VLISSI\GS(M COURANT. No. 53, Donderdag 39 Juni 1883. 30ste Jaargang. GEMEENTEBESTUUR. iüIT ALMA'S GEVAAR. BINNENLAND. BUREAU: Hoek Korte Walstraat-Groenewoud, I N° 1. Advertentiën gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Woensdag en Zaterdag voormiddag 12 uren. De prijs van 1—4 regels 40 Cents. Voor eiken regel meer 10 Cents UITGEVER: F. VAN DE "VELDE Jr., te Vlissingen. l)it blad verschijnt 2 maal per week, Donderdags en Zondags. Abonnementsprijs per 3 maanden 1,franco per post 1,15. Afzonderlijke nummers 10 Cents. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. EEN1G AGENT VOOR FRANKRIJK: UB FIRMA G. L. DAUBE C0., Tlfi PARIJS. Abonnementen voor België, Duitschland, Engeland en Frankrijk 1,65 per drie maanden. No. 48. SCHOOLWEZEN". Besluit tot heffing van schoolgeld voor het openbaar lager ondenoijs. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, doen te weten: dat door den raad dier gemeente in zijn vergadering van den 15 Februari 1882 is vastgesteld het navolgende: Besluit tot heffing van schoolgeld voor het open baar lager onderwijs in de gemeente Vlissingen. De gemeenteraad van Vlissingen, in aanmerking nemen de dat zijn besluit tol helling en de verordening op de invordering van schoolgold voor bet openbaar lager ouderwijs in deze gemeente dato 26 October 1881, wijziging behoeft. Gehoord zijne commissie voor het finantiewezen en 7oor de belastingen. Gelet op het advies van burgemeester en wethouders. Mede gelet op de art. 46 en 48, tweede alinea der wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127.) en de artt 232 tot en met 236, 258 tot en met 262 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad no. 85.) BESLUIT: Met intrekking van genoemd besluit van don 26 Oc tober 1S81, alsnu vast te stollen bet navolgende: Besluit tot heffing van schoolgeld voor het openbaar lager onderwijs in de gemeente Vlissingen. Art. 1. Voor het ontvangen van openbaar lager on derwijs in deze gemeente zal worden geheven: a. voor school A, voor ieder schoolgaand kind van minvermogenden, ter beoordeeling van burgemeester en wethouders, het plaatselijk schooltoezicht gehoord, f 0,25 per maand. oor de kinderen van bedeelden en onvermogende:), alsmede voor de kinderen in weezengestichten verpleegd, ter beoordeeliug van burgemeester en wethouders, het plaatselijk toezicht gehoord, wordt op school A geen recht gevorderd; b. voor school B, voor ieder schoolgaand kind i 0,50 per maand; c. voor school C, voor ieder schoolgaand kind f 1,25 per maand; d. voor school D en E, voor ieder schoolgaand kind f 40 per jaar. Art. 2. Wanneer 2 of meer kinderen uit hetzelfde huisgezia oi van dezelfde ouders gelijktijdig school A bezoeken, bedraagt het schoolgeld voor het tweede en voor elk der volgende kinderen 50% minder dan vooi' het eerste kind Wanneer 2 of meer kinderen uit hetzelfde huisgezin of van dezelfde ouders een of meer der scholen B C D en E bezoeken wordt geheven: Voor 2 kinderen het gezamenlijk bedrag der voor elk verschuldigde gelden verminderd met 20°/,. Novelle uit het Engelsch, 9.) Zij wensebten da hertogin de Mignort goe den nacht en gingen den trap af. Deze keerde zich tot de eerste kennis, die zij ontmoette en zeide: »Lord Courtland heeft eeneschoone vrouw getrouwd, maav zij heeft een hoofdje, waar zij naar loeft." Bij do deur stond Kirkwall. Hij en Alma keken naar elkander, toen zij dicht langs hem ging, maar beiden deden alsof zij elkander niet herkenden. Hoe kon dat ook zijn, daar zij nimmer aan elkander waren voorgesteld Lord Courtland bewaarde den ganschen weg naar de Champs Elysées een diep stil Voor 3 of meer kinderen het gezamenlijk bedrag der voor elk verschuldigde gelden verminderd mot 25%. Art. 3. Leerlingen van öe scholen A en B, veïkee- rende in het geval, bedoeld bij art. 3 van het gemeen teraadsbesluit van 22 Juli 1881 zijn op do scholen C D cn E geen schoolgeld verschuldigd. Art. 4. Voor leerlingen, die door ziekte of ten gevolge van het bepaalde bij art. 14 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad no. 134) gedurende langer dan 14 dagen geen gebruik van het onderwijs kunnen makeu is geen schoolgeld verschuldigd over den duur dier verhindering na de eerste veertien dagen. Art. 5. Bij verandering van woonplaats of bij ves tiging in de gemeente wordt voor de scholen ABC D cn E alleen schoolgeld geheven over den tijd, gedu rende welke van het onderwijs kan worden genoten. Gedeelten van maanden worden voor gehcele berekend. Art. 6. Tot op het oogenblik dat er voldoende school ruimte zal zijn aangebouwd, ter uitvoering dezer sckool- geldheffing, hebben de burgemeester en de wethouders de bevoegdheid, de kinderen der bestaande scholen on derling te verplaatsen. Art. 7. Dit besluit treedt in werking met het tijd stip der afkondiging, als wanneer de verordening tot heffing van schoolgeld dato l September 1876, goedge keurd bij koninklijk besluit van den 7 December daar aanvolgende no. 16, buiten werking wordt gesteld. Vlissingen, den 15 Februari 1882. De gemeenteraad voornoemd, De Voorzitter, (get.) A. SMIT. De secretaris, (get.) P. FORBES WELS. Behoort bij koninklijk besluit van 9 Juni 1882, no 4. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, (get.) C. PIJNACKER HORDIJK. Overeenkomstig het oorspronkelijke. De secietaris-genoraal van hinnenlandsche zaken, (get.) HUBRECHT. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 26 Juni 1832. De burgemeester on wethouders voornoemd, A. SMIT. De secretaris, F. N. VAN DER BILT. (L.S.) No. 49. BEKENDMAKING. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, maken bekend dat is ingekomen een adres van den heer JOOST MONJÉ alhier, ter bekoming in koop van de gemeente van een stuk grond ter lengte van veertien cu ter breedte zwijgen. Hij trachtte do kleine episode, welke zoo even met de hertogin de Mignon bad plaats gehad, te begrijpen en daar Alma niet verkoos inlichtingen te geven, verkoos hij ook niet er om te vragen. Te huis gekomen, stond zij enkele minuten bij het vuur eu staarde droomerig naar da blokken hout. Voor het eerst was er blijkbaar eene verkoeling tusschen hen ontstaan en goen van beiden wist goed hoo er een einde aan te maken. Mocht Lord Courtland vragen doen, dan had zij dadelijk eene uitvlucht gereed in het bezoe ken van winkels on Justine; maar Lord Court land was te trotsch om eene verklaring le vragen, die hem niet vrijwillig gegeven werd, en, behalve een paar opmerkingen omtrent het weder en bet prachtige gezang van Patti, werd er geen gesprek tasschen hen gevoerd. Den volgenden morgen liet Alma zeggen dat zij een weinig ongesteld was en ontbeet. van tien en een halve meter, aangrenzende aan het nieuw gebouwde perceel van den heer JOUKES, eu gelegen in de Korte Noordstraat, en worden zij die tegen een cvcntueelcn afstaud bdzwnreu vermeeneu te hebben, uit- geuoodigd daarvan vóór of uiterlijk Zaterdag 1 Juli o. lc. voor 's morgens tien uur ten raadhuize schriftelijk te doen blijken, wordende deze bekendmaakiDg nogmaals geplaatst, tengevolge van de door adressant verlangden meerderen afstand van grond. Vlissingen, den 28 Juni 1882, De burgemeester en wethouders voornoemd, A. SMIT. Dc secretaris, F. N. VAN DER BILT (L.S,) Vlissingen, 28 Juni. In de Zaterdag alhier gehouden nlgemeene vergadering van aandeelhouders dersloom vaart- ^maatschappij Zeeland werd het verslag uitge bracht van het 7de boekjaar en na goedkeu ring van balans eu winst- en verlies rekening, het bestuur gemachtigd lot liet nemen van de noodige maatregelen voor het verkrijgen van een vierde stoomschip van het type Prins Hendrik. Volgens de N. R. Cf. heeft de Se luit. II. G. C. Munnich, van het garnizoen alhier verzocht voor 5 jaar als artillerie-officier in O. I. gedetacheerd te worden. Zondag overleed in liet buitenland, te Wurz- burg, mr. M. H. Godefroi, die als rechtsge leerde, magistraat, volksvertegenwoordiger en minister zeker geen geringe diensten aan het volksbelang heeft bewezen. Meer dan een kwart eeuw had hij nagenoeg onafgebroken zitting in de tweede kamer der staten-generaal voor het kiesdistrict Amsterdam. Het stoffelijk overschot, vernemen wij in hare kamer. »Het beteekende niets, maar bot gaslicht van de opera had haar hoofd pijn bezorgd, dat was alles. Misschien was dat wel de reden waarom zij niet naar de hertogin de Mignon wilde gaan," dacht haar goedgeloovige echtgenoot toen hij zijn hoed opzette en naar de club ging, waar hij zeker was eenige goede oude Engelsche en Eransehc vrienden te zullen ontmoeten. Beter kon Alma het niet verlangd hebben. Zoodra bij weg was, trok zij eene blauw wol len japon aan en zette een kleine hoed, van robbevel gemaakt, op haar hoofd en zeide Justine, dat zij naar den kleinen tuin ging, welke aan het huis behoorde, waarin zij woon de en dat op de Champs Elyseés uitzag. De friscbe lucht zou haar goed doen, dacht zij. Zonder dat Justine het wist, stak zij oen dichten witten sluier in haar zak en ging under, zal naar deu Iluag worden overge bracht en aldaar op het Nod. Israël, kerk hof worden begraven. In de Maandag namiddag te 2 uren gehou- deue zitting van de tweede kamer der staten generaal, werden de werkzaamheden hervat eu gaf de minister van financiën, de lieer van Lijnden van Sandeuburg, opening van zaken door de volgende mededeeling Mijnheer de presideutl Toen ik den 9n Mei jl. de eer had aan de kamer mededeeling te doen van bet door het kabinet collectief aan den koning aanvragen van ontslag, richtte ik teveas, namens de regeering, lot haar het verzoek, dat met de behandelÏDg van de aan de orde gestelde wetsontwerpen niet mocht worden voortgegaan. Dat verzoek was gegrond op de aanvrage om ontslag zelve in verband met de verwachtiug, dat, na een niet te lang tijdsverloop, een nieuw kabinet zon optreden, dat meer dan het demissionair kabinet geroepen zou zijn den wetgevenden arbeid met de vertegenwoordiging voort le zetten. Die verwachting is tot du3ver niet verwezenlijkt en nu. achtte ik mij niet verantwourd, de leden der ver tegenwoordiging langer in onzekerheid te laten omtrent de nadere bijeenkomst van de kamer in deze zitting; dc schorsing der werkzaamheden, op verzoek der regee ring, op 9 Mei jl. gestaakt, langer te doen voortduren en, voor zoover van mij afkaakelijk is, de kamer niet in de gelegenheid te 6tellen, af te doen datgene, wat dringend gevorderd en vvenschelijk is en waarvan de afdoening ook met het demissionair kabinet kan geschieden. Heb ik u, mijnheer de voorzittorl het woord gevraagd om aan de kamer mededeeling te doen van wat tot kaar bijcenroeping aanleiding heeft gegeven, ik meen van deze gelegenheid te moeten gebruik maken om haar met den tegenwoordigen stand der ininisterïëele crisis bekend te maken, want die crisis i9 nog niet geëindigd. Ik acht het 't oogenblik niet, thans terug te komen op de redenen, die de ministers tot het gezamenlijk vragen van ontslag hebben bewogen. Nadat zij dit eenmaal hadden gedaan eu herhaaldelijk op dit verzoek hadden aangedrongen; nadat het den koning had behaagd op het onder dagteekeuing van 9 Mei ingediend verzoek om ontslag in afwijzenden zin te beslissen en nadat door den raad van ministers, ia eea nader rapport, de gronden waren ontwikkeld, waarop het verzoek om collectief ontslag was gegrond, heeft Z. M. verklaard, dat bet Hoogstdenzelve niet voorkomt, dat de verwerping van bet met Frankrijk gesloten han delsverdrag aanleiding kon geven tot het verleenen van het gevraagd ontslag. heeft de raad van ministers geineend dat er geen termen waren om op het eenmaal naar beneden. De kamenier was echter te zeer vertrouwd met intrigues en dubbelhartigheid om hare meestores niet gade te slaan. Zij werd daar voor spoedig beloond, want twee of drie minuten later deed Alma het poortje open eu ging naar de Champs Elyseés. Zij was nog maar pas eon paar dagen in Parijs, maar zij wist reeds dat de Rond Point geen tweehonderd el van de poort verwijderd was. »Wat een afschuwolijke, in het oogvallen de plaats heeft hij uitgekozen," dacht zij. Maar misschien wist degeen, die haar den brief had geschreven, dat zij onbekend was met de zijstraten van Parijs. Snel en slordig bond zij zich den dichten sluier over het ge laat en waagdo zich met bedeesde, wanke lende schreden in het eerste geheime avon tuur, waarin zij ooit gedurende haar gansche loven was betrokken geweest. ikt te des gen h nu he li e

Vlissingse Courant | 1882 | | pagina 1