deu Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents UITGEVER: F. VAN DE VELDE Jr., te Vlissingen. Dit blad verschijnt. 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1franco per post f 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJK: DE FIRMA G. L. DAUBE C»., TE PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. No. 53. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Verwittigen ouders en voogden, die hunne daartoe in de termen vallende kinderen en pupillen, met 1 September e. k. wenschen te doen toelaten tot de lessen van de school A. (hoofd der school de heer LANDS MAN), dat zij zich te dien einde op Dinsdag den 1 Augustus 1882, des avonds ten 7 uur, bij de commissie van toezicht op het lager onderwijs, leu raad- huize zullen moeten aanmelden. Tevens met kennisgeving dat niet voor één jaar later daarvoor gelegenheid zal worden gegeven, tenzij voor leerlingen, die reeds onderwijs genoten hebben. Ter bekoming der over to leggen bewijzen van ouder dom vervoege men zich ten kantore van deu Burger lijken Stand ten raadhuize. VlissiDgen, den 5 Juli 1S82. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris. P. FORBES "WELS. No. 54. BEKENDMAKING. Dc burgemeester eu wethouders van Vlissingen, maken bekend dat met 1 Augustus a. S. aanneming van leer lingen zal plaats hebben op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, B. (hoofd der school de heer W. VAN KAMBR.i C. (hoofd der school de heer H. A. SITSEN.) B. (hoofd der school mejuffrouw H. E, SCHUURMAN) en E. (hoofd der school de heer E. G. J. STUART.) Met herinnering dat niet voor één jaar later daarvoor gelegenheid zal worden gegeven, tenzij voor leerliugen, die reeds ouderwijs genoten hebben. Vlissingen, den 8 Juli 1882. De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, P. FORBES WELS. No, 55. P ATENTEN. Afkondiging van het primitief kohier wegens het patentrecht over het dienstjaar 18S2/flJ. De burgemeester van Vlissingen, maakt bekend: dat bij hem is ontvangen en op heden aan den rijks ontvanger is gezonden, het executoir verklaarde kohier wegens het patentrecht over het dienstjaar 188alg3; de daarop voorkomende belastingschuldigen worden uïtgenoodigd, om hunne aanslagen op den bepaalden tijd LLIT® ALMA'S GEVAAR. Novelle dit het Engelsch. 12.) Eenige lieden uit Elmford noemden baar »de kleine Puriteinsche." Beteekende deze naam dat zij liever wilde sterven dan on trouw te zijn aan hare plichten, dan verdiende zij hem ten volle. Niet dat Alma blind was voor hetgeen bare plichten haar voorschre ven, maar zg was niet in staat er voor te lijden, zooala Cara zou gedaan hebben. »Mark was de eerste," zeide zij. »Hetkomt mij zoo vreemd voor, dat het nu eeno zonde is hem te beminnen. O, Cara, ik wensehte dat ik dood was." Cara wensehte het bijna ook, indien haar aan te zuiveren, ook om vervolging te voorkomen; en herinnert: dat de bezwaarschriften binnen drie maanden na heden beliooren to worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 7 Juli 1882. De burgemeester voornoemd, A. SMIT. BINNENLAND. Vlissingen, 8 Juli. Met genoegen kannen wij het feit vermel den,dat men op de werf der koninklijke maat schappij de Schelde dezer dagen een aanvang heeft gemaakt met het leggen der kolossale kiel van eeu der stoomschepen, die voor reke ning der Rotterdamsche Lloyds hier zullen gebouwd worden, welke werkzaamheden beden namiddag, op bet aanbrengen van den achter steven na, bleken ta zijn voltooid. Dat de bedrijvigheid in deze gemeente, zoowel door het bouwen dezer schepen, als door de overige werkzaamheden der maat schappij, die haren naam van koninklijk" zoo waardiglijk draagt, belangrijk zullen toe nemen, zal wel niet behoeven verzekerd te worden. Van 1 tot 8 Juli zijn uit Queenboro alhier met de mailbooten aangekomen 841 en daarheen vertrokken 840 passagiers. Uit Breda wordt gemeld, dat de persoon, die Zondag alhier werd gearresteerd en Maandag per spoor derwaarts werd vervoerd,als verdacht van mishandeling van den veldwachter te Prinseubage, weder op vrije voeten is gesteld, zuster ontrouw aan hare plichten als echt genoot mocht worden, »Hebt gij hem gezien 1" vroeg zy onrustig. Alma schudde met het hoofd. »Gij moet trachten eene bijeenkomst met hem te vermijden," antwoordde do andere >Het lot moet tusschen ons beslissen." Over het geheel genomen, was Lord Court- land blijde dat Cara overgekomen was. Het huis werd ontegenzeggelijk door hare tegen woordigheid vroolijker en zij wist met zoo- veol takt hem in vele kleinigheden genoegen te geven dat hij altijd meende dat Alma dit voor hem deed. Lord Courtland was gelukkig in zijne on bekendheid met de wederverschijning van Mark en in het geloof aan zijn huiselijk geluk. Bij had het sedert Cara gekomen was, nooit noodig geoordeeld deu huisdokter te laten roepen. Wat bjj maar niet begrijpen kon, was aangezien hij met die mishandeling niets ge meens heeft en ook niet verdacht wordt de schuldige te zijn aan den te Gooreind (België) gepleegden moord op een lljarig meisje. Daarentegen is toevallig Zondag, tusschen Geertruidenberg eu Made, de dader van het eerstbedoelde misdrijf in arrest genomen en naar Breda overgebracht. Gisteren namiddag had eeu vijf-jarig jongetje het ongeluk spelende in de Kaaskade te valen, waarin het nog bijtijds werd opge merkt door de gebroeders Born, van wie een hunner het genoegen smaken mocht, den jeugdigen drenkeling behouden aan wal te brengen. Op de Zeeuwsche tentoonstelling voor Nijverheid te Goes werden uit Vlissingen ingezonden: door P. Goeree, een vaatje in- landsch winter- en een vaatje zomersmeer; door Jac. Lagaaij, een kist met diverse soor ten sigaren; door de kon. maatschappij de Scheldescheepsbouw- en werktuigen-fabriek (zonder mededinging) zeventien verschillende modellen van schepen en door M. J. Ter- woert, een doos met beschuit zonder boven korst, terwijl voor den wedstrijd voor den handwerksman werden ingezonden: een sloep- Davit-pot, van ijzer gesmeed en uit vijf stuk ken vervaardigd door E. Boerman; een spon- denscbauf, door W. P. Edelman; een minia tuur koperen waterketel met comfoor, onder stolp, door G. L. P. Florschutz; een schil derij, schildergereedschap en een dito keu kengereedschap,door F. Hendrikse; een speel tafeltje, door Malth. van Hook Czu,; een dat Harry Strangways niet wilde komen eten bij hem. »Had hij met Cara woorden gehad?" vroeg hij. »Neen, maar hij is zoo laat van zijn kan toor gekomeu", was het eenige antwoord, dat beide zusters hem gaven. De eigenlijke zaak was dat Strangways en DickensOD, de twee aan elkander gehechte vrienden, in hetzelfde huis in eene straat ver van Pall Mall woonden, en waar Stark Dickenson de waarheid of valscbheid van de geruchten bad willen vernemen, welke hem op zijne terugreis naar het vaderland waren ter ooreü gekomen, Daar had hij eenigen tijd ziek gelegen en daar had Harry hem liefdevol opgepast, en hem aan alle uasporingen onttrokken, terwijl bij zelfs aan Sir Albert zijne terugkomst niet eerder mededeelde, voor hij krachtig geuoeg was om met eenige kalmte de ramp, die hem gesmeed ijzeren suij-ijzer met stalen kussen, vervaardigd zonder gebruik van een vijl, door J. van de Hofstede; vier confij-nagels, twee oogbouten, drie scepterballen en drie borsten, door P. Janssen; een antieke hang met slotplaat, door A. M. Koppejan; twee kistjes Uavana-sigaren Late Fruits en La flor de Partagas) handwerk en twee kistjes Havana-sigaren. Imitatie en Tegueras.^ Imitatie, door A. W. Scheffers; een wieltje, door "W. Stroo; een kistje sigaren {Old Smo kers delight), handwerk en een kistje sigaren (Ingenuidad) Imitatie, door G. Vet; drie ver schillende boekbanden op elkaar liggend eeu naaidoos vormend, door A. van de Visse; als proeven van drukwerk, een adreskaart en een plan van een voorgevel, door A. C. Vroegop; een gegoten ijzeren sigaren handpers, ecu dito gegoten zinken eu ecu gegoten zinken inktko ker in vorm van een ornament, doorJ. H. Waalwijk; een kistje sigaren (Mars) en een kistje sigaren (Regalia Flora), vormwerk door G. D. Woesthoff. Van wege de Vereeniging ter Verbreiding der Waarheid, het Koning-Willerashuis en de Vereeniging tot Heil des Volks worden po gingen aangeweud, om op het terrein der ko loniale tentoonstelling, te Amsterdam, 18S3 eeubijbelkvaam op te riebteu en er een gebouw met duizend zitplaatsen te vestigen, waar in verschillende talen het Evangelie zal worden gepredikt. Ofschoon de nieuwe aardappelen in Fries land reeds algemeen worden gegeten, blijft was overkomen, te besproken. Eene maaud was voorbijgegaan en nog had den zij elkander niet ontmoet. Lord Court land was door een buiteugewonen samenloop van omstandigüedeu niet eens te weten geko men dat Mark Dickenson leefde en in En geland was. Alma doorleefde eiken dag alsof het voor haar eene onverschillige zaak was wat het volgende oogenblik zou opleveren, terwijl Cara en Harry Strangways gevoelden dat do toe komst over een gevaarlijken weg liep. Indien zij beiden maar sterk genoeg zijn," placht Cara to fluisteren. »Mark is edel en eeu man van eer, maar voor de liefde be zwijken vaak de edelste grondbeginselen." »Wat Alma betreft, zij durfde er nooit aan denken hoe zij zich zou gedragen als zij Mark ontmoette. Misschien dacht zij wel dat de afwezigheid, welke de wijzen zeggen dat elke wonde des harten geneest, haar eenige kans

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1